Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Καλησπέρα και καλή ψήφο!!!!

Θέλω και εγώ να πω την ταπεινή μου άποψη μου πάνω στο θέμα. Τα άτομα που θεωρούν τις μειώσεις στην βενζίνη ως προεκλογικό λόγο,άντε να τα καταλάβω(αν και εγώ προσωπικά δεν νομίζω κάτι τέτοιο). Τα άτομα όμως που νομίζουν ότι τυχόν μειώσεις στην ελληνική καρτοκινητή  τηλεφωνία είναι προεκλογικές αδυνατώ να τα καταλάβω. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να έχει διαμορφώσει ψήφο βλέποντας μόνο τις πρόσφατες μειώσεις στα κινητά. Ο υπεύθυνος πολίτης κοιτάει κατάματα την πραγματικότητα,ακούει τον κάθε πολιτικό και το πρόγραμμα και να αποφασίζει. Άρα λοιπόν θεωρώ άτοπο πως οι εταιρείες και μάλιστα αυτές τις κινητής που δεν επηρεάζουν θέλω να πιστεύω τον κόσμο να προχωρούν σε μειώσεις λόγω εκλογών και μετά να τις καταργούν

Καλό βράδυ σε όλους σας!!!!

Σήμερα παραμονή εκλογών, ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ η τιμή βενζίνης!!!!!

Δεν βγαίνει το 'έργο' !!

Link to comment
Share on other sites

Extra Tip! Θες unlimited data και για τους επόμενους μήνες; Ενεργοποιώντας οποιοδήποτε combo πακέτο από 9€ και πάνω, παίρνεις εντελώς δωρεάν το Summer Offer

Αυτό ισχύει μόνο για την online παραγγελία αριθμού ή και για τους υπάρχοντες συνδρομητές?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kmpatra said:

Extra Tip! Θες unlimited data και για τους επόμενους μήνες; Ενεργοποιώντας οποιοδήποτε combo πακέτο από 9€ και πάνω, παίρνεις εντελώς δωρεάν το Summer Offer

Αυτό ισχύει μόνο για την online παραγγελία αριθμού ή και για τους υπάρχοντες συνδρομητές?

Χμ ...τo λέει ως "tip" οπότε ίσως μας στείλει σύντομα σμσ ότι ισχύει για όλους ?  αλλά μπορούμε να το κάνουμε μέσο liquid με 15 ευρω ανανέωση - δωρεάν ομιλία , αγοράζεις το ιντερνετ 12 ευρω  και περισέυουν 2.7  .

Link to comment
Share on other sites

12€ τον 1ο μήνα. Μετά σου λέει ότι βάζεις combo πακέτο απο 9€ (αρα και ομιλία). Ακόμα και αν σε αφήνει να το ενεργοποιήσεις μέσα στο liquid στην ουσία το στέλνεις αδιάβαστο το liquid... Αλλά υποθέτω ότι δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με liquid εκτός αν βγεις,το βάλεις, και ξαναμπείς κατά τα καθιερωμένα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Τα νέα πακέτα cu είναι εξαιρετικά. Μπορεί όμως κάποιος να καταλάβει τι εννοεί εδώ; Εγώ αδυνατώ.

IMG_7035.thumb.png.f7e6f90f26b92863aafa1c5c17102657.png

Αυτό το πακέτο είναι για όλους, απλά οι φοιτητες το πληρώνουν 12€ ενώ οι υπόλοιποι 15€, σωστά; 
Όταν όμως παρακάτω λέει πως το πακέτο θα κοστίζει 13.5€ από 23/6, τι εννοεί; Ότι θα πληρώνουν οι φοιτητές 13.5€ ενώ οι υπόλοιποι 15€; 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panos.k2 said:

Καλημέρα σε όλους. Τα νέα πακέτα cu είναι εξαιρετικά. Μπορεί όμως κάποιος να καταλάβει τι εννοεί εδώ; Εγώ αδυνατώ.

