Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στειλτε Ν στο 1398 και θα εχετε 1 giga στις 4 Οκτωβριου

 

το ενεργοποιησα στο cu φοιτητικο μου και μου ηρθε μυνημα << εισαι ετοιμος για cu free running day στις 4/10 εχεις δωρεαν 1gb για να δεις το red bull art motion και να σερφαρεις οπου με τοσα MB .. βγαζεις φτερα!! αρα να φανταστω εγω που το ενεργοποιησα μου δινει το 1gb χωρις καποια αλλη ενεργοποιηση στις 4/10 και μονο για αυτην την ημερα; ή και για άλλες ημέρες; . ισχυει μονο για μια ημέρα; κακως ; που να προλαβω να το καταναλωσω;. ισχυει παλι πολιτικής χρήσης;..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το ενεργοποιησα στο cu φοιτητικο μου και μου ηρθε μυνημα << εισαι ετοιμος για cu free running day στις 4/10 εχεις δωρεαν 1gb για να δεις το red bull art motion και να σερφαρεις οπου με τοσα MB .. βγαζεις φτερα!! αρα να φανταστω εγω που το ενεργοποιησα μου δινει το 1gb χωρις καποια αλλη ενεργοποιηση στις 4/10 και μονο για αυτην την ημερα; ή και για άλλες ημέρες; . ισχυει μονο για μια ημέρα; κακως ; που να προλαβω να το καταναλωσω;. ισχυει παλι πολιτικής χρήσης;..

ενταξει για μια μερα πρεπει να ειναι αλλα δε νομιζω να μας χαλαει......

Link to comment
Share on other sites

ενταξει για μια μερα πρεπει να ειναι αλλα δε νομιζω να μας χαλαει......

 

οχι βεβαια!!! πολιτικη ορθης χρησης έχει; κλασικα ε; οπως παντα η συνηθισμενη vodafone... παντως το λινκ για να βρειτε το προγραμμα ειναι εδω http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/cu-free-running-day/ , οποιος το ενεργοποιησει και σημερα θα δωθει το δωρο στις 4/10 ειναι έως και 4/10 η ενεργοποιηση , οποτε καλυτερα ενεργοποιηστε το σημερα για να μην το ξεχασετε για εχετε ολη την ημερα 4/10 για δωρεαν ιντερνετ!!! :rolleyes:

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι η πολιτική ορθής χρήσης είναι το 1GB για την 1 ημέρα που έχει δωθεί; :P

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω ένα ala carte και ειδα ότι μου εδωσε η VODAFONE 900 λεπτα προς ολη την VODAFONE για ένα μηνα ....ξερει κανεις τιποτα ?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ για να κάνω το συμβόλαιο μου καρτοκινητό????... :lol::lol:

 

σωστα η καρτες σημ απο τα καταστηματα vodafone οπως αναφερα και παραπανω κοστιζουνε 10 ευρω, αμα δεν θελεις να πληρωσεις και να παρεις νεο νουμερο μπορεις δωρεαν απο το vodafone.gr.

 

κατι ακυρο μολις εμαθα απο τον τεχνικο στην vodafone οτι οι συνδρομητες καρτοκινητου εχουνε ημερησιο οριο 500mb internet μετα η ταχυτητα πεφτει σε dial up , οπως οταν καταναώσεις τα 15mb απο το ιντερνετ ολη ημερα και μετα πεφτει η ταχυτητα. Ηξερα οτι υπαρχει πολιτικη ορθης χρησης την ημερα αλλα δεν περιμενα να ειναι τοσο λιγο, αρα το 1gb που εχουμε δωρεαν οι vodafone cu στις 4/10 θα εχουμε καλη ταχυτητα μεχρι τα 500mb και μετα θα παει σαν κοτα; , τοτε τι μας δινουνε τα υπολοιπα 500mb ; δεν μπορω να καταλαβω..

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την πολιτική ορθή χρήσης της βονταφον δεν μπορούμε να την αποφύγουμε?

Δλδ πες εγώ θέλω να κατεβάσω κάτι data από παιχνίδια... Γιατί πρέπει να μου περιορίσει την ταχύτητα από την στιγμή που έχω πάνω από 1gb χρήση δεδομένων υπόλοιπο.....

 

Καλή χρυσή η βοντα σε τιμές και προσφορές σε σχέση με το what's up.... Αλλα αυτός ο περιορισμός με σκοτώνει...

