Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τέλειο ! Και λέω δεν θα

βγάλει φέτος ; δωρεάν ίντερνετ ; ενώ δίνει ή κοσμοτε; πότε βγήκε αυτή ή προσφορά ; και μέχρι πότε μπορούμε να την ενεργοποίησουμε ; στείλτε μού το λινκ ;

 

Μέχρι 31/8 το ενεργοποιείς. Αλλά μάλλον θέλει να έχεις και καμία προσφατη ανανέωση. Σε νούμερο που δεν είχε κάνει πρόσφατη(?: δεν ξερω πόσο πρόσφατη, δεν έλεγε) ανανέωση έγραφε το απαντητικό μήνυμα ότι είπε να κάνεις πρώτα ανανέωση ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ αξίας και μετά να ξαναστείλεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση γιατι θα με τρελανει η βονταφον. Ενεργοποιουσα καθε μηνα το talk to vodafone 300 μεσω της εφαρμογης και ειχα μαζεψει περιπου 1000 λεπτα προς βονταφον και προς ολους. Χθες βραδυ ανανεωσα το πακετο πριν ληξει το παλιο και σημερα χαθηκαν ολα τα παλια λεπτα ομιλιας και εμεινα με τα λεπτα ομιλιας του τελευταιου πακετου μονο. Παιρνω στην εξυπηρετηση πελατων και μου λεει οτι κανονικα μεταφερονται τα λεπτα μονο του τελευταιου μηνα στον επομενο και οτι αυτο που συνεβαινε σε μενα ηταν κολλημαβτου συστηματος το οποιο τωρα ξεκολλησε. Οταν της ειπα οτι αυτο συμβαινει σε αλλα δεκα νουμερα φιλων μου εδωσε την ιδια απαντηση. Κολλημα του συστηματος. Τι να κανω γιατι η απαντηση αυτη μου εχει γυρισει το μυαλο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 31/8 το ενεργοποιείς. Αλλά μάλλον θέλει να έχεις και καμία προσφατη ανανέωση. Σε νούμερο που δεν είχε κάνει πρόσφατη(?: δεν ξερω πόσο πρόσφατη, δεν έλεγε) ανανέωση έγραφε το απαντητικό μήνυμα ότι είπε να κάνεις πρώτα ανανέωση ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ αξίας και μετά να ξαναστείλεις.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση . παλι καλα που απαντησε η vodafone στην κοσμοτε με την ιδια προσφορα ιντερνετ δωρεαν για 15 ημερες. υπαρχει καποιο λινκ να το δω; . οσο για την ανανεωση πρεπει να έχεις βάλει μια καρτα τουλαχιστον απο οτι καταλαβαινω.. εγω εχω να βαλω καρτα κοντα εξι μηνες και κανονικα μου ενεργοποιηθηκε αλλα δεν μπορω να δω πουθενα ποσο όγκο έχω ακομα αυτο ειναι το σπαστικό. κλασικα υπαρχει ημερησιο όριο πολιτικής χρήσης; ποσα mb ; και μετα πεφτει η ταχυτητα; .

 

κατι ακυρο επισης μεσα στον αυγουστο μου ληγει το υπολοιπο τις καρτας μου επειδη εχω να βαλω καρτα 6 μηνες κοντα , ενω μου ελεγε παλια οτι μου ληγει αρχες αυγουστου η καρτα μου τωρα μου λεει οτι ληγει τον ιανουαριο γιατι γίνεται αυτο; αφου δεν έβαλα κάρτα; μαλλον δίνει παραταση η ίδια η vodafone ; εχει τυχει σε κανεναν αλλον αυτο; .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Στο 6μηνο λήγει το υπόλοιπο. Μετά συνεχίζει να υπάρχει το νούμερο για άλλους 6 μήνες. Μετά το 12μηνο το χάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βάλω το δωρεάν internet σε κάρτα που λήγει 17/8 ( έχει μέσα ακόμα κάμποσα ευρώ ) , και μου ζητάει να κάνω πρώτα μία ανανέωση .
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα Ν στο 1252 και μου ήρθε απάντηση πώς η προσφορά είναι για τις 25/8.

Παρακάτω είναι η απάντηση.

