Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ το λέει. Εναλλακτικά μέσω της εφαρμογής my Vodafone.

 

 

Έκανα ανανέωση 5€ και μου έδωσε κανονικά το xclusive 5. Μια χαρά!

 

Ευχαριστώ πολύ. Μπήκα και είδα ότι έχει μια επιλογή ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ. Με το που το πατήσω απευθείας μου τραβάει 5 € και μου δίνει 1 GB?

Το exclusive 5 τι είναι?

 

Αν είσαι στο online account θα αγοράσεις το πακέτο surf& email 100

Θα σε ρωτήσει αν το θες "κάθε μήνα" ή για μία φορά

Θα απαντήσεις "κάθε μήνα"

 

Άρα μετά την επιλογή ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ακολουθεί η ερώτηση για το μια φορα ή κάθε μηνα?

 

Εάν δεν υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο τι γίνεται?

Εγώ και ο κάθε έξυπνος μπορεί να ενεργοποιήσει αυτόματο για 5 € με 1 GB και να μην έχει κάθε μήνα υπόλοιπο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Μπήκα και είδα ότι έχει μια επιλογή ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ. Με το που το πατήσω απευθείας μου τραβάει 5 € και μου δίνει 1 GB?

 

 

Το exclusive 5 τι είναι?

 

 

 

Άρα μετά την επιλογή ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ακολουθεί η ερώτηση για το μια φορα ή κάθε μηνα?

 

 

 

Εάν δεν υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο τι γίνεται?

 

 

Εγώ και ο κάθε έξυπνος μπορεί να ενεργοποιήσει αυτόματο για 5 € με 1 GB και να μην έχει κάθε μήνα υπόλοιπο?

 

α)ακριβως επειδη το αγοραζεις μεσω ιντερνετ σου δινει κατευθειαν το δωρο.

β)το πακετο αυτο αφορα φοιτητικα καρτοκινητα vodafone cu .

γ)ναι ακριβως

δ) ισως με την επομενη ανανεωση σου να βρει το ποσο και να σου ενεργοποιησει το πακετο δεν ξερω 100% να σου απαντησω .

 

ε)η αυτοματη ενεργοποιηση πακετου δεν σε συμφερει διοτι θα σου δινει 500mb και οχι 1gb οποτε μη το επιλεξεις .

Edited by Vasileios
Παρακαλώ μην απαντάτε μέσα στην ¨"παράθεση"

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Μπήκα και είδα ότι έχει μια επιλογή ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ. Με το που το πατήσω απευθείας μου τραβάει 5 € και μου δίνει 1 GB?

Το exclusive 5 τι είναι?

 

 

 

Άρα μετά την επιλογή ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ακολουθεί η ερώτηση για το μια φορα ή κάθε μηνα?

 

Εάν δεν υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο τι γίνεται?

Εγώ και ο κάθε έξυπνος μπορεί να ενεργοποιήσει αυτόματο για 5 € με 1 GB και να μην έχει κάθε μήνα υπόλοιπο?

Ναι και εσύ και ο κάθε "έξυπνος" με την καλή έννοια μπορεί να παίρνει 1GB με 5 ευρώ.

Αν δεν υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο τον επόμενο μήνα η αυτόματη ανανέωση ακυρώνεται και πρέπει να την ενεργοποιήσεις ξανά.

Προσοχή: τα ΜΒ δεν μεταφέρονται με κανέναν τρόπο στις επόμενες 30 ημέρες.

Εγώ το ενεργοποιώ μόνο όταν ξεμείνω. Αμέσως μετά το απενεργοποιώ.

To exclusive 5 είναι μόνο για φοιτητές ( όπως εγώ ... )

@JOHNMEGARYTHMOS Μιλάμε για CU

500 με αυτόματη μηνιαία σου δίνει στο "καρτοκινητό Vodafone "

Στο CU δίνει 1000ΜΒ αν γίνει ενεργοποίηση online (500 +500 online Bonus) Αν όμως γίνει από το 1252 θα πάρεις μόνο 500.

Η επιλογή "Ναι αυτό θέλω είναι μετά από το "μηνιαία" ή "για μία φορά"

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ουτως η αλλιως οπως μου εξηγισε εκει ο ανθρωπος που ανελαβε την αιτηση μου ειπε οτι θα το κανει ετσι. Πρωτα θα περασει σε cu και μετα σε φοιτητικο

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το ηξερα αυτο. Ευχαριστω :)

Τους εστειλες το πασο καπως η τους ειπες απλα τον αριθμο;;

Αν θυμάμαι καλά μου ζήτησε απλά το νούμερο του πάσου και πότε λήγει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εσύ και ο κάθε "έξυπνος" με την καλή έννοια μπορεί να παίρνει 1GB με 5 ευρώ.