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την πολιτική ορθή χρήσης της βονταφον δεν μπορούμε να την αποφύγουμε?

Δλδ πες εγώ θέλω να κατεβάσω κάτι data από παιχνίδια... Γιατί πρέπει να μου περιορίσει την ταχύτητα από την στιγμή που έχω πάνω από 1gb χρήση δεδομένων υπόλοιπο.....

 

Καλή χρυσή η βοντα σε τιμές και προσφορές σε σχέση με το what's up.... Αλλα αυτός ο περιορισμός με σκοτώνει...

Δεν νομίζω να γίνεται κάτι για αυτό. Έχω λογαριασμό στην dorna και έβλεπα ένα αγώνα motogp σε tablet που έδινα ίντερνετ από το τηλέφωνο. Είχα διαθέσιμα περισσότερα από 2gb data. Είδα την πρώτη κατηγορία σε κανονική ταχύτητα και ποιότητα. Στα μισά της δεύτερης κατηγορίας έσκασε το μήνυμα. Ότι και αν έκανα από εκεί και πέρα με την εξυπηρέτηση πελατών, δεν είχα αποτέλεσμα. Τον έχασα τον αγώνα!

Στην μέση σχεδόν του πουθενά είχα 3g σήμα και αρκετά διαθέσιμα data, που όπως φαίνεται είναι άχρηστα.... για το καλό μου. Τους εξήγησα βέβαια πως η καλή λειτουργία του δικτύου είναι πρόβλημα της Vodafone και όχι δικό μου.

Δεν φάνηκε όμως πως αυτός ήταν ο λόγος που ετσιθελικά η ταχύτητα έπεσε σε Π.Χ. επίπεδα γιατί αν είχα συμβόλαιο, το δίκτυο προφανώς "δεν θα είχε κανένα πρόβλημα".

Προφανώς είναι το τίμημα της κάρτας έναντι του συμβολαίου.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν έχει αρκετή χωρητικότητα δικτύου εφαρμόζει "πολιτική ορθής χρήσης". Και ποιος αποφασίζει τι είναι ορθό και τι όχι; Με ποια κριτήρια; Κοροϊδευόμαστε.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται κάτι για αυτό. Έχω λογαριασμό στην dorna και έβλεπα ένα αγώνα motogp σε tablet που έδινα ίντερνετ από το τηλέφωνο. Είχα διαθέσιμα περισσότερα από 2gb data. Είδα την πρώτη κατηγορία σε κανονική ταχύτητα και ποιότητα. Στα μισά της δεύτερης κατηγορίας έσκασε το μήνυμα. Ότι και αν έκανα από εκεί και πέρα με την εξυπηρέτηση πελατών, δεν είχα αποτέλεσμα. Τον έχασα τον αγώνα!

Στην μέση σχεδόν του πουθενά είχα 3g σήμα και αρκετά διαθέσιμα data, που όπως φαίνεται είναι άχρηστα.... για το καλό μου. Τους εξήγησα βέβαια πως η καλή λειτουργία του δικτύου είναι πρόβλημα της Vodafone και όχι δικό μου.

Δεν φάνηκε όμως πως αυτός ήταν ο λόγος που ετσιθελικά η ταχύτητα έπεσε σε Π.Χ. επίπεδα γιατί αν είχα συμβόλαιο, το δίκτυο προφανώς "δεν θα είχε κανένα πρόβλημα".

Προφανώς είναι το τίμημα της κάρτας έναντι του συμβολαίου.

 

