Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 minutes ago, kalitexnis_g said:

Και αφού θα σου έχουν μείνει τα λεφτά της ομιλίας στο τέλος του μήνα, κάνεις και μία παραγγελία από efood, ξεφορτώνεις και είσαι άρχοντας!

Με 15€ το μήνα δεν το λες πλέον καρτοκινητό, αλλά συμβόλαιο χωρίς δεσμεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, EllinikoNisi said:

Με 15€ το μήνα δεν το λες πλέον καρτοκινητό, αλλά συμβόλαιο χωρίς δεσμεύσεις.

Ναι αλλά με ποιο συμβόλαιο 15€ μπορείς να μιλάς απεριόριστα και να δώσεις τα 12 από τα 15€ σε παραγγελία μέσω efood;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Ναι αλλά με ποιο συμβόλαιο 15€ μπορείς να μιλάς απεριόριστα και να δώσεις τα 12 από τα 15€ σε παραγγελία μέσω efood;

Και με data? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, EllinikoNisi said:

Και με data? 

Το Nova των 15€ σου δίνει 2GB. Το liquid 11GB. Και μην μου πεις ότι της Nova είναι απεριόριστο μετά γιατί έχω δοκιμάσει να σερφάρω και δεν πάει βήμα.

Αν λοιπόν ξοδέψεις μόνο 2GB στο liquid, το υπόλοιπο θα είναι τουλάχιστον 9€ για να το φας σε παραγγελία.

Δεν υπάρχει σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

 

9 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το Nova των 15€ σου δίνει 2GB. Το liquid 11GB. Και μην μου πεις ότι της Nova είναι απεριόριστο μετά γιατί έχω δοκιμάσει να σερφάρω και δεν πάει βήμα.

Αν λοιπόν ξοδέψεις μόνο 2GB στο liquid, το υπόλοιπο θα είναι τουλάχιστον 9€ για να το φας σε παραγγελία.

Δεν υπάρχει σύγκριση.

Εμένα τώρα τελευταία μου δίνει δωρεάν 2gb με κάθε αυτόματη ανανέωση. Δεν ξέρω τι παίζει, παλιά έδινε 1gb λόγο σταθερού. Αλλά τώρα δίνει 2 λόγο ανανέωσης.

Screenshot_20231002-165830-853.thumb.png.cb7db5eca02bc131f0e7f32301ff22d1.png

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, EllinikoNisi said:

 

Εμένα τώρα τελευταία μου δίνει δωρεάν 2gb με κάθε αυτόματη ανανέωση. Δεν ξέρω τι παίζει, παλιά έδινε 1gb λόγο σταθερού. Αλλά τώρα δίνει 2 λόγο ανανέωσης.

Screenshot_20231002-165830-853.thumb.png.cb7db5eca02bc131f0e7f32301ff22d1.png

Την προσφορά με τα απεριόριστα ως το τέλος του μήνα δεν την ενεργοποίησες; το bug που λέμε τόσες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, kalitexnis_g said:

Την προσφορά με τα απεριόριστα ως το τέλος του μήνα δεν την ενεργοποίησες; το bug που λέμε τόσες μέρες.

Ναι το ενεργοποίησα. Έχω αυτόματη ανανέωση 1 του μήνα, οπότε για λίγες ώρες προηγούνται τα δωρεάν 2gb.

Link to comment
Share on other sites

Έμμεση παραδοχή για το bug?

 

Screenshot_2023-10-02-17-34-46-977.jpg

Σήμερα μου μπήκαν οι 3 μήνες απεριοριστα data (εξ αναβολής απο 29/9) . Καμιά ειδοποίηση, κανένα sms απλα μπήκα στην εφαρμογή και το παρατήρησα.

 

Screenshot_2023-10-02-17-36-21-173.jpg

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΔΩΡΕΑΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΑΠΟ 26/09 ΕΩΣ 02/10. Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΘΑ ΛΗΞΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 23:59 ΟΠΩΣ ΕΙΧΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ.

Οπότε bug ήταν κ τελείωσε

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, spiliot said:

Κάτι μου λέει ότι κάποιος θα κάνει υπερωρία σήμερα στις 12 να κλείνει πακέτα με το χέρι

Όπως λέει και η παροιμία όποιος δεν έχει μυαλό έχει πόδια

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ParafronGR said:

Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΔΩΡΕΑΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΑΠΟ 26/09 ΕΩΣ 02/10. Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΘΑ ΛΗΞΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 23:59 ΟΠΩΣ ΕΙΧΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ.

Οπότε bug ήταν κ τελείωσε

Σε μένα δεν ήρθε κάτι.

Θα το στείλουν σε όλους?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GREGORYMO said:

Σε μένα δεν ήρθε κάτι.

Θα το στείλουν σε όλους?

Θα δείξει, διαχειρίζομαι 3 CU, Στις 12 θα ξέρουμε 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ParafronGR said:

Θα δείξει, διαχειρίζομαι 3 CU, Στις 12 θα ξέρουμε 

Στο 1 γράφεις ότι ήρθε 

3 minutes ago, ParafronGR said:

Θα δείξει, διαχειρίζομαι 3 CU, Στις 12 θα ξέρουμε 

Το θέμα είναι ότι έστω και ΤΩΡΑ πρέπει να αλλάξουν την ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ParafronGR said:

Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΔΩΡΕΑΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΑΠΟ 26/09 ΕΩΣ 02/10. Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΘΑ ΛΗΞΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 23:59 ΟΠΩΣ ΕΙΧΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ.

