Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα δεν μου στέλνουν μηνύματα για προσφορές.. γιατί ;

 

Μήπως έχεις ζητήσει να μην σε ενοχλούν με διαφημίσεις/προωθήσεις ακόμα ΚΑΙ της ίδιας της βόνταφον;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ζητήσει να μην σε ενοχλούν με διαφημίσεις/προωθήσεις ακόμα ΚΑΙ της ίδιας της βόνταφον;

 

Όχι, όταν έκανα την μετατροπή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό δεν είχα ζητήσει κάτι τέτοιο.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όταν έκανα την μετατροπή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό δεν είχα ζητήσει κάτι τέτοιο.

 

Δε στέλνεις ένα email να ρωτήσεις καλού κακού; Εγώ στο σκέτο καρτοκινητό όσους ξέρω λαμβάνουμε σταθερά(σε βαθμό ενοχλητικό, ειδικά για όσους δεν ενδιαφέρονται να ενεργοποιήσουν πακέτο) τέτοιες προσφορές μήνες ολόκληρους τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ενεργοποιήσεις των ίδιων πακέτων στον χρόνο που πρέπει, έχω φτάσει να έχω 1715 λεπτά προς CU, 667 λεπτά προς όλους + 100 λεπτά από μπόνους και περίπου 2gb ίντερνετ. Πότε θα σταματήσει αυτό. Δηλαδή μέχρι πόσο μπορεί να φτάσει ο χρόνος ομιλίας;
Link to comment
Share on other sites

για ποιο λόγο να σταματήσει?

τις εταιρίες τις συμφέρει. πληρώνεις χωρίς να χρησιμοποιείς πλήρως κάτι και χωρίς να μπορείς να αφήσεις απλήρωτο ένα μήνα γιατί τα χάνεις.

μακάρι να πληρώνανε με την ίδια ευλάβεια τους λογαριασμούς των συμβολαίων.

 

πέραν του φιλοσοφικού, γνωστή με 3χ των δικών σου συνεχίζει να φορτίζει και να αθροίζονται μηνιαίως.

οπότε έχεις σίγουρα αρκετό περιθώριο.

Link to comment
Share on other sites

κάποια στιγμή θα πρέπει να σταματήσει η κοροϊδία και από τις τρεις με αφορμή σημερινό περιστατικό που είχα με τη vodafone. είχα ένα φοιτητικό στο οποίο με έπαιρναν κάθε μέρα με απόκρυψη και τον έχασα την παρασκευή γιατί μου έκλεψαν το κινητό. πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα, τους λέω ότι μου το έκλεψαν και ο υπεύθυνος του καταστήματος (!!) μες την τρελή χαρά μου είπε "αντικατάσταση sim 5 ευρώ!". όταν του είπα για τις αποκρύψεις κ.α και ότι θέλω νέο αριθμό, κατέβασε το πρόσωπό του μεχρι το πάτωμα και άρχισε τα "βεβαίως, να σας δώσουμε καινούργιο αριθμό, αλλά θα περιμένετε 4-5 εργάσιμες για να σας γίνει φοιτητικό". του δίνω το οκ και πετάει το μπαλάκι σε μια υπάλληλο του καταστήματος η οποίο, αφού μου ενεργοποιεί νέο , μου λέει "σε μισή ώρα θα είναι φοιτητικό" που όντως και έγινε. :down:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχασες όμως το υπόλοιπο που είχες στο προηγούμενο πακέτο
Link to comment
Share on other sites

BPYKOΛAKI VERY LUCKY!ME TO CU FREE NIGHTS EXEIΣ ΣYNOΛIKA 5000' + 5000 SMS ΠPOΣ CU + 5GB! MIΛAΣ, ΓPAΦEIΣ K ΣEPΦAPEIΣ TΣAMΠE MEXPI K 9/8 KAΘE BPAΔY 00:00-06:00!

 

 

Στέλνουμε Ν στο 1398

Link to comment
Share on other sites

BPYKOΛAKI VERY LUCKY!ME TO CU FREE NIGHTS EXEIΣ ΣYNOΛIKA 5000' + 5000 SMS ΠPOΣ CU + 5GB! MIΛAΣ, ΓPAΦEIΣ K ΣEPΦAPEIΣ TΣAMΠE MEXPI K 9/8 KAΘE BPAΔY 00:00-06:00!

