Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. σε περίπτωση που βάλετε κάρτα 12ε πόσα σας μένουν για χρήση?ευχαριστώ.

 

Μένουν 12/1,12 =10,71

 

Ή το πολλαπλασιάζετε με το 0,893. Που σημαίνει 12*0.893= 10,716 :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, το πακέτο big bang 10gb/7 ημέρες το πήγαν από 1500 σε 3000 κρυστάλλους! Πριν λίγες ημέρες το είχαν 750 κρυστάλλους.

Ήμουν ετοιμος να το γραψω και εγω και ελεγα μηπως εκανα καποιο λαθος γιατι το θυμομουνα προ εκπτωσεων 1500 κρυσταλλους

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση από σήμερα το βράδυ που θα κάνει αναβάθμιση η Vodafone στα συστήματα της να περάσει και τα 10ευρα πακέτα που είχε ανακοινώσει τέλος Δεκεμβρίου.
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, το πακέτο big bang 10gb/7 ημέρες το πήγαν από 1500 σε 3000 κρυστάλλους! Πριν λίγες ημέρες το είχαν 750 κρυστάλλους.

Πήγα να παίξω σήμερα το παιχνίδι και συνέχεια πλανήτες με 1 κρύσταλλο μου δίνει! RIP BIG BANG...

Link to comment
Share on other sites

Πάει και αυτό δηλαδή.. καλό ήταν όσο κράτησε και για όσους πόντους έχουμε ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση από σήμερα το βράδυ που θα κάνει αναβάθμιση η Vodafone στα συστήματα της να περάσει και τα 10ευρα πακέτα που είχε ανακοινώσει τέλος Δεκεμβρίου.

 

Μπήκα πριν λίγο στο My Vodafone και μου έγραφε κάτι για "εργασίες συντήρησης".

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα να παίξω σήμερα το παιχνίδι και συνέχεια πλανήτες με 1 κρύσταλλο μου δίνει! RIP BIG BANG...

 

Το Big Bang μου φάνηκε μουφα εξαρχής, σε αντίθεση με πολλούς που ενθουσιαστηκαν. Ακόμα και οι κωδικοί που δίνει είναι μουφα. Σήμερα με "βρήκε" ότι ήμουν σε κατάστημα Γρηγόρη και μου έδωσε κωδικό για δωρεάν χυμό, μέσα από το Mini Game με το αεροπλάνο. Μόλις πήγα στο ταμείο μου λέει ότι το σύστημα δεν τον δέχεται και έχει ξανασυμβεί και με άλλον πελάτη... :down:

 

Τουλάχιστον αν έβαζαν πακέτα του τύπου "1000 κρύσταλλοι + 5€ για 5GB με διάρκεια 30 μέρες", θα ήταν πολύ καλό. Τώρα όλα όσα δίνει ακόμα και με πληρωμή, είναι πανάκριβα...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε παιδιά για το Big bang αλλά εγώ αυτή τη βδομάδα μάζεψα 2600 κρυστάλλους με τις 15 προσπάθειες. Δεν θυμάμαι να έχω μαζέψει περισσότερους
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε παιδιά για το Big bang αλλά εγώ αυτή τη βδομάδα μάζεψα 2600 κρυστάλλους με τις 15 προσπάθειες. Δεν θυμάμαι να έχω μαζέψει περισσότερους

 

Ακόμα και με τόσους, από τη στιγμή που 2πλασιασε τους απαιτουμενους κρυστάλλους στο εβδομαδιαίο 10γιγα, το κάνει ασύμφορο! Πρέπει να είναι πολύ ζορισμένη οικονομικά η βονταφον για να κάνει τέτοια

Edited by Vasileios
ρατσιστικό σχόλιο.
Link to comment
Share on other sites

Αδιάφορο το πακέτο αυτό για εμένα. Αυτό που χρησιμοποιώ με τους 1000 κρυστάλλους για 1gb σε έξι ώρες, το βάζει συχνά με 500 κρυστάλλους. Από προσφορές μια χαρά είναι η Vodafone. Στο δίκτυο πάσχει δυστυχώς
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειναι αδιαφορο το πακετο που παιρνεις. Δηλαδη 2 φορες απο 1γιγα για δυο 6ωρα την εβδομάδα είναι αστείο για μενα. Εγω δινω μινιμουμ 20ε/μηνα για 40γιγα, αλλά όπως φαίνεται δεν τα θέλει η βονταφον... Ακόμα να καταλάβει η βονταφον οτι η ακρίβεια της κοστίζει... Edited by XP130TD
εκτός θέματος
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο τρολαρισμα από Vodafone! Mου ξαναήρθαν μαζεμένα sms μιας εβδομάδας όλα μαζί! Και η πλάκα είναι ότι φαίνεται σαν να στάλθηκαν τώρα!!

