Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταργήθηκαν οι κάρτες.

απο ιντερνετ και στα περίπτερα με μηχανηματάκι βάζεις κανονικά 5ευρω.

οπότε το κατάστημα δεν είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

καταργήθηκαν οι κάρτες.

απο ιντερνετ και στα περίπτερα με μηχανηματάκι βάζεις κανονικά 5ευρω.

οπότε το κατάστημα δεν είναι μονόδρομος.

 

Εγω την τρίτη 1 Ιούλη πήγα στο μινι μαρκετ της γειτονιάς μου και επειδή η γιαγιά εκεί δεν ξέρει το μηχάνημα εκδίδω τις κάρτες μόνος μου.

ΔΕΝ υπήρχε επιλογή 5€.

 

:( δεν νομίζω

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν παίζουν εκδόσεις μηχανημάτων ή αναβαθμίσεις κλπ αλλά πρόσφατα αγόρασα απο περίπτερο(απόδειξη) 5αρα.

επίσης μόλις τσέκαρα και υπάρχει κανονικά για ανανέωση μέσω ιντερνετ.

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν παίζουν εκδόσεις μηχανημάτων ή αναβαθμίσεις κλπ αλλά πρόσφατα αγόρασα απο περίπτερο(απόδειξη) 5αρα.

επίσης μόλις τσέκαρα και υπάρχει κανονικά για ανανέωση μέσω ιντερνετ.

 

Έχει γραφεί στο φόρουμ ότι η κατάργηση έγινε την 1η Ιουλίου. Εσύ πότε αγόρασες ακριβώς; Θυμάσαι;(αν θυμάσαι δεν πειράζει.... βέβαια εγώ αργώ να επιβεβαιώσω γιατί αρχές Αυγούστου θα ξαναχρειαστώ 5αρα και δεν νομίζω να βρω φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρα απο myvodafone app και τη κάρτα τη πήρα 27/6

μάλλον θα αργήσω και εγώ να επιβεβαιώσω γιατί πλέον βάζω μέσω ιντερνετ κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

με δωρεαν χρονο προς ολους, μηνυματα προς ολους και ΜΒ, το υπολοιπο χωρις λογο απο μερικα ευρω πηγε στα 0.01 ευρω..

 

πως μπορω να το ψαξω? που να παρω τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Από 24/06/2014 έως 23/07/2014 το bonus σου διπλασιάζεται με κάθε ανανέωση από 10€ και άνω.

Για Καρτοκινητό Vodafone & Vodafone International κάλεσε δωρεάν στο 1252

και πίεσε το "0" για εγγραφή στην προσφορά

Κάνε online ανανέωση από 10€ και η προσφορά του διπλασιασμού θα ενεργοποιηθεί αυτόματα!

 

Για CU στείλε "N" στο 1252

 

Διευκρινίσεις

Κλείσιμο Διευκρινίσεις content

 

Η προσφορά του Double Bonus ισχύει με όλους τους τρόπους ανανέωσης

Η προσφορά απευθύνεται σε όσους συνδρομητές Καρτοκινητού Vodafone είναι εγγεγραμμένοι είτε στην προσφορά αυτόματης ενεργοποίησης των 200 λεπτών προς όλα τα δίκτυα, είτε στo Bonus Vodafone

και σε όλους τους συνδρομητές Vodafone CU και Vodafone International.

Ο διπλασιασμός του Bonus δεν ισχύει για συνδρομητές Καρτοκινητού Ολυμπιακός, συνδρομητές ΕΛΤΑ Καρτοκινητής, καθώς και για συνδρομητές Καρτοκινητού Vodafone που είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά των 300 δωρεάν λεπτών προς όλους με ανανέωση από €10.

Για εγγραφή στην προσφορά του διπλασιασμού, από τις 24/06/2014 έως και τις 23/07/2014, οι συνδρομητές Καρτοκινητού Vodafone και Vodafone International αρκεί να κάνουν μια δωρεάν κλήση

(1 φορά) στο 1252 και να πατήσουν το μηδέν «0», ενώ οι συνδρομητές CU αρκεί να στείλουν «Ν» στο 1252 δωρεάν (1 φορά). ΠΡΟΣΟΧΗ: Η εγγραφή στην προσφορά πρέπει να πραγματοποιείται πριν την ανανέωση.

Όλες οι υπόλοιπες λεπτομέρειες των bonus λεπτών και MB παραμένουν ως έχουν.

Οι συνδρομητές ενημερώνονται κανονικά για τα υπολειπόμενα λεπτά/ΜΒ μέσω του 1252/Mcare/CU MyAccount/Vodafone MyAccount/1286 (μόνο ΜΒ).

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα σε όλους! Εχω συμβόλαιο vodafone και θέλω να το κάνω CU. Με ενδιαφέρει το πακέτο TALK 2 VODAFONE 300 (200 λεπτά ομιλίας προς Vodafone και 100 λεπτά προς εθνικά δίκτυα). Βλέπω ότι αυτό με ενεργοποίηση on line κοστίζει 5€. Επιπλέον θα ήθελα για internet το πακέτο 500ΜΒ + 500MB (με on-line ενεργοποίηση) και κόστος άλλα 5€.

