Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, blizard said:

Ενα τέτοιο δεν θα πάει χαμένο ... με ειχε σώσει . Κάνει δουλίτσα και από απόσταση που δεν το ακουμπάς , ελάχιστο θόρυβο  . Η μπριζούλα μου γράφει 1.3w οπότε 12-14 ώρες στο power bank αν δεν κάνω λάθος. 

Χαλάνε βέβαια αν ακουμπήσουν κάπου και σταματήσει για ώρα ... και τα powerbank  βέβαια μου χαλάνε (και στη ζέστη και στην υγρασία και από μπαταρία και χωρίς λόγο) μακάρι το xiaomi να είναι γερο χρειάζονται σίγουρα. 

xiaomifun.png

Σαν το καπέλο με το φωτοβολταϊκό και το ανεμιστηράκι δεν έχει.. 😉😂

Link to comment
Share on other sites

Πως δουλευει liquid cu; Απο υπόλοιπο μου εξαφανίστηκε 1.01 ευρω.Που φιγανε; Ενεργοποιημενα liquid 1η φορα.

Spoiler

1107943867_Screenshot_20230511_090248_MyCU.thumb.jpg.cdcb4cc4dd31da8bd84fbef25b72ea80.jpg1787390331_Screenshot_20230513_113413_MyCU.thumb.jpg.d29c2c4fe8ef2599ff94f6ed544b0ea7.jpg

 

3 minutes ago, emigrant said:

Πως δουλευει liquid cu; Απο υπόλοιπο μου εξαφανίστηκε 1.01 ευρω.Που φιγανε; Ενεργοποιημενα liquid 1η φορα.

  Hide contents

1107943867_Screenshot_20230511_090248_MyCU.thumb.jpg.cdcb4cc4dd31da8bd84fbef25b72ea80.jpg1787390331_Screenshot_20230513_113413_MyCU.thumb.jpg.d29c2c4fe8ef2599ff94f6ed544b0ea7.jpg

 

δηλαδή, ας πουμε 10 λεπτα μου κοστηζει 0,65 ευρω, και 1 γιγα ιντερνετ - 1,23 ευρω (0,012*1024Μβ). Και ολα αυτα χρεωνω απο Υπολοιπο, και τα 8, 12... ευρω απλα μπενει στο λογαριαζμο, και μαζευετε, αν χρίσει ελάχιστη;

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα - δώρα που είχες πριν (απεριόριστη ομιλία και gb) τελείωσαν ή έχεις κάνει scroll ?

Γενικά όσο έχεις πακέτα η δώρα δεν χαλάει καθόλου υπόλοιπο αφού παίρνει από εκει (βασικά ειναι άχρηστο αν έχεις τα πάντα όπως είδα στην 1η εικονα) . Χωρις πακέτα σε χρεώνει 2 cent για κάθε 3 λεπτά ομιλίας και 1.2 ευρω για κάθε gb . 

37 minutes ago, emigrant said:

Δηλαδή, ας πουμε 10 λεπτα μου κοστηζει 0,65 ευρω, και 1 γιγα ιντερνετ - 1,23 ευρω (0,012*1024Μβ). Και ολα αυτα χρεωνω απο Υπολοιπο, και τα 8, 12... ευρω απλα μπενει στο λογαριαζμο, και μαζευετε, αν χρίσει ελάχιστη;

100 λεπτά κοστίζουν  0.65 ευρω (άρα δεν είναι από εκει) το ένα ευρω θα στο αφαίρεσε αν κατέβασες χθές 850 mb περίπου ... (το οποίο είναι ακριβά αν χαλάς τόσα , υπάρχουν αλλες επιλογές) .

Κατα τα άλλα ναι, αν κάνεις ελάχιστη χρήση θα βάζεις λίγα λεφτά (και αν μαζευτούν πολλά κάποια στιγμή  αγοράζεις σουβλάκια πχ)

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, blizard said:

Τα πακέτα - δώρα που είχες πριν (απεριόριστη ομιλία και gb) τελείωσαν ή έχεις κάνει scroll ?

Γενικά όσο έχεις πακέτα η δώρα δεν χαλάει καθόλου υπόλοιπο αφού παίρνει από εκει (βασικά ειναι άχρηστο αν έχεις τα πάντα όπως είδα στην 1η εικονα) . Χωρις πακέτα σε χρεώνει 2 cent για κάθε 3 λεπτά ομιλίας και 1.2 ευρω για κάθε gb . 