Οπότε bug ήταν κ τελείωσε

Και χθες ήρθε το αντίστοιχο μνμ. Τελείωσε θα πούμε στις 00:00 ΑΝ τελειώσει.. 😉

On 29/9/2023 at 10:28 ΜΜ, gpapas640 said:

Όχι, αλλά ήρθε sms για παραλαβή του bluetooth ηχείου έως 16/10. Επίσης στο sms αναφερόταν ότι θα πάρω τρεις μήνες δωρεάν unlimited data στο πρώτο νούμερο που παρήγγειλα τα οποία θα αποδοθούν έως 16/10.

Μίλησα με το τσατ για τους 3 μήνες unlimited στο 2ο νούμερο (κανονικά θα έπρεπε να αποδοθούν έως και σήμερα) και μου είπαν ότι θα με ενημερώσουν την επόμενη εβδομάδα για το πότε θα αποδοθούν. Υπάρχει λεει κάποιο τεχνικό θέμα για αυτό υπάρχει καθυστέρηση (έπρεπε να τους απαντήσω οτι ολόκληρη η εταιρεία είναι ένα τεχνικό θέμα αλλά ας όψεται).

Τέλος, βλέποντας την όλη παράνοια αποτόλμησα να κάνω μία τελευταία ερώτηση. Ρώτησα εάν αντί για το bluetooth ηχείο μπορούν να μου στείλουν bluetooth earbuds (καθότι το ηχείο δεν μου χρειάζεται στην πραγματικότητα αλλά τα earbuds είναι καλή ιδέα για μικρό δωράκι τώρα που σιγά σιγά μυριζομαστε Χριστούγεννα), γνωρίζοντας ότι η λογική απάντηση είναι όχι. Και για αυτό το θέμα μου απάντησαν ότι θα ρωτήσουμε αν υπάρχει διαθεσιμότητα και θα με ενημερώσει σχετικά την επόμενη εβδομάδα. Εννοείται ότι έχω κρατήσει screenshots από όλες τις συνομιλίες στο chat μαζί με το όνομα του υπαλλήλου που μιλούσα.

Τελικώς όσον αφορά τις διαδικασίες της η vodafone έχει γίνει η νέα wind. Σου λέμε ότι ένα πράγμα θα γίνει τότε, τελικά δεν γίνεται, όταν επικοινωνείς μαζί τους σου λένε ότι θα γίνει λίγο αργότερα και καταλήγεις να αναρωτιέσαι γιατί μπήκες στον κόπο εξαρχής. Ίδωμεν.

Το πήρα!! 

IMG_20231002_190600.jpg

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, akalos said:

δεν ξέρω πως και τι αλλά ανανεώθηκε για ένα μήνα ακόμα 768b3475e1719ce3083dbc5f72af1512.jpg

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


 

1 μήνα εγώ βλέπω ότι λήγη κανονικά τον Νοεμβριο

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να μας την χαρίζουν με το ίντερνετ :(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, HEO said:

Δεν βλέπω να μας την χαρίζουν με το ίντερνετ :(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Έπρεπε να γράφει στο sms.. "Αύριο λήγει η προσφορά και μην χαίρεστε εσείς του forum που το app γράφει για 1η Νοέμβρη"!!

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στη Vodafone - ότι να'ναι. Πρόσφατα παραδείγματα. 
Έφερα το κιν της κόρης μου από Cosmote.
Α)δεν μπορούν να μου στείλουν το δώρο ηχεία στην ώρα τους. Στέλνουν Sms k mου κάνουν δώρο 3 μήνες ιντερνετ στο νέο Cu.
Β)μιλάω στο chat. Ρωτάω σε ποιο είναι το νέο κιν στο κιν a)της κόρης μου b) στη δώρο sim που στείλανε;

Απάντηση από chat στο b) 
Που τα στείλανε; Ευτυχώς στο a)

Πάντως μη γκρινιάζουμε για όλα αυτά. Αυτά εκμεταλλευόμαστε κ την περνάμε άνετα. Αν δουλεύαν όλα ρολόι δε θα ήμασταν εδώ να μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα μας εδιναν 10 ευρω αλλον εναν μηνα καλοκαιριστες τζαμπα απο την καλοψυχια τους.

Οσοι και να ηταν 1000-5000-10000 συνδρομητες χασουρα αποτελει για αυτους. 

Γεια σας!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, balkos said:

Εκεί στη Vodafone - ότι να'ναι. Πρόσφατα παραδείγματα. 
Έφερα το κιν της κόρης μου από Cosmote.
Α)δεν μπορούν να μου στείλουν το δώρο ηχεία στην ώρα τους. Στέλνουν Sms k mου κάνουν δώρο 3 μήνες ιντερνετ στο νέο Cu.
Β)μιλάω στο chat. Ρωτάω σε ποιο είναι το νέο κιν στο κιν a)της κόρης μου b) στη δώρο sim που στείλανε;

Απάντηση από chat στο b) 
Που τα στείλανε; Ευτυχώς στο a)

Πάντως μη γκρινιάζουμε για όλα αυτά. Αυτά εκμεταλλευόμαστε κ την περνάμε άνετα. Αν δουλεύαν όλα ρολόι δε θα ήμασταν εδώ να μιλάμε.

Ααααχχ με τον Μήτσο της Q γελούσαμε κάποτε, και τώρα τα λουζόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...