IMG_7035.thumb.png.f7e6f90f26b92863aafa1c5c17102657.png

Αυτό το πακέτο είναι για όλους, απλά οι φοιτητες το πληρώνουν 12€ ενώ οι υπόλοιποι 15€, σωστά; 
Όταν όμως παρακάτω λέει πως το πακέτο θα κοστίζει 13.5€ από 23/6, τι εννοεί; Ότι θα πληρώνουν οι φοιτητές 13.5€ ενώ οι υπόλοιποι 15€; 

Φοιτητες: 12€ εως 23/6 κ μετά 13,50€

Υπόλοιποι: 15€

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:

Χμ ...τo λέει ως "tip" οπότε ίσως μας στείλει σύντομα σμσ ότι ισχύει για όλους ?  αλλά μπορούμε να το κάνουμε μέσο liquid με 15 ευρω ανανέωση - δωρεάν ομιλία , αγοράζεις το ιντερνετ 12 ευρω  και περισέυουν 2.7  .

Όχι, ισχύει μόνο για νέες κάρτες που έχουν και την υπόλοιπη προσφορά. Οι υπόλοιποι το πληρώνουμε 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mobileras said:

Φοιτητες: 12€ εως 23/6 κ μετά 13,50€

Υπόλοιποι: 15€

Η καλύτερη καρτοκινητή κατά την γνώμη μου. Αν καποιον τον εξυπηρετεί το δίκτυο και ψάχνει για καρτοκινητο, Voda CU με κλειστά τα μάτια. 
το θέμα είναι κατά ποσό το δίκτυο είναι ποιοτικό σε γενικες γραμμές γιατι απο προβλήματα της vf έχουμε δει ένα σωρό. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετρετρεψα σε συμβολαιο, συνδυαστικα με double play 24αρι vodafone που εχω 10μηνες. 10.48 το μηνα τελικη, απεριοριστη ομιλια σε ολους, 10GB internet, 6000sms, 24μηνο.

Θα παρω εκπτωση 2-5 ευρω στον λογαριασμο σταθερης, οταν ξαναεκδοθει και πιθανων προνομιακη τιμη οταν αναβαθμισω και το σταθερο. 

Απο δικτυο ειμαι μια χαρα ευχαριστημενος και εχω και volte/vowifi στο κινητο μου οποτε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναμένω απάντηση από τον πράσινο ανταγωνισμό. Προς το παρόν το Vodafone CU παραμένει για εμένα το καλύτερο καρτοκινητό με διαφορά. Όταν όμως απαντήσει με τις ίδιες τιμές πιστεύω η πράσινη και με το δίκτυο που έχει θα εξισορροπήσει τα πράγματα. Από το μαύρο(πρώην μπλε)ανταγωνισμό δεν περιμένω πολλά. Το μόνο σωστό που έκανε είναι η μείωση της ελάχιστης ανανέωσης από 12€->8€. Μετά κατήργησε τα απεριόριστα και γενικά έκανε ένα αναπάντεχο πισωγύρισμα 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να μεταφέρω μια κάρτα στο CU, θα γίνεται περιστασιακή χρήση από την κόρη μου (12 χρονών) ως μέσου επικοινωνίας τώρα το καλοκαίρι, κατά την περίοδο των διακοπών πιθανών να χρειαστεί και αρκετός όγκος δεδομένων. 

Ο αριθμός είναι σε καθεστώς f2g για την ώρα. 

Εγώ έχω vodafone unlimited και η σύζυγος cu, ο τρόπος για να έχουμε τις μεγαλύτερες "απολαβές" είναι με της συζύγου (μιας και εγώ έχω unlimited τι περισσότερο να πάρω;). Βλέπω ότι υπάρχει προσφορά που δίνει unlimited με 12€ και δώρο ακουστικά από τον δεύτερο μήνα με 9€ τα unlimited. Υπάρχει η πρόσκληση από άλλο cu με μπόνους 5gb σε κάθε 12€ ανανέωση. Γίνετε συνδυασμός των 2; ψάχνω τον οικονομικότερο σε συντήρηση τρόπο ( έχω στο νου μου το cass bak), της μεγαλύτερες παροχές για όταν τις χρειαζόμαστε. Ισως συνδυασμό ανανέωσης πότε το ένα νούμερο και πότε το άλλο μεταφέροντας το υπόλοιπο στης συζύγου (που είναι και ο βασικός αριθμός της). 

