Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, blizard said:

Δεν ανεβάζουν τιμή  .....   το φοιτητικό 12 πχ που είχε απεριόριστη ομιλία και 4.5 gb συν 2 shake = 6.5)  , είναι ίδιο με το πακέτο των 10 ευρω (που θα γίνει 10.9 και με φόρο 12 ) και προσφέρει 4 GB συν 2.5 shake  αρα επίσης 6,5 gb και απεριόριστη ομιλία.

Απλά την ομιλία την δίνουν παντου φτηνά πλέον... 6 μηνες τζαμπα στο liquid, 0.0065 , δεν ανεβάζουν όμως τιμες στα data αν όντος ισχύουν αυτά που έβαλε ο φιλος πιο πανω

Tα λέω σωστά ? οι φοιτητές πληρώνουν φόρο τηλεφωνίας ? Τι είναι το 12αρι φοιτητικό ? αν κόστιζε 12 ευρω χωρίς φόροι θα είναι και μείωση ... αν και  περιμένετε λίγο ακόμα να δείτε τι θα βγει στο φοιτητικό δεν πρέπει να έχουν τελειώσει

Δεν το είδα σε εμενα ... τα φτιάχνουν ακόμα μαλλον, τηανκσ . Υπάρχει πακέτο των 9 ευρω για 10ρα κάρτα με απεριόριστη ομιλία 1 μηνα

Μάλλον δεν διαβάζεις σωστά! Το φοιτητικό 12 παίρνει αύξηση 1.5€ από 23/6 το λέει στο site το φοιτητικό 10 παίρνει αύξηση 0.90€. Όσοι είναι έως 29 ετών η αύξηση είναι μηδαμινή. Όσοι είναι άνω των 29 πληρώνουν αυτήν την αύξηση 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εμενα δεν δουλέυει τίποτα !!! τις τιμές που εγραψε πιο πάνω ο φίλος βλέπω, είναι για όλους αυτά ετσι ?  

56 minutes ago, Lyricmyth19 said:

Δεν πρόλαβα να τα δω όλα. Δεν ξέρω αν μου ξέφυγε κάτι.

 

Screenshot_2023-05-19-08-21-47-42_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2023-05-19-08-21-42-77_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2023-05-19-08-21-38-16_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blizard said:

Βασικά εμενα δεν δουλέυει τίποτα !!! τις τιμές που εγραψε πιο πάνω ο φίλος βλέπω, είναι για όλους αυτά ετσι ?  

Ναι σωστά! Είναι για όλους. Επίσης έβγαλαν και πακέτο για 15 μέρες χωρίς SMS 

Screenshot_20230519_082301_Chrome.jpg

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexM2 said:

Ναι σωστά! Είναι για όλους 

Ε ωραία ...   επομένος με 10 ευρω (10,9 επίσημη τιμή για αργοτερα)  θα έχομε όλοι απεριόριστη ομιλία για 30 μέρες και 6.5gb ιντερνετ . Αυτό ακριβός δεν έδινε το φοιτητικό 12 ή κάνω λάθος ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, blizard said:

Ε ωραία ...   επομένος με 10 ευρω (10,9 επίσημη τιμή για αργοτερα)  θα έχομε όλοι απεριόριστη ομιλία για 30 μέρες και 6.5gb ιντερνετ . Αυτό ακριβός δεν έδινε το φοιτητικό 12 ή κάνω λάθος ?

Ναι το παλιό 12αρι. Απλά εγώ σε δύο νούμερα που έχω στη διαχείριση μου με αυτόματη ανανέωση τα ανεβάζει αυτόματα στο μεγαλύτερο πακέτο χωρίς ενημέρωση! Τουλάχιστον ακόμα δεν έχει έρθει κάποιο SMS που να ενημερώσει για κάτι τέτοιο.Οταν θα ανέβουν όλα στο site θα μπορούμε να διακρίνουμε διάφορες μεταξύ των πακέτων 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexM2 said:

