Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή πήρες 2,2GB για 1 μήνα και 600ΜΒ για 15 μέρες.

Με ανανέωση 10€ θα έπαιρνες 1,4GB (shake+πάρε να χεις+bonus)x2 = 2,8GB και θα μεταφερόντουσαν και όλα σε επόμενο μήνα αν ανανέωνες ξανά (ακόμα και με 10€ ανανεωση).

 

Όπως κ να’χει, αν έχεις σκοπό να τα καταναλώσεις σε ένα μήνα δεν έχει σημασία :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πήρες 2,2GB για 1 μήνα και 600ΜΒ για 15 μέρες.

 

Με ανανέωση 10€ θα έπαιρνες 1,4GB (shake+πάρε να χεις+bonus)x2 = 2,8GB και θα μεταφερόντουσαν και όλα σε επόμενο μήνα αν ανανέωνες ξανά (ακόμα και με 10€ ανανεωση).

 

 

 

Όπως κ να’χει, αν έχεις σκοπό να τα καταναλώσεις σε ένα μήνα δεν έχει σημασία :)

 

ούτε καν για χάπι δεν φτάνουν ....lol αρκεί να ανοίξω το hot spot,αέρας καπνός θα γίνουν

αν δεν δώσουν κανένα απεριόριστο την κατσαμε πάλι,δεν με ενοχλεί αφού δεν εχω wifi όποτε?

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς να μαζευεις κρυστάλλους από το big bang για να παιρνεις το πακετο των 100gb (εάν χρειάζεσαι πολλα data)
χαχα στο δεύτερο παιχνιδι τι ψάχνουμε ?

κατάλαβες ότι έχεις πέσει σε ειδήμων

το άνοιξα μια φορά βρε ταπ από δω ταπ από κει τίποτα,ας το καλό λέω δεν το ξανά νοιξα...

τα βαριέμαι όλα αυτά καλύτερα έχω να βάλω κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα στο θέμα του παιχνιδιού πως το κάνεις. Βασικά ναι είναι κάπως να περιμένεις να μαζέψεις πόντους απο το παιχνίδι αλλά τι άλλη εναλλακτική υπάρχει για τόσα πολλά gb σε αυτά τα χρήματα εκτός των περιστασιακών απεριόριστων και του giga wifi on the spot που στο δεκάρικο δίνει τα μισά? Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι πολλά το μήνα ρε συ που χρειάζομαι καμία 60αρια είναι πάνω κάτω

το hot spot μηχανάκι είναι λύση αλλά δυστυχώς δεν είναι 5g ούτε έχω 5g στην γραμμή μου ακόμα ...σε αυτή την περίπτωση θα κάνω λίγο υπομονή ακόμα

μέχρι τότε η λύση είναι τα νυχτερινά με 7€ και όπου πάει,εννοώ μεχρι να δώσει απεριόριστα η ότι άλλο δώσουν τέλος πάντων

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι πολλά το μήνα ρε συ που χρειάζομαι καμία 60αρια είναι πάνω κάτω

το hot spot μηχανάκι είναι λύση αλλά δυστυχώς δεν είναι 5g ούτε έχω 5g στην γραμμή μου ακόμα ...σε αυτή την περίπτωση θα κάνω λίγο υπομονή ακόμα

μέχρι τότε η λύση είναι τα νυχτερινά με 7€ και όπου πάει,εννοώ μεχρι να δώσει απεριόριστα η ότι άλλο δώσουν τέλος πάντων

 

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στη wind και να τους πεις “Είστε η χειρότερη εταιρία. Χάλια σήμα, χάλια τιμές, χάλια όλα. Δεν θα βάλω ποτέ wind στο κινητό μου αλλά εάν μου κάνετε μια καλή τιμή για τα απεριόριστα ίσως το σκεφτώ, αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο”.

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λιγάκι ρε παιδιά, γιατί εκεί στην Vodafone μάλλον έχουν προσλάβει υπαλλήλους-μαριονέτες που δεν ξέρουν να βοηθήσουν...

Έχω μετατρέψει το συμβόλαιο σε καρτοκινητό. Πρώτη ενεργοποίηση του προγράμματος (Vodafone You, 600' προς όλους) έγινε στις 27/3. Το πρόγραμμα λήγει στις 26/4.