σωστο και αυτό που λες ! Άρα ισχύει ότι όσοι έχουνε συμβόλαιο έχουνε καλύτερη ταχύτητα από ότι εμείς οι καρτοκινητοι επίσης αυτό που έλεγες πριν ότι δεν μπόρεσεσ να δεις το βίντεο και είχες 2gb ίντερνετ ήτανε στο καρτοκινητο και επειδή είχες 500μβ όριο πολιτικής ορθής για αυτό και το έπαθες αυτό ;. Καλά κατάλαβα !. Άρα είναι δώρο αδωρον θέλουμε να κατεβάσουμε κάτι μεγαλύτερο από 500μβ . Κρίμα πάντως είχα κατεβάσει παλιά ένα αρχείο πολύ μεγάλο που υπερβαίνε το ημερήσιο όριο του ίντερνετ όλη ημέρα και κατέβηκε χωρίς να κόψει την ταχύτητα σχετικά γρήγορα και ήτανε 30μβ μην σου πω είχα κατεβάσει και βίντεο με το ίντερνετ όλη ημέρα με μικρής διαρκείας γύρω στα 80μβ με εκατό μβ ίντερνετ και αυτή κατέβηκε και το σύστημα δεν είχε καταλάβει ότι έχει κατεβεί με αποτέλεσμα να κατεβεί πρώτα το αρχείο και μετά να μου αναπροσαρμόσει την ταχύτητα οπότε σε κάποιον που θέλει να κατεβάσει ένα αρχείο και δεν τον φτάνει ο όγκος του θα του συνιστούσα να το δοκιμάσει να δει εάν όντως τον βολεύει , εγώ τονίζω τα κατεβάζα από το ίδιο το κινητό και όχι με σύνδεση με υπολογιστή. Βέβαια μόλις κατεβεί το αρχείο και αναπροσαρμοστεί η ταχύτητα το σύστημα σου στέλνει μύνημα αλλα δοκιμάστε το και πες μου δεν κόβει άμεσα την ταχύτητα πρέπει να του δωθεί χρονος για να το καταλάβει το σύστημα αυτό εχω καταλάβει . Τονίζω ότι το κατέβασα από κινητό και όχι από υπολογιστή . Αλλά μετά που πέφτει η ταχύτητα το ίντερνετ δεν πάει με τίποτα με τα χίλια ζόρια φορτώνει απλές σελίδες πχ μαιλ οπότε μετά δεν πρέπει να έχεις να δεις κάτι στο ίντερνετ για να το κανείς , μέχρι της 4 που θα αναπροσαρμοστεί η ταχύτητα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν κόβει ποτέ ένα αρχείο στην μέση .

Το έχω δοκιμάσει πολύ παλαιώτερα το internet per day , Μπορούσα να κατεβάσω και 200 ΜΒ σε αρχείο, Μετά το κόβει.

όταν όμως κάνεις browsing ή streeming σε κόβει κανονικά στα 20 ΜΒ.

Τώρα με τις άπειρες προσφορές δεν ξαναχρησιμοποιησα το internet per day .

Link to comment
Share on other sites

Το να εχεις limit στον ογκο σε προσφορα πχ δωρεαν ιντερνετ περιστασιακα στους συνδρομητες του φανταζομαι ολοι το κατανοουμε.Το να αγοραζει ομως καποιος γιατι ισως η αναγκη του ειναι εκεινη την μερα να ακουσει ολη μερα ραδιοφωνο η να κατεβασει 8 εφαρμογες στο κινητο του η να μιλησει 3 ωρες στο Skype και να φαει κατι παραπανω απο 400-500Μβ και να του το κοψεις νταβαντζιλικι δεν το καταλαβαινω γιατι το πληρωσε για να το φαει οπως θελε!1.Ειναι απαραδεκτο πραγματικα αυτο το καραγκιοζλικι "πολιτικη ορθης χρησης" σε ολους οσους αγοραζουν τα πακετα Ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα για να έχω κάποια mb. Το αν δεν τα κατανάλωσα και αυτά στην ημερομηνία λήξης τους, προστέθηκαν σε καινούργια, είναι κάτι που έγινε και γίνεται από την Vodafone. Έκανα live streaming και έβλεπα έναν αγώνα, που παρεμπιπτόντως κοστίζει ένα αρκετά μεγάλο ποσό, γύρω στα 160€ για την σεζόν. Το εξήγησα τότε στην εξυπηρέτηση, αλλά φυσικά δεν μπορούσε να γίνει τίποτα. Το θέμα και το κυριότερο για μένα στην υπόθεση, είναι τι ισχύει στους κατόχους συμβολαίου. Αν είχα συμβόλαιο, θα μπορούσα να δω τους αγώνες; εκεί θα ίσχυε "η καλή λειτουργία του δικτύου";
Link to comment
Share on other sites

μισό γιατί με μπερδέψατε λίγο. Η πολιτική ορθής χρήσης εφαρμόζεται και στα αγορασμένα πακέτα ή μόνο στις έκτακτες προσφορές; Γιατί στο πακέτο που συνήθως βάζω εγώ δεν αναφέρει πουθενά τέτοιο περιορισμό:

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/surf-email-100/

 

ενώ στην καλοκαιρινή νομίζω το είχα διαβάσει σαν όρο. Αντίστοιχα και στην τελευταία προσφορά του Σαββάτου, δεν διάβασα κάτι για πολιτική ορθής χρήσης άρα 2 τινά συμβαίνουν, ή δεν θα την εφαρμόσουν αύριο ή την εφαρμόζουν κανονικά και δεν το λένε - οπότε μιλάμε για παραπλανητική διαφήμιση, αφου για το αυριανό σου υπόσχονται 1GB για live streaming και προφανώς δεν θα μπορέσει να γίνει για περισσότερο από 500ΜΒ..

