Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου την έδιναν και εμένα συνέχεια ανά 15 ημέρες στην παραλλαγή που δίνει 200 λεπτά προς όλους 100 SMS και 100 MB στα 3 ευρώ μέχρι που την τελευταία φορά που έληγε 21 Ιανουαρίου δεν την ενεργοποίησα επειδή είχα ήδη μαζεμένα αρκετά που έληγαν 15 Φλεβάρη και από τότε δεν μου την έχουν ξαναστείλει και έχασα 350' και κάμποσα sms. βέβαια δεν ξέρω και ποια είναι η χρήση που κάνεις εσύ και σου έδωσε ο αλγόριθμος αυτή την προσφορά αλλά προσωπικά εδώ και ένα πεντάμηνο περίπου που έχω έρθει στο CU με το βασικό μου αριθμό δεν έχω ενεργοποιήσει ούτε ένα κανονικο πακέτο ομιλίας παρά μόνο δεδομένα σε videopass και big bang και σε ομιλία/sms μόνο αυτή την προσφορά 2 φορές

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την cosmote με τα 6gb το τριήμερο ήταν αναμενόμενο να βγάλει και η Vodafone κάτι. Τουλάχιστον είναι καλύτερη προσφορά και ας ζητάει 0.50€

 

Screenshot-20200227-181150-01.jpg

Screenshot-20200227-181155-01.jpg

Screenshot-20200227-181205-01.jpg

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά της Vodafone.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-4imero/

 

Νομίζω θα μπορούσε να είναι και δωρεάν, παρόλο που τα 50 λεπτά δεν είναι τεράστιο ποσό.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την cosmote με τα 6gb το τριήμερο ήταν αναμενόμενο να βγάλει και η Vodafone κάτι. Τουλάχιστον είναι καλύτερη προσφορά και ας ζητάει 0.50€

 

Screenshot-20200227-181150-01.jpg

Screenshot-20200227-181155-01.jpg

Screenshot-20200227-181205-01.jpg

 

Δεν υπάρχει σύγκριση, της κοσμοτε είναι ΔΩΡΟ, ενώ της βονταφον είναι ΠΡΟΣΦΟΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Καλή προσφορά αλλά προσωπικά θα ενεργοποιήσω κρυστάλλους

 

Τελικα δινει δωρεαν κρυσταλλους για ενεργοποιηση πακετων μεσω του my cu app ; διοτι παλια αναφεροντουσαν μεσα στο site στις πληροφοριες του πακετου ενω τωρα δεν εμφανιζεται κατι!.

Αλλα τωρα που ενημερωσατε με print screen για την προσφορα του 4 ημερου με 0,50 ευρω βλεπω που λεει οτι δινει και 500 κρυσταλλους . Αρα δεν φαινονται πια οι κρυσταλλοι στο site του vodafone cu και μονο στο cu app ή οχι; μπορει να καποιος να μου το επιβεβαιωσει; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στο cu app στα πακέτα combo γράφει ότι δίνει 3000 κρυστάλλους όπως και πριν δηλαδή

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν ενεργοποιηθεί μέσω του app παίρνεις +2GB που ενημερώνεσαι λίγο αργότερα με sms.

Λογικά έδωσε +500 κρυστάλλους αλλά δεν το τσέκαρα.

Link to comment
Share on other sites

Τζιμανια στην βρονταφον cu. Μου κανουν προσφορα ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ χ giga και ψ λεπτα ομιλιας με 2 ευρω για 7 ημερες. Οκ αυτο εχουν αυτο δινουν αλλα γιατι βρε βονραφον μονο ηια μενα?,,,που εχω 11 giga που δεν ξερω τι να τα κανω και καθε μηνα αυξανουν και 5500 λεπτα προς ολους που και αυτα αυξανουν λογω roll over καθε μηνα....δηλαδη περιμενεις να δωσω εστω και 2 ευρω να παρω κατι που δεν προκειται να φαω?....και μονο για μενα;...σοβαρα εεεε ?...τον αναλυσατε τον λογσμο και την κινηση που κανω και αποφασισατε οτι χρειαζομαι ντατα και λεπτα ομιλιας....μπραβο. ΜΑΡΚΕΤΙΓΚ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΝΤΛ ΚΑΙ ΤΕΛ ΒΟΗΘΟΥ ΛΟΓΙΣΤΟΥ....και σε ανωτερα με σοκαρε το ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ. Να εισαι καλα κυραβωνταφον Γελασα

 

