Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, Nikos 23 said:

Ναι

Έβαλα Σιμ κοσμοτε και παραμένει το πρόβλημα 

Στο face time είναι έτσι; 

 

IMG_4480.jpeg

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια καινούρια SIM CU, που έβαλα κάρτα 29 Οκτωβρίου, μου ήρθαν δώρο τα GB από την εγκατάσταση της εφαρμογής, 17 GB από το bonus online ανανέωσης, CU Shake κλπ (Λήγουν το αργότερο 29 Νοεμβρίου)

Αν την κάνω Liquid (παρατείνοντας την πρώτη αυτόματη ανανέωση στο 2μηνο γιατί έχω αρκετό χρηματικό υπόλοιπο) και χρησιμοποιώ δεδομένα, θα τραβάει δεδομένα από τα bonus σωστά; Και όταν τελειώσουν, τότε από το υπόλοιπο με τη χρέωση liquid 0,0012 € / MB;

Link to comment
Share on other sites

Θα φερω καρτοκινητο απο συγγενή μου άλλης εταιριας σε cu με σκοπό να το έχει liquid. Θα πάρει την τρεχουσα προσφορα. Οταν θα του ερθει η σιμ στο σπιτι, θα εχουν μπει ηδη τα 13€ ή θα εχει κάρτα ανανέωσης στη συσκευασία του κούριερ;

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, VIPdriver said:

Θα φερω καρτοκινητο απο συγγενή μου άλλης εταιριας σε cu με σκοπό να το έχει liquid. Θα πάρει την τρεχουσα προσφορα. Οταν θα του ερθει η σιμ στο σπιτι, θα εχουν μπει ηδη τα 13€ ή θα εχει κάρτα ανανέωσης στη συσκευασία του κούριερ;

Έχει μέσα στο φάκελο την κάρτα ανανέωσης με μουτζουρωμένο τον κωδικό με μαρακδόρο. Την ενεργοποιούν αυτοί χωρίς να κάνεις κάτι, αφού καλέσεις το 1252 για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός.

Το θέμα είναι αν σου ενεργοποιούν και πακέτο ή όχι. Γιατί αν απλά μπουν τα 13 ευρώ (μείον τον φόρο καρτ.) στο υπόλοιπο, το χρησιμοποιείς σαν liquid και όλα καλά. Αν όμως σου βάλουν το τάδε πακέτο θα έχει μείνει μηδαμινό υπόλοιπο για χρήση ως liquid.

Επίσης εμένα ΔΕΝ με κάλεσαν όταν ενεργοποίησα τον αριθμό (είχα διαβάσει ότι σε καλούν), ενώ σκόπευα να τους πω να μην ενεργοποιήσουν κανένα πακέτο για να δω τι θέλω από τα διαθέσιμα (ή iquid).

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, _NikitaS_ said:

Στέλνουν 15ευρη κάρτα χάρτινη όχι 13.

Πως γίνεται αυτό από τη στιγμή που χρεώνουν 13 ευρώ; 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, jaranor said:

Έχει μέσα στο φάκελο την κάρτα ανανέωσης με μουτζουρωμένο τον κωδικό με μαρακδόρο. Την ενεργοποιούν αυτοί χωρίς να κάνεις κάτι, αφού καλέσεις το 1252 για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός.

Το θέμα είναι αν σου ενεργοποιούν και πακέτο ή όχι. Γιατί αν απλά μπουν τα 13 ευρώ (μείον τον φόρο καρτ.) στο υπόλοιπο, το χρησιμοποιείς σαν liquid και όλα καλά. Αν όμως σου βάλουν το τάδε πακέτο θα έχει μείνει μηδαμινό υπόλοιπο για χρήση ως liquid.

Επίσης εμένα ΔΕΝ με κάλεσαν όταν ενεργοποίησα τον αριθμό (είχα διαβάσει ότι σε καλούν), ενώ σκόπευα να τους πω να μην ενεργοποιήσουν κανένα πακέτο για να δω τι θέλω από τα διαθέσιμα (ή iquid).

