Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο liquid η αυτόματη ανανέωση περιλαμβάνει οποιοδήποτε χρηματικό ποσό; Στην επίσημη σελίδα αυτό υπονοεί με τα screenshot που έχει.

Άκυρο! Το από 1 μέχρι 28 είναι το ημερολόγιο και όχι το επιθυμητό ποσό ανανέωσης.

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, EllinikoNisi said:

Στο liquid η αυτόματη ανανέωση περιλαμβάνει οποιοδήποτε χρηματικό ποσό; Στην επίσημη σελίδα αυτό υπονοεί με τα screenshot που ου έχει.

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/liquid/

Από που προκύπτει το ποσό των 9€ ας πούμε.. ή των 11.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/liquid/

Από που προκύπτει το ποσό των 9€ ας πούμε;

Με μπέρδεψε η μπάρα που ορίζει ημερολογιακή ανανέωση. Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να καθαρίσεις cashe και storage της εφαρμογής, σβήσε και κατέβαζε ξανα ,  κάτι έχει κολλήσει δεν είναι κανονικό.
Εχω παρατηρήσει οτι μερικές φορές όταν αλλάξεις την μπάρα ή πατήσεις έξοδο από το liquid, αντί να σου βγάλει το "επεξεργασία" φαίνεται σαν να μην έγινε τίποτα... η μπορεί να το βγάλει αλλά αν ξαναμπείς σε μισό λεπτό είναι όπως ήταν στην αρχή ...  εκει θα σου βγάλει "μιλήστε με εξυπηρέτηση" αν δοκιμάσεις πάλι να κάνεις την αλλαγή . Θυμάμαι 1-2 φορές σε εμενα εγινε έτσι και απλά εκανε την αλλαγή κανονικά λιγες ώρες μετά ... μια φορά που πάτησα για έξοδο 2 φορές σε σύντομο διάστημα γιατι είχε αργήσει λίγο να με βγάλει κόλλησε και έμεινα liquid για πάνω από 24 ώρες . Αν έγινε κάτι τέτοιο σε εσένα  και πάτησες 2 φορές γιατι η 1η δεν έκανε τίποτα  ,  άστου λίγο χρόνο .
Υπάρχει και η περίπτωση του bbb που δεν ξεκόλαγε για πολύ καιρό ... νομίζω όταν έβαλε χρήματα εφτιαξε και δεν βοήθησε ουτε το chat .  Εκεί πάνε υπομονή, δοκίμασε έξοδο από το liquid πριν χρεωθείς και αφού ξοδέψεις τα δώρα , ή τέλος βάλε φραγή στην κάρτα αν μπορείς εφόσον έχεις μέχρι τότε θέμα. Ενημέρωσέ μας κιόλας τι έγινε
Θα του δώσω λίγο χρόνο, θα κάνω όσα έγραψες και θα ενημερώσω.
Σε ευχαριστώ πολύ!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την μεταφορά χρημάτων από ένα κινητό στο άλλο γράφει στην σελίδα του cu

"Προϋπόθεση για τη χρήση της υπηρεσίας είναι ο συνδρομητής από τον οποίο γίνεται η μεταφορά να έχει πραγματοποιήσει συνολικό ποσό ανανεώσεων τουλάχιστον 25€ (ονομαστική αξία) τους τελευταίους 3 μήνες."

Λειτουργεί όμως και με δύο κάρτες των 12 ευρώ δηλαδή 24 ευρώ, και ακόμα δεν χρεώνει το 0.50 ευρώ για την μεταφορά (όπως έχουν πει και άλλοι)




Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να καθαρίσεις cashe και storage της εφαρμογής, σβήσε και κατέβαζε ξανα ,  κάτι έχει κολλήσει δεν είναι κανονικό.
Εχω παρατηρήσει οτι μερικές φορές όταν αλλάξεις την μπάρα ή πατήσεις έξοδο από το liquid, αντί να σου βγάλει το "επεξεργασία" φαίνεται σαν να μην έγινε τίποτα... η μπορεί να το βγάλει αλλά αν ξαναμπείς σε μισό λεπτό είναι όπως ήταν στην αρχή ...  εκει θα σου βγάλει "μιλήστε με εξυπηρέτηση" αν δοκιμάσεις πάλι να κάνεις την αλλαγή . Θυμάμαι 1-2 φορές σε εμενα εγινε έτσι και απλά εκανε την αλλαγή κανονικά λιγες ώρες μετά ... μια φορά που πάτησα για έξοδο 2 φορές σε σύντομο διάστημα γιατι είχε αργήσει λίγο να με βγάλει κόλλησε και έμεινα liquid για πάνω από 24 ώρες . Αν έγινε κάτι τέτοιο σε εσένα  και πάτησες 2 φορές γιατι η 1η δεν έκανε τίποτα  ,  άστου λίγο χρόνο .
Υπάρχει και η περίπτωση του bbb που δεν ξεκόλαγε για πολύ καιρό ... νομίζω όταν έβαλε χρήματα εφτιαξε και δεν βοήθησε ουτε το chat .  Εκεί πάνε υπομονή, δοκίμασε έξοδο από το liquid πριν χρεωθείς και αφού ξοδέψεις τα δώρα , ή τέλος βάλε φραγή στην κάρτα αν μπορείς εφόσον έχεις μέχρι τότε θέμα. Ενημέρωσέ μας κιόλας τι έγινε
Η απάντηση του chat αφού δοκίμασα όλα όσα είπες είναι να βγω και να ξαναμπώ. Ρώτησα γιατί αλλά ακόμα περιμένω απάντηση από τον " βαρύ" εκπρόσωπο...
Οπότε 2 μέρες πριν το τέλος των 33 ημερών θα βγω να δούμε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα τις ανανεώσεις σε μένα και στη γυναίκα.
Οι ανανεώσεις των τελευταίων μηνών ήταν πάντα των 12€. Έτσι έκανα και σήμερα με την ελπίδα να συγχωνευτούν τα νέα shake it με τα παλιά αλλά μάταια.
Τα νέα shake it είναι διαφορετικά επομένως τα παλιά 75 gb τα δικά μου και άλλα τόσα της συζύγου αύριο θα κάνουν φτερά!
Πολύ μεγάλη βλακία!
3b2fe604280296a15309e4f748d05ca4.jpg



Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Titarasaudi said:

Έκανα σήμερα τις ανανεώσεις σε μένα και στη γυναίκα.
Οι ανανεώσεις των τελευταίων μηνών ήταν πάντα των 12€. Έτσι έκανα και σήμερα με την ελπίδα να συγχωνευτούν τα νέα shake it με τα παλιά αλλά μάταια.
Τα νέα shake it είναι διαφορετικά επομένως τα παλιά 75 gb τα δικά μου και άλλα τόσα της συζύγου αύριο θα κάνουν φτερά!
Πολύ μεγάλη βλακία!
3b2fe604280296a15309e4f748d05ca4.jpg


 

Τι εναλλακτική είχες ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εναλλακτική είχες ?

Στο "παλιό" shake it διάλεγα πάντα την επιλογή "2gb για 30 μέρες".
Στο νέο είχε τις επιλογές 1.5gb για 30 μέρες δωρεάν , 2.5gb για 7 μέρες δωρεάν ή 3.5gb για 30 μέρες με 2€. Διάλεξα την 1η επιλογή αλλά δεν....
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Titarasaudi said:


Στο "παλιό" shake it διάλεγα πάντα την επιλογή "2gb για 30 μέρες".
Στο νέο είχε τις επιλογές 1.5gb για 30 μέρες δωρεάν , 2.5gb για 7 μέρες δωρεάν ή 3.5gb για 30 μέρες με 2€. Διάλεξα την 1η επιλογή αλλά δεν....

Στο cu πλέον έχουμε 4 διαφορετικά shake

  • 1) Των 8 ευρω 
  • 2) Των 12 ευρω 
  • 3) Των 13 -15 -16 ευρω που δίνουν ίδιο shake
  • 4) Των 20-30 ευρω οπου επίσης δίνουν ίδιο shake

ΚΑΝΕΝΑ από τα 4 δεν γίνεται roll over με κάποιο από τα άλλα 3 ούτε με τα παλιά που είχαμε !! μόνο με ίδιο .

