Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Bas said:

Τον αριθμο που θελεις να λαβεις τα 7GB συμπληρωσες στο τελος;

Ναι ,  αλλα η προσφορά με το  galop ήταν μεχρι 27 , ίσως πέρασε και δεν το έδωσαν , πάρε το help desk αν δεν βαριεσαι.

5 ώρες πριν, VIPdriver said:

Στo σαιτ εχει ακομη τα 50gb + απεριόριστα λεπτά + powerbank

Ολες αυτες οι προσφορες δεν ακυρωνουν το liquid; Εκτός εαν δεν μπαίνουν αυτόματα με την καθε ανανεωση.

Οσες γράφουν αυτόματα αγορα πακέτου ναι ... αν εχεις πακετο θα παίρνει απο εκει. Εκτος αν βάλεις 8 ευρω απο το καταστημα η λιγότερα μέσο casheback. 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EllinikoNisi said:

Τώρα περιμένουμε τις λίστες με 

5 apple watch, 5 Airbnb 1.000€, 5 GoPro, 400 sky express εισιτήρια, 600 unlimited data+ ομιλία για ένα χρόνο.

 

 

Στο live ο παρουσιαστής είπε ότι τελικά 1.000 θα είναι οι νικητές για τα απεριόριστα. Δε νομίζω να ανακοινώσουν 1.000 ονόματα...

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε το όνομά σας. 
Όσοι κέρδισαν ενημερώθηκαν τηλεφωνικά.
Όσοι δεν απάντησαν 3 φορές ¨κάηκαν¨ κ προχώρησαν οι κλήσεις στον επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Χελλόου φρέντς.

Ισχύει ότι η ευρωπαϊκή κάρτα δεν μπορέι να μεταφερθεί σε άλλο αριθμό CU? 

ρώτησα αν μπορώ να στείλω τον αριθμό της κάρτας για ενεργοποίηση στο liquid της μάνας μου μιας κι εγώ έκανα σύνδεση το CU μου και μου είπαν πως ο αριθμός της κάρτας "κάηκε" στον αριθμό μου και δεν μεταφέρεται σε άλλον αριθμό. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ParafronGR said:

Χελλόου φρέντς.

Ισχύει ότι η ευρωπαϊκή κάρτα δεν μπορέι να μεταφερθεί σε άλλο αριθμό CU? 

ρώτησα αν μπορώ να στείλω τον αριθμό της κάρτας για ενεργοποίηση στο liquid της μάνας μου μιας κι εγώ έκανα σύνδεση το CU μου και μου είπαν πως ο αριθμός της κάρτας "κάηκε" στον αριθμό μου και δεν μεταφέρεται σε άλλον αριθμό. 

Πραγματικά είναι πολύ ιδιαίτερη περίπτωση η κάρτα νέων. Αν ζητήσεις να μόνο να διακοπεί από το νούμερο σου και μετά με νέο αίτημα να μπει στο νούμερο της μάνας σου ίσως γίνει/πετύχεις κάτι

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Πραγματικά είναι πολύ ιδιαίτερη περίπτωση η κάρτα νέων. Αν ζητήσεις να μόνο να διακοπεί από το νούμερο σου και μετά με νέο αίτημα να μπει στο νούμερο της μάνας σου ίσως γίνει/πετύχεις κάτι

 Δεν πρεπει το νουμερο να είναι στο όνομα του κατόχου της κάρτας νέων;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, aektzhs 1 said:

Πραγματικά είναι πολύ ιδιαίτερη περίπτωση η κάρτα νέων. Αν ζητήσεις να μόνο να διακοπεί από το νούμερο σου και μετά με νέο αίτημα να μπει στο νούμερο της μάνας σου ίσως γίνει/πετύχεις κάτι

αυτό ζήτησα. πριν ασχοληθώ τους έστειλα μηνυμα και τους ρώτησα "μπορώ να στείλω κατευθείαν την κάρτα νέων μου από άλλο αριθμό cu/vodafone ή πρέπει πρώτα να ζητήσω από εσάς να την αφαιρέσετε από τη γραμμή μου? " και πήρα την απάντηση που έγραψα παραπάνω 