Αν έχεις ένα άλλο CU, μόλις πάρεις το φάκελο και πριν την φορητότητα, βάλε την κάρτα στο άλλο. Έτσι, όταν θα ενεργοποιηθείς δεν θα μπούνε τα λεφτά ούτε αυτόματο πακέτο. Εσύ γίνεσαι liquid, κάνεις την ανανέωση, και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jaranor said:

Έχει μέσα στο φάκελο την κάρτα ανανέωσης με μουτζουρωμένο τον κωδικό με μαρακδόρο. Την ενεργοποιούν αυτοί χωρίς να κάνεις κάτι, αφού καλέσεις το 1252 για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός.

Το θέμα είναι αν σου ενεργοποιούν και πακέτο ή όχι. Γιατί αν απλά μπουν τα 13 ευρώ (μείον τον φόρο καρτ.) στο υπόλοιπο, το χρησιμοποιείς σαν liquid και όλα καλά. Αν όμως σου βάλουν το τάδε πακέτο θα έχει μείνει μηδαμινό υπόλοιπο για χρήση ως liquid.

Επίσης εμένα ΔΕΝ με κάλεσαν όταν ενεργοποίησα τον αριθμό (είχα διαβάσει ότι σε καλούν), ενώ σκόπευα να τους πω να μην ενεργοποιήσουν κανένα πακέτο για να δω τι θέλω από τα διαθέσιμα (ή iquid).

Γράφει στις οδηγίες ότι έρχεται με ενεργοποιημένο πακέτο των 11,5 €

1 hour ago, dasnowy said:

Πως γίνεται αυτό από τη στιγμή που χρεώνουν 13 ευρώ; 

Δωράκι της voda μάλλον

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sou_d said:

Γράφει στις οδηγίες ότι έρχεται με ενεργοποιημένο πακέτο των 11,5 €

Αν τους αφήσεις να βάλουν την κάρτα της οποίας έχουν κρατήσει τον αριθμό, ναι. Αλλιώς ούτε η κάρτα θα μπει, ούτε πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kalitexnis_g said:

Αν τους αφήσεις να βάλουν την κάρτα της οποίας έχουν κρατήσει τον αριθμό, ναι. Αλλιώς ούτε η κάρτα θα μπει, ούτε πακέτο.

Γκαραντί αυτό; Έξυπνο.

Ωστόσο δεν θα χάσεις κάποια μπόνους από ανανέωση; Anyway, είναι μία εναλλακτική

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Just now, sou_d said:

Γκαραντί αυτό; Έξυπνο

Το έχω κάνει στο δικό μου και σε ένα ακόμα.. από κει και πέρα ποτέ δεν ξέρεις αλλάζουν τα πράγματα.

Επίσης αν ο κωδικός της κάρτας ανανέωσης είναι με μαύρο μαρκαδόρο, με λίγο οινόπνευμα βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Ενδιαφερον thread.

Καποιες ερωτησεις επειδη σκεφτομαι να γυρισω το κινητο απο συμβολαιο σε CU και εχω παρα πολλα χρονια να ασχοληθω με το αθλημα του καρτοκινητου.

1) Αν γυρισω το κινητο Vodafone απο συμβολαιο σε CU, ποσο καιρο παιρνει η μετατροπή? Εχει καποιο κοστος?

2) Μετα εχω δει οτι η ελαχιστη χρεωση/αγορα καρτας ειναι 13 ευρω. Υπαρχει ελαχιστος χρονος ανανεωσης/φορτισης? Δηλαδη πρεπει να κανεις τουλαχιστον 1 ανανεωση 13ευρη το μηνα? Καθε 2 μηνες? Καθε 3 μηνες?

3) Μεχρι πόσους μήνες αν δεν κανεις ανανεωση μενουν τα χρηματα στο λογαριασμο και δεν χανεις τον αριθμο? Σου στελνει ενημερωση η Vodafone ή ειναι ξαφνικος θανατος?

