Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, costastro said:

Η ανακοίνωση βέβαια αναφέρεται σε πελάτες συμβολαίου και καρτοπρογράμματος και όχι καρτοκινητού, οπότε θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα ισχύσει και για εμάς 🙂

50 minutes ago, kmpatra said:

Ναι

Στο site της Vodafone βλέπω μόνο αυτό για καρτοπρόγραμμα: https://www.vodafone.gr/eshop/symvolaio/kartoprogramma/c-100119/

Μακάρι να ισχύσει και για καρτοκινητά.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, geoponer said:

Η ανακοίνωση βέβαια αναφέρεται σε πελάτες συμβολαίου και καρτοπρογράμματος και όχι καρτοκινητού, οπότε θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα ισχύσει και για εμάς 🙂

Στο site της Vodafone βλέπω μόνο αυτό για καρτοπρόγραμμα: https://www.vodafone.gr/eshop/symvolaio/kartoprogramma/c-100119/

Μακάρι να ισχύσει και για καρτοκινητά.

Μάλλον για την Πρωταπριλιά το ετοιμάζουν! 

Link to comment
Share on other sites

1.90 ευρώ για απεριόριστα αυτό το Σκ η cosmote οπότε αναμένουμε και τη Vodafone να ζητήσει τα ρέστα και όχι δωρεάν. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, HEO said:

απο προσωπικη εμπειρια μιας και ταξιδευω συχνα σε χωρες εκτος ΕΕ

δεν ξερω που θα πας αλλα θα ελεγα να παρες καποια τοπικη καρτα ή αν εχεις e-sim καποια καρτα δεδομέων (1) π.χ. sparks (δεν τις εχω δοκιμασει)

μια αλλη λυση ειναι καρτες τυπου travelsim ή intertelecom που δινουν και νουμερο ελληνικο ή ΕΕ (τις εχω χρονια και ειμαι ικανοποιημενος)

(1) να προσθεσω καρτα δεδομενων για χρηση με voip

Για Τουρκία ενδιαφέρομαι. Θα πάει η μητέρα μου οπότε αυτά που μου προτείνεις είναι πολύ μπερδεμένα για εκείνη. Επίσης το weekly travel pack είναι ιδανικό διότι κοστίζει 14.50€ και δίνει 80 λεπτά και 2,5 GB. Υπερεπαρκη για τις 3 μέρες που θα χρειαστούν.

Το θέμα ειναι ότι στη Vodafone δεν ξέρουν τι τους γίνεται και δε μπορούν να μου απαντήσουν στις διευκρινίσεις που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, tiniakos said:

1.90 ευρώ για απεριόριστα αυτό το Σκ η cosmote οπότε αναμένουμε και τη Vodafone να ζητήσει τα ρέστα και όχι δωρεάν. 

Η βόνταφον θα κάνει κανέναν καινουριο διαγωνισμο να μαζέψουμε 100.000 ποντους στο 2ωρο πριν την Καθ.Δευτέρα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gpapas640 said:

Για Τουρκία ενδιαφέρομαι. Θα πάει η μητέρα μου οπότε αυτά που μου προτείνεις είναι πολύ μπερδεμένα για εκείνη.

https://etravelsim.com/collections/all-products/products/turkey-esim?variant=43139569877173

 

https://esimdb.com/turkey

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, aektzhs 1 said:

Στο live chat μου είπαν να μείνω συντονισμένο για προσφορά στο Vodafone CU

Σίγουρα κατι θα δωσει. Ισως κανα 3ημερο με 0,90€

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gpapas640 said:

Για Τουρκία ενδιαφέρομαι. Θα πάει η μητέρα μου οπότε αυτά που μου προτείνεις είναι πολύ μπερδεμένα για εκείνη. Επίσης το weekly travel pack είναι ιδανικό διότι κοστίζει 14.50€ και δίνει 80 λεπτά και 2,5 GB. Υπερεπαρκη για τις 3 μέρες που θα χρειαστούν.

Το θέμα ειναι ότι στη Vodafone δεν ξέρουν τι τους γίνεται και δε μπορούν να μου απαντήσουν στις διευκρινίσεις που θέλω.