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έκανα αρχές της προηγούμενης βδομάδας αίτηση φορητότητας σε κατάστημα (από Q σε CU) και από τότε βρίσκομαι στο τελευταίο στάδιο πριν την ενεργοποίηση χωρίς να ολοκληρώνεται. Σήμερα είναι η 8η μέρα. Είπαν ένα αόριστο ότι έχουν κάποιο τεχνικό πρόβλημα στο σύστημά τους. Έκανε κάποιος άλλος φορητότητα την προηγούμενη βδομάδα προς CU; Για να ξέρω αν όντως αντιμετωπίζουν πρόβλημα συστημικό.
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 13 χρόνια η μόνιμη δικαιολογία είναι "θα έχει πρόβλημα το σύστημα". Στις άλλες 2 εταιρίες ποτέ δεν μου είπαν αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σήμερα εφαρμόσθηκαν οι/τα αυξήσεις/νέα πακέτα. Μάλλον δεν ακολούθησε ο ανταγωνισμός και τα ανέκοψαν μη επίσημα (έως τώρα).
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται όσο δεν ανακοινώνει η πράσινη ανάλογες αυξήσεις-καταργησεις πακέτων θα την γλιτώσουμε και εδω

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται όσο δεν ανακοινώνει η πράσινη ανάλογες αυξήσεις-καταργησεις πακέτων θα την γλιτώσουμε και εδω

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις δίκιο, κάτι τέτοιο φαίνεται.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν θα "γλιτώσουμε" (άραγε είναι λίγα τα όσα έχουμε υποστεί μέχρι τώρα?).

Απλώς είναι τόσο ανοργάνωτοι για να μην πω τίποτα χειρότερο, που δεν μπορούν να εφαρμόσουν ούτε τις αλλαγές στο χρονοδιάγραμμα που οι ίδιοι έθεσαν.

 

Ακόμα και με τόσους, από τη στιγμή που 2πλασιασε τους απαιτουμενους κρυστάλλους στο εβδομαδιαίο 10γιγα, το κάνει ασύμφορο! Πρέπει να είναι πολύ ζορισμένη οικονομικά η βονταφον για να κάνει τέτοια

 

Χαχαχα.

Είναι "business plan" φίλε από τα στρατηγικά μυαλά της εταιρίας, εμείς οι κοινοί θνητοί δεν τα καταλαβαίνουμε αυτά...:p

Θα μετεξελιχθεί το big bang σε main product της τηλεπικοινωνίας για να λέμε ότι έχουμε προσιτή τηλεφωνία, ήδη το κάνουμε δηλαδή.

Έτσι είναι όταν σε αντιμετωπίζουν ως "Banana Republic" θα έχεις και την ανάλογη εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με τόσους, από τη στιγμή που 2πλασιασε τους απαιτουμενους κρυστάλλους στο εβδομαδιαίο 10γιγα, το κάνει ασύμφορο! Πρέπει να είναι πολύ ζορισμένη οικονομικά η βονταφον για να κάνει τέτοια

Σίγουρα είναι κακή εξέλιξη για όσους μας βόλεψε το παιχνίδι αλλά πιο ζορισμένη οικονομικά από κάτι άλλους που χρεώνουν τα bonus και αφήνουν απο 12αρα κάρτα μόλις 0.01€ μετά την αγορά των βασικών μηνιαίων πακέτων, δεν βλέπω να είναι. Οπως και να το κάνουμε είναι/ήταν ένα έξτρα bonus το παιχνίδι που κανεις άλλος δεν το έδωσε/δινει για την ώρα..