100 λεπτά κοστίζουν  0.65 ευρω (άρα δεν είναι από εκει) το ένα ευρω θα στο αφαίρεσε αν κατέβασες χθές 850 mb περίπου ... (το οποίο είναι ακριβά αν χαλάς τόσα , υπάρχουν επιλογές πακέτων) . Κατα τα άλλα ναι, αν κάνεις ελάχιστη χρήση θα βάζεις λίγα λεφτά (και αν περισέψουν αγοράζεις σουβλάκια πχ)

Τα πακετα ειχα και τέλειωσαν, μετα ξεκινήσει να τρώει υπολοιπα. Ομως, καταλαβα πως λειτουργεί. Ευχαριστω.

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι η υπηρεσία web2sms που κάποτε είχε η voda δεν λειτουργεί πλέον

:(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

To μόνο που δεν δουλέυει είναι το τμήμα μάρκετινγ για να πληρώνει διαφήμιση σε φύκια αλλα κυρίως για δυσφήμηση των αντιπάλων στα διάφορα δίκτυα και φόρουμ  ....  χαμηλές τιμές και υπηρεσίες πάνε όλα τα λεφτά , μην φοβάστε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, νέος στο CU. Προχθές πήρα στο δρόμο μια καρτούλα, διαφήμιζαν 10€ για απεριόριστη ομιλία, 15 GB και πολλά SMS (που δεν ενδιαφέρουν) το μήνα, δεν κατάλαβα ακριβώς για πόσο διάστημα ισχύει η προσφορά, αλλά χρειαζόμαι ένα νούμερο για επαγγελματική χρήση, να με καλούν και να μπορώ να καλέσω αλλά να έχω κι αρκετά data για σερφάρισμα καθ οδόν.

Πρώτον, μου έκαναν ταυτοποίηση μέσω  gov.gr, υπάρχει πρόβλημα αν ενεργοποιήσω την sim τέλος του μήνα να μετράει από τότε;

Θα προσπαθήσω να διαβάσω πληροφορίες στο νήμα, αλλά μπορεί όμως κάποιος να μου δώσει κανα δυο βασικές συμβουλές για το "τι συμφέρει" στο CU, ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος χρήσης για όσο πιο πολλή ομιλία και ίντερνετ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, andre74 said:

Γεια σας, νέος στο CU. Προχθές πήρα στο δρόμο μια καρτούλα, διαφήμιζαν 10€ για απεριόριστη ομιλία, 15 GB και πολλά SMS (που δεν ενδιαφέρουν) το μήνα, δεν κατάλαβα ακριβώς για πόσο διάστημα ισχύει η προσφορά, αλλά χρειαζόμαι ένα νούμερο για επαγγελματική χρήση, να με καλούν και να μπορώ να καλέσω αλλά να έχω κι αρκετά data για σερφάρισμα καθ οδόν.

Πρώτον, μου έκαναν ταυτοποίηση μέσω  gov.gr, υπάρχει πρόβλημα αν ενεργοποιήσω την sim τέλος του μήνα να μετράει από τότε;

Θα προσπαθήσω να διαβάσω πληροφορίες στο νήμα, αλλά μπορεί όμως κάποιος να μου δώσει κανα δυο βασικές συμβουλές για το "τι συμφέρει" στο CU, ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος χρήσης για όσο πιο πολλή ομιλία και ίντερνετ;

Ευχαριστώ

Εσύ σε ποια εταιρεία είσαι τώρα;

Ουσιαστικά για αυτά που ζητάς το καλύτερο που μπορείς να έχεις στο CU είναι το πακέτο των 15€ (ουσιαστικά 20€ κάρτα) που δίνει 10GB (τα 5 δώρο με την ανανέωση) και απεριόριστη ομιλία.

Αν έχεις χρόνο να ασχολείσαι μία φορά τη βδομάδα με το big bang μπορείς να έχεις (θέλει λίγο καιρό να μαζέψεις τους απαιτούμενους κρυστάλλους) 200GB με 10€.

Το θέμα είναι όμως να σε καλύπτει το δίκτυο της Vodafone και να μπορείς να φας τα δεδομένα. Και αν όπως λες το θες για επαγγελματική χρήση, τσέκαρε τα μέρη που κυκλοφορείς με τα δώρα που θα έχεις για αρχή και μετά προχωράς.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, olympios1 said:

Τι δουλεύει πια σ αυτήν την εταιρεία; 

Σήμα γιοκ

5τζι γιοκ

Υπηρεσίες γιοκ

Και εγώ έχω παρατηρήσει υπερφόρτωση δικτύου τα σαββατοκύριακα. 

