Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Πηρα ενα νουμερακι απο το vodafonecu.gr ετσι για να τσεκαρω σημα. Ομως δε μου βγαζει 4G μονο Η+, ειμαι σε καλυψη 4G. Τι να φταει και δεν εχω 4G?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, paanos said:

Κάλεσε 1285 και πάτησε 01

Αυτό πάλι που θέλει να ενεργοποιήσει ο πελάτης το 4g... Μ' αυτή τη λογική ας μην ήταν ούτε το 3g ενεργοποιημένο. Και στο μεταξύ οι οδηγίες ενεργοποίησης δεν λένε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manosn2 said:

Καλησπερα. Πηρα ενα νουμερακι απο το vodafonecu.gr ετσι για να τσεκαρω σημα. Ομως δε μου βγαζει 4G μονο Η+, ειμαι σε καλυψη 4G. Τι να φταει και δεν εχω 4G?

Αν δεις ότι δεν βγάζεις άκρη κάλεσε στο 13840. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως με sms 4G ΝΑΙ στο 1285 δεν έχω θέμα να έρθει το 4g.. Προφανώς εν έτει 2022 θα έπρεπε ήδη να είναι ενεργό

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έχει μπαγκάρει οπότε ας καλέσει για να του γίνει άμεσα η ενεργοποίηση, αλλιώς στις επόμενες ώρες θα του γίνει αυτόματα. Νομίζω το 4G OXI για παράδειγμα δεν δουλεύει, γενικά πρέπει να το έχουν κάνει να μην εκτελεί εντολές στα συστήματα, απλά μόνο να απαντάει τα αυτοποιημένα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποιησα μεσο του 1285 οπως ειπε ο φιλος απο πανω. Ειχα σπασει το κεφαλι μου. Απαρχαιωμενη εταιρεια απο την πρωτη μερα. Εντομεταξυ για να κανεις λογαριασμο στο app βασανο σκετο.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, manosn2 said:

Το ενεργοποιησα μεσο του 1285 οπως ειπε ο φιλος απο πανω. Ειχα σπασει το κεφαλι μου. Απαρχαιωμενη εταιρεια απο την πρωτη μερα. Εντομεταξυ για να κανεις λογαριασμο στο app βασανο σκετο.

Κάπου στην εφαρμογή έχει και τη φραγή στα 5ψήφια.. ενεργοποίησέ το κι αυτό δεν χάνεις κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Απαρχαιωμενη εταιρεια απο την πρωτη μερα. Εντομεταξυ για να κανεις λογαριασμο στο app βασανο σκετο.
καμία σχέση απλά ώρες ώρες πυκνά συχνά δηλ κολαει η εφαρμογή,αυτό όντως είναι πρόβλημα που όλο φτιάχνουν και όλο χαλάει

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Ερωτημα. Η μητερα μου εχει CU σε απλο τηλεφωνο και της κανω ανανεωση αποτε μου πει απο το MY CU app. Υπαρχει πιθανοτητα να μπορω να μεταφερω τα data στο δικο μου νουμερο να μην πηγαινουν χαμενα?

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα σου στελνει ενα sms με ενα link και δεν γινεται να μπω απο τετοιο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα σου στελνει ενα sms με ενα link και δεν γινεται να μπω απο τετοιο κινητο.

Αν έβαζες τη sim της μητέρα σου προσωρινά σε ένα smartphone;
Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν μια λυση, αλλα ειναι παλιου τυπου και αν την κοψω δεν θα ξαναμπαινει στο κινητο της.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεταφερθούν υπολειπόμενα χρήματα από έναν αριθμό σε άλλον ;


Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, skiace said:

Υπάρχει τρόπος να μεταφερθούν υπολειπόμενα χρήματα από έναν αριθμό σε άλλον ;


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Στείλε δωρεάν SMS στο 1331, όπως παρακάτω:
    • Γράψε το νούμερο του ποσού που θες να μεταφέρεις από 5€ έως και 30€, χωρίς δεκαδικά (π.χ. "5").
    • Άφησε ένα κενό και στη συνέχεια γράψε τη λέξη "ΣΤΟ".
    • Τέλος, άφησε ένα κενό και γράψε τον αριθμό του κινητού στο οποίο θες να στείλεις μονάδες.
      Για παράδειγμα, το SMS σου θα γράφει: “5 ΣΤΟ 69xxxxxxxx”
       
  • Κάθε αποστολή χρόνου ομιλίας έχει χρέωση 0,50€.
  • To υψηλότερο ποσό που μπορείς να στείλεις συνολικά σε μία ημέρα είναι 30€ και 150€ για όλο το μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Προϋπόθεση για τη χρήση της υπηρεσίας είναι ο συνδρομητής από τον οποίο γίνεται η μεταφορά να έχει πραγματοποιήσει συνολικό ποσό ανανεώσεων τουλάχιστον 25€ (ονομαστική αξία) τους τελευταίους 3 μήνες.
Σε περίπτωση που ο συνδρομητής από τον οποίο γίνεται η μεταφορά ή ο παραλήπτης έχουν κάνει χρήση της υπηρεσίας επέκτασης υπολοίπου και έχουν υπολειπόμενο χρέος, δεν τους παρέχεται η δυνατότητα χρήσης της υπηρεσίας Vodafone Sharing.
Ο παραλήπτης θα πρέπει να έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον 1 ανανέωση τους τελευταίους 2 μήνες


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Στείλε δωρεάν SMS στο 1331, όπως παρακάτω:
    • Γράψε το νούμερο του ποσού που θες να μεταφέρεις από 5€ έως και 30€, χωρίς δεκαδικά (π.χ. "5").
    • Άφησε ένα κενό και στη συνέχεια γράψε τη λέξη "ΣΤΟ".
    • Τέλος, άφησε ένα κενό και γράψε τον αριθμό του κινητού στο οποίο θες να στείλεις μονάδες.
      Για παράδειγμα, το SMS σου θα γράφει: “5 ΣΤΟ 69xxxxxxxx”
       
  • Κάθε αποστολή χρόνου ομιλίας έχει χρέωση 0,50€.
  • To υψηλότερο ποσό που μπορείς να στείλεις συνολικά σε μία ημέρα είναι 30€ και 150€ για όλο το μήνα.