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι κακή εξέλιξη για όσους μας βόλεψε το παιχνίδι αλλά πιο ζορισμένη οικονομικά από κάτι άλλους που χρεώνουν τα bonus και αφήνουν απο 12αρα κάρτα μόλις 0.01€ μετά την αγορά των βασικών μηνιαίων πακέτων, δεν βλέπω να είναι. Οπως και να το κάνουμε είναι/ήταν ένα έξτρα bonus το παιχνίδι που κανεις άλλος δεν το έδωσε/δινει για την ώρα..

Μα εάν δε θα μπορώ να το πάρω το μπόνους, είναι σαν να μην το δίνει! Εαν το κάνει να μην μπορω να συμπληρωσω τους κρυσταλλους, είναι κοροϊδία!

Και εαν στο τελος με αναγκάζει να δίνω τα ιδια λεφτα με αυτα που έδινα άλλου, αλλά με καλύτερο σήμα, γιατί να μην πάω εκεί; Μεγαλο λαθος τους να 2πλασιασουν τους κρυσταλλους!

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται πάνε τις αυξήσεις από βδομάδα σε βδομάδα. Ίσως μπουν ξαφνικά μια Πέμπτη εκεί που δεν το περιμένει κανείς. Νομίζω όμως ότι η Vodafone επειδή έχει μια καλή βάση πελατών ότι αν το κάνει αυτό θα χάσει τουλάχιστον το 30% από τους καρτοκινητους και ίσως γι αυτό να μην εφαρμόζει τις αυξήσεις. (ίσως είδε ήδη φυγή συνδρομητών) Είχα πάρει σε ηλικιωμένο άτομο στην οικογένεια κάρτα cu μόνο και μόνο για την προσφορά με την κάρτα νέων που έδινε +10€ για να βγαίνει το δίμηνο με μια καρτα και λέω αν αυξήσουν τα πακέτα στα 10 δεν θα βγάζω δίμηνο με μια 10αρα και απλά θα την αλλάξω με μια της q που έχει και 6ευρη ανανέωση και θα κάνω ποιο οικονομικά την δουλειά μου. Ούτως ή αλλιώς feature phone είναι το κινητό και παίζει μόνο με 2g και πιάνει μια χαρά στο χωρίο μου για κλήσεις μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι θα υποδιπλασιάζουν τους κρυστάλλους το ΠΣΚ σαν προσφορά και τις άλλες μέρες της εβδομάδας θα τους επαναφέρουν στο κανονικό!Και κάθε συνδρομητής επιλέγει κατά το δοκούν και αναγκαίο!
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται πάνε τις αυξήσεις από βδομάδα σε βδομάδα. Ίσως μπουν ξαφνικά μια Πέμπτη εκεί που δεν το περιμένει κανείς. Νομίζω όμως ότι η Vodafone επειδή έχει μια καλή βάση πελατών ότι αν το κάνει αυτό θα χάσει τουλάχιστον το 30% από τους καρτοκινητους και ίσως γι αυτό να μην εφαρμόζει τις αυξήσεις. (ίσως είδε ήδη φυγή συνδρομητών) Είχα πάρει σε ηλικιωμένο άτομο στην οικογένεια κάρτα cu μόνο και μόνο για την προσφορά με την κάρτα νέων που έδινε +10€ για να βγαίνει το δίμηνο με μια καρτα και λέω αν αυξήσουν τα πακέτα στα 10 δεν θα βγάζω δίμηνο με μια 10αρα και απλά θα την αλλάξω με μια της q που έχει και 6ευρη ανανέωση και θα κάνω ποιο οικονομικά την δουλειά μου. Ούτως ή αλλιώς feature phone είναι το κινητό και παίζει μόνο με 2g και πιάνει μια χαρά στο χωρίο μου για κλήσεις μόνο.

 

Φυγή συνδρομητών για που; εγώ πάντως το αντίθετο πιστεύω, δηλαδή ότι δεν θα φύγει πολύς κόσμος, μιας και είναι βέβαια η εφαρμογή παρόμοιων αυξήσεων και από τους υπόλοιπους.