 

H KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA ΓIA ΔΩPEAN 1GB INTERNET ΓIA 15 HMEPEΣ ΘA EINAI ΔIAΘEΣIMH AΠO TIΣ 25/8.ΣTEIΛE N ΣTO 1252 AΠO TIΣ 25/8-7/9 ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH THΣ ΠPOΣΦOPAΣ.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω φορητοτητα από Wu σε cu. Θεσσαλονίκη (σινδο, συγκεκρομενα βιομηχανική περιοχη) πως τα πάει από 3g?

Επίσης τι πακέτα ίντερνετ υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα Ν στο 1252 και μου ήρθε απάντηση πώς η προσφορά είναι για τις 25/8.

Παρακάτω είναι η απάντηση.

 

H KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA ΓIA ΔΩPEAN 1GB INTERNET ΓIA 15 HMEPEΣ ΘA EINAI ΔIAΘEΣIMH AΠO TIΣ 25/8.ΣTEIΛE N ΣTO 1252 AΠO TIΣ 25/8-7/9 ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH THΣ ΠPOΣΦOPAΣ.

Και εμένα το ίδιο συνέβει σε ένα δεύτερο Ολυμπιακός , Στο Κανονικό μου CU ήδη έχω ενεργοποιήση την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια πολλά

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει τι παίζει με τις τιμές του hotspot.Έχω cu και έκανα κινητό μου hotspot και έδωσα ίντερνετ στο Ταμπλετ μου.κατέβασα κάποιο προγραμματάκι το play.

Διαπίστωσα ότι δεν είχα μείωση αυτά mb μου και φοβάμαι μήπως μετά από μέρες μου τραβήξουν αρκετά mb και Έτσι φοβάμαι να το ξαναχρησιμοποιησω.αν ξέρει κάποιος να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα Ν στο 1252 και μου ήρθε απάντηση πώς η προσφορά είναι για τις 25/8.

Παρακάτω είναι η απάντηση.

 

H KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA ΓIA ΔΩPEAN 1GB INTERNET ΓIA 15 HMEPEΣ ΘA EINAI ΔIAΘEΣIMH AΠO TIΣ 25/8.ΣTEIΛE N ΣTO 1252 AΠO TIΣ 25/8-7/9 ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH THΣ ΠPOΣΦOPAΣ.

 

εμενα μου απαντησαν "η προσφορα για 1gb mobile internet ενεργοποιηθηκε! το 1gb ισχυει για 15 ημερες!"

 

αλλα δε βλεπω να εχει προστεθει 1gb στο λογαριασμο μου

Link to comment
Share on other sites

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα Ν στο 1252 και μου ήρθε απάντηση πώς η προσφορά είναι για τις 25/8.

Παρακάτω είναι η απάντηση.

 

H KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA ΓIA ΔΩPEAN 1GB INTERNET ΓIA 15 HMEPEΣ ΘA EINAI ΔIAΘEΣIMH AΠO TIΣ 25/8.ΣTEIΛE N ΣTO 1252 AΠO TIΣ 25/8-7/9 ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH THΣ ΠPOΣΦOPAΣ.

 

μόλις το έστειλα από 2 νούμερα φοιτητικά cu και στα δυο μου ήρθε το παραπάνω μήνυμα. από το ολότελα..

 

Εφαρμογή Android υπάρχει?

 

ναι, το my vodafone που για να το χρησιμοποιήσεις στο έπακρον χρειάζεται λογαριασμό μέσω my account. το widget και το υπόλοιπο σε λεπτά, mb κ.α όμως λειτουργούν κανονικά και χωρίς log in.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση γιατι θα με τρελανει η βονταφον. Ενεργοποιουσα καθε μηνα το talk to vodafone 300 μεσω της εφαρμογης και ειχα μαζεψει περιπου 1000 λεπτα προς βονταφον και προς ολους. Χθες βραδυ ανανεωσα το πακετο πριν ληξει το παλιο και σημερα χαθηκαν ολα τα παλια λεπτα ομιλιας και εμεινα με τα λεπτα ομιλιας του τελευταιου πακετου μονο. Παιρνω στην εξυπηρετηση πελατων και μου λεει οτι κανονικα μεταφερονται τα λεπτα μονο του τελευταιου μηνα στον επομενο και οτι αυτο που συνεβαινε σε μενα ηταν κολλημαβτου συστηματος το οποιο τωρα ξεκολλησε. Οταν της ειπα οτι αυτο συμβαινει σε αλλα δεκα νουμερα φιλων μου εδωσε την ιδια απαντηση. Κολλημα του συστηματος. Τι να κανω γιατι η απαντηση αυτη μου εχει γυρισει το μυαλο;

 

Στο πακέτο αυτο στο vodafonecu λέει

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο.

