Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το cu πάρε να'χεις δίνει ΜΒ τα οποία λήγουν ούτως ή άλλως σε 1 μήνα. Δεν ξέρω αν παρατείνεται η διάρκειά τους, αν πάρεις ξανά τα 100ΜΒ από το πάρε να'χεις.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Τα mb του πάρε να έχεις μεταφέρονται άμα σου στείλουν πριν λήξουν. Από το Σεπτέμβριο που ξεκίνησα το cu έχω μαζέψει 3 giga.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάλω κάρτα εγω αυτό τον μήνα θα χάσω το υπόλοιπο που έχω απο το cu πάρε να έχεις?

 

σίγουρα παρατείνονται γιατί και εγω είχα μαζέψει πολλά.

αλλα χωρίς λόγο πριν 1 μήνα σε 2 κινητά που 'εχω έχασα το υπόλοιπο.

Γι'αυτό ρωτάω μήπως άλλαξε κάτι κλπ...

Link to comment
Share on other sites

απο οσα ξερω δεν αλλαξε κατι. και σε μενα παρατεινεται η ημερομηνια ληξης των mb απο το παρε να χεις
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω στο cu ενεργοποιημενο το sms 130. αν εχω καταλαβει καλα, αν ενεργοποιησω το ιδιο πακετο πριν τη ληξη του προηγουμενου, τα sms που εχω υπολοιπο, δε χανονται, αλλα μεταφερονται στον επομενο μηνα.

αν ενεργοποιησω το sms 60, ξερει κανεις τι θα γινει;

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσεις το SMS 60, το πρώτο πακέτο θα λήξει στην ώρα του.
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα γιατι δεν εμφανιζει στο my account τα πακετα στη μια συνδεση μου ενω στην αλλη τα εμφανιζει κανονικα; Εχω επιλογες μονο απο τη σελιδα vodafonecu.
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα γιατι δεν εμφανιζει στο my account τα πακετα στη μια συνδεση μου ενω στην αλλη τα εμφανιζει κανονικα; Εχω επιλογες μονο απο τη σελιδα vodafonecu.

 

πάτα πάνω στο + απο όσο θυμάμαι καλά στα ξεχωρίζει στο vodafone.gr.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...εγω που δεν δικαιουμαι πια πασο...αλλα θελω να παρω την υπηρεσια exclusive υπαρχει καποιος τροπος?Α δεν μπορειτε εδω...στειλτε μου pm....χιλια ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...εγω που δεν δικαιουμαι πια πασο...αλλα θελω να παρω την υπηρεσια exclusive υπαρχει καποιος τροπος?Α δεν μπορειτε εδω...στειλτε μου pm....χιλια ευχαριστω!

 

οχι δεν υπαρχει τροπος..... το εχω ψαξει αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...εγω που δεν δικαιουμαι πια πασο...αλλα θελω να παρω την υπηρεσια exclusive υπαρχει καποιος τροπος?Α δεν μπορειτε εδω...στειλτε μου pm....χιλια ευχαριστω!

Τι εννοείς δεν έχεις πάσο; αν έχεις φοιτητική ταυτότητα πρέπει να σου το ενεργοποιήσουν για ένα χρόνο με ημερομηνία λήξης 31/8, δηλαδή το τέλος της ακαδημαϊκής χρονιάς. Εγώ πριν 2 χιόνια έτσι το είχα ενεργοποιήσει. Απλά πήγα σε 2 καταστήματα γιατί το πρώτο δεν μου το έκανε. Αν θες μίλα με την εξυπηρέτηση σε viber /Skype /WhatsApp. Νομίζω και αυτοί μπορούν να σου το κάνουν.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...εγω που δεν δικαιουμαι πια πασο...αλλα θελω να παρω την υπηρεσια exclusive υπαρχει καποιος τροπος?Α δεν μπορειτε εδω...στειλτε μου pm....χιλια ευχαριστω!

 

οχι δεν υπαρχει τροπος..... το εχω ψαξει αρκετα...

 

Τι εννοείς δεν έχεις πάσο; αν έχεις φοιτητική ταυτότητα πρέπει να σου το ενεργοποιήσουν για ένα χρόνο με ημερομηνία λήξης 31/8, δηλαδή το τέλος της ακαδημαϊκής χρονιάς. Εγώ πριν 2 χιόνια έτσι το είχα ενεργοποιήσει. Απλά πήγα σε 2 καταστήματα γιατί το πρώτο δεν μου το έκανε. Αν θες μίλα με την εξυπηρέτηση σε viber /Skype /WhatsApp. Νομίζω και αυτοί μπορούν να σου το κάνουν.

 

καλημερα παιδια...ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!

 

Αν δεν σας το κάνουν με το πάσο (για 1 χρόνο δηλαδή), βγάλτε μια Ευρωπαϊκή κάρτα Νέων και πηγαίνετε να το κάνετε.. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε αν σε εξυπηρέτησαν για να γνωρίζουν και άλλοι σε παρόμοια περίπτωση.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Απο τους 4 αριθμους που εχουμε στο σπιτι, εμφανιζει τα πακετα στο application μονο στα δυο. Στα αλλα λεει πως δε μπορει να τα ανοιξει. Μηπως τελικα παει επιλεκτικα σε ποια ανοιγει κ σε ποια οχι ; Edited by liana
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάνεις εαν υπάρχει πακέτο μηνυμάτων SMS , σε οποιαδήποτε εταιρία κινητής τηλεφωνίας που να το αγοράζεις και να μην λήγει σε ένα μήνα;

Ενδιαφέρομαι να το βάλω σε sim η οποία θα μπει σε GPS tracker και έρχεται ακριβά να αγοράζω κάθε μήνα πακέτο μηνυμάτων.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάνεις εαν υπάρχει πακέτο μηνυμάτων SMS , σε οποιαδήποτε εταιρία κινητής τηλεφωνίας που να το αγοράζεις και να μην λήγει σε ένα μήνα;

Ενδιαφέρομαι να το βάλω σε sim η οποία θα μπει σε GPS tracker και έρχεται ακριβά να αγοράζω κάθε μήνα πακέτο μηνυμάτων.

