Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

38 minutes ago, Alexandros201285 said:

Το δίκτυο της βοντα είναι το πιο περίεργο εκ τών τριών. 

Πολύ ενδιαφέρουσα άποψη φίλε, περίεργο από ποια πλευρά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Πολύ ενδιαφέρουσα άποψη φίλε, περίεργο από ποια πλευρά;

Νομίζω εννοεί τις έντονες διακυμάνσεις της ταχύτητας .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Πολύ ενδιαφέρουσα άποψη φίλε, περίεργο από ποια πλευρά;

Ότι πχ σε ένα κεντρικό σημείο να πιάνει δύο γραμμουλες max κ να πέφτει σε edge και στην αποβάθρα του μετρό να πιάνει ακατεβατα φουλ σήμα κ ίντερνετ. Αυτά σε δυτικο προάστιο Αθήνας. Γι'αυτό δεν το είπα κακό αλλά περίεργο. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Alexandros201285 said:

Ότι πχ σε ένα κεντρικό σημείο να πιάνει δύο γραμμουλες max κ να πέφτει σε edge και στην αποβάθρα του μετρό να πιάνει ακατεβατα φουλ σήμα κ ίντερνετ. Αυτά σε δυτικο προάστιο Αθήνας. Γι'αυτό δεν το είπα κακό αλλά περίεργο. 

εισαι σιγουρος οτι δεν φταιει το τηλεφωνο;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια περίεργα επιβεβαίωνω και γώ στην Ηγουμενίτσα 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

2024-02-06_22-25-49.png

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Πολύ ηρεμία παίζει και αγχώνομαι... 😋

Ηρεμία δε θέτε, liquid δε θέτε. Ε, τι θέτε τέλος πάντων;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, HEO said:

εισαι σιγουρος οτι δεν φταιει το τηλεφωνο;

Στάνταρ. Τρείς από τη παρέα έχουμε cu κ βιώνουμε το ίδιο πράγμα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sou_d said:

Ηρεμία δε θέτε, liquid δε θέτε. Ε, τι θέτε τέλος πάντων;

Πες μου ότι ήσουν κάτοχος του Panasonic G500;;; 😳😊😁💙

5 ώρες πριν, VIPdriver said:

Παραπονιέσαι για τα flames, παραπονιέσαι και για την ηρεμία...

ΥΓ: με το δωράκι της βοντα το δικτυο σέρνεται στη Θεσσαλονίκη. Θολούρα στο youtube... (για να δουμε αντανακλαστικά...)

Δεν φταίει η Vodafone...
Φταίει ότι είστε "Χαλαρρράαα..." εκεί πάνω... 😉😉😂😂

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2024 at 8:57 ΜΜ, blizard said:

Μια ανακεφαλαίωση ... 

1) Αν απλά θέλεις να αγοράσεις το πακέτο big bang στην αλλη σιμ που είναι cu , θα πατήσεις logout στην δικιά σου cuapp , θα κάνεις login με το name/pass της δέυτερης sim (ευκολα το παιρνεις με εγγραφη απο το vodafobe.gr) και μετά πας εκει που γράφει big bang και αγοράζεις το πακετο.  Αρκετά ευκολο 

2) Αν θέλεις να μαζέψεις και κρυστάλλους για τον πατέρα σου δεν μπορεις με το 1 ... Πρέπει να κάνεις clean cash (η unistall και reinstall) την εφαρμογή big bang , μετα να κλείσεις τα data απο την sim σου , να τρέξεις το big bang και θα σου βγάλει την οθόνη που επιλέγεις συνδεση με otg/sms δλδ . Θα ανοίξεις τα data αν δεν εχεις internet απο wifi , θα βαλεις τον αριθμό της αλλης sim , και το σμσ που θα φτάσει εκει , και μετά θα μπορεις να μαζυεις πόντους για εκει.  Το πρόβλημα εδω ειναι οτι δεν μπορεις να αλλαξεις ευκολα στο diko σου big bang και μετά ξανα στο αλλο. (σε iphone ειδα μολις οτι δεν ειναι θεμα)

3) Αν θές να μαζευεις κρυσταλους σε 2 σιμ ευκολα και ταυτοχρονα  , πρεπει να βαλεις μια εφαρμογή σαν το multy app ... ειναι τρομερά βολικό και τζαμπα... πανευκολο και να το καταλαβεις, απλα το ανοιγεις, επιλέγεις το big bang app και κάνεις οτι και πριν , θα δουλευει απο εκει μαζι με το κανονικο.