Αν δεν υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο τον επόμενο μήνα η αυτόματη ανανέωση ακυρώνεται και πρέπει να την ενεργοποιήσεις ξανά.

Προσοχή: τα ΜΒ δεν μεταφέρονται με κανέναν τρόπο στις επόμενες 30 ημέρες.

Εγώ το ενεργοποιώ μόνο όταν ξεμείνω. Αμέσως μετά το απενεργοποιώ.

To exclusive 5 είναι μόνο για φοιτητές ( όπως εγώ ... )

@JOHNMEGARYTHMOS Μιλάμε για CU

500 με αυτόματη μηνιαία σου δίνει στο "καρτοκινητό Vodafone "

Στο CU δίνει 1000ΜΒ αν γίνει ενεργοποίηση online (500 +500 online Bonus) Αν όμως γίνει από το 1252 θα πάρεις μόνο 500.

Η επιλογή "Ναι αυτό θέλω είναι μετά από το "μηνιαία" ή "για μία φορά"

Αν δεν επιλέξω το 'κάθε μήνα' δεν θα πάρω 1GB; Πρέπει δηλαδή να ενεργοποιήσω την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου για να πάρω το 1GB; (άσχετα μετά αν την απενεργοποιήσω)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν επιλέξω το 'κάθε μήνα' δεν θα πάρω 1GB; Πρέπει δηλαδή να ενεργοποιήσω την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου για να πάρω το 1GB; (άσχετα μετά αν την απενεργοποιήσω)

 

Θα πάρεις μόνο 500 ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω να πω, και ας το δουν οι υπεύθυνοι της Vodafone που διαβάζουν το forum, πως αν δεν είχαν και οι υπόλοιποι CU θα είχα φύγει σχεδόν τελείως (θα το κρατούσα σαν 2ο).

 

Το free2go έχει πολύ καλά πακέτα, έχω το bonus των 300' προς όλους με ανανέωση 10 ευρώ ΑΛΛΑ αυτό που μου την έχει δώσει είναι δύο πράγματα:

 

Η android εφαρμογή που εκτός ότι είναι δεν είναι λειτουργική (τελευταία και 3η φορά που την ξήλωσα ήταν αρχές καλοκαιριού) απαιτεί mobile data για να συνδεθεί. Η αντίστοιχη της Wind παίζει και με WiFi, είναι πολύ όμορφη και πλήρης.

 

Δεύτερον η απαράδεκτη τακτική της Vodafone να σε ειδοποιεί ΑΦΟΥ έχει λήξει κάποιο πακέτο (έχω πολλάκις φορές χρεωθεί sms και κλήσεις λόγω λήξης μιας και δεν έχω καταλάβει ποια ΩΡΑ λήγει στην ημερομηνία που λέει) ενώ η Wind σε ειδοποιεί κάθε φορά με SMS ότι λήγει το πακέτο σου ή η προσφορά. Η Vodafone, αφού κάνω κλήση ή sms τότε μου στέλνει ότι έχει λήξει το πακέτο (και με έχει χρεώσει φυσικά). Ας είναι καλά το Google Calendar που με έχει σώσει.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το My Vodafone με wi-fi!Το μόνο που δεν κάνει είναι ανανέωση του widget:worry:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το My Vodafone με wi-fi!Το μόνο που δεν κάνει είναι ανανέωση του widget:worry:

ακριβώς έτσι....

το widget είναι το πρόβλημα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερον η απαράδεκτη τακτική της Vodafone να σε ειδοποιεί ΑΦΟΥ έχει λήξει κάποιο πακέτο (έχω πολλάκις φορές χρεωθεί sms και κλήσεις λόγω λήξης μιας και δεν έχω καταλάβει ποια ΩΡΑ λήγει στην ημερομηνία που λέει) ενώ η Wind σε ειδοποιεί κάθε φορά με SMS ότι λήγει το πακέτο σου ή η προσφορά. Η Vodafone, αφού κάνω κλήση ή sms τότε μου στέλνει ότι έχει λήξει το πακέτο (και με έχει χρεώσει φυσικά). Ας είναι καλά το Google Calendar που με έχει σώσει.

 

εγω βαζω υπενθυμιση στο κινητο μου και στο ημερολογιο του μαιλ μου μια πριν που ληγει το πακετο και βαζω καρτα την ημερα αυτη και ξανα ενεργοποιω το ιδιο πακετο για να αρθροιστουνε τα mb και να γινει μεταφορα της ημερομηνιας ληξης στην μεταγενεστερη, στην wind στο καρτοκινητο δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα να μεταφερεις σε μεταγενεστερη ημερομηνια ληξης αρα δεν εχει νοημα η αποστολη ειδοποιησης οτι το πακετο οτι θα ληξει στην wind .