4) ολες αυτες οι προσφορες που τρεχουν στο site του CU ισχυουν? Δηλαδη με κάθε 13ευρη καρτα/ανανεωση σου δινει δωρο 4,5GB? Και μετα αν χρησιμοποιησεις τα 11,5 ευρω καθαρα της καρτας και αγορασεις το CUMeApoOla 11,5 σου δινει ακομα 2,5GB και 500ΜΒ για 30μερες και 2GB δωρο για 30 μερες συν Απεριοριστη Ομιλια προς ολα τα δικτυα και 100 SMS?? Δηλαδη σου δινει σωρευτικα 9,5GB και απεριοριστη ομιλια??? Το καταλαβαινω καλα? Και γιατι τοτε καποιος να μην εχει CU με αυτο το πακετο και να εχει λχ Συμβολαιο στα 10GB να πληρωνει 20+ ευρω το μηνα (ισως και παραπανω)?

https://www.vodafonecu.gr/online-ananeosi-xronou-omilias/

https://www.vodafonecu.gr/paketa/

5) Τα πακετα CU Shake πως δουλευουν? Λχ στο (4) λεει οτι με το ApoOla 11,5 σου δινει ηδη 2,5GB στο Shake. Δικαιουσαι μετα και αλλο Shake ή ειναι προκαθορισμενο το δωρο αν παρεις αυτο το πακετο?

6) Αν παρει συγγενικο μου προσωπο νεο αριθμο CU με τιην προσφορα που τρεχει στο Myphone παιρνει ολα αυτα τα γιγα δωρο σε εκεινο τον αριθμο συν δωρο 120 ευρω για ενα χρονο (10*12) εφοσον κανει μια 13ευρη ανανεωση το μηνα και εχει και καθε μηνα 17GB για 6 μηνες αρα μπορει να αγοραζει μικροτερα πακετα το πρωτο 6μηνο.

 

Μπορει με καποιο τροπο να μοιραζεται ο ενας αριθμος με τον αλλο GB ή χρονο ομιλιας ή χρηματικο υπολοιπο καρτας όπως γινοταν παλια πριν αρκετα χρονια?

7) Το Liquid τι στο καλο ειναι και πως λειτουργει?

8 ) Οι παροχες του καρτοκινητου μπορουν να χρησιμοποιηθουν ως εχουν και εντος Ε.Ε. σωστα?

Αν ολα αυτα τα ανωτερω θαυμαστα λειτουργουν οπως τα εχω αντιληφθει, επιμενω γιατι καποιος να μενει Συμβολαιο που ειναι πολλαπλα ακριβοτερο και εντελει με μικροτερες παροχες? Ιδιως εν ετει 2023 που υπαρχουν τα Apps των καρτοκινητων και οι ανανεωσεις γινονται online? Παλια που εξυνες καρτες ξεχνιοσουν, βαριοσουν, δεν ανανεωνες, εχανες το νουμερο κτλ. Τωρα ειναι ολα πολυ πιο πρακτικα και πλουσια τα ελεη.

Καταλαβαινω κατι λαθος???

Link to comment
Share on other sites

(Βγήκε πολύ μεγάλο το "σεντόνι" ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά και την υπομονή σας)

1. Πιθανότατα έχει, χώρια το γεγονός ότι θα πληρώσεις αναλογικά το κανονικό πάγιο εάν δεν το κάνεις έγκαιρα,και λήξει το συμβόλαιο. Βέβαια μετά από την κίνηση αυτή θα έχεις και καλύτερη προσφορά για συμβόλαιο πιθανότατα ή λίγο ταλαιπωρία γιατί δεν θέλουν τέτοιες αλλαγές. Αν επιμένεις να το πας απευθείας σε καρτοκινητό είχε ακουστεί ότι χρεώνουν 30 ευρώ αλλά καλό είναι να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος.

Ίσως πιο εύκολη διαδικασία να το πας σε  καρτοκινητό άλλου δικτύου και να γυρίσεις πάλι πίσω σε CU εάν σε συμφέρει

2. Κάθε δύο μήνες. Στέλνει ειδοποίηση.

Υπάρχει επιλογή για 8 ευρώ ανανέωση στο κατάστημα.

