Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι απλό αν το δουλέψεις με τις "default" επιλογές,δηλ. ανανέωση κάθε μήνα αυτόματα. Αν θες τη μέγιστη οικονομία (εφοσον δεν τα ξοδεύεις όλα) θες και άλλες κινήσεις. Αποφυγή ανανέωσης καθε 2ο μηνα, σμαρτ ποκετ για να τρως υπολοιπο και καφε/σουβλάκια (τώρα το δυσκόλεψαν κι αυτό),μπες βγες για τα μπόνους ή ανανέωση με cashback, πράγματα τα οποία φαίνονται σχετικά απλά στους εξοικειωμένους,γι'αλλους είναι βουνό και σε βαθος χρονου γίνεται και κουραστικό...γιατι κατι ολο κυνηγάς για κερδίσεις κάποια λίγα ευρώ εν τέλει.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, hercoulis said:

Μου έστειλαν πάλι λινκ αξιολόγησης. 

Ξέρουν τι κάνουν, το στέλνουν πριν ισχύσουν οι αλλαγές/αυξήσεις.

Ας το στείλουν λίγο αργότερα και θα ακούσουν πολλά μπινελίκια!

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι από το vodafone app μπορείς να ανανεώσεις με 8€ αλλά από το cu app ΟΧΙ.

Είναι ατέλεια του συστήματος και θα αλλάξει?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι από το vodafone app μπορείς να ανανεώσεις με 8€ αλλά από το cu app ΟΧΙ.
Είναι ατέλεια του συστήματος και θα αλλάξει?
Μπορείς και από το cu app έχει ένα κουμπί καω που επιλέγεις για περισσότερα ποσά

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEO said:

Μπορείς και από το cu app έχει ένα κουμπί καω που επιλέγεις για περισσότερα ποσά

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

 

Το είδα τώρα.

Αλλά δεν λήγει σήμερα η δυνατότητα ανανέωσης με 8€ ?

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, GREGORYMO said:

Το είδα τώρα.

Αλλά δεν λήγει σήμερα η δυνατότητα ανανέωσης με 8€ ?

Αποτι είπαν εδώ κάποιοι φίλοι που μίλησαν με βοντα, οι αλλαγές θα ισχύσουν από βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εικάζω ότι επειδή θα ακολουθήσει και ο ανταγωνισμός προφανώς με τις ίδιες τιμές θέλουν να μην έχουν πολύ μεγάλη ημερολογιακή διαφορά μεταξύ τους στην υλοποίηση της ανακοίνωσης. Εμένα στο live chat μου είπαν χτες το βράδυ ότι χτες το μεσημέρι το τμήμα εμπορικής πολιτικής είπε να μην ισχύσουν από 20 Σεπτεμβρίου αλλαγές αλλά από Δευτέρα-Τρίτη

Link to comment
Share on other sites

"Με στόχο να καλύψουμε τις όλο και περισσότερες ανάγκες σας για επικοινωνία και να προσφέρουμε περισσότερα στους συνδρομητές μας με 1€ παραπάνω στην ανανέωση σας μπορείτε να έχετε παραπάνω παροχές καθώς πλέον μπορείτε να ενεργοποιείται το πακέτο που σας δίνει απεριόριστα λεπτά & 2.5GB με 11.5€¨ δεν μου αρεσε αυτη η απαντηση

η Vodafone που ειπε οτι δεν μπορει να μου δωσει τα 3.82€ πρεπει να ειναι τουλαχιστων 6.81€ καταγελια στην ΕΕΤΤ;

Edited by eridion25
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, eridion25 said:

"Με στόχο να καλύψουμε τις όλο και περισσότερες ανάγκες σας για επικοινωνία και να προσφέρουμε περισσότερα στους συνδρομητές μας με 1€ παραπάνω στην ανανέωση σας μπορείτε να έχετε παραπάνω παροχές καθώς πλέον μπορείτε να ενεργοποιείται το πακέτο που σας δίνει απεριόριστα λεπτά & 2.5GB με 11.5€¨ δεν μου αρεσε αυτη η απαντηση

η Vodafone που ειπε οτι δεν μπορει να μου δωσει τα 3.82€ πρεπει να ειναι τουλαχιστων 6.81€ καταγελια στην ΕΕΤΤ;

Ακόμα το πακέτο με 11.50€δεν έχει ανέβει θα ανάβει από εβδομάδα σύμφωνα με τα λεγόμενα της εταιρείας και κόντρα με την καλοκαιρινή ανακοίνωσή της

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Εγώ εικάζω ότι επειδή θα ακολουθήσει και ο ανταγωνισμός προφανώς με τις ίδιες τιμές θέλουν να μην έχουν πολύ μεγάλη ημερολογιακή διαφορά μεταξύ τους στην υλοποίηση της ανακοίνωσης. Εμένα στο live chat μου είπαν χτες το βράδυ ότι χτες το μεσημέρι το τμήμα εμπορικής πολιτικής είπε να μην ισχύσουν από 20 Σεπτεμβρίου αλλαγές αλλά από Δευτέρα-Τρίτη

Δεν είναι ότι δε σε πιστεύω, αλλά παράξενο μου φαίνεται: Αφενός να συζητάνε με πελάτες όσα αποφασίζει εσωτερικά η εταιρεία (λες και είναι κανένα μαγαζάκι) και αφετέρου να καθυστερούν για μερικές μέρες τις αλλαγές λές και θα αλλάξει κάτι.