Ναι το παλιό 12αρι. Απλά εγώ σε δύο νούμερα που έχω στη διαχείριση μου με αυτόματη ανανέωση τα ανεβάζει αυτόματα στο μεγαλύτερο πακέτο χωρίς ενημέρωση! Τουλάχιστον ακόμα δεν έχει έρθει κάποιο SMS που να ενημερώσει για κάτι τέτοιο 

Καλό θα ήταν πάντως να "γλυτώνει" και να μην χάνεται το rollover. Εγώ στην πεθερά μ έχω 35GB μαζεμένα. Βέβαια και 1 να ήταν το ίδιο θα ήτανε.. αλλά να 'χαμε να λέγαμε.. 😉😂

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ,ότι τα καινούργια πακέτα καλύπτουν ένα μεγάλο φάσμα απαιτήσεων ....οπότε θα έλεγα μπράβο στο CU , μακάρι να ακολουθήσουν και άλλοι στην καρτοκινητή και να τροποποιήσουν τις μπούρδες που προσφέρουν(free2go).....και κάποιοι άλλοι να τα εμπλουτίσουν ανάλογα (what's up)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AlexM2 said:

Ναι το παλιό 12αρι. Απλά εγώ σε δύο νούμερα που έχω στη διαχείριση μου με αυτόματη ανανέωση τα ανεβάζει αυτόματα στο μεγαλύτερο πακέτο χωρίς ενημέρωση! Τουλάχιστον ακόμα δεν έχει έρθει κάποιο SMS που να ενημερώσει για κάτι τέτοιο 

Το σιτε δεν δουλέυει καλά .. εγώ δεν βλέπω πχ κανένα πακετο που είπαν τα παιδιά (αλλα ταυτόχρονα πήρα την προσφορά απεριοριστων 24 ωρων που θα επρεπε να μην υπάρχει από το vodafonecu,gr)...  

Αφου υπάρχει για ολους οτι εδινε το  φοιτητικό 12 στην ιδια τιμη ακριβώς  , περιμενε λιγο και θα παει πιο κατω για εσας οταν το φτιαξουν 

 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blizard said:

Το σιτε δεν δουλέυει καλά .. εγώ δεν βλέπω πχ κανένα πακετο που είπαν τα παιδιά (αλλα ταυτόχρονα πήρα την προσφορά απεριοριστων 24 ωρων που θα επρεπε να μην υπάρχει από το vodafonecu,gr)...  

Αφου υπάρχει φια ολους οτι εδινε το  φοιτητικό 12 , περιμενε λιγο και θα παει πιο κατω για εσας οταν το φτιαξουν 

 

Δεν νομίζω να το κατεβάσουν πιο κάτω 

Screenshot_20230519_083353_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο CU!!!!Καταργεί μάλλον τα φοιτητικά και τα κάνει διαθέσιμα για όλους. Επίσης βάζει φωτιά στα συμβόλαια το πακέτο με απεριόριστη ομιλία,....sms,200 GB με 27€ και ισχύ για 30 ημέρες 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AlexM2 said:

Δεν νομίζω να το κατεβάσουν πιο κάτω 

Screenshot_20230519_083353_Chrome.jpg

Για ποιον λόγο να μην το κατεβάσουν ??? δες εδω τι δίνει σε ΟΛΟΥΣ ,  γιατι να μην το δώσει στους φοιτητές ??? Βασικά πιο φτηνά θα το δώσει σε εσας απλά τώρα φτιάχνουν το  σιτε ακομα.

 

12foit.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, blizard said:

Για ποιον λόγο να μην το κατεβάσουν ??? δες εδω τι δίνει σε ΟΛΟΥΣ ,  γιατι να μην το δώσει στους φοιτητές ??? Βασικά πιο φτηνά θα το δώσει σε εσας απλά τώρα φτιάχνουν το  σιτε ακομα.