Υπάρχει και μία διαδικασία cashback με κατάθεση αποδείξεων από σούπερ μάρκετ που δίνουν επιστροφή η οποία εξαργυρώνεται στο υπόλοιπο του καρτοκινητού και λαμβάνεται υπόψη ως ανανέωση για δύο μήνες. Όμοια διαδικασία με το  pockee, μέσα από την εφαρμογή της vodafone. Ίσως το έχεις δει, ισχύει και για τους λογαριασμούς συμβολαίου.

3. Στους δύο μήνες χάνεται το υπόλοιπο και στις 90 μέρες μπαίνει φραγή. Στους 12 μήνες χάνεται ο αριθμός αν δεν γίνει ανανέωση, με την υποσημείωση ότι βγαίνει προς διάθεση στην αγορά μετά από άλλους έξι μήνες,διάστημα στο οποίο μπορείς να τον ζητήσεις πίσω με έκδοση νέας SIM.

4+5. Ό,τι βλέπεις ισχύει για τα πακέτα και προσφορές. Το shake είναι ξεχωριστή διαδικασία η οποία έχει σχέση με την ανανέωση και όχι με το πακέτο. Αυτά τα gigabyte τα παίρνεις με την ανανέωση χρόνου ομιλίας. Μετά παίρνεις και ότι λέει το πακέτο,αν το ενεργοποιήσεις. Αναλυτικά εδώ:

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-shake/

Τα 4,5gb θελει 15€ για να τα πάρεις. Απλά στο πακέτο σου αναφέρει τι θα πάρεις συνολικά (μαζί με το shake) με την προϋπόθεση ότι θα κάνεις την απαιτούμενη ανανέωση για να πάρεις το συγκεκριμένο πακέτο πριν. Εκεί λίγο το μπερδεύει το πράγμα. Υπενθυμίζω βέβαια ότι η αξία του πακέτου αφαιρείται από το υπόλοιπο, και από την ανανέωση αφαιρείται ο φόρος.

6. Τα 10 ευρώ διαρκούν για ένα μήνα, είναι bonus. Μεταφορά. gigabyte δεν γίνεται (μόνο κάτι ψιλά 100mb σε 3 νούμερα), η μεταφορά χρόνου ομιλίας (αν περισσεύει) έχει προϋποθέσεις:

https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/metafora-xronou-omilias-vodafone-sharing/

7. Μεγάλη συζήτηση, υπάρχει ανάλογη υποενότητα εδώ για το συγκεκριμένο, και κατά διαστήματα το συζητάμε και στο παρόν νήμα. Συνοπτικά δίνει δυνατότητα αυτόματης ηλεκτρονικής ανανέωσης, και το ποσό ξοδεύεται με χαμηλή χρονοχρέωση και χαμηλό κόστος για τα GB στην αναλογία δηλαδή που βολεύεται ο χρήστης. Αν η ανανέωση που έχει οριστεί είναι 15 ευρώ και πάνω κάθε μήνα, δίνει απεριόριστη ομιλία. Για να μιλήσουμε πιο συγκεκριμένα όμως καλό θα είναι να ξέρουμε τι ακριβώς ανάγκες υπάρχουν. Με τις αυτόματες ανανεώσεις όταν είσαι liquid, δεν παίρνεις ούτε shake ούτε κάποιο άλλο μπόνους ανανέωσης. Ούτε έχεις δυνατότητα ενεργοποίησης πακέτων εκτός αν είναι κάποια πακέτα προσφοράς. Λειτουργεί εντός CU, ως ξεχωριστό πρόγραμμα κατά κάποιο τρόπο. Αν οι απαιτήσεις σε GB είναι μεγάλες δεν συμφέρει ιδιαίτερα. Υπάρχουν προς το παρόν τρόποι να καθυστερήσεις ή να "προσπεράσεις" την ανανέωση ώστε μετά τις 30 μέρες να χρησιμοποιήσεις ό,τι σου έχει μείνει  μέχρι να ξαναγίνει αυτόματη ανανέωση αργότερα  (ή χειροκίνητα νωρίτερα). Είναι συμφέρουσα λύση γενικά για χαμηλές καταναλώσεις.

8. Ναι, με κάποια όρια στα GB των πακέτων λογικά.