Υ.Γ. Θα δω και σε cosmote κάτι. Μιας και στο χωριό έχει καλή κάλυψη. Θα το δω στο ανάλογο θέμα. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι μέρα για την 3η ανανέωση,  η πρώτη φουρνιά των 500σιων όλα απεριόριστα με 12€.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πουθενά μέσα στο site/app και ούτε γίνεται κάποια αναφορά όπως παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν βάλει, μιλάμε για τα  μπονους   

1 hour ago, CaptainNickGR said:

Δεν υπάρχει πουθενά μέσα στο site/app και ούτε γίνεται κάποια αναφορά όπως παλιά.

Κόπηκαν και τα just surf bonus (100mb) και το bonus online ανανεωσης (500mb  για 15 μέρες-  ειχα πολλά 😞  ) ... έμεινε το πάρε δώσε (100mb σε εσενα και 300 σε 3 φίλους) , Το shake άλλαξε .

Στα 13 ευρω ανανέωση έγινε 2.5 gb αλλά ΔΕΝ μου ενώθηκαν με τα παλιά shake 😞  που είχα 60 , αλλά για κάποιο λόγο αντί 2.5 πήρα 10.5gb shake...   

shake13euro.thumb.png.047a47e9eb107ec138a07dfde65264be.png

Αυτά τα 2 bonus εχω πλέον, τα άλλα θα χαθούν .... το 1ο ανανεώθηκε το shake αντί 2.4 μου έδωσε 10.5 δεν κατάλαβα ακριβώς τι έγινε.

shake105.png.55d5b8ed42ef27e1e0f35890ea525463.png

** Για τα 12 ευρω ανανεωση πρέπει να είναι 1.5 gb το shake 30 ημερών και για τα 8ευρω 400mb ... όποιος δει κάποιο άλλο bonus και τι ενώνεται ρολλ οβερ ας μας πει.

2 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Ήρθε η ώρα να μεταφέρω μια κάρτα στο CU, θα γίνεται περιστασιακή χρήση από την κόρη μου (12 χρονών) ως μέσου επικοινωνίας τώρα το καλοκαίρι, κατά την περίοδο των διακοπών πιθανών να χρειαστεί και αρκετός όγκος δεδομένων. 

Ο αριθμός είναι σε καθεστώς f2g για την ώρα. 

Εγώ έχω vodafone unlimited και η σύζυγος cu, ο τρόπος για να έχουμε τις μεγαλύτερες "απολαβές" είναι με της συζύγου (μιας και εγώ έχω unlimited τι περισσότερο να πάρω;). Βλέπω ότι υπάρχει προσφορά που δίνει unlimited με 12€ και δώρο ακουστικά από τον δεύτερο μήνα με 9€ τα unlimited. Υπάρχει η πρόσκληση από άλλο cu με μπόνους 5gb σε κάθε 12€ ανανέωση. Γίνετε συνδυασμός των 2; ψάχνω τον οικονομικότερο σε συντήρηση τρόπο ( έχω στο νου μου το cass bak), της μεγαλύτερες παροχές για όταν τις χρειαζόμαστε. Ισως συνδυασμό ανανέωσης πότε το ένα νούμερο και πότε το άλλο μεταφέροντας το υπόλοιπο στης συζύγου (που είναι και ο βασικός αριθμός της). 

Υ.Γ. Θα δω και σε cosmote κάτι. Μιας και στο χωριό έχει καλή κάλυψη. Θα το δω στο ανάλογο θέμα. 

Τον 1ο μήνα με 12 ευρω θα έχει τα πάντα απεριόριστα η μικρή και τα ακουστικά ... 

