Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε η κάρτα. Δεν έχει τίποτα μέσα από χρόνο. Την ενεργοποίησα έβαλα την κάρτα πού είχαν μέσα και έβαλα ένα πακέτο με απεριόριστη ομιλία και μου έδωσε 17 giga κτλ. Τώρα δεν με συμφέρει νά γίνω liquid σωστά; Εννοώ θα τό κάνω λίγο πριν τελειώσουν τα απεριόριστα ε;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχουμε κάτι τέτοιο? Το είχε κάνει περισυ? Δεν εχω δει κάποια ανακοίνωση για τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Κληση στο 1252 εκανες?
Οκ το έκανα. Δεν μπορώ να κάνω εγράφη στο κινητό μου να μπορώ να το ελέγχω. Δεν στέλνει κωδικό μιας χρήσης

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγο να ενημερωθούν τα συστήματα.

Μπορείς να φτιάξεις και λογαριασμό με username password αν θες

Link to comment
Share on other sites

Τό κατάφερα από browser. Καί μετά μπήκα από την εφαρμογή. Τής έβαλα απεριόριστα για 30 μέρες. Οπότε να γίνω liquid σε 29 μέρες πχ; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, tolisfar said:

Τό κατάφερα από browser. Καί μετά μπήκα από την εφαρμογή. Τής έβαλα απεριόριστα για 30 μέρες. Οπότε να γίνω liquid σε 29 μέρες πχ; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και τώρα να γίνεις liquid, θα φάει πρώτα το πακέτο και μετά θα αρχίσει να τρώει λεφτά..

Link to comment
Share on other sites

Α οπότε το κάνω. Δεν χάνει τα απεριόριστα.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Συγγνώμη ρε παιδιά επειδή μόλις βγήκα από ένα κατάστημα vodafone. Μου είπαν ότι το κόστος φορητότητας στην καρτοκινητη είναι 30 ευρώ. 

Ισχύει κάτι τέτοιο; Από ποτέ; Εγώ ήξερα 12 ευρώ την πρώτη ανανέωση. 

χαχαχαχαχα. αρχισαμε… τραγικοί ξεφτίλες🤡

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos43 said:

χαχαχαχαχα. αρχισαμε… τραγικοί ξεφτίλες🤡

οπου βρουν αρπαζουν.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Συγγνώμη ρε παιδιά επειδή μόλις βγήκα από ένα κατάστημα vodafone. Μου είπαν ότι το κόστος φορητότητας στην καρτοκινητη είναι 30 ευρώ. 

Ισχύει κάτι τέτοιο; Από ποτέ; Εγώ ήξερα 12 ευρώ την πρώτη ανανέωση. 

Μήπως ήσουν στο εμπορικό Μακεδονία; Νομίζω μας το έχουν αναφέρει ξανά! 😂😂

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μήπως ήσουν στο εμπορικό Μακεδονία; Νομίζω μας το έχουν αναφέρει ξανά! 😂😂

Όχι, στην Αθήνα είμαι και μιλάω για το Πατησίων 341 στα Άνω Πατήσια. 

Το αστείο είναι ότι μίλησα με την εξυπηρέτηση της vodafone σε chat και μου πρότειναν να κάνω online την αίτηση φορητότητας γιατί στα τοπικά μαγαζιά μπορεί να υπάρχουν όροι διαφορετικοί από τους εμπορικούς συλλόγους ή διαφορετικές προσφορές. Με λίγα λόγια τους κάλυψαν. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tolisfar said:

Α οπότε το κάνω. Δεν χάνει τα απεριόριστα.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Απλά βάλε ημερομηνία αυτόματης ανανέωσης μετά την λήξη των απεριόριστων που έχεις. Επίσης για πρώτη δωρεάν ανανέωση βάλε τα 30€.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Όχι, στην Αθήνα είμαι και μιλάω για το Πατησίων 341 στα Άνω Πατήσια. 

Το αστείο είναι ότι μίλησα με την εξυπηρέτηση της vodafone σε chat και μου πρότειναν να κάνω online την αίτηση φορητότητας γιατί στα τοπικά μαγαζιά μπορεί να υπάρχουν όροι διαφορετικοί από τους εμπορικούς συλλόγους ή διαφορετικές προσφορές. Με λίγα λόγια τους κάλυψαν. 

Ήταν λιγάκι διαφορετική η προσφορά τους 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, GREGORYMO said:

Στο cu shake, τι θα πει 'κουνάς' ?

Δεν είναι στάνταρ η ανανέωση ανάλογα το ποσό που βάζεις ?