Είδομεν....

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ο συναγωνισμός δεν βλέπω να έχει καμμία ανακοίνωση για κατάργηση της οκταρας και όχι μόνο αυτό η Nova έχει και ανανέωση με 1 ευρώ και τους παίρνει τα σωβρακα :)

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, HEO said:

Ο συναγωνισμός δεν βλέπω να έχει καμμία ανακοίνωση για κατάργηση της οκταρας και όχι μόνο αυτό η Nova έχει και ανανέωση με 1 ευρώ και τους παίρνει τα σωβρακα :)

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

Μάλλον ανταγωνισμός.. συναγωνιστές δεν τους λες.. 😉 Εκτός κι αν υπονοείς ότι δουλεύουν σαν ομάδα και ανεβάζουν και κατεβάζουν τις τιμές.. τότε οκ! 😃

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Μάλλον ανταγωνισμός.. συναγωνιστές δεν τους λες.. 😉 Εκτός κι αν υπονοείς ότι δουλεύουν σαν ομάδα και ανεβάζουν και κατεβάζουν τις τιμές.. τότε οκ! 😃

O όρος συναγωνιστές είναι σωστός τοτε.. Παντως νομιζω το μεγάλο θέμα δεν ειναι η καταργηση της 8αρας η της 10ρας ακομα αλλα η καταργηση του αντιστοιχου πακέτου. Το να βαλω 15€ και να υπαρχει πακετο των 7,5€ ειναι για μενα μια χαρα. Iσως η frog εχει κρατησει μια σωστη σταση σε αυτό αφου εχει ακομα κ πακετο των 3€

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; Το Vodafone CU μπορούμε να το σπάσουμε ώστε σε μία sim κάρτα να έχουμε κλήσεις και μηνύματα και σε μία άλλη sim κάρτα τα data του αριθμού μας;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, staurosmar said:

Να κάνω μια ερώτηση; Το Vodafone CU μπορούμε να το σπάσουμε ώστε σε μία sim κάρτα να έχουμε κλήσεις και μηνύματα και σε μία άλλη sim κάρτα τα data του αριθμού μας;

Σε καμία περίπτωση δεν γίνεται αυτό. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ανταγωνισμός.. συναγωνιστές δεν τους λες..  Εκτός κι αν υπονοείς ότι δουλεύουν σαν ομάδα και ανεβάζουν και κατεβάζουν τις τιμές.. τότε οκ!
Κοινά κάποια σημεία μπορεί να έχουν αλλά η πολιτική διαφέρει

Δεν έχουν.ολες liquid ούτε ανανέωσεις με 1 €

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίστηκαν στο app δύο χαζοπροσφορές κατ εμέ.... Είχα υποτίθεται το red unlimited με 25€ και έκανα φορητότητα σε καρτοκινητό στην πρώτη εταιρεία να φανταστείτε....

IMG_0034.png

IMG_0033.png

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

Συμβόλαια θανάτου.....

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίστηκαν στο app δύο χαζοπροσφορές κατ εμέ.... Είχα υποτίθεται το red unlimited με 25€ και έκανα φορητότητα σε καρτοκινητό στην πρώτη εταιρεία να φανταστείτε....
IMG_0034.thumb.png.70e219e140141d631929d10e563dd574.png
IMG_0033.thumb.png.fc2bb81cd1b68ebbdd2fdfe361151dbe.png

Και μένα μου τα έβγαλε με 14 και 27 ευρώ αντίστοιχα. Φαίνεται πλέον δεν διαφημίζουν τα συμβόλαια με 7 ευρώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2023 at 10:08 ΠΜ, gpapas640 said:

Όχι δεν τα έχω λάβει ακόμα.

Μήπως έλαβες τα απεριόριστα; εγώ όχι.. ελπίζω να μην χρειαστεί να μαλώνουμε με την εξυπηρέτηση..

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και επίσημα από χτες το απόγευμα το πακέτο με 400' προς όλους,400 sms και 400 MB με 7,20€. Επειδή δεν το είδα στο app ρώτησα στο live chat και μου το είπαν

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...