Βεβαια καποιοι το τιμησαν με γεια τους και χαρα τους, και βολευτηκαν, αλλα το μονο για σενα...ηταν καπως

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σταμάτησαν οι προσφορές μόνο για σένα και άρχισαν τα τηλεφωνικά "σουπερ ντουπερ καρτοσυμβόλαια μόνο για εμένα".. Με παίρνει η άλλη η αθεόφοβη σήμερα το πρωϊ 9.32 να μου κάνει την σουπερ ντουπερ καρτοσυμβόλαιο προσφορά και ενοχλήθηκε που ακουγόμουν κοιμισμένος και μιλούσα με το ζόρι... :lol: σιγά μη σε ρωτήσουμε ρε βόντα και τι ώρα θα ξυπνάμε :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σταμάτησαν οι προσφορές μόνο για σένα και άρχισαν τα τηλεφωνικά "σουπερ ντουπερ καρτοσυμβόλαια μόνο για εμένα".. Με παίρνει η άλλη η αθεόφοβη σήμερα το πρωϊ 9.32 να μου κάνει την σουπερ ντουπερ καρτοσυμβόλαιο προσφορά και ενοχλήθηκε που ακουγόμουν κοιμισμένος και μιλούσα με το ζόρι... :lol: σιγά μη σε ρωτήσουμε ρε βόντα και τι ώρα θα ξυπνάμε :lol:

 

Χαχαχαχ πιστεύω οτι ενα ωραίο πρωινο σιχτιρι που σε ξύπνησε θα το εκτιμουσε παραπανω ;)

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και επίσημα το ίντερνετ με 8.5€ μεσω της εφαρμογής. Πήγε 10€

 

Και η απορία μου είναι, αν το πακέτο αυτό είναι η συνέχεια του προηγούμενου έτσι ώστε να μην χαθούν τα data που έχουν μαζευτεί από τους προηγούμενους μήνες....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρε κανείς την προσφορά του τριημέρου;Δίνει 3000 κρυστάλλους;Ή 500 κρυστάλλους;Ισχύουν μόνο για 4 ημέρες;Αν κάποιος δοκίμασε ας ενημερώσει!Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρε κανείς την προσφορά του τριημέρου;Δίνει 3000 κρυστάλλους;Ή 500 κρυστάλλους;Ισχύουν μόνο για 4 ημέρες;Αν κάποιος δοκίμασε ας ενημερώσει!Ευχαριστώ!

Την ενεργοποίησα εγώ χθες σε δύο γραμμές. Μου γράφει ότι λήγει 03/03. Είναι σύνολο 10gb + 3gb social and chat pass. Μου έδωσε 500 κρυστάλλους σε κάθε γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ πιστεύω οτι ενα ωραίο πρωινο σιχτιρι που σε ξύπνησε θα το εκτιμουσε παραπανω ;)
Συγνώμη, υπάρχει η δυνατότητα φραγής στο κινητό, υπάρχει φραγή όλων των αριθμών από 215, υπάρχει το true caller, υπάρχει το μητρώο άρθρου 11 και τόσες άλλες λύσεις και θεωρείς σωστό να αρχίσεις το σιχτιρι σε ένα εργαζόμενο που κάλεσε στις 9.30 σε ένα κινητό σε εργάσιμη ώρα? (δε μπορεί να γνωρίζει αν κοιμάται ο bbbb).

Τώρα για την ενόχληση της υπαλλήλου, μπορεί να ήταν όντως λάθος συμπεριφορά από μέρους της... Μπορεί να είχε φάει τα σιχτιρια πριν και από άλλους και πλέον δεν είχε υπομονή. Ο bbbb πάντως δε πρότεινε σιχτιρι και προφανώς έκλεισε την κλήση που για μένα είναι το πρέπον αν ο άλλος έχει ύφος περίεργο...

 

Όμως θα ήθελα να δω αν θα το εκτιμούσες το σιχτιρι αν ήσουν στην θέση του υπαλλήλου κάποια στιγμή φίλε gpapas640. Φιλικά πάντα χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης

 

Στάλθηκε από το AGS2-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

To θέμα ειναι ότι πριν καμμια εβδομάδα με είχε πάρει μια άλλη πωλήτρια και μου είχε προτείνει πάλι προσφορά γελοία για τα δικά μου δεδομένα και ότι και καλά αυτή η σουπερ κατά αυτους προσφορά θα με περιμένει μέχρι τέλος του μήνα. Και η χθεσινή πρωινή μου υπενθύμισε και αυτή την προσφορα και μου λεει "δεν πήγατε στο κατάστημα"