 

12foit.png

Γιατί επιμένεις; Το screenshot που έβαλα είναι ένα από τα φοιτητικά νούμερα που έχω με αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου. Το παλιό πακέτο ήταν το φοιτητικό 12 και αυτόματα έγινε η μετάβαση σε αυτό. Απ' ότι φαίνεται δεν κάνει πλέον διαχωρισμό σε φοιτητικό και απλό cu

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, blizard said:

Το σιτε δεν δουλέυει καλά .. εγώ δεν βλέπω πχ κανένα πακετο που είπαν τα παιδιά (αλλα ταυτόχρονα πήρα την προσφορά απεριοριστων 24 ωρων που θα επρεπε να μην υπάρχει από το vodafonecu,gr)...  

Αφου υπάρχει για ολους οτι εδινε το  φοιτητικό 12 στην ιδια τιμη ακριβώς  , περιμενε λιγο και θα παει πιο κατω για εσας οταν το φτιαξουν 

 

Το big bang 200G γίνεται τώρα πολύ ελκυστικό 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AlexM2 said:

Γιατί επιμένεις; Το screenshot που έβαλα είναι ένα από τα φοιτητικά νούμερα που έχω με αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου. Το παλιό πακέτο ήταν το φοιτητικό 12 και αυτόματα έγινε η μετάβαση σε αυτό 

Δεν διαφωνώ σε κάτι , απλά σου εξηγώ ότι το σιτε τώρα φτιάχνεται και αργότερα θα βάλουν και στους φοιτητές τα πακέτα που έχουμε εμεις (ουσιαστικά τα φοιτητικά είναι ετσι ?) Δεν τα βλέπω βέβαια εγω ακόμα  αλλά από τις εικόνες που έβαλαν τα παιδια ... λογικά θα φτιάξει σε λίγο   

Πιστέυω σε αλλες καλυτερες τιμές για εσας .... περίμενε να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση , μετά μιλάς και με το chat για διόρθωση αν ειναι.

23 minutes ago, GREGORYMO said:

Το big bang 200G γίνεται τώρα πολύ ελκυστικό 

Πάντως το πακέτο που έβαλαν με τα 200GB και τα απεριοριστα σε ομιλία είναι χαζό όταν έχουν την καλοκαιρινή προσφορά απεριόριστο ιντερνετ με 10.9 και με 9 ευρω ομιλία απεριόριστη  ...  τρελή τιμή τα 27 πρέπει να πέσει συντομα ... πέρα των προσφορών του liquid για ομιλία  σε κάθε περίπτωση και για μετά συμφέρει το big bang .

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, kalitexnis_g said:

Καλό θα ήταν πάντως να "γλυτώνει" και να μην χάνεται το rollover. Εγώ στην πεθερά μ έχω 35GB μαζεμένα. Βέβαια και 1 να ήταν το ίδιο θα ήτανε.. αλλά να 'χαμε να λέγαμε.. 😉😂

Κάντο hot spot το τηλέφωνο. 😂 😂

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, GREGORYMO said:

Το big bang 200G γίνεται τώρα πολύ ελκυστικό 

Σιγουρότατατατατα τα διδάγματα της "Ιστορίας" είναι:

1) Για να επαναλαμβάνονται τα ίδια ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΛΑΘΗ από τους "απλούς". ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΩΣ ΑΣΤΕΙΟ.

2) Όταν θα αποσυρθεί το "ελκυστικό" ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ και θα μείνει ΜΟΝΟ το ΚΑΝΟΝΙΚΟ (ΟΥΛΑ "ΜΕΣΑ")

3) Η "διαφορική λογική" των >99% μας ΠΑΝΤΑ οδηγεί στα ΙΔΙΑ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΤΩΡΑ: Ωραία!

"ΑΥΡΙΟ": Μοιραία (ΔΕ πειράζει): Να "¨τι" περιμέναμε εναγωνίως για 19/5:

ΖΑΛΙΣΤΕΙΤΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ "τι" επακριβώς:

 

Screenshot_20230519_100923_Parallel Space 64Bit Support.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pppe said:

Σιγουρότατατατατα τα διδάγματα της "Ιστορίας" είναι:

1) Για να επαναλαμβάνονται τα ίδια ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΛΑΘΗ από τους "απλούς". ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΩΣ ΑΣΤΕΙΟ.