4) Εχεις καλο πακέτο με κόστος 16-17 ευρω το 2 μηνο , και 800 λεπα 26-27gb αν τα κάνεις  ρολλ over τους 2 μηνες , ΑΛΛΑ δεν εχεις σμσ και αν ξεχαστείς ή τελειωσουν τα λεπτα θα χρεωθείς .
Αν μπεις liquid θα έχεις και σμσ και ασφάλεια αν ξεχάσεις να παρεις το συγκεκριμένο πακέτο 1-2 μερες ...  το κακό είναι οτι δεν μπορεις να αγοράσεις το πακέτο στον πατέρα σου με την μέθοδο 1 γιατί όταν μπεις στο λογαριασμό του δεν εμφανίζει τα πακετα Big bang .. οπότε πρέπει να το κάνεις με τον τροπο 2, η καλυτερα 3 . 
Υπάρχει και μια διαφορα στον τροπο χρέωσης ... αντο να βαζεις λεφτά κάθε 40-60 μέρες όπως κάνεις τώρα, θα πρεπει να αποφέυγεις την αυτόματη χρέωση του liquid κάθε 40-60 μέρες επίσης , πιο ευκολο ειναι το 2ο

5) Από περιέργεια πές μου πόσα λεπτα και gb χαλάει ο πατέρας σου μέσο όρο ...  αν δεν έχει τόσα πολλά ανάγκη μπορείς να παρεις πιο φτηνά πακετα ή και με την χρέωση του liquid να σου βγει πιο φτηνά. 

4)

 

'Κατάφερα' να μπω στο mycu του πατέρα μου (με τους κωδικούς του) αλλά φούσκα κατάληξε η υπόθεση αφού Δεν μπορεί να βάλω πακέτο big bang!!!!

ΥΓ. 'Μπορώ' να βάλω στο δικό μου κινητό το app του πατέρα μου?

(Βγάζοντας το δικό μου εννοείται)

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, GREGORYMO said:

'Κατάφερα' να μπω στο mycu του πατέρα μου (με τους κωδικούς του) αλλά φούσκα κατάληξε η υπόθεση αφού Δεν μπορεί να βάλω πακέτο big bang!!!!

ΥΓ. 'Μπορώ' να βάλω στο δικό μου κινητό το app του πατέρα μου?

(Βγάζοντας το δικό μου εννοείται)

εννοεις αν μπορεις να βαλεις στο δικο σου κινητο την εφαρμογη big bang! με το νουμερο του πατερα σου;;;...

ναι μπορεις, εχω εχω δυο εφαρμογες big bang! στο κινητο μου (εχει αυτην την δυνατοτητα), στο ενα ειναι το δικο μου νουμερο στο αλλο της αδερφης μου

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

'Κατάφερα' να μπω στο mycu του πατέρα μου (με τους κωδικούς του) αλλά φούσκα κατάληξε η υπόθεση αφού Δεν μπορεί να βάλω πακέτο big bang!!!!

ΥΓ. 'Μπορώ' να βάλω στο δικό μου κινητό το app του πατέρα μου?

(Βγάζοντας το δικό μου εννοείται)

Είναι liquid του πατέρα σου?

Όπως σου έγραψα και πιο πίσω δεν χρειάζεται να βγάλεις καμία εφαρμογή.

Στο δικό σου κινητό:

Αποσύνδεση από το δικό σου λογαριασμό, περνάς τους κωδικούς του πατέρα σου, κάνεις τη δουλειά σου, αποσύνδεση από το νούμερο του πατέρα σου και ξανά με τους δικούς σου κωδικούς μπαίνεις στο δικό σου. Χωρίς απεγκατάσταση, χωρίς δεύτερη εφαρμογή χωρίς τίποτα. Στην ίδια εφαρμογή cu ολα. Απλά όχι ταυτόχρονα.

Αν δεν είναι liquid δείχνει κανονικά τα πακέτα.

Screenshot_20240207-123322.thumb.png.35f95b15410162c1c8c79c429df55ca9.pngScreenshot_20240207-123444.thumb.png.729c3f97dd664d489e71aa64da9c67f5.png

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, HEO said:

εννοεις αν μπορεις να βαλεις στο δικο σου κινητο την εφαρμογη big bang! με το νουμερο του πατερα σου;;;...

ναι μπορεις, εχω εχω δυο εφαρμογες big bang! στο κινητο μου (εχει αυτην την δυνατοτητα), στο ενα ειναι το δικο μου νουμερο στο αλλο της αδερφης μου

Δεν με καίει το μάζεμα των πόντων.