τι διευκρινίσεις θέλεις;;;

μήπως η δικη μας ανάγνωση των στοιχείων βοηθήσει

 

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dragon11 said:

Καλησπέρα, τα 17 GB τα δινει καθε μηνα για τους πρώτους 6 μηνες;

Ή τα δινει εφ'απαξ μια φορά για το εξαμηνο;Screenshot_2024-03-13-21-52-47-841_com.android.chrome.thumb.jpg.a99c0f74d8eef036e94a088fdc60ab26.jpg

Κάθε μήνα για 6 μήνες, με την πρώτη ανανέωση 13€ και άνω

Link to comment
Share on other sites

Έχω καμία βδομάδα με το cu, και σε σχέση με τη Nova βλέπω ακριβώς το ίδιο θεωρητικά  σήμα στα σημεία που κινούμαι, αλλά εξωφρενική καθυστέρηση στο να αρχίσει να λειτουργεί πάλι στην πράξη το internet από τη στιγμή που θα βρεθώ σε σημείο με σήμα (2-3 λεπτά με φουλ 5G θεωρητικά και δεν δουλεύει τίποτα)

Μπαινωβγαίνω σε βιομηχανικά κτίρια με 0 σήμα, και με φουλ σήμα σε εξωτερικούς χώρους και παράθυρα.  Με τη Nova με το που έβλεπα ένδειξη 5G το ίντερνετ λειτουργούσε κανονικά, λίγο να έβγαινα έξω έρχονταν όλες οι ειδοποιήσεις κτλ. Με το cu έχω σοβαρό πρόβλημα.

Υπάρχει κάποιο throttling η άλλος περιορισμός;

To έχω δοκιμάσει με oneplus 8t και oneplus nord 2, και τα 2 ευρωπαϊκά με όλες τις μπάντες που χρησιμοποιούνται στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Dj kourampies said:

Έχω καμία βδομάδα με το cu, και σε σχέση με τη Nova βλέπω ακριβώς το ίδιο θεωρητικά  σήμα στα σημεία που κινούμαι, αλλά εξωφρενική καθυστέρηση στο να αρχίσει να λειτουργεί πάλι στην πράξη το internet από τη στιγμή που θα βρεθώ σε σημείο με σήμα (2-3 λεπτά με φουλ 5G θεωρητικά και δεν δουλεύει τίποτα)

Μπαινωβγαίνω σε βιομηχανικά κτίρια με 0 σήμα, και με φουλ σήμα σε εξωτερικούς χώρους και παράθυρα.  Με τη Nova με το που έβλεπα ένδειξη 5G το ίντερνετ λειτουργούσε κανονικά, λίγο να έβγαινα έξω έρχονταν όλες οι ειδοποιήσεις κτλ. Με το cu έχω σοβαρό πρόβλημα.

Υπάρχει κάποιο throttling η άλλος περιορισμός;

To έχω δοκιμάσει με oneplus 8t και oneplus nord 2, και τα 2 ευρωπαϊκά με όλες τις μπάντες που χρησιμοποιούνται στην Ελλάδα.

Κατέβασε την εφαρμογή forceLTE και κούμπωσε το κινητό σε συγκεκριμένη μπάντα. Δες αν υπάρχει διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ενημέρωσαν ότι στην Λευκάδα δεν βγαίνουν κλήσεις από και προς βονταφον. Λογικά συντήρηση δικτύου.

 

Το ίδιο συμβαίνει και εδώ στη Θεσπρωτία .

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αχαΐα προβλημα και σε κινητο και σε σταθερο, φαινεται οτι επανερχεται σιγα σιγα

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, HEO said:

τι διευκρινίσεις θέλεις;;;

μήπως η δικη μας ανάγνωση των στοιχείων βοηθήσει

 

 

Εν συντομία θέλω να καταλάβω να χρησιμοποιήσω τις παροχές του πακέτου weekly travel pack. Δηλαδή:

Αν μπορώ να καλέσω μόνο σε ελληνικούς αριθμούς ή και σε ξένους. Αν μπορώ να καλέσω ελληνικούς αριθμούς που βρίσκονται στην ελλάδα ή και ελληνικούς αριθμούς που βρίσκονται σε roaming εκτός ευρωπαϊκής ένωσης. Και επίσης με τις χρεώσεις εισερχόμενης κλήσης. Ποιος χρεώνεται σε ποια περίπτωση.