2) Όταν θα αποσυρθεί το "ελκυστικό" ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ και θα μείνει ΜΟΝΟ το ΚΑΝΟΝΙΚΟ (ΟΥΛΑ "ΜΕΣΑ")

3) Η "διαφορική λογική" των >99% μας ΠΑΝΤΑ οδηγεί στα ΙΔΙΑ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΤΩΡΑ: Ωραία!

"ΑΥΡΙΟ": Μοιραία (ΔΕ πειράζει): Να "¨τι" περιμέναμε εναγωνίως για 19/5:

ΖΑΛΙΣΤΕΙΤΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ "τι" επακριβώς:

 

Screenshot_20230519_100923_Parallel Space 64Bit Support.jpg

Να κλαίμε από ΤΩΡΑ γιατί κάποτε μπορεί να καταργηθεί!!!!

Εξάλλου, είμαστε σε λογική ΜΕΙΩΣΕΩΝ. Το έχεις πάρει χαμπάρι?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mobileras said:

Το 27αρι θα άξιζε εαν έδινε και απεριόριστο ίντερνετ. Για 200gb κανένας δε θα δώσει 27€.

Αφου για 4 μήνες έχουμε 10,9 sto internet και 8.5-9 για απεριόριστη ομιλία σύνολο 19.6 το μήνα όλα απεριόριστα... και αν μπεις liquid απεριόριστη ομιλία και ιντερνετ με 15 ευρω και περισέυουν 3 ευρω για sms (ακόμα και για όσους έχουν ξοδέψει το χρηματικό τους δώρο από το liquid) δεν αξίζει φυσικά.

Για μετά , αν δεν θές συμβόλαιο η σου αρκούν τα 200gb και βαριέσαι εντελώς να παίζεις big-bang , και τελειώσει και η προσδορά απεριόριστων το παίρνεις  ....  λογικά πιστέυω θα ρίξουν εκει την τιμή σε 4 μήνες για να φανεί καλύτερο  , προς το παρόν είναι άχρηστο - το έβαλαν  να υπαρχει - κάθε βήμα καλό πρός μόνιμο απεριόριστο στο καρτοκινητό (και τα 200 ok είναι)  αλλά μην το πάρει κανενας τωρα κατά λάθος 🙂

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mobileras said:

Το 27αρι θα άξιζε εαν έδινε και απεριόριστο ίντερνετ. Για 200gb κανένας δε θα δώσει 27€.

Ισχύει.. αλλά πόσοι δίνουν 27 για το συμβόλαιο και τελικά ξοδεύουν κάτω από 200GB;

Επίσης έχει rollover με ό,τι αυτό συνεπάγεται..

(Προσωπικά θα πάρω αν χρειαστώ το bb με τα 10€)

2 ώρες πριν, AlexM2 said:

Γιατί επιμένεις; Το screenshot που έβαλα είναι ένα από τα φοιτητικά νούμερα που έχω με αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου. Το παλιό πακέτο ήταν το φοιτητικό 12 και αυτόματα έγινε η μετάβαση σε αυτό. Απ' ότι φαίνεται δεν κάνει πλέον διαχωρισμό σε φοιτητικό και απλό cu

Ρώτησα στο τσατ.. δεν καταργήθηκαν τα φοιτητικά λέει.. θα βγουν ανανεωμένα κάποια στιγμή μετά την αναβάθμιση του site.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Ισχύει.. αλλά πόσοι δίνουν 27 για το συμβόλαιο και τελικά ξοδεύουν κάτω από 200GB;

Επίσης έχει rollover με ό,τι αυτό συνεπάγεται..

(Προσωπικά θα πάρω αν χρειαστώ το bb με τα 10€)

Ρώτησα στο τσατ.. δεν καταργήθηκαν τα φοιτητικά λέει.. θα βγουν ανανεωμένα κάποια στιγμή μετά την αναβάθμιση του site.

Ευχαριστώ. Ειδωμεν μιας και στην αυτόματη ανανέωση εμφανίζει το καινούριο 13.5€ θα δούμε 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...