Θέλω να βάζω κάθε εβδομάδα το big bang combo και διαπίστωσα ότι ΔΕΝ υπάρχει στο mycu που μπήκα με τους κωδικούς του.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι liquid, μόνο με την εφαρμογή bing bang γίνεται. Εκεί δεν έχει αποσύνδεση κάνεις εκκαθάριση όλων των δεδομένων, και ζητάει otp γιά όποιο νούμερο θες να συνδέσεις.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kmpatra said:

Είναι liquid του πατέρα σου?

Όπως σου έγραψα και πιο πίσω δεν χρειάζεται να βγάλεις καμία εφαρμογή.

Στο δικό σου κινητό:

Αποσύνδεση από το δικό σου λογαριασμό, περνάς τους κωδικούς του πατέρα σου, κάνεις τη δουλειά σου, αποσύνδεση από το νούμερο του πατέρα σου και ξανά με τους δικούς σου κωδικούς μπαίνεις στο δικό σου. Χωρίς απεγκατάσταση, χωρίς δεύτερη εφαρμογή χωρίς τίποτα. Στην ίδια εφαρμογή cu ολα. Απλά όχι ταυτόχρονα.

Αν δεν είναι liquid δείχνει κανονικά τα πακέτα.

Screenshot_20240207-123322.thumb.png.35f95b15410162c1c8c79c429df55ca9.pngScreenshot_20240207-123444.thumb.png.729c3f97dd664d489e71aa64da9c67f5.png

Στο δικό μου cu app να μπω με τους κωδικούς του πατέρα μου?

1 minute ago, kmpatra said:

Αν είναι liquid, μόνο με την εφαρμογή bing bang γίνεται. Εκεί δεν έχει αποσύνδεση κάνεις εκκαθάριση όλων των δεδομένων, και ζητάει otp γιά όποιο νούμερο θες να συνδέσεις.

Δεν είναι liquid 

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στο μενού έχει επιλογή αποσύνδεση. Αν πας εκεί που σου εδειξα πιο πανω,σου δείχνει τα πακέτα του bb εκτος από το combo?

1972383112_Screenshot_20240207-1243142.thumb.png.a23e868a941a84dd36ad29ea8fe83688.png

4 minutes ago, GREGORYMO said:

Στο δικό μου cu app να μπω με τους κωδικούς του πατέρα μου?

 

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Πες μου ότι ήσουν κάτοχος του Panasonic G500;;;

Ε, ναι! 340γρ βάρος!!Θα σέβεστε 😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Ναι. Στο μενού έχει επιλογή αποσύνδεση. Αν πας εκεί που σου εδειξα πιο πανω,σου δείχνει τα πακέτα του bb εκτος από το combo?

1972383112_Screenshot_20240207-1243142.thumb.png.a23e868a941a84dd36ad29ea8fe83688.png

 

Αυτό είναι το app.

Μπαίνω λοιπόν με τους κωδικούς του πατέρα και θα γίνει η ενεργοποίηση του πακέτου big bang combo.

Μπαίνοντας στο cu app, δεν θα στείλει κωδικό στο κινητό του πατέρα μου?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, GREGORYMO said:

Μπαίνοντας στο cu app, δεν θα στείλει κωδικό στο κινητό του πατέρα μου?

Σε εμένα δεν ζητάει πάντως… 

Link to comment
Share on other sites

Θα φαίνεται στα υπόλοιπα του πατέρα σου αν έχει όντως ενεργοποιηθεί. Δεν νομίζω να σβήνεται απο τα πακέτα αν έχει ενεργοποιηθεί ήδη

Link to comment
Share on other sites

"Η Vodafone δεν σηκώνει το πραγματικά απεριόριστο ίντερνετ γι αυτό βάζει κόφτη στα 300gb."

ΟΚ

Οι άλλες δύο εταιρείες που υποτίθεται μπορούν να δώσουν δωρεάν πραγματικά απεριόριστο,πόσες φορές το εχουν δώσει είπαμε ?

Edited by YarnPoochy
Link to comment
Share on other sites

το έχετε δει αυτό; Εγώ τώρα το πήρα χαμπάρι και το ενεργοποίησα κανονικά. Δίνει unlimited data μέχρι 10/2

https://www.lagonika.gr/prosfores/aperiorista-data-sto-vodafone-cu-ews-1022024-1/

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ήδη.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...