Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Αυτό που έκανε η βονταφον την βγάζει εκτός ανταγωνισμού, δεν το βλέπει; 

Οτι δικτυο εχεις αυτους τους ορους βαζεις ετσι παει το πραγμα η μονη που εχει ξεκλειδωτο τον ογκο δεδομενων παντου ξερουμε ποια ειναι και ας πατανε οσα dislike θελουν ορισμενοι εδω μεσα... 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, HEO said:

Δεν θα διαφωνήσω πλην όμως το ρευστό ταιριάζει καλύτερα 🙂 ...

Μην το ματοιασουμε όμως γιατί βλέπω να κολλάει καμμία μπάρα ...λολ..

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Ηδη ματιάστηκε… Η ελάχιστη αξία ανανέωσης του «ρευστού» ανεβαίνει στα 12€

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, spiliot said:

Η ελάχιστη αξία αυτόματης ανανέωσης.

Δεν θα πιάσει η ανανέωση σε κατάστημα. Το Liquid θέλει να τραβάει από την κάρτα χρήματα για να διατηρηθεί 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πιάσει η ανανέωση σε κατάστημα. Το Liquid θέλει να τραβάει από την κάρτα χρήματα για να διατηρηθεί 
Αυτό δεν ισχύει...

Αν σπρώχνεις την μπάρα δεν έχει σημασία η αυτόματη ανανέωση....και με το χέρι και με cashback δουλεύει φτάνει να έχεις τον νου σου

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λογικά θα ενεργοποίηθει της μητέρας μου σύμφωνα μέ sms πού μου έστειλαν. Ελπίζω να προλάβω να γινω liquid. Μία εγράφη στην εφαρμογή και κάρτα χρεωστική θέλει... σωστά;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις και πιστωτική αλλά δεν στο συνιστώ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το παράξενο είναι γιατί κράτησαν την 12ρα στο liquid και στο CU έγινε/ θα γίνει 13ρα η ελάχιστη ανανέωση. 

Βέβαια, εφόσον διατηρείται η 8ρα από τα καταστήματα δεν μπορούμε να πούμε ότι καταργεί την 8ρα πλήρως. 

Ίσως είναι το πρώτο βήμα, μιας και κατάργησε τα πακέτα των 8€.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, EllinikoNisi said:

Ίσως είναι το πρώτο βήμα, μιας και κατάργησε τα πακέτα των 8€.

Έλα ντε, τι νόημα μετά έχει η 8αρα ανανέωση? Μόνο για κάνα big bang.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ υποψιάζομαι ότι θα βρεθεί και άλλο πακέτο των επτά ευρώ καινούργιο, το οποίο πιθανότατα να επιχειρήσουν τα καταστήματα να το φορτώσουν σε όποιον ζητήσει ανανέωση των 8€.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos43 said:

Ναι αυτο ειπα ;!

Όχι ακριβώς άλλο αυτόματη ανανέωση και άλλο γενικά ανανέωση σαν liquid.

Θεωρητικά το liquid έχει και υποχρεωτική μηνιαία χρέωση. Όμως όπως κανένας δεν σε σταματά να σπρώχνεις την μπάρα και να παραπέμπεις την ανανέωση στο μέλλον, έτσι κανένας δεν σε σταματά και από το να μην κάνεις την αυτόματη και να ανανεώνεις μόνος σου μέσω της εφαρμογής με 8 ευρώ όταν το θέλεις.

Πρακτικά δεν αλλάζει τίποτα που αφορά την οικονομία μας για την ώρα. Μην ξεχνάμε ότι και το liquid μέχρι κάπου τον Απρίλιο 12 ευρώ είχε ελάχιστη ανανέωση και τότε η μόνη εναλλακτική ήταν το cashback. Τώρα ακόμα έχουμε την 8ρα, πλαγίως.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Η νοβα έριξε την ελάχιστη ανανέωση. Προφανώς για να ακολουθήσει η βονταφον θα είδε απειλή. Έτσι δεν έχασε ποσοστο των συνδρομητών. Τώρα ποιά η λογική να το σταματήσει αυτό; 

Η κοσμοτε ακολουθησε τη νοβα (ενώ έχει την άνεση να μην ακολουθήσει) στο 8ευρο. 