* Υπάρχουν υπό προϋποθέσεις και κάποιες υπηρεσίες όπως το smart pocket στο οποίο εκδίδεις κουπόνια για καφέ φαγητό κλπ από το υπόλοιπο σου.

Όσον αφορά το αν συμφέρουν τα συμβόλαια, κάποιοι έχουν πετύχει κατά καιρούς συμβόλαιο σε πολύ χαμηλή τιμή με όλα απεριόριστα. Αν μπορείς και καλυπτει τις ανάγκες σου κάτι τέτοιο π.χ. στα 17-20 ευρώ, για μένα δεν αξίζει τον κόπο να παιδεύεσαι με το καρτοκινητό. Είναι ακόμα, φθηνότερο, αλλά χρειάζεται κάποια μέριμνα για να μπορείς να το εκμεταλλεύεσαι. Το συμβόλαιο έχει άλλες ευκολίες και λιγότερο κόπο, και υπό προϋποθέσεις σε χαμηλή τιμή μπορεί να σε συμφέρει περισσότερο. Ίσως η διαπραγμάτευση αυτή τη στιγμή για ανανέωση του συμβολαίου, με την απόπειρα αλλαγής προς καρτοκινητό ή άλλη εταιρεία, να  αποφέρει κάποια τέτοια προσφορά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω kmpatra

3) το εχω δει αλλα δεν εχω ασχοληθει γιατι οι προσφορες που εχει κατα καιρους απο τα συνεργαζομενα supermarket ειναι πανακριβες ετσι και αλλιως ή πολυ ακριβοτερα απο τον ανταγωνισμο ή ιδιωτικης ετικετας

4) στο site του CU λεει οτι και με 13 ευρω καρτα σου δινει 4,5GB δωρο. Λενε ψεμματα?

https://www.vodafonecu.gr/online-ananeosi-xronou-omilias/

6) Τι καταναλωνει πρωτα οταν αγοραζεις πακετα? Τα ευρω δωρο ή τα ευρω που φορτωνεις εσυ?

Συνεπως αν υποθεσουμε οτι εσυ βαζεις μια 13ευρη και σου δινει 10 ευρω για τον πρωτο μηνα, και εσυ παρεις τα Bonus GB της 13ευρης (αν θεωρησουμε οτι ισχυουν τα 4,5GB του site του CU) και 2,5 απο το Shake = 7 και λεει οτι διπλασιαζονται καθε μηνα για 1 χρονο οσο ανανεωνεις οι παροχες του πακετου. Αρα αν με τα 13 που εβαλες = 11,7 καθαρα παρεις το πακετο των 11,5 εχεις 2,5GB, απεριοριστα και 100sms συνεπως με το διπλασιασμο γινονται 5GB και απεριοριστα και 200sms. Συν 7GB απο το Shake και την καρτα συνολο 12GB. Και δωρο αλλα 17GB το μηνα για τους πρωτους 6 μηνες? Δλδ τον πρωτο μηνα 29GB, απεριοριστα και 200sms και εχουν μεινει και 10,20 ευρω στην καρτα αλλα τα 10 ευρω θα χαθουν στο τελος του μηνα εκτος και αν γινουν πακετο.

Αρα συμφερει με τη 13ευρη να παρεις το 7,2MeApoOla (1,5GBx2 και 600χ2 λεπτα και 100χ2 sms), να μεινουν και 4,5 στην καρτα ωστε μαζι με τα 10 ευρω στο τελος του μηνα και πριν την επομενη ανανεωση να χτυπησεις την 30η μερα αλλο ενα 7,2MeApoOla. Σε εκεινη την περιπτωση τα 7,3 που περισσευουν στην καρτα χανονται?? Εφοσον προερχονται απο τα 10? Ποια τρωγονται πρωτα οταν αγοραζεις πακετα, αυτα που φορτωσες εσυ ή τα δωρο ευρω?

Επομενως την 1η μερα του 2ου μηνα βαζεις αλλα 13 και μπαινουν και 10 δωρο και συνεχιζεται ο κυκλος?