 

Στέλνουμε Ν στο 1398

Τα 5000 λεπτά/SMS/MB είναι για όλο τον μήνα ή για κάθε νύχτα;

 

Επίσης, μπορούμε να βλέπουμε το υπόλοιπο στην Android εφαρμογή και στο vodafonecu.gr;

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά έχι ξεκινήσει . Δεν μπορώ να δώ τίποτα αλλά δεν με χρεώνει .
Link to comment
Share on other sites

Τα 5000 λεπτά/SMS/MB είναι για όλο τον μήνα ή για κάθε νύχτα;

 

Επίσης, μπορούμε να βλέπουμε το υπόλοιπο στην Android εφαρμογή και στο vodafonecu.gr;

 

Λογικά τα λεπτα/μηνυματα/mb είναι για ένα μήνα. Ας ελπίσουμε να υπάρχει λογικός περιορισμός του ίντερνετ, όχι από τα 200 mb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι κοπελες που μοιραζουν νουμερα στον δρομο και σε διαφορα στεκια, τα δινουν με καποια προσφορα(εξτρα χρονο ομιλιας κλπ) ή ειναι τα ιδιο οπως αν τα παρεις απο καταστημα;
Link to comment
Share on other sites

οι κοπελες που μοιραζουν νουμερα στον δρομο και σε διαφορα στεκια, τα δινουν με καποια προσφορα(εξτρα χρονο ομιλιας κλπ) ή ειναι τα ιδιο οπως αν τα παρεις απο καταστημα;

 

Παλιά, μέχρι το Πάσχα, έδιναν μπόνους λεπτά ή ευρώ στη κάρτα. Τώρα δεν ξέρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε στέλνεις ένα email να ρωτήσεις καλού κακού; Εγώ στο σκέτο καρτοκινητό όσους ξέρω λαμβάνουμε σταθερά(σε βαθμό ενοχλητικό, ειδικά για όσους δεν ενδιαφέρονται να ενεργοποιήσουν πακέτο) τέτοιες προσφορές μήνες ολόκληρους τώρα....

 

Να σου πω δεν με νοιάζει κιόλας , βλέπω σε άλλους που όλη μέρα έρχονται μηνύματα για πακέτα, έχω την ησυχία μου :)

Το bonus από το cu free night δεν φαίνεται πουθενά ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Για φορητοτητα στη Vodafone πληρώνουμε? Κάτι διάβασα για 15 ευρώ..

 

Update: Ρώτησα σε κατάστημα Vodafone και δεν πληρώνεις τίποτα..

Edited by Lorgan21
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι χαράτσι που βάλανε αν διακόψεις σύνδεση και το κάνεις καρτοκινητό. Ίσως να ισχύει αν το κάνεις φορητότητα, δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αλλα θα ζοριστεις λιγο....:rolleyes:..εγω απο 7 καταστηματα περασα για να να βρω τελικα...σε ολα μου λεγανε πως ειχανε εξαντληθει αν και απο την εκφραση των υπαλληλων εχω την αμυδρη υποψια πως σε μερικα απο αυτα τις φυλαγανε για συνδομητες συμβολαιου και μου λεγανε φιφες...ασε που σε 2 ειχανε μπερδεψει τα μπουτια τους και μου λεγανε κατι για μηνιαιο παγιο που θα αφαιρειται απο το υπολοιπο μου(η μηνιαια χρεωση ισχυει μονο για συμβολαια)...τεσπα...may the force be with you....:rolleyes:

εμένα με cu στο κατάστημα μου είπανε ότι κοστίζει 10 ευρώ μεν, τον χρόνο δε, δηλαδή κάτι λιγότερο από 1 ευρώ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

10€ εφάπαξ πληρώνεις. Και 5€ για αντικατάσταση αν χάσεις καμία ή σου χαλάσει. Οτιδήποτε άλλο είναι παραμύθια είτε γιατί δεν ξέρουν, είτε επειδή βαριούνται να σε εξυπηρετήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το παρακατω μηνυμα σημερα το πρωι. Ξερει κανεις περι τινος προκειται γιατι δεν βρισκω πληροφοριες στo site της vf?
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το παρακατω μηνυμα σημερα το πρωι. Ξερει κανεις περι τινος προκειται γιατι δεν βρισκω πληροφοριες στo site της vf?