Να αναφέρω ενδεικτικά ότι στο chat δεν ήξεραν που τους παν τα τέσσερα

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τι γράφουν τα γατάκια ως τον "οικονομικότερο τρόπο διατήρησης ενός αριθμού".. 😂😂😂

https://techmaniacs.gr/aytos-einai-o-fthinoteros-tropos-diatirisis-arithmoy-kartokinitoy/?fbclid=IwAR2RxbhTyauTfEFfReWAQ36K_ypn8xqlxd24HSTkC-rTU7IKsRkdBrEI8SI

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Vibraphone said:

Δείτε τι γράφουν τα γατάκια ως τον "οικονομικότερο τρόπο διατήρησης ενός αριθμού".. 😂😂😂

https://techmaniacs.gr/aytos-einai-o-fthinoteros-tropos-diatirisis-arithmoy-kartokinitoy/?fbclid=IwAR2RxbhTyauTfEFfReWAQ36K_ypn8xqlxd24HSTkC-rTU7IKsRkdBrEI8SI

Δεν τα γράφουν έτσι γιατί τους ήρθε... Αν με εννοείς... 😉😂
Έχει απλωθεί παντού η πράσινη γλίτσα... 😉
Όταν τα έλεγε ο συμφορίτης τον βγάζατε τρελό κάποιοι...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gpapas640 said:

 

Αν μπορώ να καλέσω μόνο σε ελληνικούς αριθμούς ή και σε ξένους. 
Με το πακετο καλεις ελληνικους και ξένους της χωρας περιαγωγης, 
π.χ στην περιπτωση σου ελληνικους και τουρκικους. Αν παραδειγμα καλεσεις αγγλικους θα χρεωθεις

Αν μπορώ να καλέσω ελληνικούς αριθμούς που βρίσκονται στην ελλάδα 
ή και ελληνικούς αριθμούς που βρίσκονται σε roaming 
εκτός ευρωπαϊκής ένωσης. 

Μπορεις να καλεσεις Ελληνικα νουμερα με το πακετο όπου και αν βρισκονται ο κατοχος, 
δεν σε αφορα. Ειναι δικο του προβλημα.

Και επίσης με τις χρεώσεις εισερχόμενης κλήσης. 
Ποιος χρεώνεται σε ποια περίπτωση.

Αν αυτος που δεχεται τηην κληση βρισκεσται σε χωρα εκτος ΕΕ χρεωνεται συμφωνα 
με τον τιμοκαταλογο που εχει η συνδεση του.

Η μητερα σου δεν θα χρεωνεται αν την καλεσει καποιος στην Τουρκια
 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Vibraphone said:

Δείτε τι γράφουν τα γατάκια ως τον "οικονομικότερο τρόπο διατήρησης ενός αριθμού".. 😂😂😂

https://techmaniacs.gr/aytos-einai-o-fthinoteros-tropos-diatirisis-arithmoy-kartokinitoy/?fbclid=IwAR2RxbhTyauTfEFfReWAQ36K_ypn8xqlxd24HSTkC-rTU7IKsRkdBrEI8SI

Το έχουμε ξαναπεί το συγκεκριμένο site γράφει κατά καιρούς διάφορα περίεργα. Πλεον όλες οι εταιρίες αφήνουν τα μηνύματα ανοιχτά και την περίοδο της φραγής. Με εξαίρεση την πράσινη, επιτρέπονται πλέον και οι εισερχόμενες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Το έχουμε ξαναπεί το συγκεκριμένο site γράφει κατά καιρούς διάφορα περίεργα. Πλεον όλες οι εταιρίες αφήνουν τα μηνύματα ανοιχτά και την περίοδο της φραγής. Με εξαίρεση την πράσινη, επιτρέπονται πλέον και οι εισερχόμενες κλήσεις.

καποιος ειχε γραψει οτι και στην πρασινη εχει εισερχομνες κλησεις μετα την φραγη

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...