 

update: μου απάντησαν από το twitter οτι η πολιτική ορθής χρήσης για την αυριανή προσφορά θα είναι 1GB!

Edited by PP6210
update
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει την Δευτερα ονλινε νουμερο cu, με πηραν τηλεφωνο και εδωσα τα στοιχεια μου και μου ζητησε και αφμ (οι αλλες εταιριες δεν μου ειχαν ζητησει), μετα απο λιγο με ξαναπαιρνει γτ το ειχε γραψει λαθος το αφμ το παιδι και μετα κατα τις 8 με πηρε ξανα για τριτη φορα αλλα δεν το προλαβα, ειχαμε κανονισει παραλαβη πεμπτη 11-1, δεν ηρθε και επικοινωνησα μεσω του live chat μαζι τους και εδωσα το αφμ για να βρουνε την παραγγελεια και μου ειπε θα την εβαζε παρασκευη γτ κατι θα πηγε λαθος. Σημερα παλι δεν ηρθε :p. Θα εγκαταλειψω την προσπαθεια αφου δεν με θελει να παω vodafone :p Ειναι φυσιολογικο οτι μου ζητησαν αφμ?
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγειλει την Δευτερα ονλινε νουμερο cu, με πηραν τηλεφωνο και εδωσα τα στοιχεια μου και μου ζητησε και αφμ (οι αλλες εταιριες δεν μου ειχαν ζητησει), μετα απο λιγο με ξαναπαιρνει γτ το ειχε γραψει λαθος το αφμ το παιδι και μετα κατα τις 8 με πηρε ξανα για τριτη φορα αλλα δεν το προλαβα, ειχαμε κανονισει παραλαβη πεμπτη 11-1, δεν ηρθε και επικοινωνησα μεσω του live chat μαζι τους και εδωσα το αφμ για να βρουνε την παραγγελεια και μου ειπε θα την εβαζε παρασκευη γτ κατι θα πηγε λαθος. Σημερα παλι δεν ηρθε :p. Θα εγκ αταλειψω την προσπαθεια αφου δεν με θελει να παω vodafone :p Ειναι φυσιολογικο οτι μου ζητησαν αφμ?

 

ναι μου το ειχανε ζητησει και εμενα παντως μην το παρατησεις μιλα τους στο skype να σου πουν !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια εξαιρετική προσφορά ίντερνετ :down:

 

 

Αυτο μου συνεβη και εμενα. Μολις ενεργοποιησα πακετο ιντερνετ το απογευμα μου σκαει το μηνυμα. Παιρνω τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν οτι ειναι συστημικο λαθος ξαι πρεπει να κανουν επανεκινηση της γραμμης μου.

Ευτυχως διορθωθηκε αμεσα!

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου συνεβη και εμενα. Μολις ενεργοποιησα πακετο ιντερνετ το απογευμα μου σκαει το μηνυμα. Παιρνω τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν οτι ειναι συστημικο λαθος ξαι πρεπει να κανουν επανεκινηση της γραμμης μου.

Ευτυχως διορθωθηκε αμεσα!

 

και εμενα μου εχει τυχει αλλα ποτε δεν δεν ετυχε να μου το διορθωσουνε αλλα επρεπε να περιμενω να παει 4 το πρωι για να φτιαξει καλα μιλαμε οτι ναναι!!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα το πακέτο των 500MB + 500MB με κόστος €5 και αυτόματη μηνιαία ανανέωση.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι εφικτό και πως ακριβώς να απενεργοποιήσω την αυτόματη μηνιαία ανανέωση, χωρίς να χάσω το 1GB που μόλις πήρα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , το απενεργοποιείς αμέσως από το myaccount και δεν χάνεις τίποτα . Απλά δεν θα ανανεωθεί σε 30 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.. απο το site της voda μπορούμε να αγοράσουμε πακέτα ομιλίας κτλ με χρεώση πιστωτικής?
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...