Μόνο αν κάνεις online ανανέωση χρόνου ομιλίας κάθε μήνα στο εν λόγω νούμερο και βάλεις πακέτο με SMS που να ενεργοποιείται αυτόματα κάθε μήνα..

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάνεις εαν υπάρχει πακέτο μηνυμάτων SMS , σε οποιαδήποτε εταιρία κινητής τηλεφωνίας που να το αγοράζεις και να μην λήγει σε ένα μήνα;

Ενδιαφέρομαι να το βάλω σε sim η οποία θα μπει σε GPS tracker και έρχεται ακριβά να αγοράζω κάθε μήνα πακέτο μηνυμάτων.

 

Πόσα μηνύματα θέλεις να στέλνεις τον μήνα ; Το tracker δεν δουλευει με internet;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάνεις εαν υπάρχει πακέτο μηνυμάτων SMS , σε οποιαδήποτε εταιρία κινητής τηλεφωνίας που να το αγοράζεις και να μην λήγει σε ένα μήνα;

Ενδιαφέρομαι να το βάλω σε sim η οποία θα μπει σε GPS tracker και έρχεται ακριβά να αγοράζω κάθε μήνα πακέτο μηνυμάτων.

Θα το βάλεις όπως εγώ και θα κρατάς στο ημερολόγιο μια υπενθύμιση να βάζεις χρήματα οπότε χρειάζεται.

Καταρχήν sms θα χρειαστούν μόνο στην αρχή για να το σεταρεις. Μετά απλά να έχει χρήματα μέσα, ώστε όταν γίνει η στραβή να σε ενημερώσει, έστω και με χρέωση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

+1. Μια ανανέωση των 5€ κάθε 6 μήνες για να μην χαθούν τα χρήματα και έπειτα ότι στείλει ας χρεωθεί. 10 λεπτά κοστίζει το sms εντός πακέτου νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σε μερικές μέρες μεταναστευω στο εξωτερικό ( Ευρωπαϊκή Ένωση ) και έχω κάποιες αποριες σχετικά με τις χρεώσεις του κινητού στο εξωτερικό.

Έχω CU καρτοκινητό .

Το κινητό βασικά το θελω για να με καλέσει κάποιος από Ελλάδα αν χρειαστεί. Για να με βρίσκουν δηλαδή θα το χρειαστώ , τουλάχιστον τον πρώτο καιρο.

Οι απορίες μου είναι οι εξής :

1. Αυτός που θα με καλέσει (απο Ελλάδα) θα χρεωθεί παραπάνω από ότι αν ήμουν Ελλάδα ;

Επίσης αν μου στείλει μυνημα ;

2. Εγώ τι θα χρεωθω αν με καλέσει κάποιος από Ελλάδα;

3. Αν θέλω να στείλω κάποιο μυνημα Ελλάδα , ποια η χρέωση;

 

Αν ξέρει κάποιος με σιγουριά ας μου πει .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

1. Αν σε καλέσει κάποιος από Ελλάδα σε ελληνικό νούμερο αυτός θα χρεωθεί ακριβώς τα ίδια είτε εσύ είσαι μισό μέτρο μακριά του είτε στην άλλη άκρη της γης.

2. Εσύ για εντός ΕΕ 0,062€/λεπτό κλήσης με ελάχιστη χρέωση κάπου ανάμεσα τα 30"-60" (δεν θυμάμαι ακριβώς την ελάχιστη χρέωση).

3. Τα εισερχόμενα sms εσένα δεν σου κοστίζουν τίποτα και ο αποστολέας πληρώνει κανονικά ότι προβλέπει το πακέτο του για αποστολή sms σε ελληνικό δίκτυο. Αν θες να στείλεις εσύ sms τα χρεώνεσαι 0,074€/sms (σκέψου ότι στην Ελλάδα είναι πιο ακριβό το sms, από ότι σε περιαγωγή).

 

Για περισσότερες λεπτομέρειες υπάρχει ο αντίστοιχος επίσημος κατάλογος στο site του cu: http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/roaming/alles-hreoseis/

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μπορει να ενεργοποιησει και το Passport για σταθεροτερες χρεωσεις. Ειναι Δωρεαν σαν υπηρεσια και εχει ενα σταθερο κοστος ανά κλήση 0.83 λεπτά για κληση μιας ωρας ή για εξερχομενη 0.83 + οτι πακετο χρονου ομιλιας εχεις μεσα στην καρτα για εθνικους προορισμους. Απλα βλεπω το sms ακριβότερο ή μου φαίνεται??? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μπορει να ενεργοποιησει και το Passport για σταθεροτερες χρεωσεις. Ειναι Δωρεαν σαν υπηρεσια και εχει ενα σταθερο κοστος ανά κλήση 0.83 λεπτά για κληση μιας ωρας ή για εξερχομενη 0.83 + οτι πακετο χρονου ομιλιας εχεις μεσα στην καρτα για εθνικους προορισμους. Απλα βλεπω το sms ακριβότερο ή μου φαίνεται??? :confused:

 

Εισερχόμενη κλήση 0,83 αντί για 0,062 συμφέρει για κλήσεις πάνω από 13 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα.

Όμως έχεις δίκιο . Πρόκειται για σταθερή χρεώση.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...