Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέλω να ρωτήσω, υπάρχει κάποιο πακέτο σε καρτοκινητό ή cu στη voda που να σου δίνει και χρόνο ομιλίας προς voda και χρόνο προς τρίτους και ΜΒ?! αν όχι, μπορείς να συνδυάσεις πακέτα με χρόνο προς όλους και πακέτα με MB μαζί?!

 

Υπάρχει το talk 300 που δίνει 200 προς voda και 100 λεπτά (+100 δώρο αν το κάνεις online) προς όλους με 5 ευρώ. Κάθε φορά που βάζεις 10 ευρώ κάρτα σου δίνει 500 ΜΒ (ή 250 ΜΒ αν είσαι νέος χρήστης). Επίσης με 5 ευρώ έχει πακέτο με 500 ΜΒ. Μπορείς να συνδυάσεις πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως δοκιμασα σημερα να δω αν παιρνεις καποιο μπονους απο την online ανανεωση με 5 ευρω και δεν παιζει κατι.250ΜΒ απο 10 και πανω.
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα σημερα 3 πακετα cu ονλινε και εβαλα και για φοιτητικο. Θα λαβω 1 φοιτητικο και 2 κανονικα? ή 3 φοιτητικα? Αν τα αλλα ειναι κανονικα γινεται να τα κανω μετα φοιτητικα?
Link to comment
Share on other sites

Vodafone και Cosmote επιτρέπουν μόνο ένα φοιτητικό καρτοκινητό ανά φοιτητή, δίνοντάς του τη δυνατότητα να μετατρέψει σε τέτοιο ένα υπάρχον νούμερο. Σε αντίθεση με τη Wind που δίνει μέχρι και 2 ανά άτομα, αλλά αποκλειστικά με νέο αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

Vodafone και Cosmote επιτρέπουν μόνο ένα φοιτητικό καρτοκινητό ανά φοιτητή, δίνοντάς του τη δυνατότητα να μετατρέψει σε τέτοιο ένα υπάρχον νούμερο. Σε αντίθεση με τη Wind που δίνει μέχρι και 2 ανά άτομα, αλλά αποκλειστικά με νέο αριθμό.

 

Νομιζω ειχα διαβασει οτι στο αλλαζουν μετα στο cu xclusive μεσω της εξυπερετησης στο skype κτλ. και κανουν τα στραβα ματια. Οσο για την wind εχω 3 φοιτητικα στο ιδιο ονομα και τα εχω δωσει στην οικογενεια. Απλα επιτρεπει την επιλογη για αποστολη μονο 2 πακετων φοιτητικων ονλινε καθε φορα και οχι 2 ανα συνδρομητη, τουλαχιστον στην περιπτωση μου ετσι ισχυει

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Vodafone και Cosmote επιτρέπουν μόνο ένα φοιτητικό καρτοκινητό ανά φοιτητή, δίνοντάς του τη δυνατότητα να μετατρέψει σε τέτοιο ένα υπάρχον νούμερο. Σε αντίθεση με τη Wind που δίνει μέχρι και 2 ανά άτομα, αλλά αποκλειστικά με νέο αριθμό.

 

Νομιζω ειχα διαβασει οτι στο αλλαζουν μετα στο cu xclusive μεσω της εξυπερετησης στο skype κτλ. και κανουν τα στραβα ματια.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το cu exclusive;

 

τα φοιτητικά νούμερα ονομάζονται έτσι

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω τα πακέτα ονομάζονται έτσι. Επίσης όταν είχα κάνει αρχικά το φοιτητικό μετά από λίγο μου είχε στείλει μήνυμα πως θα μπορώ να παίρνω το πακέτο των 5€ με 4, και λίγες μέρες μετά μου άλλαξε και το όνομα του δικτύου στη συσκευή από Vodafone gr σε cu-x. Ωστόσο μετά που άλλαξα κάρτα SIM και έγινε ένα μπέρδεμα χάνοντας το φοιτητικό επανήλθε το Vodafone, και αργότερα μου ξαναέδωσαν την προσφορά με τα 4€ χωρίς να αλλάξει το όνομα του δικτύου.

 

Όπως και να έχει, τυπικά μπορεί κανείς να πάρει μόνο ένα φοιτητικό στο όνομά του. Αν με πλάγιους τρόπους και "παράτυπα" κάνεις και 2ο είναι άλλο θέμα, και νομίζω πως είναι προφανής η απάντηση στο ερώτημα του φίλου που παρήγγειλε 3 για το αν θα του έρθουν όλα φοιτητικά.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω τα πακέτα ονομάζονται έτσι. Επίσης όταν είχα κάνει αρχικά το φοιτητικό μετά από λίγο μου είχε στείλει μήνυμα πως θα μπορώ να παίρνω το πακέτο των 5€ με 4, και λίγες μέρες μετά μου άλλαξε και το όνομα του δικτύου στη συσκευή από Vodafone gr σε cu-x. Ωστόσο μετά που άλλαξα κάρτα SIM και έγινε ένα μπέρδεμα χάνοντας το φοιτητικό επανήλθε το Vodafone, και αργότερα μου ξαναέδωσαν την προσφορά με τα 4€ χωρίς να αλλάξει το όνομα του δικτύου.