Το πρόβλημα δεν ειναι να μου κάνουν προσφορές αλλά προσφορές βάσει της χρήσης μου. Αυτοι απο οτι κατάλαβα βλέπουν στο σύστημα τους (ισως λογω προσωπικών δεδομένων δεν βλέπουν περισσότερα εξειδικευμένα) μόνο πόσες κάρτες-χρήματα βάζει κάποιος χρήστης το μήνα και όχι που τα ξοδεύει.. Γιατι πχ "μα βάζετε ηδη 2 καρτες το μήνα και η προταση μας θα βγει λιγότερο" εκει με παραπέμπει όταν μου δίνουν 1000 προς όλους και 1gb internet ενω εγω ναι μεν βάζω οντως καποιο μήνα και 20αρικο αλλά όλα πάνε σε δεδομένα και αν μου πουν πχ 200gb το μήνα με ενα 20αρικο θα πω οκ παω απο το κατάστημα άμεσα να δω και να υπογράψω..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, υπάρχει η δυνατότητα φραγής στο κινητό, υπάρχει φραγή όλων των αριθμών από 215, υπάρχει το true caller, υπάρχει το μητρώο άρθρου 11 και τόσες άλλες λύσεις και θεωρείς σωστό να αρχίσεις το σιχτιρι σε ένα εργαζόμενο που κάλεσε στις 9.30 σε ένα κινητό σε εργάσιμη ώρα? (δε μπορεί να γνωρίζει αν κοιμάται ο bbbb).

Τώρα για την ενόχληση της υπαλλήλου, μπορεί να ήταν όντως λάθος συμπεριφορά από μέρους της... Μπορεί να είχε φάει τα σιχτιρια πριν και από άλλους και πλέον δεν είχε υπομονή. Ο bbbb πάντως δε πρότεινε σιχτιρι και προφανώς έκλεισε την κλήση που για μένα είναι το πρέπον αν ο άλλος έχει ύφος περίεργο...

 

Όμως θα ήθελα να δω αν θα το εκτιμούσες το σιχτιρι αν ήσουν στην θέση του υπαλλήλου κάποια στιγμή φίλε gpapas640. Φιλικά πάντα χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης

 

Στάλθηκε από το AGS2-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλα φίλε μου η εργάσιμη μέρα διαφέρει για όλους, άλλος έχει το 9-5 ή το 8-4 και άλλος έχει βάρδιες που σημαίνει ότι μπορεί να σχόλασε στις 6 ή 7 το πρωί...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, για αυτό υπάρχουν πλέον φραγές και μητρώα κλπ. Το μπινελίκι σε ένα εργαζόμενο στην άλλη πλευρά δεν είναι λύση...

Αυτά, δεν προσθέτω κάτι άλλο γιατί είμαστε εκτός θέματος. Συγνώμη από τους mods και συνεχίζουμε παρακάτω

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας , μου ήρθε σήμερα η ευρωπαϊκή κάρτα νέων και ενώ κάθε χρόνο πέρναγα τον αριθμό με επιτυχία ,σήμερα η νέα κάρτα μου λέει λάθος κωδικός.Περναω αυτή που αναγράφει αλλά τίποτα , έχει τύχει σε κανέναν ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγες μέρες για να ανανεωθεί η πληροφορία στα συστήματα τους και στείλε ξανα.
Link to comment
Share on other sites

Ειδοποίηση από το CU!

 

Screenshot-2020-02-29-19-17-17-436-gr-mobile-vodafone.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας , μου ήρθε σήμερα η ευρωπαϊκή κάρτα νέων και ενώ κάθε χρόνο πέρναγα τον αριθμό με επιτυχία ,σήμερα η νέα κάρτα μου λέει λάθος κωδικός.Περναω αυτή που αναγράφει αλλά τίποτα , έχει τύχει σε κανέναν ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Νομίζω θέλει να περάσουν 2-3 εβδομάδες για να δουλέψει στη Vodafone η νέα κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας , μου ήρθε σήμερα η ευρωπαϊκή κάρτα νέων και ενώ κάθε χρόνο πέρναγα τον αριθμό με επιτυχία ,σήμερα η νέα κάρτα μου λέει λάθος κωδικός.Περναω αυτή που αναγράφει αλλά τίποτα , έχει τύχει σε κανέναν ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

δοκιμασε ειτε στις 5 ή 20 του Μαρτη να το ξανα στειλεις. Ειναι φυσιολογικο να μην μπορεις μου ετυχε στον αδελφο μου

παντως η ανακοινωση της ευρωπαικης καρτας νεων γραφει οτι : Σας ενημερώνουμε ότι η προσφορά της Vodafone που ισχύει για την Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων ενεργοποιείται ανά 20 μέρες περίπου κάθε μήνα.