1). Αν ξαναβάλω χρήματα στις 27/4, θα ενεργοποιηθεί αυτόματα το ίδιο πρόγραμμα;

2). Αν κάνω την ανανέωση στις 25/4, τυχόν υπόλοιπα από χρόνο ομιλίας, sms και data, θα μεταφερθούν στον επόμενο μήνα; Αν ναι, προφανώς με συμφέρει να το ανανεώσω τότε.

3). Η υπηρεσία "Friends & family" πώς ενεργοποιείται; Η χρέωση πώς γίνεται; Από τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας ή από το υπόλοιπο ποσό που έχω στον λογαριασμό μου (άρα, θα έχω την υπηρεσία μέχρι να τελειώσουν τα χρήματα);

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται μία προσφορά , αλλά κοντά στο Πάσχα. που είναι σε 20 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Για βοηθήστε λιγάκι ρε παιδιά, γιατί εκεί στην Vodafone μάλλον έχουν προσλάβει υπαλλήλους-μαριονέτες που δεν ξέρουν να βοηθήσουν...

Έχω μετατρέψει το συμβόλαιο σε καρτοκινητό. Πρώτη ενεργοποίηση του προγράμματος (Vodafone You, 600' προς όλους) έγινε στις 27/3. Το πρόγραμμα λήγει στις 26/4.

1). Αν ξαναβάλω χρήματα στις 27/4, θα ενεργοποιηθεί αυτόματα το ίδιο πρόγραμμα;

2). Αν κάνω την ανανέωση στις 25/4, τυχόν υπόλοιπα από χρόνο ομιλίας, sms και data, θα μεταφερθούν στον επόμενο μήνα; Αν ναι, προφανώς με συμφέρει να το ανανεώσω τότε.

3). Η υπηρεσία "Friends & family" πώς ενεργοποιείται; Η χρέωση πώς γίνεται; Από τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας ή από το υπόλοιπο ποσό που έχω στον λογαριασμό μου (άρα, θα έχω την υπηρεσία μέχρι να τελειώσουν τα χρήματα);

1. Σου γράφει πουθενά στο app ότι είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου? Αν ναι,τότε με το που ξαναβάλεις κάρτα θα ενεργοποιηθεί αυτόματα και πάλι το πακέτο

2.Ναι τυχόν υπόλοιπα μεταφέρονται αν ενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο, πριν την λήξη του

3.Δες εδώ https://www.vodafone.gr/eshop/kiniti/paketa-chronou-omilias-sms-kai-internet/ αν και δε ξέρω αν υπάρχει πλέον η υπηρεσία ως ενεργή, γιατι αναφέρεται στα παλιότερα πακέτα που έκαναν διαχωρισμό μεταξύ των λεπτών προς όλους και προς vodafone

Αντι για το friends and family θα αντιπροτείνω μια συνδρομή σε voip υπηρεσία που δίνει χρέωση 0,006€/min αντι του 0,02/min που δίνει η υπηρεσία και που δεν λήγει ανά μήνα. Περισσότερα μπορείς να μάθεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8160313#post8160313

 

Tσέκαρε επίσης αν δε θες σε περίπτωση που ξεμείνεις απο mb να σου φάει χρήματα απο το υπόλοιπο σου για να σου δώσει μερικά mb για μια ημέρα,αν έχεις ενεργή την υπηρεσία My data control με sms Κ στο 1252

 

Ακόμη δες κατά την γνώμη μου πάντα, μήπως μετά τον 1ο μήνα και ανάλογα την χρήση που κάνεις φυσικά, σε συμφέρει να το γυρίσεις δωρεάν απο καρτοκινητό vodafone σε vodafone cu που συνήθως δίνει και έξτρα προσφορές, έχει και επιπλέον το παιχνίδι για φθηνά προσωρινά πακέτα. Αλλά αυτό το κρίνεις και ανάλογα την χρήση που θα κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

1. Δεν ξέρω αν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανανέωση του πακέτου. Στην σελίδα της Vodafone αναφέρει ότι το συγκεκριμένο πακέτο έχει αυτόματη ανανέωση. Εγώ πάντως, δεν έχω κάνει κάτι για να την ενεργοποιήσω.