Τον δευτερο μήνα θα πρέπει αγοράσει κάτι από τα 10 δωρεάν ευρω που της έδωσαν (5 πληρωμη κάρτας και 5 bring a friend) πριν περάσουν οι 30 μέρες ... λογικά αν εχει απαλλαγή φόρου θα φτάσουν για αγορά πακέτου 10.9 ομιλίας με δώρο απεριοριστο ιντερνετ   * ίσως να θέλει να βάλει 12 ευρω έτσι και αλλιώς για να προσφέρει 5 GB στην μητέρα και αλλα 5 σε αυτην .(πρέπει να τσεκάρεις αν γίνεται μεταφορά χρημάτων από λογαριασμό χωρίς φορολογία σε αριθμό με φορολογία γιατι νομίζω ΔΕΝ επιτρέπεται , και θα πρέπει να τα χαλάσει σε αγορές η σουβλάκια)

Επίσης να κοιτάξεις μετα τους 2 μηνες για το δώρο του  liquid, που μπορείς να "αγοράσεις"  2 μηνες δωρεάν με ιντερνετ και εναν με απεριόριστη ομιλία  ,, δες και εδω για αυτιο

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blizard said:

Τα έχουν βάλει, μιλάμε για τα  μπονους   

Κόπηκαν και τα just surf bonus (100mb) και το bonus online ανανεωσης (500mb  για 15 μέρες-  ειχα πολλά 😞  ) ... έμεινε το πάρε δώσε (100mb σε εσενα και 300 σε 3 φίλους) , Το shake άλλαξε .

Στα 13 ευρω ανανέωση έγινε 2.5 gb αλλά ΔΕΝ μου ενώθηκαν με τα παλιά shake 😞  που είχα 60 , αλλά για κάποιο λόγο αντί 2.5 πήρα 10.5gb shake...   

shake13euro.thumb.png.047a47e9eb107ec138a07dfde65264be.png

shake105.png.55d5b8ed42ef27e1e0f35890ea525463.png

** Για τα 12 ευρω πρέπει να είναι 1.5 gb το shake 30 ημερών και για τα 8ευρω 400mb ... όποιος δει τα άλλα bonus και τι ενώνεται ρολλ οβερ ας μας πει.

Τον 1ο μήνα με 12 ευρω θα έχει τα πάντα απεριόριστα η μικρή και τα ακουστικά ... 

Τον δευτερο μήνα θα πρέπει αγοράσει κάτι από τα 10 δωρεάν ευρω που της έδωσαν (5 πληρωμη κάρτας και 5 bring a friend) πριν περάσουν οι 30 μέρες ... λογικά αν εχει απαλλαγή φόρου θα φτάσουν για αγορά πακέτου 10.9 ομιλίας με δώρο απεριοριστο ιντερνετ   * ίσως να θέλει να βάλει 12 ευρω έτσι και αλλιώς για να προσφέρει 5 GB στην μητέρα και αλλα 5 σε αυτην .(πρέπει να τσεκάρεις αν γίνεται μεταφορά χρημάτων από λογαριασμό χωρίς φορολογία σε αριθμό με φορολογία γιατι νομίζω ΔΕΝ επιτρέπεται , και θα πρέπει να τα χαλάσει σε αγορές η σουβλάκια)

Επίσης να κοιτάξεις μετα τους 2 μηνες για το δώρο του  liquid, που μπορείς να "αγοράσεις"  2 μηνες δωρεάν με ιντερνετ και εναν με απεριόριστη ομιλία  ,, δες και εδω για αυτιο

Νομίζω ότι είναι πολύ μικρή για να "ενταχθεί" στο καθεστώς μη φορολογίας. 12 είναι. 

Θα κάνω τις ερωτήσεις μου εδώ και θα το πάω βήμα βήμα. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, andreasomageiras said:

Νομίζω ότι είναι πολύ μικρή για να "ενταχθεί" στο καθεστώς μη φορολογίας. 12 είναι. 

Θα κάνω τις ερωτήσεις μου εδώ και θα το πάω βήμα βήμα. 