 

Όπως και να έχει, τυπικά μπορεί κανείς να πάρει μόνο ένα φοιτητικό στο όνομά του. Αν με πλάγιους τρόπους και "παράτυπα" κάνεις και 2ο είναι άλλο θέμα, και νομίζω πως είναι προφανής η απάντηση στο ερώτημα του φίλου που παρήγγειλε 3 για το αν θα του έρθουν όλα φοιτητικά.

 

οντως μονο ενα πακετο συνδεσης φοιητιτικο δικαιουτε καθε συνδρομητης vodafone επισης μπορει ομως να εχει στο ονομα του και το φοιτητικο ιντερνετ με καρτα mobile broadband με καρτα αλλα και το φοιτητικο ιντερνετ mobile broadband ή το πακετο με τα 4,46 ευρω ή το πακετο με τα 12 ευρω αυτα ξερω εγω. Οσο για την ενδειξη δικτυου μπορεις να ζητησεις να αλλαξει σε κλασικο vodafone απο το 13840 δωρεαν ή απο το skype μιλωντας με το τμημα εξυπηρετησης πελατων , χιλιες φορες να γραφει vodafone .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πακέτο, που κοστίζει 7€ και όχι 5, αν το ενεργοποιήσεις από το Vodafonecu.gr σου δίνει 500' σε CU, 100' προς όλους, 500 sms σε CU, 100 sms προς όλους και 60mb ενώ αν το ενεργοποιήσεις μέσω της εφαρμογής παίρνεις 400' προς όλους, 300' προς CU και τα sms/mb τα ίδια πως και μέσω του site. Πιθανώς να γίνεται και από επιλογή στο 1252 αλλά δεν ξέρω με ποια μορφή θα το εμφανίζει και δεν έχω cu εύκαιρο αυτή τη στιγμή για να δω. Αν είναι πάντως με τη 2η μορφή (όπως στην εφαρμογή) λογικά θα είναι 300'+300' μιας και τα έξτρα 100' προς όλους είναι online bonus.

Κάνε ένα repeat της προσφοράς γιατί μπερδεύτηκα τελείως.. Σε CU ισχύει;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να πάρω 4G συσκευή και ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να αλλάξω sim ή απλά ζητάω ενεργοποίηση με την υπάρχουσα sim?

 

εγω ενεργοποιησα το 4g με την υπαρχουσα σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να πάρω 4G συσκευή και ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να αλλάξω sim ή απλά ζητάω ενεργοποίηση με την υπάρχουσα sim?

 

οχι δεν ειναι απαραιτητο απλα το ενεργοποιεις στην γραμμη σου . Παντως νομιζω οτι η vodafone αργει στην επεκταση του 4g δικτυο της ενω η κοσμοτε το τρεχει πιο πολυ , αυτο ειναι πολύ κακό. :(

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Και στο site αυτό αναφέρει ότι απλά το ενεργοποιείς με την υπάρχουσα.

Έχει κανείς εμπειρία με κατάστημα που πήγε να κάνει την sim από κανονική σε micro-sim, σας το έκαναν δωρεάν ή ζήτησαν λεφτά? Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να αλλάξω την sim και γίνει καμια στραβή και χάσω το φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

5€ κοστίζει η αλλαγή SIM σε διαφορετικό τύπο. Εγώ μια φορά έχασα σε αλλαγή το φοιτητικό, αλλά ήταν ιδιάζουσα περίπτωση. Είχαν γίνει 2 αιτήσεις, μία σε κατάστημα που μετά από μια βδομάδα δεν είχε ενεργοποιηθεί και μια 2η στην on line εξυπηρέτηση που ενεργοποιήθηκε σε λίγα λεπτά. Λόγω της ύπαρξης των 2 μάλλων, μετά από αλλαγή σε twin sim καταργήθηκε το φοιτητικό. Το ενεργοποίησα ξανά. Μετά από λίγο καιρό που έχασα την μία SIM, έκανα αντικατάσταση του πακέτου με τις 2, και εκεί δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα με το φοιτητικό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά έχει ένα ρίσκο στην περίπτωσή σου.

Δοκίμασε να την κόψεις τότε.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι αυτό τον μήνα έληξε το πάσο οπότε αν γίνει καμια στραβή την πάτησα.