 

Αυτή είναι η ανακοίνωση και σε αφορά αυτό το σημείο:

 

Από 28/08/2014 η χρέωση ομιλίας για κλήσεις ή βίντεο κλήσεις προς εθνικούς προορισμούς μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας, τυχόν ενεργοποιημένων πακέτων ή bonus ομιλίας, για συνδρομητές Vodafone International, CU, Carrefour, Καρτοκινητού Ολυμπιακός, Tazamobile (χρέωση ανά λεπτό) και συνδρομητές Καρτοκινητού Vodafone, η χρέωση ομιλίας προς εθνικούς προορισμούς διαμορφώνεται από 0,007167€/δευτ. σε 0,0082€/δευτ. Εξαιρούνται οι συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone που είναι γραμμένοι στο μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα που δίνει δωρεάν 300 λεπτά προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα με κάθε ανανέωση από €10 και άνω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η ανακοίνωση και σε αφορά αυτό το σημείο:

 

Από 28/08/2014 η χρέωση ομιλίας για κλήσεις ή βίντεο κλήσεις προς εθνικούς προορισμούς μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας, τυχόν ενεργοποιημένων πακέτων ή bonus ομιλίας, για συνδρομητές Vodafone International, CU, Carrefour, Καρτοκινητού Ολυμπιακός, Tazamobile (χρέωση ανά λεπτό) και συνδρομητές Καρτοκινητού Vodafone, η χρέωση ομιλίας προς εθνικούς προορισμούς διαμορφώνεται από 0,007167€/δευτ. σε 0,0082€/δευτ. Εξαιρούνται οι συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone που είναι γραμμένοι στο μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα που δίνει δωρεάν 300 λεπτά προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα με κάθε ανανέωση από €10 και άνω.

 

μου ήρθε και εμένα το μυνημα μπήκα στο ίντερνετ στο site vodafone ανακοινώσεις και δεν βρήκα κάποια ανάρτηση με σημερινή ημερομηνία. Αλλά οπότε πάει κοντά στο μισό ευρώ το λεπτο αυτό θέλουν να μας ενημερώσουν ; έτσι όπως το έγραφε ήτανε σαν δέλεαστικο ότι πέφτουν οι τιμές αυτό κατάλαβα εγώ και έψαχνα να δω τι είναι ! Αλλά τελικa αυξηση. Καλά δεν υπάρχει περίπτωση να βάζω κάρτα και καλώ χωρίς πακέτο χρονου ομιλίας προς ολους δεν τους χαρίζω τίποτα. Θα βάζω κάρτα και μετά θα ενεργοποίω πακέτο και θα έχω υπόλοιπο κάτω από 1ευρώ για να μην τυχόν κολλήσει το σύστημα και με χρεώσει ένα ευρώ οπότε μια χαρά.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε και εμένα το μυνημα μπήκα στο ίντερνετ στο site vodafone ανακοινώσεις και δεν βρήκα κάποια ανάρτηση με σημερινή ημερομηνία. Αλλά οπότε πάει κοντά στο μισό ευρώ το λεπτο αυτό θέλουν να μας ενημερώσουν ; έτσι όπως το έγραφε ήτανε σαν δέλεαστικο ότι πέφτουν οι τιμές αυτό κατάλαβα εγώ και έψαχνα να δω τι είναι ! Αλλά τελικa αυξηση. Καλά δεν υπάρχει περίπτωση να βάζω κάρτα και καλώ χωρίς πακέτο χρονου ομιλίας προς ολους δεν τους χαρίζω τίποτα. Θα βάζω κάρτα και μετά θα ενεργοποίω πακέτο και θα έχω υπόλοιπο κάτω από 1ευρώ για να μην τυχόν κολλήσει το σύστημα και με χρεώσει ένα ευρώ οπότε μια χαρά.

 

Τώρα που καταργήθηκαν οι 5ευρες θα πρέπει αναγκαστικά να πηγαίνεις κατάστημα για να φορτώσεις 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...