Η διάρκεια του πακέτου είναι 30 ημέρες από την ενεργοποίηση και, σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιήσεις όλα τα λεπτά ομιλίας πριν την ημερομηνία λήξης, δεν θα μεταφέρονται και θα χάνονται.

 

 

Οπότε τυπικά ισχύει αυτο που σου είπαν

Στην πράξη ίσχυε η μεταφορά

Εγώ θα το δώ κατά τις 23 που θα ανανεώσω της συζήγου μου και θα αναφέρω

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου απαντησαν "η προσφορα για 1gb mobile internet ενεργοποιηθηκε! το 1gb ισχυει για 15 ημερες!"

 

αλλα δε βλεπω να εχει προστεθει 1gb στο λογαριασμο μου

Μια απο τα ιδια και εδω και το χω στειλει απο Τεταρτη βραδυ...

Αργει λιγο.θαερθει μεσα στην επομενη ωρα

 

Εχει περασει 1.5 ημερα και ακομα τπτ

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως οι παροχές από δωρεάν bonus όπως αυτά που δίνουν στις διακοπές δεν εμφανίζονται στο λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχουν ανακοινώσει τπτ δωρεάν ίντερνετ κατά τη διάρκεια του τριημέρου Γιατί δεν μου εμφανίζεται καμία μειώσει των mb μου μέσα από την εφαρμογή από χθες.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως οι παροχές από δωρεάν bonus όπως αυτά που δίνουν στις διακοπές δεν εμφανίζονται στο λογαριασμό.

Έτσι ισχύει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο αυτο στο vodafonecu λέει

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο.

Η διάρκεια του πακέτου είναι 30 ημέρες από την ενεργοποίηση και, σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιήσεις όλα τα λεπτά ομιλίας πριν την ημερομηνία λήξης, δεν θα μεταφέρονται και θα χάνονται.

 

 

Οπότε τυπικά ισχύει αυτο που σου είπαν

Στην πράξη ίσχυε η μεταφορά

Εγώ θα το δώ κατά τις 23 που θα ανανεώσω της συζήγου μου και θα αναφέρω

 

η απαντηση της εξυπηρετησης μεσω viber

 

Αν ανανεώνεις το ίδιο πακέτο δεν υπάρχει περιορισμός.Απλά αν ξεχαστείς ένα μήνα και δεν ανανεώσεις το ίδο πακέτο τα λεπτά ομιλίας τα χάνειςόλα.Δεν γίνεται από εμάς κάποια πίστωση

 

και η απαντηση μεσω γουατς απ

 

όσο ανανεώνεις το πακέτο σου κάθε μήνα πριν λήξει, τότε τα λεπτά ομιλίας (όσα κ αν έχεις) μεταφέρονται στον επόμενο μήνα.

 

απλα επεσα σε ασχετη υπαλληλο της εξυπηρετησης. ξαναεπικοινωνησα και μου ειπαν οτι θα μου πιστωσουν καποια χρηματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

 

εδω και μερικες μερες και συγκεκριμενα μετα την τελευταια μου ανανεωση του χρονου μου και την πιστωση του 1gb ογκου δεδομενων στο λογαριασμο μου διαπιστωνω το εξης προβλημα:

 

μεσω της εφαρμογης της βονταφον τα δεδομενα δεν πεφτουν καθολου.δεχτηκα ομως ενα sms απο τη cu που μου αναφερει πως μου εχουν απομεινει περιπου 200 μβ ακομη απο το 1 γιγα του δωρεαν ογκου δεδομενων μου.

 

πηρα τηλεφωνο και στο 1252 και μου ειπαν μεσω αυτοματοποιημενου μηνυματος πως ο ογκος δεδομενων μου ειναι 1047 οσο λεει και στην εφαρμογη.

 

Η αληθεια ειναι πως επειδη ημουν διακοπες και δεν ειχα wifi εκανα hotspot το κινητο μου και εδωσα δεδομενα στο ταμπλετ μου.

 

Τι να λαβω υπ'οψιν μου για τα δεδομενα?την εφαρμογη και το 1252 ή το sms της cu?και πως μπορω να τα διασταυρωσω ολα αυτα?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

nanoSIM δίνεται σε CU; κόστος;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...