Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, VIPdriver said:

Εννοείται ότι αυτους τους έχει χάσει απο πελατες συμβολαίου. 

Όσους τους καλύπτει από θέμα σήματος όχι απλά δεν τους έχει χάσει αλλά αντιθέτως τους κρατάει ικανοποιημένους με την πολύ καλή εξυπηρέτηση πελατών που διαθέτει και τα δώρα που κάνει αλλά και τις καλύτερες τιμές.

Edited by YarnPoochy
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εννοείται αυτό. κεντροανατολική Θεσσαλονίκη και στο 2024 η βόνταφον δεν μπορεί να υποστηρίξει απεριόριστο ίντερνετ! 

Θέλεις να πεις ότι δεν βλέπω καλά; 

ΥΓ: ξέχασα να γράψω και 100gb δώρο για 6 μηνες

Τα ίδια με πέρυσι; 
Κέντρο Ανατολική Θεσσαλονίκη  λες κέντρο, Φάληρο,ανάληψη, ντεπω και Χαριλάου;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Το πρώτο μου κινητό!! 💙
Το πρώτο κινητό στον πλανήτη με δόνηση!! 😁😁

Λοιπόν τώρα που είπες δόνηση.. είχα ένα 6110 και δεν είχε δόνηση. Ένας φίλος με 5110 είχε, αλλά είχε βάλει μία πιο χοντρή μπαταρία την οποία αν έβαζα στο δικό μου, είχα κι εγώ! Το θυμάται κανείς αυτό το σκηνικό;

Και μάλιστα ορίστε και η συγκεκριμένη μπαταρία που υπήρχε για αυτή τη δουλειά!!

https://www.mobilefun.co.uk/battery-vibrating-nokia-5110-6110-6150-nimh-550mah-147

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μήπως ήρθε η ώρα να μπει μια τελεία στις αναμνήσεις του 90; Το νήμα εδώ είναι για το cu της vodafone.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, spiliot said:

Βρε παιδιά μήπως ήρθε η ώρα να μπει μια τέλεια στις αναμνήσεις του 90; Το νήμα εδώ είναι για το cu της vodafone.

Εντάξει από μία ανάμνηση και τέλος!! 😉

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Λοιπόν τώρα που είπες δόνηση.. είχα ένα 6110 και δεν είχε δόνηση. Ένας φίλος με 5110 είχε, αλλά είχε βάλει μία πιο χοντρή μπαταρία την οποία αν έβαζα στο δικό μου, είχα κι εγώ! Το θυμάται κανείς αυτό το σκηνικό;

Και μάλιστα ορίστε και η συγκεκριμένη μπαταρία που υπήρχε για αυτή τη δουλειά!!

https://www.mobilefun.co.uk/battery-vibrating-nokia-5110-6110-6150-nimh-550mah-147

Ισχύει ναι και στο 3210 αυτό είχα κάνει. Θυμάμαι 8000 δρχ με είχε χρεώσει ένα συνοικιακό μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:οι τιμολογιακές αλλαγές πήραν παράταση έως 14/02. Στο live chat αν τους ρωτήσεις αυτό απαντούν. Όταν τους είπα γιατί δεν ενημερώνετε με μήνυμα ή νέα ανακοίνωση η απάντηση ήταν η εξής "Οι αλλαγές γίνονται από την ημερομηνία που γράφει η ανακοίνωση και έπειτα. Συνεπώς η εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα ορισμού νέας μεταγενέστερης ημερομηνίας για τις συγκεκριμένες αλλαγές"

Πάντως μπορεί να μην έκαναν ανακοίνωση(λάθος τους για εμένα),αλλά στο live chat ξέρουν. Στον ανταγωνισμό δεν ήξεραν που πάνε τα τέσσερα

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ενημέρωση:οι τιμολογιακές αλλαγές πήραν παράταση έως 14/02. Στο live chat αν τους ρωτήσεις αυτό απαντούν. Όταν τους είπα γιατί δεν ενημερώνετε με μήνυμα ή νέα ανακοίνωση η απάντηση ήταν η εξής "Οι αλλαγές γίνονται από την ημερομηνία που γράφει η ανακοίνωση και έπειτα. Συνεπώς η εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα ορισμού νέας μεταγενέστερης ημερομηνίας για τις συγκεκριμένες αλλαγές"

Πάντως μπορεί να μην έκαναν ανακοίνωση(λάθος τους για εμένα),αλλά στο live chat ξέρουν. Στον ανταγωνισμό δεν ήξεραν που πάνε τα τέσσερα

Και τα 8€ ανανέωση στο κατάστημα ?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ενημέρωση:οι τιμολογιακές αλλαγές πήραν παράταση έως 14/02. Στο live chat αν τους ρωτήσεις αυτό απαντούν. Όταν τους είπα γιατί δεν ενημερώνετε με μήνυμα ή νέα ανακοίνωση η απάντηση ήταν η εξής "Οι αλλαγές γίνονται από την ημερομηνία που γράφει η ανακοίνωση και έπειτα. Συνεπώς η εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα ορισμού νέας μεταγενέστερης ημερομηνίας για τις συγκεκριμένες αλλαγές"