ή απλα βαζεις 8ευρη απο καταστημα (=7,2 καθαρα) και με την 10αρα δωρο (=17,2) ενεργοποιεις καθε μηνα το ApoOla11,5 ή 13,5 και απλα διπλασιαζεις τα γιγα του πακετου + 17γιγα καθε μηνα για 6μηνες και απο τον 7ο βλεπεις τι θα κανεις αν θες παραπανω γιγα που θα σταματησουν τα 17.

 

Ισως τελικα ειναι πιο συνθετο και συμφερει να μεινεις σε Συμβολαιο με 10γιγα περιξ των 20ευρω? Απλα δεσμευεσαι και δεν μπορεις να φυγεις αζημιως ή να πας σε αλλο παροχο αργοτερα χωρις μαμου.

Απο την αλλη υποθετω οτι αν το κανεις καρτοκινητο τυχον εκπτωση στο σταθερο χανεται? Γιατι αυτη ισχυει μονο για Συμβολαιο και οχι για καρτα? Και αν εχει και το 30αρι ευρω χρεωση αλλαγης απο Συμβουλαιο σε Καρτα? Τα εχουν υπολογισει ολα οι μπαγασηδες.

Μετα το 12μηνο χρησης θα αρχισεις να κανεις αποσβεση αλλιως ερχεται περιπου μια η αλλη νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το δώρο vodafone tv από το cu app. Έβαλα τα στοιχεία μου για εγγραφή, μου εμφανίζει ότι έχω δώρο 7 μήνες αλλά μου ζητάει κάρτα για πληρωμή 6.90. Ενώ γράφει "Καμία χρέωση δεν θα πραγματοποιηθεί τώρα.", προσπαθεί να τραβήξει χρήματα απ την κάρτα (έβαλα μία revolut χωρίς υπόλοιπο για να το δοκιμάσω). Πώς κάνουμε εγγραφή; Έχει κάνει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

@Sebu

4. ισχύει αυτό που σου έστειλα,έχει αλλάξει τελευταία. Σε αυτό που δείχνεις πιθανόν δείχνει το μέγιστο δώρο χωρίς να δείχνει πόσο διαρκούν. Είναι τρεις επιλογές με διαφορετική χρονική διάρκεια.

6. Κανονικά πρέπει να καταναλώνει πρώτα το δώρο. Τώρα την ανάλυση που κάνεις από κάτω θα πρέπει να βρω χρόνο να την ψάξω και να δω τι δίνει ακριβώς η προσφορά. Το shake δεν διπλασιάζεται. Διπλασιάζονται οι παροχές του πακέτου και όπως συνηθίζει η vodafone ΙΣΩΣ ενεργοποιεί και αυτόματα το πακέτο που "αντιστοιχεί" (από πλευράς αξίας) στην ανανέωση που έχεις κάνει πριν. Τώρα και με τα 10 ευρώ δώρο που δίνει γίνεται λίγο περίπλοκο αν κάποιος έχει καταλάβει τι ακριβώς παίζει καλό είναι να βοηθήσει.

Αν υπάρχει έκπτωση η οποία αποδίδεται στο λογαριασμό του σταθερού, λόγω συμβόλαιου κινητής, ναι, χάνεται. Τελευταία πάντως νομίζω δίναν διπλάσια GB στο κινητό και όχι έκπτωση. Θα πρέπει να δεις τι ισχύει στο συμβόλαιο που είχες υπογράψει τότε.

 

Edit

https://myphone.gr/vodafone-cu-aperioristi-omilia-245gb-me-13e-mina-doro-10e-kathe-mina-me-tin-1i-ananeosi-gia-12-mines/

Δες τους όρους της προσφοράς, δεν ισχύει διπλασιασμός για το πακέτο των 7.2 (το οποίο παρεμπιπτόντως είναι για 20 μέρες). Ούτε σου δίνει τα δωρεάν 10 αν δεν βάλεις 13.

Ό,τι σου έγραψα δίνει το shake. Τα 4,5 που βλέπεις στη σελίδα της ανανέωσης προφανώς είναι του shake (όπως είπα τα μέγιστα ανάλογα με τη χρονική τους διάρκεια, δεν είναι επιπλέον του shake).

Άρα πολύ απλά για τους πρώτους μήνες παίρνεις με την προσφορά 24,5 giga, επιλέγοντας το πακέτο των 11,5 ευρώ.