Edited by Vasileios
Μορφοποίηση παραπομπής

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πως ξέρετε ακριβώς την ώρα;

Τα πακετα στη vodafone ληγουν την ιδια ώρα που τα είχες βαλει. Οποτε αν το ενεργοποιησεις στις 17.00 βαζεις μια υπενθυμιση καλου κακου τη μερα που ληγει στις 16.00 να το ενεργοποιησεις ξανα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Σε λίγο καιρό θα κάνω ταξίδι προς το εξωτερικό (εντός Ευρώπης ΟΛΛΑΝΔΙΑ) και Έχω το CU μόνο για internet...

Γνωρίζετε Εάν θα Έχω internet και αν ναι τι χρέωση θα εχω ?

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς αν τα 600 δωρεάν mb στο φοιτητικό CU τα δίνουν αφού περάσει το πρώτο τρίμηνο ή από την αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς αν τα 600 δωρεάν mb στο φοιτητικό CU τα δίνουν αφού περάσει το πρώτο τρίμηνο ή από την αρχή;

 

Απο τον τεταρτο μηνα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς αν τα 600 δωρεάν mb στο φοιτητικό CU τα δίνουν αφού περάσει το πρώτο τρίμηνο ή από την αρχή;

 

Πρέπει να περάσει το πρώτο τρίμηνο βάσει των κανονισμών της προώθησης από την Vodafone. ;)

ME45, S55, SX1, CX65 for ever!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να σε βάλουν στην προσφορά για παλιούς που δίνει 600MB το μήνα δωρεάν και το Xclusive 5 στα 4€.

 

Για το εξωτερικό δες τις τιμές τιμοκαταλόγου στο Vodafonecu.gr και τα διαθέσιμα πακέτα που υπάρχουν. Νομίζω μόνο 1 πακέτο προσφέρει ίντερνετ με κόστος 5€/μέρα. Δες τις βασικές χρεώσεις, το πακέτο και κρίνε ανάλογα το σε συμφέρει.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μία εβδομάδα να κάνω μεταφορά αριθμού μου από cosmokarta σε Vodafone cu και έχουν συστημικό πρόβλημα . Ξέρετε κάτι για αυτό και πότε θα το διορθώσουν ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Σε λίγο καιρό θα κάνω ταξίδι προς το εξωτερικό (εντός Ευρώπης ΟΛΛΑΝΔΙΑ) και Έχω το CU μόνο για internet...

Γνωρίζετε Εάν θα Έχω internet και αν ναι τι χρέωση θα εχω ?

 

Δεν συμφέρει η χρήση ίντερνετ σε περιαγωγή.

Σε χώρες της ΕΕ κοστίζει 0,25€/ΜΒ και σε χώρες εκτός ΕΕ 19€/ΜΒ!!!!!

Υπάρχει και ένα πακέτο με 5€ την ημέρα που σου δίνει 50ΜΒ/ημέρα σε χώρες ΕΕ.

 

Αν θες να χρησιμοποιήσεις ίντερνετ στην Ολλανδία είναι προτιμότερο να αγοράσεις κάποιο τοπικό πακέτο καρτοκινητής.

Πληροφορίες : http://prepaidwithdata.wikia.com/wiki/Netherlands

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μία εβδομάδα να κάνω μεταφορά αριθμού μου από cosmokarta σε Vodafone cu και έχουν συστημικό πρόβλημα . Ξέρετε κάτι για αυτό και πότε θα το διορθώσουν ;

 

Το ιδιο εχω και εγώ. Απο 14/10 αυτο επικαλούνται. Περιμένω να δω ποτε θα λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Συγγνώμη εάν είναι οφφτόπικ, αλλά παίζει καμιά προσφορά με Βόνταφον και κανά κινηματογράφο; Τίποτα 1+1;;;;

Αύριο βράδυ θα είμαι Αθήνα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Σε ευχαριστώ.

Κάποτε ήτανε μόνο Τετάρτη!!!

Τώρα είναι τετραήμερο;;;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Σε ευχαριστώ.

Κάποτε ήτανε μόνο Τετάρτη!!!

Τώρα είναι τετραήμερο;;;

 

μονο τεταρτη ηταν και ειναι με κοσμοτε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εχω και εγώ. Απο 14/10 αυτο επικαλούνται. Περιμένω να δω ποτε θα λυθεί.

Τελικα μετα απο 21 μερες εγινε σημερα η φορητοτητα σε cu

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...