Με κάθε shake προς το παρόν μας δίνουν και 8 gb δώρο (μέχρι 18/06)  ... (εκανα 2 ανανεωσεις 13 ευρω και έχω 21 GB)   , νομίζω είναι το καλύτερο ποσό.

ΥΓ Πάντως 72 gb είναι 3 χρόνια χωρίς να χαλάσεις τίποτα !!   Τι πακέτο αγοράζεις και τι κατανάλωση κάνεις ? ρίξε μια ματιά στο liquid αν δεν χαλάς πολλά μπας σε συμφέρει 

Link to comment
Share on other sites


ΥΓ Πάντως 72 gb είναι 3 χρόνια χωρίς να χαλάσεις τίποτα !!   Τι πακέτο αγοράζεις και τι κατανάλωση κάνεις ? ρίξε μια ματιά στο liquid αν δεν χαλάς πολλά μπας σε συμφέρει 

Ναι όντως είναι σχεδόν 3 χρόνια. Απλά το shake it δεν είχε προτεραιότητα έναντι των υπολοίπων data και έτσι έτρωγε πάντα απ' τα άλλα πακέτα και το shake it μαζεύονταν.
Η αλήθεια είναι ότι δεν χρησιμοποιώ πολλά μέσα στο μήνα, εκτός έκτακτων περιπτώσεων, αλλά ένιωθα μια σιγουριά!
Ήθελα να έχω μια καλή καβάτζα γιατί δίνω και στα παιδιά καμμία φορά όταν δεν έχουν πολλά δικά τους.
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, blizard said:

Στο cu πλέον έχουμε 4 διαφορετικά shake

  • 1) Των 8 ευρω 
  • 2) Των 12 ευρω 
  • 3) Των 13 -15 -16 ευρω που δίνουν ίδιο shake
  • 4) Των 20-30 ευρω οπου επίσης δίνουν ίδιο shake

ΚΑΝΕΝΑ από τα 4 δεν γίνεται roll over με κάποιο από τα άλλα 3 ούτε με τα παλιά που είχαμε !! μόνο με ίδιο .

Με κάθε shake προς το παρόν μας δίνουν και 8 gb δώρο (μέχρι 18/06)  ... (εκανα 2 ανανεωσεις 13 ευρω και έχω 21 GB)   , νομίζω είναι το καλύτερο ποσό.

ΥΓ Πάντως 72 gb είναι 3 χρόνια χωρίς να χαλάσεις τίποτα !!   Τι πακέτο αγοράζεις και τι κατανάλωση κάνεις ? ρίξε μια ματιά στο liquid αν δεν χαλάς πολλά μπας σε συμφέρει 

Καλημέρα.

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, τα μαζεμένα gb από το παλιό shake δεν κάνουν rollover με τα ιδίου τύπου gb του νέου;;;

Link to comment
Share on other sites

Καμια προταση για data σε Αυστρια; Εχει κανενα πακετο πχ απεριοριστα που να δουλευει για ευρωπη; ή καποιο με πολλα GB? (3 μερες)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

Καμια προταση για data σε Αυστρια; Εχει κανενα πακετο πχ απεριοριστα που να δουλευει για ευρωπη; ή καποιο με πολλα GB? (3 μερες)

Unlimited summer offer 10,90€ 9,8gb εντός ΕΕ

Εβδομαδιαίο unlimited 6€ 5,27gb εντός ΕΕ

Ημερήσιο unlimited 3x0,9€ 3x1,36gb εντός ΕΕ

Τα πληρωμένα shake δουλεύουν στην ΕΕ με όριο 1,7gb 

Αν θες πάρα πολλά data, big bang data max 10€+15000 κρυστάλλους που μπορούν να χρησιμοποιηθούν και τα 200gb στην ΕΕ. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το liquid με 1.5 την μέρα απεριόριστα όλα...   και το 1 ευρω μέχρι 48 ώρες (bb) με 1gb στην ΕΕ όπως λέει

4 ώρες πριν, vrwmiaR1z said:

Ερώτηση στακαρονται μβ του σεικ; 

Ναι αλλλά ΜΟΝΟ με ενα ίδιο απο 4 καινουργια shake που έχουμε (δες πιο πανω)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, blizard said:

Υπάρχει και το liquid με 1.5 την μέρα απεριόριστα όλα...