Εφόσον κάνεις την ανανέωση και σου δοθούν και τα 10 ευρώ, ενεργοποιώντας το πακέτο μετά, πρέπει να τραβήξει τα 10 ευρώ του δώρου και ενάμιση από το υπόλοιπό σου. Καλώς εχόντων των πραγμάτων αυτό που θα μένει πίσω θα είναι το κανονικό σου υπόλοιπο,αυτό που πλήρωσες και θα ισχύει για δύο μήνες.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

@kmpatra

Ευχαριστω και παλι

Τα οποια ολα αυτα που αναφερεις πολυ πονηρα η Vodafone τα αποκρυπτει απο το site του CU.

Ουτε λεει καπου οτι τα Giga δωρο που αναφερει στη σελιδα ανανεωσης της δεν ισχυουν ή οτι ειναι του Shake, ουτε οτι εχουν συγκεκριμενη διαρκεια.

Ουτε οτι το 7,2 ειναι για 20 μερες. Πρεπει να ψαχνεις σε υποορους/ψιλα γραμματα ή δεν υπαρχει και καθολου.

Αλλα ΕΕΤΤ και ΓΓΚ κοιμουνται ορθιοι αρκει να πεφτει η αργομισθια.

Στο σταθερο τοτε εδιναν εκπτωση λογω κινητου.

Απλα 20 ευρω για το συμβολαιο των 10GB (5+5) τα θεωρω "πολλα" οταν λχ σε αλλους δινουν το unlimited με 15 ή 19 ευρω ή δινει το 10αρι η Κοτε με 20 ευρω.

Γενικως οτι τους καπνισει δεν υπαρχει μια σταθερη γραμμη του τυπου εχω ενα πελατη Χ χρονια και θα του δωσω τιμη Β οπου Β κατω απο το Α σημαντικα. Συνηθιζουν και να σου λενε Γ οπου Γ ισο ή μεγαλυτερο ή απειροελαχιστα μικροτερο του Α.

Που βασιζονται? Στο γεγονος οτι ο πελατης δεν θα αντιδρασει, δεν θα ασχοληθει και δεν θα μπλεξει με φορητοτητες ή καρτοκινητα?

Και δεν ειναι κοροιδια να κανεις φορητοτητα και αφου κανεις να επανεμφανιζονται οι ιδιοι απο τα Τμηματα Προσφορων και να κατεβαζουν τα βρακια? Δεν ξεφτιλιζονται ετσι? Δεν καταλαβαινουν οτι οταν σου εδιναν την τιμη Γ και τωρα σου λενε Δ οπου Δ 30-40-50% κατω απο το Α απλα και μονο για να ακυρωσεις τη φορητοτητα, χανουν οτι θα εχαναν και αν σου το προσφεραν αρχικα? Και θα ειχατε κερδισει μερικες μερες απο τη ζωη σας ολοι?

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι η σελίδα είναι ελλιπής στις πληροφορίες. Τα gigabyte που αναφέρονται στη σελίδα της ανανέωσης είναι τα μέγιστα με διάρκεια 7 ημερών χωρίς να διευκρινίζεται. Όσον αφορά τη διάρκεια του πακέτου των 7,2, αναφέρεται στις λεπτομέρειες του πακέτου η διάρκεια των 20 ημερών πατώντας το βελάκι δίπλα στο όνομα.

Πάντως όλα αυτά είναι πιο ξεκάθαρα στην εφαρμογή του CU τόσο για το shake, όσο και για τις διάρκειες των πακέτων. Ανεξάρτητα αν υπάρχει πονηριά, φαίνεται ότι δίνουν περισσότερο βάρος στην ανάπτυξη των εφαρμογών παρά των ιστοσελίδων, μιας και πλέον περισσότερη κίνηση γίνεται μέσα από τις εφαρμογές.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Απλα καποιος που θελει να μετακινηθει εκει και δεν ειναι ακομα πελατης καρτοκινητης δεν εχει το αντιστοιχο app ουτε θα το εγκαταστησει για να δει τι παιζει.