Αν συνεχίζεις να είσαι φοιτητής με μια βεβαίωση σπουδών σου ανανεώνουν το φοιτητικό για 1 χρόνο. Τουλάχιστον πριν 2 χρόνια εγώ έτσι το είχα ενεργοποιήσει. Τώρα για την αλλαγή της κάρτας δεν θυμάμαι αν μου είχαν ζητήσει τα χαρτιά του φοιτητικού ξανά ή όχι. Αν θες κάνε μια ερώτηση στην εξυπηρέτηση μέσω skype viber κλπ για τη διαδικασία πως γίνεται και αν πρέπει να πας ξανά χαρτιά ή απλά μεταφέρονται όλα μόνα τους, αν και το λογικό είναι ότι απλά στην καρτέλα σου θα αλλάξει ο κωδικός της ενεργής sim και δεν θα χρειαστεί να πας δικαιολογητικά εξαρχής.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι αυτό τον μήνα έληξε το πάσο οπότε αν γίνει καμια στραβή την πάτησα.

 

Τα φοιτητικα του CU ληγουν εναν χρονο μετα απο τοτε που ληγει το πασο που εχεις δηλωσει.

Επισης μεχρι στιγμης δεν εχουν κοψει κανενα φοιτητικο και ας εχει ληξει το πασο πανω απο χρονο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει νούμερο σταθερού για την εξ.πελατών της vodafone???
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει νούμερο σταθερού για την εξ.πελατών της vodafone???

 

6948013830 για εξυπηρετηση πελατων CU μέσω viber/whatsapp

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

2106702000

 

και επιλογη 3 για να μιλησεις με το τμημα εξυπηρετησης πελατων.

 

 

Νεο για τους συνδρομητες φοιτητικου vodafone cu , ειχα να βαλω καρτα απο τον φεβρουριο του 2014 και οταν επαιρνα τηλεφωνο το 1252 αρχες αυγουστου μου ελεγε οτι θα ληξει το υπολοιπο μου τοτε , αλλα ανανεωθηκε ο χρονος ληξης σε 13/2/15 , σημερα πηρα τηλεφωνο να ξανα ακουσω ποτε ληγει ο αριθμος μου και λεει 13/3/2015. Πηρα τηεφωνο τμημα εξυπηρετησης πελατων και μου ειπε οτι δινει μονο του το συστημα παραταση στα φοιτητικα νουμερα και οτι παρατηρηθει αυτο σε καποια νουμερα σας το λεω να το ξερετε , εγω δεν το ηξερα και τωρα το εμαθα , αν και τους φοβαμαι και θα βαλω μια καρτα εστω 5 ευρω απο τα καταστηματα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο, παντως εμενα μου ληγει το νουμερο στις 13/3/15 σημαινει οτι θα χαθει το υπολοιπο μου τοτε; και μετα θα μου δωθει 1 μηνας χαριτος για να βαλω καρτα αλλιως χανω το νουμερο μου; . Διοτι βλεπω το εξαμηνο ληξης του υπολοιπου μου δεν υπαρχει σε εμενα , δεν ξερω γιατι αλλα και παλι καλο ειναι αυτο.

 

 

Νέο τέλος σύνδεσης για συνδρομητές Καρτοκινητής

 

Νέο τέλος σύνδεσης για συνδρομητές Καρτοκινητής

 

Η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 15 Σεπτεμβρίου 2014 εφαρμογή Τέλους σύνδεσης ίσο με 10€ για όλες τις νέες συνδέσεις Καρτοκινητής. Το τέλος θα εφαρμόζεται σε όλες τις νέες συνδέσεις Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone CU, Vodafone International, Καρτοκινητό Ολυμπιακός, Tazamobile, ΕΛΤΑ Καρτοκινητή και Καρτοκινητή Carrefour.

 

Η ανωτέρω τιμή περιλαμβάνει ΦΠΑ 23%

 

Ρωτησα το κοστος των 10 ευρω στο 13840 και μου ειπανε οτι πλεον το πακετο συνδεσης δεν εχει 5 ευρω αλλα 10 ευρω και οτι οχι δεν χρειαζεται 10 ευρω για ν ανοιξει η γραμμη. Επισης μου ειπανε οτι οσοι πουλανε δωρεαν πακετα συνδεσης στον δρομο και απο το vodafone.gr/vodafonecu.gr παλι μπορω να το παρω δωρεαν απο εκει , οποτε οποιος θελει να παρει δωρεαν πακετο συνδεσης υπαρχει τροπος χωρις να πληρωσει 10 ευρω μονο για το πακετο συνδεσης παλι καλα! .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
νεο για συνδρομητες φοιτητικου cu

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...