48 minutes ago, andre74 said:

...Προχθές πήρα στο δρόμο μια καρτούλα...

Απο καταστημα; Απο προμοσιον στον δρομο;

48 minutes ago, andre74 said:

...Πρώτον, μου έκαναν ταυτοποίηση μέσω  gov.gr...

Ποιοί σου έκαναν ταυτοποίηση μεσω gov;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, andre74 said:

Γεια σας, νέος στο CU. Προχθές πήρα στο δρόμο μια καρτούλα, διαφήμιζαν 10€ για απεριόριστη ομιλία, 15 GB και πολλά SMS (που δεν ενδιαφέρουν) το μήνα, δεν κατάλαβα ακριβώς για πόσο διάστημα ισχύει η προσφορά, αλλά χρειαζόμαι ένα νούμερο για επαγγελματική χρήση, να με καλούν και να μπορώ να καλέσω αλλά να έχω κι αρκετά data για σερφάρισμα καθ οδόν.

Πρώτον, μου έκαναν ταυτοποίηση μέσω  gov.gr, υπάρχει πρόβλημα αν ενεργοποιήσω την sim τέλος του μήνα να μετράει από τότε;

Θα προσπαθήσω να διαβάσω πληροφορίες στο νήμα, αλλά μπορεί όμως κάποιος να μου δώσει κανα δυο βασικές συμβουλές για το "τι συμφέρει" στο CU, ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος χρήσης για όσο πιο πολλή ομιλία και ίντερνετ;

Ευχαριστώ

Δεν ξέρω τι προσφορά είναι αυτή ....  για να συγκρήνεις όταν καταλάβεις .... η επίσημη προσφορά της vodafone για να γραφτείς ονλινε με νέα κάρτα η μεταφορά αριθμού ειναι έτσι ...

1) Δίνεις 8 ευρω και εκτός της  sim σου έρχεται δώρο ένα powerbank στο σπίτι. συν 5 ευρω δωρο  αν πληρώσεις με κάρτα .... Εφόσον κατά την εγγραφή έχεις δώσει κωδικό bring a friend  θα εχεις και 5 gb κάθε μήνα για  ενα χρόνο και αλλα 5 το παιδι που σου εδωσε τον κωδικο ,  όταν βάζεις 12 ευρω

Σου βάζουν επιπλέον 12 ευρω υπόλοιπο αυτοί  και σου αγοράζουν  με αυτα το πακέτο με τα 700 λεπτά ομιλίας - comboM συν 15 gb δώρο  (ίσως να σου επιτρέπουν να αγοράσεις εσυ όποιο πακέτο καλυτερο αν θες αλλά δεν θυμάμαι) , συν αλλα 2,5 gb  shake και 1 gb το πακετο  combo m

2) για τους επόμενους 2 μηνες θα βάζεις 12 ευρω και θα παιρνεις τα απεριόριστα 20 ημερών (βγαίνει 12 το μηνα ) 15 gb  δωρο συν τα 5 gb εσυ και 5 ο φίλος σου της εγγραφης, και αλλα 5 (από τα  shake και το πακέτο απεριορίστων )...  αν θές με 2 ευρω ακόμα αλλα 4 gb

3) Στην συνέχεια με 12 ευρω  εχεις απεριοριστη ομιλία και 5 gb από shake - πακέτο (συν 5+5gb  για 1 χρονο) ,  και τα 4 επιπλέον με 2 ευρω αν θες

 

ΥΓ

Τωρα υπάρχει και το liquid οπου μιλάς ,με 2 cent για 3 λεπτα αν τυχων σε βολέυει   ... αλλά έχει  δώρα  όπως απεριόριστη ομιλία (δεν ξέρω μέχρι πότε) και 30 ευρω δώρο (μια φορά για 1 μηνα) χωρίς να βάλεις παραπάνω από όσα έχεις βάλεις τώρα ... δες στο τοπικ του liquid για αυτα στο 1ο  ποστ ώστε να τα εκμεταλευτείς αν ειναι

Δεν ξέρω αν το πήρες λόγο καλού αριθμού   ... δεν θα έχεις μάλλον το bring a friend εφοσον έκανες όντος εγγραφή αλλά δεν είμαι σίγουρος πως το κάνουν ... βάλτην να δεις αν δουλέυει 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

 

Ποιοί σου έκαναν ταυτοποίηση μεσω gov;

Θα εννοεί από το app που έχει την ταυτότητα και το δίπλωμα..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, HEO said:

Παρατηρώ ότι η υπηρεσία web2sms που κάποτε είχε η voda δεν λειτουργεί πλέον

😞

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Ναι: Δε δουλεύει πια το web2sms από τον Γενάρη και μετά.

Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2023 at 5:30 ΜΜ, olympios1 said:

Τι δουλεύει πια σ αυτήν την εταιρεία; 

Σήμα γιοκ

5τζι γιοκ

Υπηρεσίες γιοκ

Τα dislike 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Δουλέυει το ότι με 8 ευρώ σου δίνουν κάρτα - powerbank και ένα σορό δώρα το 1ο μηνα αλλά και για επόμενους να ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ μονος σου ....άλλα 30  ευρω μετα και δωρεάν ομιλία χωρίς να βάλεις εσυ τιποτα  στο Liquid , και φέυγεις ΟΠΟΤΕ θές ακόμα και στην μέση του μήνα . Δεν σε δεσμέυουν καν με πακετο, με υπόλοιπα ή χρήματα που θα χάσεις αν φυγεις.

Αυξάνουν τον όγκο που κινήθηκε στο δίκτυο σχεδον 50% κάθε χρόνο τα 2 τελευταία χρόνια ενω έχει ανέβει ο μέσος ορος και στην ταχύτητα γιατι όλα τα λεφτά τα ρίχνουν στο δίκτυο. 

Κερδίζουν όσο πιο πολύ κατεβάζεις μιλάς και είσαι ευχαριστημένος από την τιμή  οχι λόγο δέσμευσης ,  και επειδή είσαι ελευθερος να φύγεις χωρίς ρίσκο και χάσιμο για εσενα , δεν εχει νόημα να ξοδέυουν λεφτά για να σε τρομάξουν δυσφημίζοντας τον αντίπαλο, Ενω για το προιόν   μιλάει η τιμή και οι ευχαριστημένοι χρήστες εδω.

ΥΓ  Οι λογαριασμοί που επαγκελματικά επί  χρόνια δηλώνουν οτι δεν δουλέυει τίποτα στην vodafone και πάντα εδώ είναι γενικά τρολάρουν η θέλουν να φοβίσουν τους δικούς τους απογοητευμένους που ψάχνουν ... ΠΡΟΣΟΧΗ μην σας βαλουν σ εκανα συμβόλαιο  νομίζοντας θα υπάρχει   σοβαρή διαφορά

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πήρες πρωτάθλημα στο έστειλαν εσένα  ?   Τα απεριόριστα προσφορά λογικά τα περιμένουμε σε 15 μέρες  αλλά δεν αποκλείεται.

Link to comment
Share on other sites

MARK YOUR CALENDAR! ΣΤΙΣ 19/05 ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΕΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠ'ΟΛΑ ΜΕΣΑ. STAY TUNED ΣΤΟ MY CU APP.
Μου ήρθε 16:38
Και σε.μςνα ήρθε και υποθέτω και στους υπόλοιπους

Για να δούμε, ελπίζω να επεκτείνουν την διάρκεια στον ένα χρόνο όπως ήταν παλιά :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, blizard said:

Επειδή πήρες πρωτάθλημα στο έστειλαν εσένα  ?   Τα απεριόριστα προσφορά λογικά τα περιμένουμε σε 15 μέρες  αλλά δεν αποκλείεται.

Λες επειδή πήραμε πρωτάθλημα????🤣🤣🤣🤣. Μακάρι να είναι και τα απεριόριστα,αλλά και αλλά καλά πακέτα 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Λες επειδή πήραμε πρωτάθλημα????🤣🤣🤣🤣. Μακάρι να είναι και τα απεριόριστα,αλλά και αλλά καλά πακέτα 

Μόνο για αεκτζηδες ?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Pppe said:

Screenshot_20230515_183953_My CU.jpg

Screenshot_20230515_183948_My CU.jpg

Πάει θα βελάξει το δίκτυο.. 

Ευτυχώς τα liquid δεν έχουν πρόσβαση στην προσφορά..!! (Ε, ρε μπες βγες που έχει να πέσει!!)

😂😂😂

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πάντως δώρο (άχρηστο λόγω του τρόπου κατανάλωσής του για πολλούς απο εμας) μήνα φέτος, ώστε να ωθήσει και το wu να μας δώσει με τον περσινό επιτυχημένο τρόπο και αυτό δωρεάν μήνα

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...