Στο site θα παει εκει ειναι η βιτρινα.

Ειναι σαν να λεμε ο καταλογος του εστιατοριου στο site του μαγαζιου ειναι λαθος αλλα μην τον κοιτατε αν θελετε να δειτε τι εχουμε ελατε στο μαγαζι, καθιστε στο τραπεζι και ζητηστε τον καταλογο 😂

Link to comment
Share on other sites




Πήρα το δώρο vodafone tv από το cu app. Έβαλα τα στοιχεία μου για εγγραφή, μου εμφανίζει ότι έχω δώρο 7 μήνες αλλά μου ζητάει κάρτα για πληρωμή 6.90. Ενώ γράφει "Καμία χρέωση δεν θα πραγματοποιηθεί τώρα.", προσπαθεί να τραβήξει χρήματα απ την κάρτα (έβαλα μία revolut χωρίς υπόλοιπο για να το δοκιμάσω). Πώς κάνουμε εγγραφή; Έχει κάνει κανείς;


Έκανα εγγραφή με revolut. Δεν χρέωσε τίποτα απλά βάλε μια virtual και κλείδωσε την μετά μην την ξεχάσεις και σε χρεώσει. Ακόλουθα τις οδηγίες.

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2023 at 7:17 ΠΜ, _NikitaS_ said:

Καλημέρα! Εγω σου λέω ότι όποιος τολμάει νικάει. Εμένα σκέψου με είχαν πάρει την δεύτερη φορά και τους είχα πει ότι ότι και να μου δώσουν εγώ θέλω να φύγω. Το σκέφτηκα και μετά από κάνα 2ωρο τους παίρνω πίσω και τους λέω, θέλω πάλι το φοιτητικό What’s Up που είχα. Μου λένε ότι αυτό δε γίνεται αλλά μπορούμε να σας δώσουμε την προσφορά των καρτοκονητων χωρίς καμία ενέργεια από εσάς 1000 λεπτά προς όλους και 3gb ίντερνετ κάθε μήνα για ένα χρόνο. Τους είπα οκ! Ο λόγος που ξαναέφυγα από την cosmote είναι θέμα συσκευής που έχω και όχι δικτύου. Άρα για μένα τόλμησε το. Δε σε ξέρουν προσωπικά. Στην τελική αν δεχτείς εσύ, μπόνους θα πάρει και ο υπάλληλος (νομιζω). 

Τελικά με πήραν από πράσινους και δέχτηκα την προσφορά τους 

13€ απεριόριστη ομιλία και 5gb internet 

Οι πρώτοι 3 μήνες δώρο 

Ευχαριστω για την βοήθεια σας 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ioanniskar said:

Πήρα το δώρο vodafone tv από το cu app. Έβαλα τα στοιχεία μου για εγγραφή, μου εμφανίζει ότι έχω δώρο 7 μήνες αλλά μου ζητάει κάρτα για πληρωμή 6.90. Ενώ γράφει "Καμία χρέωση δεν θα πραγματοποιηθεί τώρα.", προσπαθεί να τραβήξει χρήματα απ την κάρτα (έβαλα μία revolut χωρίς υπόλοιπο για να το δοκιμάσω). Πώς κάνουμε εγγραφή; Έχει κάνει κανείς;

Δεν γίνεται χρέωση. Εγώ έβαλα ώς κάρτα πληρωμής για Payzy που είχε μέσα 4€ κι ενώ μου έβγαλε κανονικά ειδοποίηση χρέωσης 6,90€ όταν την αποδέχτηκα , μου έγραψε "η συναλλαγή ολοκληρώθηκε" και μου ενεργοποιήθηκε κανονικά η VF TV

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2023 at 3:45 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Αυτή τη στιγμή δεν είμαι liquid και το 1252 μου λέει ότι είμαι. Στο app δεν μου δείχνει τα πακέτα ομιλίας του κανονικού cu. Δεν ξέρω τι είμαι.

Φίλε μόλις έγινε το ίδιο και σε μένα. Επικοινώνησα με live chat 3 φορες, είπαν θα το δουν και θα επικοινωνήσουν... Σε εσένα πως λύθηκε τελικά;

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...