Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, ParafronGR said:

αν θέλανε, μια χαρά θα μπορούσαν να το κάνουν - έτσι έκανε και η WIND το 2015/2016 που είχε δωρεάν δοκιμή δικτύου 4G με απεριόριστα δεδομενα 😉

Και φέτος τα Χριστούγεννα με vodafone μπορούσες να έχεις 10 μέρες απεριόριστα δεδομενα και με την δωρεαν καρτούλα ακόμα που σου δίνει τα 200 mb το μηνα δωρεαν για παντα. Για άλλες κάρτες φτάνει προιόν 1 ευρω από σουπερμάρκετ για να δουλέψουν τα δωρεαν ,  και όποτε βάλεις 13 έυρω έχεις μηνες δοκιμών και τα παιρνεις πίσω

Ποσα χρήματα πρέπει να δώσω στους αλλους 2 έστω το 2015 για να πάρω μια ιδέα ? απο 15 ως 30 ευρω έτσι ? Και οταν δώ προβλήματα θα σου πούν είναι γιορτές και εχει πολύ κόσμο η cosmote πλήρωσε ξανα μετα πιο πολλά για να δεις , και αν το ξανακάνεις "ετυχε" η περιοχή κλπ κλπ. Ποσα πρέπει να δώσω για να δοκιμάζω πραγματικά όποτε έχω ενδιαφέρον  ? στην vodafone ειναι ουσιαστικα τζαμπα και μπορει ο καθενας να βλέπει μόνος για να μην ακουει τον θείο του τον ψέυτη.

Τι ακριβώς ακόμα θα ήθελες δλδ ? 1 μηνα δωρεαν κάθε χρόνο για καθε άτομο με καρτα που είναι πάντα τζαμπα ?  οι αθίγκανοι και αλλοι θα το εκμεταλέυονταν ενω δεν θα βοηθούσε και περισσότερο απο τώρα οσους ειχαν πραγματικό ενδιαφέρον  

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Υπάρχει τρόπος να αποκλείσεις το ενδεχόμενο να υπάρξει η χρέωση των 2€ σε περίπτωση που κάνεις κλήση χωρίς να έχεις υπόλοιπο ομιλίας;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, makisg4 said:

Καλημέρα!!

Υπάρχει τρόπος να αποκλείσεις το ενδεχόμενο να υπάρξει η χρέωση των 2€ σε περίπτωση που κάνεις κλήση χωρίς να έχεις υπόλοιπο ομιλίας;

Καλημέρα. Σε ομιλία οχι. Μπορεις ομως να το μετατρεψεις σε liquid και να εχεις χρεωση 0.0065/λεπτό απο το υπόλοιπο σου. 

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο μήνα έχω ένα ταξίδι στην Ελβετία. 

Θα υπάρχουν gb και ομιλία από Περιαγωγή είμαι με πακέτο cu apo ola με κάρτα 13 ευρώ απεριόριστη ομιλία και κάποια gb. 

Δεν έχω κάποια έξτρα bonus. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, makisg4 said:

Καλημέρα!!

Υπάρχει τρόπος να αποκλείσεις το ενδεχόμενο να υπάρξει η χρέωση των 2€ σε περίπτωση που κάνεις κλήση χωρίς να έχεις υπόλοιπο ομιλίας;

Ναι με την χρήση voip. Εδώ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tiniakos said:

Το επόμενο μήνα έχω ένα ταξίδι στην Ελβετία. 

Θα υπάρχουν gb και ομιλία από Περιαγωγή είμαι με πακέτο cu apo ola με κάρτα 13 ευρώ απεριόριστη ομιλία και κάποια gb. 

Δεν έχω κάποια έξτρα bonus. 

* Για τους συνδρομητές καρτοκινητής & καρτοπρογράμματος η Ελβετία ανήκει στη Ζώνη 2 των βασικών χρεώσεων περιαγωγής.

 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα τελευταία αυτά μηνύματα, τελικά ποια προσφορά θα ισχύσει αν βάλω 13 ευρώ; βασικά είμαι ήδη liquid. Οπότε θα το βάλω να τραβήξει τα 13 ευρώ. Αλλά τι θα ισχύσει; η τελευταία; και οι 2 μαζί;

και οι 2 έχουν καταληκτική ημερομηνία την 25η Ιανουαρίου.

Screenshot_2024-01-19-11-25-15-536_com.google.android.apps.messaging-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

* Για τους συνδρομητές καρτοκινητής & καρτοπρογράμματος η Ελβετία ανήκει στη Ζώνη 2 των βασικών χρεώσεων περιαγωγής.

 

Νέο πακέτο περιαγωγής και κατάργηση των ζωνών Α & Β από 16/1.

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20231009-anakoinosi-neon-paketon-kai-timologiakon-allagon-kartokinitis-kartoprogrammatos/

Edited by spoulk
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, tiniakos said:

Το επόμενο μήνα έχω ένα ταξίδι στην Ελβετία. 