Αν ισχύει το απεριόριστο στην ΕΕ, δε νομίζω να αξίζουν τα άλλα πακέτα.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λένε από το chat , ότι ισχύει ....  αν και τα 200gb με 10 ευρω αξίζουν ... υπάρχει και το απεριόριστο με 1 ευρω για εως 48 ωρες που ναι μεν λέει 1GB επίσημα αλλά ας το δοκιμάσει κάποιος να μας πει γιατί καμια φορα τα πράγματα είναι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, doganos said:

Καμια προταση για data σε Αυστρια; Εχει κανενα πακετο πχ απεριοριστα που να δουλευει για ευρωπη; ή καποιο με πολλα GB? (3 μερες)

Το γυρίζεις σε liquid και πας.. 4,5€ σύνολο απεριόριστα για τις 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, paanos said:

Σίγουρα ισχύει στην ΕΕ το απεριόριστο; 

Για να το λέει ο blizard, κράτα μικρό καλάθι...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mobileras said:

Για να το λέει ο blizard, κράτα μικρό καλάθι...

Μην τον πιστέυετε παιδιά ... τρολάρει τα τοπικ της vodafone για να κάνει ζημιά,  με ψέματα και διαφημήσεις επιπέδου κοροιδίας . και οτι καλό δει που μπορεί να βοηθήσει κόσμο παλέυει να το καταστρέψει και κάνει επιθέσεις σε όποιον βοηθάει  ... κάθε 100 ευρω που χάνετε πρέπει να του δίνουν ενα και αλλα 2-3 στην παρέα του

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blizard said:

Οσο εχεις εσυ vodafone αλλο τόσο σκισαμε τα μνημόνια με το Οχι .... τρολινγ και όποιος βοηθάει κόσμο να μην χάνει πολλά λεφτά τρώει στην μαπα την κλίκα σας.

Εχω ανεβάσει σκρινσοτς με τους κρύσταλλους που έχω στο big bang, επίσης ανέβαζα τι cash back τρέχει, αλλά για να το λες εσύ... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, blizard said:

 

ΥΓ Πάντως 72 gb είναι 3 χρόνια χωρίς να χαλάσεις τίποτα !!   Τι πακέτο αγοράζεις και τι κατανάλωση κάνεις ? ρίξε μια ματιά στο liquid αν δεν χαλάς πολλά μπας σε συμφέρει 

Με τι χρήση είναι 3 χρόνια; Γιατί εγω με 5G δεν θα έβγαζα ουτε 3 μηνες το πολύ με αυτα

Link to comment
Share on other sites

Mε μηδενική χρήση, παίρνοντας ως δεδομένο ότι έδινε 2gb*12 μήνες * 3 χρόνια τόσο βγαίνει. Θεωρητικά ναι είναι μηδενική χρήση αλλά πρακτικά στην καρτοκινητή θέλει να προσέχεις τις προτεραιότητες. πχ Αν με το που βάζεις κάρτα, ενεργοποιείς πρώτα το πακέτο και μετά το shake it, θα τρως απο του πακέτου και αν δεν τελειώσουν αυτά, θα μαζεύονται τα του shake και το αντίστροφο.

Σε κάθε περίπτωση κακώς που μας τρώνε τα gb αυτά αλλά αυτό το ρίσκο έχει πάντα η καρτοκινητή με τα πακέτα. πχ και εγώ έχω κάνει καβάντζα απο το BB και για την ώρα έχω "απεριόριστα" για την χρήση μου (κάπου 600gb με χρήση καμμια 100-150 που τρώω κάθε μήνα) αλλά πρακτικά ξέρω ότι οποιαδήποτε στιγμή πατάνε αν θέλουν μια κατάργηση ή τροποποίηση στο πακέτο και πάνε τα gb...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...