Σε ευχαριστω πολύ.
Το sms μπορεί να σταλεί από οποιαδήποτε συσκευή/αριθμό ; (Θα χρησιμοποιώ τον συγκεκριμένο αριθμό σε συναγερμό και δεν θα είναι ότι πιο εύκολο να βγάζω την κάρτα).


Sent from my iPad using Tapatalk
Προϋπόθεση για τη χρήση της υπηρεσίας είναι ο συνδρομητής από τον οποίο γίνεται η μεταφορά να έχει πραγματοποιήσει συνολικό ποσό ανανεώσεων τουλάχιστον 25€ (ονομαστική αξία) τους τελευταίους 3 μήνες.
Σε περίπτωση που ο συνδρομητής από τον οποίο γίνεται η μεταφορά ή ο παραλήπτης έχουν κάνει χρήση της υπηρεσίας επέκτασης υπολοίπου και έχουν υπολειπόμενο χρέος, δεν τους παρέχεται η δυνατότητα χρήσης της υπηρεσίας Vodafone Sharing.
Ο παραλήπτης θα πρέπει να έχει πραγματοποιήσει τουλάχιστον 1 ανανέωση τους τελευταίους 2 μήνες


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Μάλλον αναφέρεσαι στο δικό μου ερώτημα.
Δεν θα εμπίπτω στις παραπάνω προϋποθέσεις για να γίνεται η μεταφορά ποσού.
Κρίμα.


Sent from my iPad using Tapatalk
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο με κρυστάλλους,πακέτα κλπ,αν δεν σας κάνει κόπο θα ήθελα κάποιος να μου πει με τα τωρινά δεδομένα,με 25€(15€ online ανανέωση +10€ ευρωπαϊκη κάρτα νέων) τι είναι το μέγιστο εφικτό που μπορεί να πάρει κάποιος τον μήνα όσον αφορά λεπτά και ίντερνετ;Τι θα πρέπει δηλαδή να ενεργοποιήσει κανείς για να έχει όσο το δυνατόν περισσότερα λεπτά και GB(κατά σειρά προτεραιότητας GB και μετά λεπτά). 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, George6633 said:

Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο με κρυστάλλους,πακέτα κλπ,αν δεν σας κάνει κόπο θα ήθελα κάποιος να μου πει με τα τωρινά δεδομένα,με 25€(15€ online ανανέωση +10€ ευρωπαϊκη κάρτα νέων) τι είναι το μέγιστο εφικτό που μπορεί να πάρει κάποιος τον μήνα όσον αφορά λεπτά και ίντερνετ;Τι θα πρέπει δηλαδή να ενεργοποιήσει κανείς για να έχει όσο το δυνατόν περισσότερα λεπτά και GB(κατά σειρά προτεραιότητας GB και μετά λεπτά). 

*Κατεβάζεις το big bang app 

*Συνδέεσαι με το CU σου

*Παίζεις 15 γυρους των 30 δευτερολέπτων κάθε εβδομάδα. 

*Συνήθως Πέμπτη-Παρασκευη-Σαββατο βράδυ μετά τις 00:00 να παιζεις, διότι έχει περισσοτερους κρυστάλλους. 

*Κάθε μέρα να μπαίνεις στο app και να πατάς στο μπόνους (5 δευτερόλεπτα). 

Το πακέτο με τα περισσοτερα GB είναι το 100GB/μηνα με 10€+30.000 κρυστάλλους. Όποια άλλη απορία μου λες. Το χρησιμοποιώ εδώ και πολλους μήνες. 

 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

νομίζω το 1 για data 100gb και το 3 αν σε φτάνουν τα 400' για οικονομία 18€ περίπου τον μηνα, οπότε μένουν και χρήματα στην κάρτα σου
αν θες να τα ξοδέψεις όλα τα χρήματα πρέπει να δεις τα μηνιαία πακέτα ομιλίας για περισσότερα λεπτά ....συν φυσικα το 1f0517c54aa949b30e8991b787ebb6bd2.jpg

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Εάν αγοράσω σκέτη συσκευή από κατάστημα βονταφον, θα μου δώσουν ένα CU με Giga Ready (1gb/μήνα για 12 μήνες). Η ερώτηση μου είναι εάν θα πρεπει να κάνω ανανέωση κάθε μήνα για να παιρνω αυτό το 1gb...

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Mobileras said:

Εάν αγοράσω σκέτη συσκευή από κατάστημα βονταφον, θα μου δώσουν ένα CU με Giga Ready (1gb/μήνα για 12 μήνες). Η ερώτηση μου είναι εάν θα πρεπει να κάνω ανανέωση κάθε μήνα για να παιρνω αυτό το 1gb...

Το πόσο παραπάνω θα σου βγει αν το πάρεις από Vodafone το σκέφτεσαι; Σίγουρα αξίζει;;

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το πόσο παραπάνω θα σου βγει αν το πάρεις από Vodafone το σκέφτεσαι; Σίγουρα αξίζει;;

Γνωρίζεις εάν χρειάζεται να κάνω ανανέωση κάθε μήνα; Για να παρω το 1gb εννοώ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...