Θα υπάρχουν gb και ομιλία από Περιαγωγή είμαι με πακέτο cu apo ola με κάρτα 13 ευρώ απεριόριστη ομιλία και κάποια gb. 

Δεν έχω κάποια έξτρα bonus. 

Γιατί δεν χρησιμοποιείς esim? Αν δεν έχει esim το κινητό σου και είναι αντροιντ, υπάρχει τρόπος να αποκτήσει. Μία αναβάθμιση που αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, stathis123 said:

Εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα απαντηση στο forum.
Εχει δοκιμασει κανεις το Big Bang Data Max σε roaming να μας πει εαν δινει τα 200 GB κανονικα η λιγοτερα; 
Στους ορους δεν αναφερει καποιον περιορισμο οπως σε αλλα πακετα.

Πέρα από τις απαντήσεις που έδωσαν πιο πάνω οι φίλοι, ρίξε αν θες μια ματιά και στο διάλογο εδώ: https://myphone.gr/forum/topic/182203/page/32/?tab=comments#comment-7173014

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, staurosmar said:

Σύμφωνα με τα τελευταία αυτά μηνύματα, τελικά ποια προσφορά θα ισχύσει αν βάλω 13 ευρώ; βασικά είμαι ήδη liquid. Οπότε θα το βάλω να τραβήξει τα 13 ευρώ. Αλλά τι θα ισχύσει; η τελευταία; και οι 2 μαζί;

και οι 2 έχουν καταληκτική ημερομηνία την 25η Ιανουαρίου.

Screenshot_2024-01-19-11-25-15-536_com.google.android.apps.messaging-edit.jpg

Εσύ κάνε μία 8€ ανανέωση από κατάστημα για να πάρεις της πρώτη που είναι καλύτερη 😉

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, stathis123 said:

Εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα απαντηση στο forum.
Εχει δοκιμασει κανεις το Big Bang Data Max σε roaming να μας πει εαν δινει τα 200 GB κανονικα η λιγοτερα; 
Στους ορους δεν αναφερει καποιον περιορισμο οπως σε αλλα πακετα.

Έχω χρησιμοποιήσει το 2023 το BB data medium που δίνει 8 GB, 3 φορές (Ολλανδία, Πορτογαλία και Ιταλία) σε συνδιασμό με Liquid. Κανένας περιορισμός. Λειτούργησαν όλα κανονικα. Και τα 8 GB χωρίς περιορισμό, και οι ελληνικές χρεώσεις του Liquid κανονικά και το 1,5€ απεριόριστα. Σαν να ήμουν στην Ελλάδα.

Δεν έχω χρησιμοποιήσει το 200GB αλλά βλέπω ότι οι όροι είναι ίδιοι οπότε λογικά δεν θα έχει πολιτική ορθής χρήσης ούτε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Γιατί δεν χρησιμοποιείς esim? Αν δεν έχει esim το κινητό σου και είναι αντροιντ, υπάρχει τρόπος να αποκτήσει. Μία αναβάθμιση που αξίζει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=esim.me

Αυτό φαίνεται καλή φάση αλλά δεν έχει τελειοποιηθεί ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση:

υπαρχει τροπος να φερω εναν αριθμο στο CU και να μην αφαιρεθουν κατευθειαν τα 13€ που θα πληρωσω στην αρχη για την ενεργοποιηση της προσφορας τους (13€/μηνα για 24,5GB + απεριοριστα λεπτα)  ; 

Θελω να το κανω liquid και οχι να αγοραστει αυτο το πακετο με 13€

Edited by petrost8
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, petrost8 said:

παιδια ερωτηση:

υπαρχει τροπος να φερω εναν αριθμο στο CU και να μην αφαιρεθουν κατευθειαν τα 13€ που θα πληρωσω στην αρχη για την ενεργοποιηση της προσφορας τους (13€/μηνα για 24,5GB + απεριοριστα λεπτα)  ; 

Θελω να το κανω liquid και οχι να αγοραστει αυτο το πακετο με 13€

Μόνο εάν βάλεις την κάρτα σε άλλο νούμερο. Εαν βάλεις την καρτα στον αριθμο της προσφοράς, η πρώτη φορά θα ενεργοποιηθεί αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα. Κατι θυμαμαι παλαιοτερα που γραφονταν για καθαρισμο με οινοπνευμα της καρτας και περασμα των χρηματων σε αλλο νουμερο. Οκ , εχω αλλο νουμερο. 

Οποτε το κανω liquid και μετα βαζω χρηματα ετσι; 

Αυτα τα 5€ που δινουν επειδη εγινε η αγορα με πιστωτικη/χρεωστικη καρτα, πως θα τα παρω; 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, petrost8 said:

α μαλιστα. Κατι θυμαμαι παλαιοτερα που γραφονταν για καθαρισμο με οινοπνευμα της καρτας και περασμα των χρηματων σε αλλο νουμερο. Οκ , εχω αλλο νουμερο. 