Edited by XP130TD
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται πάνε τις αυξήσεις από βδομάδα σε βδομάδα. Ίσως μπουν ξαφνικά μια Πέμπτη εκεί που δεν το περιμένει κανείς. Νομίζω όμως ότι η Vodafone επειδή έχει μια καλή βάση πελατών ότι αν το κάνει αυτό θα χάσει τουλάχιστον το 30% από τους καρτοκινητους και ίσως γι αυτό να μην εφαρμόζει τις αυξήσεις. (ίσως είδε ήδη φυγή συνδρομητών) Είχα πάρει σε ηλικιωμένο άτομο στην οικογένεια κάρτα cu μόνο και μόνο για την προσφορά με την κάρτα νέων που έδινε +10€ για να βγαίνει το δίμηνο με μια καρτα και λέω αν αυξήσουν τα πακέτα στα 10 δεν θα βγάζω δίμηνο με μια 10αρα και απλά θα την αλλάξω με μια της q που έχει και 6ευρη ανανέωση και θα κάνω ποιο οικονομικά την δουλειά μου. Ούτως ή αλλιώς feature phone είναι το κινητό και παίζει μόνο με 2g και πιάνει μια χαρά στο χωρίο μου για κλήσεις μόνο.

 

Εφόσον το πακέτο talk abroad δεν επηρεάζεται η τιμή του μπορείς να ενεργοποιήσεις το bonus ανανέωσης 120 λεπτά προς Vodafone και να ενεργοποιήσεις το πακέτο talk abroad με 7.06 ευρώ με 200 λεπτά προς όλους και 22 διεθνής προορισμούς και Ελλάδα. Άρα με μια κάρτα δέκα ευρώ περνάς δυο μήνες. Εάν δεν σε φτάνουν σαν παροχές μπορείς να ενεργοποιείς κάποιο πακέτο με κατανάλωση κρυστάλλων αλλά κάποιο κινητό iPhone που μπορείς να αλλάξεις λογαριασμό και να συνδέσεις και να παίξεις και με αλλά στοιχεία του my account σε Android δεν γίνεται. Επίσης εάν δεν σε καλύπτει θα βάζεις τον ένα μήνα 12 ευρώ άρα θα σου μπαίνουν 10.71 ευρώ +10=20.71 ευρώ ( γράφει ότι για ανανεώσεις από δέκα ευρώ και πάνω δίνει 10 ευρώ η ευρωπαϊκή κάρτα νέων ) και θα μπορείς να περάσεις πάλι δυο μήνες αφού έχουν ανακοινώσει ότι τα πακέτα θα πάνε 10 ευρώ εκτός του talk abroad που αναφέρα παραπάνω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το πακέτο talk abroad δεν επηρεάζεται η τιμή του μπορείς να ενεργοποιήσεις το bonus ανανέωσης 120 λεπτά προς Vodafone και να ενεργοποιήσεις το πακέτο talk abroad με 7.06 ευρώ με 200 λεπτά προς όλους και 22 διεθνής προορισμούς και Ελλάδα. Άρα με μια κάρτα δέκα ευρώ περνάς δυο μήνες. Εάν δεν σε φτάνουν σαν παροχές μπορείς να ενεργοποιείς κάποιο πακέτο με κατανάλωση κρυστάλλων αλλά κάποιο κινητό iPhone που μπορείς να αλλάξεις λογαριασμό και να συνδέσεις και να παίξεις και με αλλά στοιχεία του my account σε Android δεν γίνεται. Επίσης εάν δεν σε καλύπτει θα βάζεις τον ένα μήνα 12 ευρώ άρα θα σου μπαίνουν 10.71 ευρώ +10=20.71 ευρώ ( γράφει ότι για ανανεώσεις από δέκα ευρώ και πάνω δίνει 10 ευρώ η ευρωπαϊκή κάρτα νέων ) και θα μπορείς να περάσεις πάλι δυο μήνες αφού έχουν ανακοινώσει ότι τα πακέτα θα πάνε 10 ευρώ εκτός του talk abroad που αναφέρα παραπάνω.

 

Πολύ ωραία η σκέψη σου. Θα το κάνω έτσι μέχρι να λήξει η κάρτα νέων και να βγάλω μια q. Μετά που πείρα μια q για μένα είδα πόσο ποιο οικονομικά μπορούσε να βγει ο μήνας για ένα ηλικιωμένο άτομο που απλά χρειάζεται ένα κινητό με κάποια λίγα λεπτά για έκτακτη ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...