2. Την υπηρεσία "friends & family" είδα ότι την αναφέρει το πακέτο που έχω. Καλή η πρόταση για voip αλλά αυτό θέλει πάντα ίντερνετ (και καλό σήμα). Δεν θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο, παρ' όλο που είναι πολύ πιο οικονομικό.

3. Αυτό που λες με την υπηρεσία "My data control", έχω κάτι αντίστοιχο στο πακέτο (Internet all day λέγεται) και ενεργοποιήθηκε αυτόματα με την έναρξη του πακέτο (έλαβα sms δηλαδή που με ενημέρωνε για την ενεργοποίησή του). Η αλήθεια είναι ότι δεν το θέλω να υπάρχει...πώς μπορώ (αν μπορώ) να το απενεργοποιήσω;

4. Τέλος, προτείνεις την μετάβαση σε vodafone cu, κυρίως λόγω έξτρα προσφορών. Θα το έχω υπόψιν μου και θα το παρακολουθώ. Αν και ήδη στο πακέτο που έχω, οι προσφορές είναι αρκετές (παραπάνω από την χρήση που κάνω). Είμαι καλυμμένος δηλαδή με αυτές, αλλά δεν ξέρω αν θα τις παίρνω κάθε μήνα. Θα το δω κι αυτό πώς θα πηγαίνει με τον μήνα...

Link to comment
Share on other sites

3. Αυτό που λες με την υπηρεσία "My data control", έχω κάτι αντίστοιχο στο πακέτο (Internet all day λέγεται) και ενεργοποιήθηκε αυτόματα με την έναρξη του πακέτο (έλαβα sms δηλαδή που με ενημέρωνε για την ενεργοποίησή του). Η αλήθεια είναι ότι δεν το θέλω να υπάρχει...πώς μπορώ (αν μπορώ) να το απενεργοποιήσω;

Το internet all day σημαινει ότι με το που σου τελειώσουν τα mb και κάνεις κάποια χρεώσιμη κίνηση μέσω data,θα αρχίσει να χρεώνει ειτε 2€/ημέρα με μέγιστη χρήση το 1gb την ημέρα,είτε 0,2€/mb με μέγιστη χρήση 6€/ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιήσεις το My Data Control, και δηλαδή να σταματάει η πρόσβαση στο ίντερνετ μόλις σου τελειώσουν τα δεδομένα ώστε να μη χρεώνεσαι, στείλε Κ στο 1252.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά!

Μόλις έστειλα το μήνυμα στο 1252 και ενεργοποιήθηκε το "My data control". Άρα, από δω και πέρα, έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι δεν θα χρεωθώ εν αγνοία μου σε περίπτωση που τελειώσουν τα data στο πακέτο μου;

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λιγάκι ρε παιδιά, γιατί εκεί στην Vodafone μάλλον έχουν προσλάβει υπαλλήλους-μαριονέτες που δεν ξέρουν να βοηθήσουν...

Έχω μετατρέψει το συμβόλαιο σε καρτοκινητό. Πρώτη ενεργοποίηση του προγράμματος (Vodafone You, 600' προς όλους) έγινε στις 27/3. Το πρόγραμμα λήγει στις 26/4.

1). Αν ξαναβάλω χρήματα στις 27/4, θα ενεργοποιηθεί αυτόματα το ίδιο πρόγραμμα;

2). Αν κάνω την ανανέωση στις 25/4, τυχόν υπόλοιπα από χρόνο ομιλίας, sms και data, θα μεταφερθούν στον επόμενο μήνα; Αν ναι, προφανώς με συμφέρει να το ανανεώσω τότε.