Οποτε το κανω liquid και μετα βαζω χρηματα ετσι; 

Αυτα τα 5€ που δινουν επειδη εγινε η αγορα με πιστωτικη/χρεωστικη καρτα, πως θα τα παρω; 

Αυτο δεν το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, petrost8 said:

α μαλιστα. Κατι θυμαμαι παλαιοτερα που γραφονταν για καθαρισμο με οινοπνευμα της καρτας και περασμα των χρηματων σε αλλο νουμερο. Οκ , εχω αλλο νουμερο. 

Οποτε το κανω liquid και μετα βαζω χρηματα ετσι; 

Αυτα τα 5€ που δινουν επειδη εγινε η αγορα με πιστωτικη/χρεωστικη καρτα, πως θα τα παρω; 

Θα είναι πιστωμενα ήδη στο υπόλοιπο σου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, petrost8 said:

παιδια ερωτηση:

υπαρχει τροπος να φερω εναν αριθμο στο CU και να μην αφαιρεθουν κατευθειαν τα 13€ που θα πληρωσω στην αρχη για την ενεργοποιηση της προσφορας τους (13€/μηνα για 24,5GB + απεριοριστα λεπτα)  ; 

Θελω να το κανω liquid και οχι να αγοραστει αυτο το πακετο με 13€

αν θυμαμαι καλα, μπορεις να το κανεις liquid αμεσως μολις το ενεργοποιησεις και με μηδεν υπολοιπο.....

μετα αν σου βαλουν τα λεφτα δεν μπορουν να ενεργοποιησουν πακετο διοτι το liquid δεν εχει πακετα.... 🙂

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

https://play.google.com/store/apps/details?id=esim.me

Αυτό φαίνεται καλή φάση αλλά δεν έχει τελειοποιηθεί ακόμα..

Μία χαρά δουλεύει. Σε διάφορες συσκευές. Υπάρχει προσωπική εμπειρία. Λίγο τσιμπιμένη τιμή αλλά λειτουργεί. Για εξωτερικό υπάρχουν μία χαρά φθηνά πακέτα. Με ένα ταξίδι υπάρχει απόσβεση της επένδυσης. Λίγο προσοχή γιατί η holafly έχει θέματα αλλά αν αγοράσεις από αυτούς υπάρχει εγγύηση με κανονικές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, HEO said:

αν θυμαμαι καλα, μπορεις να το κανεις liquid αμεσως μολις το ενεργοποιησεις και με μηδεν υπολοιπο.....

μετα αν σου βαλουν τα λεφτα δεν μπορουν να ενεργοποιησουν πακετο διοτι το liquid δεν εχει πακετα.... 🙂

 

Το πακετο θα ενεργοποιηθει αυτοματα την πρωτη φορα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, petrost8 said:

παιδια ερωτηση:

υπαρχει τροπος να φερω εναν αριθμο στο CU και να μην αφαιρεθουν κατευθειαν τα 13€ που θα πληρωσω στην αρχη για την ενεργοποιηση της προσφορας τους (13€/μηνα για 24,5GB + απεριοριστα λεπτα)  ; 

Θελω να το κανω liquid και οχι να αγοραστει αυτο το πακετο με 13€

Όταν έρθει ο φάκελος θα έχει μία κάρτα ανανέωσης 15€ (παρόλο που πληρώνεις 13). Αυτήν αν τη βάλεις σε κάποιο άλλο CU με το που τη βγάλεις από το φάκελο, δεν θα μπουν τα λεφτά στον αριθμό σου και ούτε η προσφορά.

Όμως στο liquid που θα κάνεις με την πρώτη πληρωμή συνδρομής θα ενεργοποιηθούν αυτόματα τα πακέτα της προσφοράς άσχετα αν είσαι στο liquid. Και θα σου φάει και το υπόλοιπο φυσικά.

Αν δεν θες τίποτα από αυτά, επικοινώνησε και ζητά να σου στείλουν ένα CU "καθαρό" από προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, petrost8 said:

παιδια ερωτηση:

υπαρχει τροπος να φερω εναν αριθμο στο CU και να μην αφαιρεθουν κατευθειαν τα 13€ που θα πληρωσω στην αρχη για την ενεργοποιηση της προσφορας τους (13€/μηνα για 24,5GB + απεριοριστα λεπτα)  ; 

Θελω να το κανω liquid και οχι να αγοραστει αυτο το πακετο με 13€

Aν δεν εχεις κανει ακόμα την αίτηση ,  έχει ενα σημείο που βάζεις κωδικό extra προσφοράς , 13 ευρω ε-φοοδ υπάρχει τώρα η bring a friend μόνιμο (να ζητήσεις αν δεν εχεις 2η σιμ)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από την δική μου εμπειρία η κάρτα ανανέωσης δίνεται μόνο στις φορητότητες που ενεργοποιούνται μετά την αποστολή. Τα νέα νούμερα έρχονται ενεργοποιημένα με περασμένο το ποσό στο υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...