Πάντως μπορεί να μην έκαναν ανακοίνωση(λάθος τους για εμένα),αλλά στο live chat ξέρουν. Στον ανταγωνισμό δεν ήξεραν που πάνε τα τέσσερα

παντως αυτο δεν αφορα οσους κανουν καταγγελεια της συμβασης για να παρουν τα λεφτα τους πισω

και αυτο γιατι οπως φαινεται στην ανακοινωση της voda που εβαλα πριν μερικα ποστ, ο χρονος υπολογιζεται σε 2 μηνες απο την ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ και οχι την εφαρμογη.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Και τα 8€ ανανέωση στο κατάστημα ?

Προφανώς. Λογικά έτσι πρέπει αφού έχει πάρει παράταση. Όποιος θέλει να κάνει screenshot από το live chat που να λέει ο εκπρόσωπος ότι οι αλλαγές θα γίνουν από 14/02 και μετά να πάει στο κατάστημα 

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2024 at 10:47 ΜΜ, EllinikoNisi said:

Ναι γίνεται. Το λες στο chat και απενεργοποιούν την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου.

 

On 4/2/2024 at 11:19 ΜΜ, blizard said:

Μόνο τον 1ο μηνα σου ενεργοποιούν το πακέτο...  Θα έχεις απεριόριστη ομιλία και καμια 50ρια gb , ενω αν πληρώσεις με κάρτα σου μένουν 5 ευρω μεσα (θα παρεις και ενα φτηνό bt ηχείο.) 

Τον 2ο μηνα και μετά θα βαλεις 13 ευρω και δεν θα σου ενεργοποιήσουν τίποτα αλλά θα πάρεις 17gb δωρο (για 6 μηνες) , και αλλα 5gb απο το bring a friend (για 12 μηνες - ζήτα κωδικό αν δεν εχεις πριν την αιτηση) και τα 3gb του shake μόνιμα.
Ετσι μπορεις να αγοράζεις το πακέτο που θες και θα σου περισέυουν χρηματα που μπορείς να τα χαλασεις σε e-food (καπου 6 ευρω εστίαση) ... 

Επίσης αν μπεις liquid μπορεις να έχεις και ομιλία/σμσ με 0.0065 (2cent τα 3 λεπτα) ,αλλά πρέπει να βγαίνεις κάθε μήνα για να κανεις την ίδια διαδικασία αφου δεν μπορεις να παρεις το βραδινό πακέτο απεριόριστα απο μεσα. Μπορείς όμως πακετο 200gb με 10ευρω αν έχεις και κάτι κρυσταλους που παιρνεις δωρεαν με ενα παιχνιδακι

Δεν ειναι επίσημο ότι θα σου δώσουν τα 13 ευρω της ενεργοποιησης .. το κάνουν γενικά γιατι είναι χαλαροι οταν το ζητας αλλά δεν ειναι κάτι υποχρεωτικό. 

Από το chat μου είπαν ότι δε γίνεται. Με παρέπεμψαν σε αγοράς κάρτας sim από κατάστημα. (Κόστος 10€)
Σήμερα που επισκέφτηκα κατάστημα, μού ζήτησαν 26€ (!) για αγορά νέας κάρτας sim (και αυτή έρχεται με προ-ενεργοποιημένο πακέτο..)

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, user_one said:

 


Σήμερα που επισκέφτηκα κατάστημα, μού ζήτησαν 26€ (!) για αγορά νέας κάρτας sim (και αυτή έρχεται με προ-ενεργοποιημένο πακέτο..)

Ποιό κατάστημα; Να ξέρουμε να μην παμε.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Ποιό κατάστημα; Να ξέρουμε να μην παμε.

Αφού εσύ φεύγεις από το CU.. ή μήπως το ξανασκέφτηκες; 😉

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalitexnis_g said:

Αφού εσύ φεύγεις από το CU.. ή μήπως το ξανασκέφτηκες; 😉

Δεν έχει σημασία τι θα κάνω εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, user_one said:

 

Από το chat μου είπαν ότι δε γίνεται. Με παρέπεμψαν σε αγοράς κάρτας sim από κατάστημα. (Κόστος 10€)
Σήμερα που επισκέφτηκα κατάστημα, μού ζήτησαν 26€ (!) για αγορά νέας κάρτας sim (και αυτή έρχεται με προ-ενεργοποιημένο πακέτο..)