 

Παράδειγμα: Εάν ο δικαιούχος παραλάβει την κάρτα 5 του μηνός, ενεργοποιείται η προσφορά στις 25 του ίδιου μήνα.

πηγη :

https://europeanyouthcard.gr/%ce%b5%ce%bd%ce%b5%cf%81%ce%b3%ce%bf%cf%80%ce%bf%ce%af%ce%b7%cf%83%ce%b7-%cf%80%cf%81%ce%bf%cf%83%cf%86%ce%bf%cf%81%ce%ac%cf%82-vodafone/.

Επισης ρωτα στο cu στο viber ποτε να ξανα στειλεις το μυνημα για ενεργοποιηση και θα σου πουνε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τα νέα πακέτα cu combo χανονται τα μαζεμενα λεπτα-sms-mb πχ απο το παλιο cu combo 600 μας εχει παει στο cu combo με τα 10euro ή ξαναρχίζει από την αρχη το μάζεμα;
Link to comment
Share on other sites

Όμως θα ήθελα να δω αν θα το εκτιμούσες το σιχτιρι αν ήσουν στην θέση του υπαλλήλου κάποια στιγμή φίλε gpapas640. Φιλικά πάντα χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης

 

Στάλθηκε από το AGS2-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για αρχη, καταλαβαίνω το υφος σου, καμια παρεξήγηση. :)

 

Ισως ηταν αστοχο, ομως το ειπα για χαβαλε και οχι σοβαρά. Προφανώς και ο άνθρωπος είναι εργαζόμενος και αξίζει σεβασμο no matter what. Στη χειρότερη του λες "Ευχαριστώ, δεν ενδιαφερομαι" και το κλεινεις στο καπακι: Ίσως ακούγεται αγένεια αλλά στην πραγματικότητα τον απαλλασσεις απο την αχαρη διαδικασία να σε "πείσει" επιμονα και με το ζόρι και οχι παντοτε διακριτικα και ευγενικα, που του εχουν επιβάλει. Απο την αλλη, κάποιος μπορεί να εχει γυρίσει ξημερώματα απο δουλεια και ενα τηλεφώνημα στις 9.30 το πρωί να του χαλασει ολο τον υπνο. Εκεί το σιχτιρι ειναι σωστο να ξεστομιστει ή οχι; Οποιου το μερος και να παρεις, θα αδικησεις τον αλλον και οσοι ξερουν τι σημαίνει κοινωνικος αυτοματισμος δε μπορούν να απαντησουν μονολεκτικα.

 

Απο κει και περα, οσον αφορα εμενα προσωπικά, θεωρώ άσχημη οποιασδήποτε δουλειά "πρηζει" κόσμο (είτε μέσω τηλεφώνου, ειτε με φυσική παρουσια, βλεπε κουπόνια φιλανθρωπικων ή ασφαλιστικες κλπ) γιατι ουσιαστικά παρενοχλεις τον αλλον αφου τον απασχολείς χωρις να στο ζητήσει.

 

Μεχρι τώρα δεν εχει χρειαστει να κανω καποια τετοια δουλεια ευτυχως. Επειδή ομως αυριο ποτε δεν ξερεις, ισως ειναι καλο ακομη και στο χιουμορ να κρατειται μια σεμνότητα.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω από 11/2 να ενεργοποιηθεί η φορητότητα απο Q σε CU, λένε είναι στο τελικό στάδιο, αλλά δεν μπορούν να την ολοκληρώσουν γιατί έχουν κάποιο τεχνικό πρόβλημα. Το διαλύσανε το μαγαζί; Παλιότερα που ήμουνα ξανά Vodafone δεν είχα τέτοια θέματα γενικά. Άσχημα ξεκινάμε πάντως αν κ έχω μεγάλο κύκλο σε Vodafone και με συμφέρει και δεν την ακύρωσα την αίτηση φορητότητας ακόμα. Ωστόσο είναι ευγενικοί (όσο θυμάμαι και παλιότερα το ίδιο ευγενικοί και πρόσχαροι ήταν) στην εξυπηρέτηση και έχουν χίλιους τρόπους να τους βρεις (για να λέμε και τα καλά).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...