Η νοβα με τα πολλά τρεξίματα που έχει τον τελευταίο καιρό θεωρώ ότι δεν την συμφέρει να σταματήσει το 8ευρο και εννοείται ουτε το 1ευρο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Τώρα ποιά η λογική να το σταματήσει αυτό;

Μπορεί να υπάρχει ένα αρχικό πλάνο (βλ. liquid) που λέει όλοι μηνιαία χρέωση 12 τώρα και 15 σε x χρόνο και μόνο προσωρινά το γύρισαν σαν αντίδραση στο 8 όπως λες. Είδαν μεγαλύτερη εισροή απ' ότι περίμεναν με τους περισσότερους τελικά να μην κάνουν 8ρες ανανεώσεις. Μπορεί και να μην εφαρμοστεί τελικά η ανακοίνωση ή μπορεί και γενικά να μην υπάρχει καμία λογική, μην έχεις την εντύπωση ότι όλα έχουν πολύ βαθιά σκέψη.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, spiliot said:

Μπορεί να υπάρχει ένα αρχικό πλάνο (βλ. liquid) που λέει όλοι μηνιαία χρέωση 12 τώρα και 15 σε x χρόνο και μόνο προσωρινά το γύρισαν σαν αντίδραση στο 8 όπως λες. Είδαν μεγαλύτερη εισροή απ' ότι περίμεναν με τους περισσότερους να τελικά να μην κάνουν 8ρες ανανεώσεις. Μπορεί και να μην εφαρμοστεί τελικά η ανακοίνωση ή μπορεί και γενικά να μην υπάρχει καμία λογική, μην έχεις την εντύπωση ότι όλα έχουν πολύ βαθιά σκέψη.

Και μόνο που θα ζωντανέψουν ξανά τα καταστήματα είναι λόγος να κρατήσουν την 8ρα αποκλειστικότητα των καταστημάτων.

Ίσως είναι και μια περίοδος δοκιμής, θα έχουν όντως κίνηση τα καταστήματα? Που προφανώς δεν τους ενδιαφέρει η 8ρα κάρτα αλλά τα παράπλευρα έσοδα των καταστημάτων που ενδεχομένως θα φέρει η 8ρα κάρτα. Και πορεύονται βλέποντας και κάνοντας.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, EllinikoNisi said:

Και μόνο που θα ζωντανέψουν ξανά τα καταστήματα είναι λόγος να κρατήσουν την 8ρα αποκλειστικότητα των καταστημάτων.

Ίσως είναι και μια περίοδος δοκιμής, θα έχουν όντως κίνηση τα καταστήματα? Που προφανώς δεν τους ενδιαφέρει η 8ρα κάρτα αλλά τα παράπλευρα έσοδα των καταστημάτων που ενδεχομένως θα φέρει η 8ρα κάρτα. Και πορεύονται βλέποντας και κάνοντας.

Online ποιο θα είναι το ελάχιστο ποσο ανανέωσης; Γυρνάνε πισω την στιγμή που γίνονται ολα ηλεκτρονικά χωρίς κανεναν απολύτως λογο. Τους αξιζει μεγαλη φουρνιά αποχώρησης συνδρομητών. 

 

38 minutes ago, spiliot said:

Μπορεί να υπάρχει ένα αρχικό πλάνο (βλ. liquid) που λέει όλοι μηνιαία χρέωση 12 τώρα και 15 σε x χρόνο και μόνο προσωρινά το γύρισαν σαν αντίδραση στο 8 όπως λες. Είδαν μεγαλύτερη εισροή απ' ότι περίμεναν με τους περισσότερους να τελικά να μην κάνουν 8ρες ανανεώσεις. Μπορεί και να μην εφαρμοστεί τελικά η ανακοίνωση ή μπορεί και γενικά να μην υπάρχει καμία λογική, μην έχεις την εντύπωση ότι όλα έχουν πολύ βαθιά σκέψη.

Απλα δεν μπορούσε να είναι η μόνη εταιρεία χωρίς 8ευρη και το κάνανε για τα ματια του κόσμου μόνο και επειδή ως γνωστόν παίζουν μαζι μας και με την υπομονη μας , τους κάπνισε τωρα να το καταργήσουν και ποιος νοιάζεται; Άλλωστε η διαδικασία φορητότητας είναι μεγαλη ταλαιπωρία και είναι καλυμμένοι. Στην Αγγλία αλλάζεις πάροχο με sms….