Αν γκρινιαζες λίγο θα σου εδιναν με 13 (πρώτη ανανέωση). Ρίχνουν ως πρώτη την επιλογή των 26 ή των 30€ και αν ο πελάτης δυσανασχετίσει του λένε α γίνεται και πιο φτηνά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kmpatra said:

Αν γκρινιαζες λίγο θα σου εδιναν με 13 (πρώτη ανανέωση). Ρίχνουν ως πρώτη την επιλογή των 26 ή των 30€ και αν ο πελάτης δυσανασχετίσει του λένε α γίνεται και πιο φτηνά.

Εμένα σε ανάλογη περίπτωση δεν μου έδωσαν εναλλακτική πάντως.. ευτυχώς στο δεύτερο κατάστημα που πήρα μου το δίνανε 15.

Link to comment
Share on other sites

Μιας που λέμε για καταστήματα, πήγα τη προηγούμενη εβδομάδα για ανανέωση 8€ και μου είπε ότι έχει τελειώσει έχει από δέκα κ πάνω? Γίνεται να έχει τελειώσει? Τι είναι? Περίπτερο? Τέλος πάντων πήγα σε άλλο κατάστημα με αυτόματο μηχάνημα και έγινε η δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Alexandros201285 said:

Μιας που λέμε για καταστήματα, πήγα τη προηγούμενη εβδομάδα για ανανέωση 8€ και μου είπε ότι έχει τελειώσει έχει από δέκα κ πάνω? Γίνεται να έχει τελειώσει? Τι είναι? Περίπτερο? Τέλος πάντων πήγα σε άλλο κατάστημα με αυτόματο μηχάνημα και έγινε η δουλειά μου.

https://m.youtube.com/watch?t=00m53s&v=EFNa4zhm0VY&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα όσο πάνε και λιγοστεύουν. Το μελλον είναι να γίνονται ολες οι διαδικασίες ψηφιακά. Οι εταιρίες προσπαθούν να μειώσουν τα έξοδα τους και τα λιγοστά καταστήματα προσπαθούν να βγάλουν χρημα κοροιδευοντας τους πελάτες. Ειχα πάνω απο 10 χρονια να πατησω σε κατάστημα και πριν λιγο καιρο πηγα σε βονταφον να βαλω 8 ευρω (παρολο που ημουν σιγουρος οτι δεν θα γινόταν η δουλειά μου). Μου λεει ο υπάλληλος 10 ελάχιστη και του ειπα αντιο. Δεν με χάλασαν τα +2 ευρω αλλά η κοροϊδία. Εκανα ονλαιν 13ε και δεν ξαναπαταω σε καταστημα. Προτεινω να κανετε το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EllinikoNisi said:

Καταλογάρα να ζητάτε παιδιά 😄

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Τα καταστήματα όσο πάνε και λιγοστεύουν. Το μελλον είναι να γίνονται ολες οι διαδικασίες ψηφιακά. Οι εταιρίες προσπαθούν να μειώσουν τα έξοδα τους και τα λιγοστά καταστήματα προσπαθούν να βγάλουν χρημα κοροιδευοντας τους πελάτες. Ειχα πάνω απο 10 χρονια να πατησω σε κατάστημα και πριν λιγο καιρο πηγα σε βονταφον να βαλω 8 ευρω (παρολο που ημουν σιγουρος οτι δεν θα γινόταν η δουλειά μου). Μου λεει ο υπάλληλος 10 ελάχιστη και του ειπα αντιο. Δεν με χάλασαν τα +2 ευρω αλλά η κοροϊδία. Εκανα ονλαιν 13ε και δεν ξαναπαταω σε καταστημα. Προτεινω να κανετε το ιδιο.

εχεις δει τι κοσμος παει στα καταστηματα;;;;

αν εξαιρεσεις λιγες περιπτωσεις οι υπολοιποι ειναι βοδια, τι να καταλαβουν αυτοι απο ψηφιακες διαδικασιες.......

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, HEO said:

εχεις δει τι κοσμος παει στα καταστηματα;;;;

αν εξαιρεσεις λιγες περιπτωσεις οι υπολοιποι ειναι βοδια, τι να καταλαβουν αυτοι απο ψηφιακες διαδικασιες.......

Συμφωνώ γενικώς (βόδια είναι οι περισσότεροι) απλώς δύο πραγματάκια..

1) πηγαίνουν αυτοί που θέλουν να πληρώνουν με μαύρο χρήμα (επειδή κι αυτοί προφανώς πληρώνονται με μαύρα)

2) μην ξεχνάμε ότι τα καταστήματα δίνουν και δουλειά σε υπαλλήλους. Το να τα κλείσουν δεν είναι θετικό.

8 ώρες πριν, VIPdriver said:

Σιγά μη φύγω!

Προφανώς άργησες λιγάκι αλλά κατάλαβες ότι σαν το liquid δεν έχει (είναι η Χαλκιδική της κινητής τηλεφωνίας). Έκανες και γαργάρα το ότι πήρανε πίσω τα απεριόριστα από τον κολλητό σου.. καταλάγιασε η οργή!!!

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...