Εχω όμως μερικές ερωτήσεις αν μπορείτε να με βοηθήσετε:

1) Πρώτα περνάω την κάρτα (απο 10 ευρώ και πάνω) και μετά κάνω όλες τις ενεργοποιήσεις μέσα από την εφαρμογή;

2) Το διπλό bonus ενεργοποίησης πάει μόνο στα data ή και στο πακέτο ομιλίας; Αυτό που διάβασα «Στείλε πρώτα δωρεάν Ν στο 1252 για εγγραφή και μετά βάλε κάρτα» πρέπει να γίνεται πάντα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα σε όλους! Εχω συμβόλαιο vodafone και θέλω να το κάνω CU. Με ενδιαφέρει το πακέτο TALK 2 VODAFONE 300 (200 λεπτά ομιλίας προς Vodafone και 100 λεπτά προς εθνικά δίκτυα). Βλέπω ότι αυτό με ενεργοποίηση on line κοστίζει 5€. Επιπλέον θα ήθελα για internet το πακέτο 500ΜΒ + 500MB (με on-line ενεργοποίηση) και κόστος άλλα 5€.

Εχω όμως μερικές ερωτήσεις αν μπορείτε να με βοηθήσετε:

1)Πρώτα περνάω την κάρτα (απο 10 ευρώ και πάνω) και μετά κάνω όλες τις ενεργοποιήσεις μέσα από την εφαρμογή;

2)Το διπλό bonus ενεργοποίησης πάει μόνο στα data ή και στο πακέτο ομιλίας; Αυτό που διάβασα «Στείλε πρώτα δωρεάν Ν στο 1252 για εγγραφή και μετά βάλε κάρτα» πρέπει να γίνεται πάντα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Θα πάρεις μια δεκάρα.. Με το που την βάλεις θα σου δώσει 500 mb αυτόματα.. Και μετά θα διαλέξεις το talk 2 Vodafone 300 το οποίο πρέπει να δίνει 200 λεπτά προς Voda και 200 στους λοιπούς.. Το έχει σαν προσφορά.

Άρα θα έχεις ξοδέψει μόνο 5 ευρώ και θα σου μένουν αλλά 4 κάτι γιατί σε κάθε κάρτα που βάζεις κρατάει και φόρους.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις μια δεκάρα.. Με το που την βάλεις θα σου δώσει 500 mb αυτόματα.. Και μετά θα διαλέξεις το talk 2 Vodafone 300 το οποίο πρέπει να δίνει 200 λεπτά προς Voda και 200 στους λοιπούς.. Το έχει σαν προσφορά.

Άρα θα έχεις ξοδέψει μόνο 5 ευρώ και θα σου μένουν αλλά 4 κάτι γιατί σε κάθε κάρτα που βάζεις κρατάει και φόρους.

Ευχαριστώ- το πρόγραμμα το επιλέγω απο το app του cu ή στέλνοντας μήνυμα σε νούμερο?

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ- το πρόγραμμα το επιλέγω απο το app του cu ή στέλνοντας μήνυμα σε νούμερο?

 

Απο το app το Cu είτε απο το site γιατι νομίζω ότι μέσω μηνύματος δεν παίρνεις επιπλέον λεπτά δωρο.Δηλαδή αν δεν κάνω τεράστιο λάθος η προσφορά με τα παραπάνω λεπτά δεν ισχύει με sms.Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες, μέσω app ή του site παίρνεις 100 λεπτά προς όλους.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δυο!

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!! θα λειψει η κοπελα μου μια εβδομαδα στην Πολωνια , εχουμε και οι 2 cu. πως μπορουμε να μιλαμε μεταξυ μας? σκεφτηκα μεσω viber αλλα δε θα εχει wifi εκει που θα μενει....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα όταν πάει να δει αν μπορεί να πάρει μια κάρτα SIM ντόπια, και να αγοράσει πακέτα μόνο για internet.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα όταν πάει να δει αν μπορεί να πάρει μια κάρτα SIM ντόπια, και να αγοράσει πακέτα μόνο για internet.

 

της το ειπα αλλα δεν τη βλεπω να ψηνεται να ψαχνει εκει για καρτες....

Link to comment
Share on other sites

οι κλήσεις για νούμερα που βρίσκονται σε χώρες της ευρωπαϊκής ένωσης είναι πολύ χαμηλές, κάπου 9 λεπτά για εισερχόμενες....

 

άρα θα την παίρνεις εσύ τηλέφωνο και θα είσαστε μια χαρά....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τότε ενεργοποίηση στο Vodafone passport αν δεν το έχει ήδη ενεργό, και έπειτα χρησιμοποιεί κανονικά τα λεπτά που έχει με επιπλέον χρέωση 0,83€ ανά κλήση. Την ίδια χρέωση θα έχει και στην εισερχόμενη κλήση. Αν μιλάτε πολύ πάντως δε συμφέρει οικονομικά.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε για αστείο να μην βάλεις passport

Η εισερχόμενη είναι 0,06 πλέον στην ευρωπαϊκή ένωση

Link to comment
Share on other sites

Την παίρνεις εσύ τηλέφωνο και χρεώνεστε, εσύ τον δωρεάν χρόνο ομιλίας σου σαν να ήταν στην Ελλάδα, και αυτή 0.06€ το λεπτό. Δηλαδή για μια ώρα ομιλίας θα χρεωθεί 3.60€.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...