Ειναι τροπος του λεγειν ρε συ απλα κουνας το κινητο σου να ολοκληρωσεις την επιλογη 

Προφανως και ειναι στανταρ

Link to comment
Share on other sites

Απλά βάλε ημερομηνία αυτόματης ανανέωσης μετά την λήξη των απεριόριστων που έχεις. Επίσης για πρώτη δωρεάν ανανέωση βάλε τα 30€.
Τα 30; Για να καταλάβω εγώ θέλω νά κρατάει 8 περίπου το δίμηνο με την μεταφορά τής ημερομηνίας. Έτσι δεν γίνεται; Συγνώμη αλλά άσχετος το πώς λειτουργεί το liquid

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ εδώ και ενα μηνα έχω τηλεφωνήσει γιατί δεν έλαβα την προσφορά Revolut 25€ και ακόμα περιμενω απάντηση…. Ειχαν πει ότι θα το δουν και θα με καλεσουν 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, tolisfar said:

Τα 30; Για να καταλάβω εγώ θέλω νά κρατάει 8 περίπου το δίμηνο με την μεταφορά τής ημερομηνίας. Έτσι δεν γίνεται; Συγνώμη αλλά άσχετος το πώς λειτουργεί το liquid

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επειδή ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν, μπορεις να βάλεις ως πρώτη συνδρομή 30€ για να πάρεις το μέγιστο. Και αφου σου τα δώσει, μετά αλλάζεις για τον επόμενο μήνα την μπάρα. Δυστυχώς εφόσον θα ισχύσει η κατάργηση της 8αρας, δεν γινεται να έχεις περίπου 8€ το δίμηνο αλλά το κατώτερο θα είναι 12€/διμηνο. ΕΚΤΟΣ... και αν βάλεις πχ μια φορά στο τόσο 12€ για όσο σου κρατάει  και μετά μπαινο-βγαινεις για να κάνεις cashback και μετακινείς την μπάρα ανάλογα..Οσο φυσικά θα υπάρχει και αυτή η δυνατότητα με το cashback με τους παρόντες όρους.. Δεν έχει ανακοινωθεί σήμερα που γράφουμε ότι κάτι θα αλλάξει και σε αυτό αλλά πρακτικά όλα είναι "liquid" στην καρτοκινητή και τους όρους που αυτή λειτουργεί..

19 minutes ago, GREGORYMO said:

Ιδανικα , βολεύει να βάζεις το shake ΠΡΩΙ για να εκμεταλλεύεται στο έπακρον τις ημέρες?

Από όσο έχω δει τα mb λήγουν 23.59.59 της 30ης ημέρας. Είτε τα βάλεις λοιπόν πρωι,είτε μεσημέρι,είτε απόγευμα πάλι 30 ημέρες θα μετρήσουν.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν, μπορεις να βάλεις ως πρώτη συνδρομή 30€ για να πάρεις το μέγιστο. Και αφου σου τα δώσει, μετά αλλάζεις για τον επόμενο μήνα την μπάρα. Δυστυχώς εφόσον θα ισχύσει η κατάργηση της 8αρας, δεν γινεται να έχεις περίπου 8€ το δίμηνο αλλά το κατώτερο θα είναι 12€/διμηνο. ΕΚΤΟΣ... και αν βάλεις πχ μια φορά στο τόσο 12€ για όσο σου κρατάει  και μετά μπαινο-βγαινεις για να κάνεις cashback και μετακινείς την μπάρα ανάλογα..Οσο φυσικά θα υπάρχει και αυτή η δυνατότητα με το cashback με τους παρόντες όρους.. Δεν έχει ανακοινωθεί σήμερα που γράφουμε ότι κάτι θα αλλάξει και σε αυτό αλλά πρακτικά όλα είναι "liquid" στην καρτοκινητή και τους όρους που αυτή λειτουργεί..
Σε ευχαριστώ πολύ. Κατατοπιστικότατος. Αυτό έστω ας βάζω 12 νά κρατάει περίπου 2 μήνες πάλι οκ θα είναι... Τό δεύτερο μου φαίνεται πιο μπελαλιδικο

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tolisfar said:

Σε ευχαριστώ πολύ. Κατατοπιστικότατος. Αυτό έστω ας βάζω 12 νά κρατάει περίπου 2 μήνες πάλι οκ θα είναι... Τό δεύτερο μου φαίνεται πιο μπελαλιδικο

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ο λόγος που θελεις liquid;

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που θελεις liquid;
Νά μιλάει η μητέρα μου που θέλει μονο ομιλία όσο το δυνατόν φθηνότερα. Νά μήν δίνει 12€ τόν μήνα. Τουλάχιστον από ότι κατάλαβα στο liquid γίνεται νά χαλάει λιγότερα....

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tolisfar said:

Νά μιλάει η μητέρα μου που θέλει μονο ομιλία όσο το δυνατόν φθηνότερα. Νά μήν δίνει 12€ τόν μήνα. Τουλάχιστον από ότι κατάλαβα στο liquid γίνεται νά χαλάει λιγότερα....

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το liquid έχει πράγματι το φτηνότερο λεπτό ομιλίας, αλλά θα πρέπει να φροντίζεις να αλλάζεις την μηνιαία μπάρα χρέωσης στην χρεωστική/πιστωτική κάρτα. Επίσης ανακοινώθηκε ότι η 8ευρη ελάχιστη μηνιαία χρέωση θα γίνει 13. Και από τη στιγμή που η βονταφον αλλάζει τα πραγματα οπως θέλει και γρήγορα, φοβάμαι μήπως αλλάξει και το κόλπο της αλλαγής μπαρας. Ευχομαι να μη γίνει, αλλά προς τα εκεί το βλέπω. 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...