14 minutes ago, VIPdriver said:

 Δεν πρεπει το νουμερο να είναι στο όνομα του κατόχου της κάρτας νέων;

Και της μάνας μου στο όνομά μου είναι ο συγκεκριμένος αριθμός

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ParafronGR said:

αυτό ζήτησα. πριν ασχοληθώ τους έστειλα μηνυμα και τους ρώτησα "μπορώ να στείλω κατευθείαν την κάρτα νέων μου από άλλο αριθμό cu/vodafone ή πρέπει πρώτα να ζητήσω από εσάς να την αφαιρέσετε από τη γραμμή μου? " και πήρα την απάντηση που έγραψα παραπάνω

Χωρίς να τους το πεις ότι θα το μεταφέρεις σε άλλο νούμερο να ζητήσεις πρώτα την κατάργηση της κάρτας νέων από το νούμερο σου και την επόμενη μέρα να τους ξαναστείλεις(καλό θα ήταν να συνδεθείς σε άλλον υπάλληλο)θα ζητήσεις την προσθήκη της κάρτας νέων στο νούμερο της μητέρας σου. Έτσι και αλλιώς για έναν χρόνο δεν είναι η κάρτα νέων;;;;Την επόμενη φορά θα μπει κατευθείαν στο νούμερο της μητέρας σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω ένα αρκετά μεγάλο υπόλοιπο σε Vodafone καρτοκινητο. Πώς μπορώ να το αξιοποιήσω/ξοδέψω πριν κάνω φορητότητα για να μη χαθεί;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με περιαγωγή σε ΕΕ για μεγάλο διάστημα . Ενεργοποιουνται κανονικά πακέτα?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, macovet said:

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω ένα αρκετά μεγάλο υπόλοιπο σε Vodafone καρτοκινητο. Πώς μπορώ να το αξιοποιήσω/ξοδέψω πριν κάνω φορητότητα για να μη χαθεί;

Εάν κάνεις φορητότητα στα πλαίσια κάποια τιμολογιακής αλλαγής που σε επηρεάζει, μπορείς να ζητήσεις να σου το επιστρέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις φορητότητα στα πλαίσια κάποια τιμολογιακής αλλαγής που σε επηρεάζει, μπορείς να ζητήσεις να σου το επιστρέψουν.
Υπάρχει κάποιος που το έχει καταφέρει αυτό στην Vodafone,;; διότι τους κόβω λίγο λαμόγια σε αυτό το θέμα

Μπορείς να τα φας σε σουβλάκια, βέβαια πρέπει να βάλεις κάρτα να ενεργοποιήσεις το smart Pocket

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, HEO said:

Υπάρχει κάποιος που το έχει καταφέρει αυτό στην Vodafone,;; διότι τους κόβω λίγο λαμόγια σε αυτό το θέμα

Μπορείς να τα φας σε σουβλάκια, βέβαια πρέπει να βάλεις κάρτα να ενεργοποιήσεις το smart Pocket

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

Τους το λες στην εξυπηρέτηση πελατών και τους δίνεις το IBAN και τέλος. Σε λίγες μέρες θα στα έχουν βάλει. Μια καλή ευκαιρία είναι τώρα με την αύξηση χρήσης αν κλήση στο 13830

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, minast said:

Εάν κάνεις φορητότητα στα πλαίσια κάποια τιμολογιακής αλλαγής που σε επηρεάζει, μπορείς να ζητήσεις να σου το επιστρέψουν.

Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες; Για τη διαδικασία; Τι μπορώ να επικαλεστώ; Η αύξηση της ελάχιστης ανανέωσης πχ από 8 σε 13€, ή έχει περάσει καιρός; κάτι άλλο;

 

Edited by macovet
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, macovet said:

Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες; Για τη διαδικασία; Τι μπορώ να επικαλεστώ; Η αύξηση της ελάχιστης ανανέωσης πχ από 8 σε 13€, ή έχει περάσει καιρός; κάτι άλλο;

Αύξηση κόστους ανά κλήση στο 13830. Μίλα μέσω live chat και ζήτα:λόγω της αύξησης κόστους ανά κλήση προς την εξυπηρέτηση πελατών-(13830)-θα ήθελα να μου επιστρέφει το υπόλοιπο σε τραπεζικό λογαριασμό[μόνο σε τραπεζικό λογαριασμό γίνεται έτσι και αλλιώς] όπως προβλέπεται. Μετά θα σε κατευθύνουν εκείνοι. Το μόνο που πρέπει να έχεις εσύ είναι το IBAN σου ή όποιο άλλο IBAN θέλεις εσύ

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, aektzhs 1 said:

Αύξηση κόστους ανά κλήση στο 13830. Μίλα μέσω live chat και ζήτα:λόγω της αύξησης κόστους ανά κλήση προς την εξυπηρέτηση πελατών-(13830)-θα ήθελα να μου επιστρέφει το υπόλοιπο σε τραπεζικό λογαριασμό[μόνο σε τραπεζικό λογαριασμό γίνεται έτσι και αλλιώς] όπως προβλέπεται. Μετά θα σε κατευθύνουν εκείνοι. Το μόνο που πρέπει να έχεις εσύ είναι το IBAN σου ή όποιο άλλο IBAN θέλεις εσύ

 

 

 

Αυτό που γράφεις υπάρχει σε κάποιον γραπτό όρο; Μπορείς να με παραπέμψεις ή να μου τον παραθέσεις, ώστε να μπορέσω να τον επικαλεστώ στη συνομιλία μου μαζί τους και στο αίτημά μου;

 

Για την ώρα μου απάντησαν αυτό:

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας. Το υπολοιπο σας εχει προκυψει απο ανανεωσεις που εχετε κανει και δεν μπορει να επιστραφει στον τραπεζικο σας λογαριασμο, μπορει μονο να μεταφερθει σε αλλο νουμερο.

 

Edited by macovet
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, macovet said:

 

 

 

Αυτό που γράφεις υπάρχει σε κάποιον γραπτό όρο; Μπορείς να με παραπέμψεις ή να μου τον παραθέσεις, ώστε να μπορέσω να τον επικαλεστώ στη συνομιλία μου μαζί τους και στο αίτημά μου;

 

Για την ώρα μου απάντησαν αυτό:

Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας. Το υπολοιπο σας εχει προκυψει απο ανανεωσεις που εχετε κανει και δεν μπορει να επιστραφει στον τραπεζικο σας λογαριασμο, μπορει μονο να μεταφερθει σε αλλο νουμερο.

 

Προσπάθησε να επικοινωνήσεις πάλι με άλλον. Υπενθύμισε του την ανακοίνωση και πες ότι αν δεν δεν το πράξουν όπως είθισται θα πράξεις ανάλογα στις αρμόδιες αρχές 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Προσπάθησε να επικοινωνήσεις πάλι με άλλον. Υπενθύμισε του την ανακοίνωση και πες ότι αν δεν δεν το πράξουν όπως είθισται θα πράξεις ανάλογα στις αρμόδιες αρχές 

Από που προκύπτει αυτό που γράφεις; Αν δεν υπάρχει κάποιυ γραμμένο, ή κάποια σχετική απόφαση γιατί να το κάνουν;;!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, macovet said:

Από που προκύπτει αυτό που γράφεις; Αν δεν υπάρχει κάποιυ γραμμένο, ή κάποια σχετική απόφαση γιατί να το κάνουν;;!!

https://techmaniacs.gr/vodafone-ayxanetai-to-kostos-klisis-stin-exypiretisi-pelaton-13830/

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή υπολοίπου δικαιούται ο άνθρωπος εφόσον κάνει καταγγελία σύνδεσης δηλαδή διακοπή  ή φορητότητα σε άλλο πάροχο. Και η δυνατότητα επιστροφής του υπολοίπου ξεκινάει από την ημέρα που εφαρμόζονται οι αλλαγές και εντός 30 ημερών.

Όταν μιλήσατε με την εξυπηρέτηση είπατε ότι θέλετε να διακόψετε λογω αλλαγών και να επιστραφεί το υπόλοιπο σας?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...