3). Η υπηρεσία "Friends & family" πώς ενεργοποιείται; Η χρέωση πώς γίνεται; Από τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας ή από το υπόλοιπο ποσό που έχω στον λογαριασμό μου (άρα, θα έχω την υπηρεσία μέχρι να τελειώσουν τα χρήματα);

 

1). Εφόσον δεν επέλεξες εσύ την αυτόματη ανανέωση, τότε δεν έχεις. Αν είχες θα φαινόταν κάπως αντίστοιχα όπως το ακόλουθο screen-shot από CU και θα σου εμφάνιζε κουμπί "Απενεργοποίηση αυτόματης ανανέωσης". Την επόμενη φορά που θα κάνεις ενεργοποίηση πακέτου θα μπορέσεις να τσεκάρεις την αυτόματη ανανέωση αν θέλεις.

combo.png

2). Μπορείς να κάνεις ανανέωση μέχρι και την τελευταία ημέρα, δηλαδή 26/4 ώστε να μην χάσεις τα υπόλοιπα χρήσης σε ομιλία, SMS και data.

3). Τρώει από το χρηματικό υπόλοιπο. Αν ο χρόνος ομιλίας του πακέτου δεν σου αρκεί, τότε έχει λογική να το ενεργοποιήσεις. Αντιθέτως αν ο χρόνος ομιλίας του πακέτου σε καλύπτει, τότε δεν σε συμφέρει να το ενεργοποιήσεις.

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη ξέχασα να αγοράσω ξανά το φοιτητικό πακέτο (CU) και έχασα όλα τα υπόλοιπα που μάζευα 2 χρόνια τώρα. :( Αφού μου ήρθε ειδοποίηση μόνο την Δευτέρα ότι λήγει σε 3 μέρες, λογικό ήταν να το ξεχάσω... :down:

 

Την Πέμπτη το πρωί, αφού ήρθε μήνυμα ότι έληξε, το αγόρασα ξανά και ζήτησα από το chat αν γίνεται να μου τα επιστρέψουν, κυρίως τα MB και μου λένε από βδομάδα θα τα έχεις όλα. Ακόμα δεν έχει μπει τίποτα. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη ξέχασα να αγοράσω ξανά το φοιτητικό πακέτο (CU) και έχασα όλα τα υπόλοιπα που μάζευα 2 χρόνια τώρα. :( Αφού μου ήρθε ειδοποίηση μόνο την Δευτέρα ότι λήγει σε 3 μέρες, λογικό ήταν να το ξεχάσω... :down:

 

Την Πέμπτη το πρωί, αφού ήρθε μήνυμα ότι έληξε, το αγόρασα ξανά και ζήτησα από το chat αν γίνεται να μου τα επιστρέψουν, κυρίως τα MB και μου λένε από βδομάδα θα τα έχεις όλα. Ακόμα δεν έχει μπει τίποτα. :wacko:

 

Ετσι γινεται στα καρτοκινητα, πρεπει να εχεις καλη μνημη η υπενθυμηση να μη ξεχαστεις. Πιστευω θα στα γυρισουν, εννοειται αν ησουν κοσμοτε με τιποτα. Αλλα και παλι αφου δε τα χρησιμοποιυσες δε θα σου φανει οτι χαθηκαν.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βάζω υπενθύμιση στο ημερολόγιο του κινητού την ημέρα ανανέωσης!

Αλλιώς...... με ξέρω..... τις μισές φορές θα το ξεχνούσα! :p

Link to comment
Share on other sites

Φιλική συμβουλή, να βάζετε υπενθυμιση 1 ημέρα νωρίτερα διότι μπορεί να "πέσετε" σε κανενα μπλοκάρισμα ανανεωσης, λόγω αναβαθμισεων.
Link to comment
Share on other sites

τρεις μέρες νωρίτερα και λογικό να το ξεχάσεις ....χαχα καλός είσαι και συ

τα ημερολόγια στα smart τα έχεις προσέξει καθόλου,τα ίδια κάνω και γω αλλά δεν φταίει η εταιρεία

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλική συμβουλή, να βάζετε υπενθυμιση 1 ημέρα νωρίτερα διότι μπορεί να "πέσετε" σε κανενα μπλοκάρισμα ανανεωσης, λόγω αναβαθμισεων.

 

το ιδιο κανω κια εγω αλλα 2 ημερες πριν μου εχει τυχει να μην μπορω να βαλω καρτα την προηγουμενη ημερα !! , επισης υπαρχει και το paypall αμα δεν μπορει να γινει ανανεωση με καρτα , ή στην χειροτερη καρτα ανανεωσης μεσω winbank της πειραιως ή σε ατμ της πειραιως .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...