Μην ξεχάσεις να δεις και την κάρτα νέων ... που θα παίρνει 10 ευρω ΔΩΡΟ   με κάθε 12 ευρω που θα βάζει ... λέει για κάτω των 16 αλλά δεν ξέρω από πόσο και πάνω ισχύει

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Mobileras said:

Cu shake και με ανανέωση 8€ 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-shake/

Οπότε αυτά ειναι τα 4 νέα shake που έχουμε , τα ποσά ανανεωσης που δεν έβαλα είναι όπως οι μικρότερες ανανεώσεις 

  • Βασικά τα bonus βγαίνουν περιπου ιδια - λίγο πάνω - λίγο κάτω  σε σχέση με παλιά εκτός την ανανεωση με 12 ευρω που την πετσόκοψαν
  • Οποιος δοκιμάσει ας μας πει τι γίνεται με τα roll over ανάμεσα στα 4 ή και στα παλαιότερα που έχουμε  ... προς το παρόν έκανα των 13 ευρω και δεν έκανε rollover με τα παλια shake (μου έδωσε 10.5gb αντί 2.5 - δεν ξέρω γιατί, ίσως κάποιο αρχικό bonus ?)
  • Eπισης κόπηκαν τα μικρα μπορους surf 100 mb και online 15 ημερών , έμεινε το παρε νάχεις 100mb σε εσενα και 300 στους φίλους σου * (να δούμε αν μπήκε η όχι και στα 8 ευρω ).

4shake.png

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών vodafone cu και μου είπαν τα εξής:

1) Όλες οι αλλαγές περιμένουμε να μπουν στις επόμενες ημέρες (πιθανόν και σήμερα το βράδυ)
2) Όσον αφορά το CU Xclusive MeApOla 9, η ανανέωση των 12€ και όχι των 10 δίνει 2,5 GB.
3) Για τους φοιτητές υπάρχει η δυνατότητα ανανέωσης 10€ από κατάστημα με μπόνους 1,5 GB. Θα εμφανιστεί και στην εφαρμογή και στο σάιτ.

Edited by Ngialamm
Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2023 at 4:56 ΜΜ, blizard said:

 

Στα 13 ευρω ανανέωση έγινε 2.5 gb αλλά ΔΕΝ μου ενώθηκαν με τα παλιά shake 😞  που είχα 60 , αλλά για κάποιο λόγο αντί 2.5 πήρα 10.5gb shake...   

 

και σε μένα τα ίδια. Κούνησα το shake με ανανέωση 8€ για να πάρω 0,4GB κ πήρα 8,4. για κάποιο άγνωστο λόγο βάζουν 8GB παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2023 at 12:47 ΜΜ, Pppe said:

Για τα διδάγματα της "Ιστορίας", που έγραφα:

1) Ο "φελλός" δε πάει "ψηλά" εάν δεν το θυθίσεις βαθιά.

2) Ο "Γερμανός" δε φεύγει εάν πιο πριν δε κάνει τα χειρότερα εγκλήματα.

3) Ο "Διαφωτισμός" δεν εγκαθιδρύεται εάν πιο πριν δε γίνει επανάσταση.

4) Η "ψήφος" δεν κλέβεται εάν πιο πριν δε σε κοροϊδέψουν.

ΔΕ πειράζει: ΑΣ επαναληφθεί η "Ιστορία", και ο τελευταίος γελά καλύτερα.

Φάτε λάδι και "λογική ΜΕΙΩΣΕΩΝ": Τα ξαναλέμε........

Υ.Γ.: Εάν ΔΕΝ είμαστε (%) σε "λογική εγρήγορσης" ΔΙΑΡΚΩΣ και επαναπαυόμαστε (σε "ειδικούς", "πολιτικούς", "κόμματα" ή "εταιρίες") , θα έχουμε τα ίδια και τα ίδια: ΑΣ μην "μάθουμε" ΠΟΤΕ την "παραμύθα": ΔΕ πειράζει......

Φαίνεται εγγενές του Homo Sapiens, γαρ, το παραμύθιασμα σε αφηγήματα. Που ΠΑΝΤΑ στο τέλος καταρρέουν, αλλά "δε πειράζει": Ειδικά σαν έλληνες "κάτι θα σου΄χω να το δικαιολογήσω για ΜΕΤΑ" και πάλι (τα ίδια ξανάμανά.....).

Η "γιαγιά" μας έκανε άριστη "δουλειά" όταν μας έστελνε η μάνα μας σ'αυτήν για παραμύθια: Τα νομιμοποίησε και πια εμείς (>99%) τα αναπαράγουμε.

Εντάξει εμείς στο forum, ό,τι πάθαμε, πάθαμε. Αλλά με τον περίγυρό σου πώς συνεννοείστε;🤔

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...