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panos43 said:

Άλλωστε η διαδικασία φορητότητας είναι μεγαλη ταλαιπωρία

Μεγάλη ταλαιπωρία στα καρτοκινητά; 3 φορές άλλαξα σε έναν χρόνο. Μέσα σε 30 ώρες είμαι στην άλλη εταιρεία.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Άλλο πάλι και τούτο

Χαζεύω την σελίδα με την ανακοίνωση των αυξήσεων της Βόδα και παρατήρησα ότι ο μήνας είναι στα τουρκικά

Λέω μάλλον επειδή βλέπω ιστόσελίδες τουρκικές θα είναι ....

και πάω από το mac στο pc αλλά και εκεί είναι στα τουρκικά...τι παίζει;;; :)fc9d015066627e6452666943000b2edb.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, HEO said:

Άλλο πάλι και τούτο

Χαζεύω την σελίδα με την ανακοίνωση των αυξήσεων της Βόδα και παρατήρησα ότι ο μήνας είναι στα τουρκικά

Λέω μάλλον επειδή βλέπω ιστόσελίδες τουρκικές θα είναι ....

και πάω από το mac στο pc αλλά και εκεί είναι στα τουρκικά...τι παίζει;;; :)fc9d015066627e6452666943000b2edb.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Αυτά είναι καλά νέα. Έχει ακόμα το περιθώριο η Vodafone να ανακαλέσει και να πει ότι έπεσε θύμα κυβερνοεπίθεσης.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά επειδή μόλις βγήκα από ένα κατάστημα vodafone. Μου είπαν ότι το κόστος φορητότητας στην καρτοκινητη είναι 30 ευρώ. 

Ισχύει κάτι τέτοιο; Από ποτέ; Εγώ ήξερα 12 ευρώ την πρώτη ανανέωση. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EllinikoNisi said:

Ίσως είναι και μια περίοδος δοκιμής, θα έχουν όντως κίνηση τα καταστήματα? Που προφανώς δεν τους ενδιαφέρει η 8ρα κάρτα αλλά τα παράπλευρα έσοδα των καταστημάτων που ενδεχομένως θα φέρει η 8ρα κάρτα. Και πορεύονται βλέποντας και κάνοντας

Αυτό πάντως δε συμφέρει την εταιρία γιατί τα καταστήματα παίρνουν προμήθεια.

Ισως το κάνουν για 2 λόγους, αρχικά να δώσουν ένα κίνητρο για να δουν τελικά ποια καταστήματα ΔΕΝ έχουν κίνηση και τελικά να τα κλείσουν, ή για να γίνουν οι πωλητές πιο επιθετικοί και να αυξηθούν οι πωλήσεις συσκευών, συμβολαίων ή άλλων υπηρεσιών 

3 minutes ago, _NikitaS_ said:

Συγγνώμη ρε παιδιά επειδή μόλις βγήκα από ένα κατάστημα vodafone. Μου είπαν ότι το κόστος φορητότητας στην καρτοκινητη είναι 30 ευρώ. 

Ισχύει κάτι τέτοιο; Από ποτέ; Εγώ ήξερα 12 ευρώ την πρώτη ανανέωση. 

Πήγαινε σε άλλο κατάστημα. Έπεσες σε @@@ που θέλουν απλά χρήματα 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι καλά νέα. Έχει ακόμα το περιθώριο η Vodafone να ανακαλέσει και να πει ότι έπεσε θύμα κυβερνοεπίθεσης.
Ανοργανωσια φαίνεται

Και τα μηνύματα στα καρτοκινητα CU είναι 0.35 εδώ και κάτι μήνες. Δεν το ήξερε αυτός που έφτιαξε την ανακοίνωση;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, paanos said:

 

Πήγαινε σε άλλο κατάστημα. Έπεσες σε @@@ που θέλουν απλά χρήματα 

Δε θέλω να πάω σε άλλο. Θέλω την κυρία που με ύφος 100 καρδιναλιων μου το είπε να την ταπωσω. Θέλω να πάρω απάντηση από την βονταφον και να τους πω ότι ο λόγος που σε θα πάω στο δίκτυο είναι η κυρία αυτή. 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...