Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. να ρωτησω, αν γνωρίζετε, πόσο ακριβώς χρεωνεται το combo 600 με τα 8,5€?

Εχω συμβολαιο βονταφον και θελω να παω στο cu. η εκπροσωπος μου ειπε ότι ειναι 8,5€+φπα κτλ. παει στα 12€ /μηνα το λιγοτερο.

Ετσι ειναι τα πραγματα, ή τα λενε για να μη χασουν το συμβολαιο?

Link to comment
Share on other sites

8,5 ευρώ τελική τιμή. Είναι απίστευτο πόσο ψεύτες μπορούν να γίνουν για να μη χάσουν συμβόλαιο
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο cu combo 600 κοστίζει 8.5 ευρώ. Για να το ενεργοποιήσεις θα πρέπει να βάλεις 10ευρώ (ελάχιστη online ανανέωση). Μήπως εννοούσε ότι εφόσον ανανεώσεις από κατάστημα το κόστος είναι μεγαλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αναφέρθηκε σε κατάστημα. Μάλλον προσπαθούν να τα φουσκώσουν για να μη με χάσουν από πελάτη. Όταν ανανεώνω online πληρώνω 10€, ενεργοποιω το πακέτο των 8,5€ και μου μένει 1,5€ υπολοιπο?δεν υπάρχει ΦΠΑ και άλλες κρατήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέλος συνδρομητών κινητής. Όταν ανανεώσεις με 10€ θα σου μείνουν διαθέσιμα 8,93€.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ήδη αργήσει πολύ. Αν δεν τα αλλάξουν όπως η πράσινη, θα χάσουν έδαφος. Σε εικόνα, συνδρομητές κ.ο.κ.

Δύσκολο να χάσουν απο αυτό. Το χάσιμο (προσωρινό και αυτό) εγώ προσωπικά βλέπω ότι ήρθε τώρα που η cosmote έδωσε το δωρεαν απεριόριστο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι κάποιος θα προτιμήσει την Cosmote από τη Vodafone λόγω της χριστουγεννιάτικης προσφοράς. Δύο είναι οι λόγοι για τους οποίους κάποιος διαλέγει μια εταιρεία. Ο πρώτος είναι το οικονομικό και ο δεύτερος το αν έχει καλύτερο σήμα. Παρόλο που μας απογοήτευσε η Vodafone φέτος τα Χριστούγεννα, παραμένει καλύτερη συνολικά στις προσφορές, λόγω του Big bang, του sos button και λόγω του ότι μεταφέρονται τα πακέτα αν ανανεωθούν πριν τη λήξη τους
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι κάποιος θα προτιμήσει την Cosmote από τη Vodafone λόγω της χριστουγεννιάτικης προσφοράς. Δύο είναι οι λόγοι για τους οποίους κάποιος διαλέγει μια εταιρεία. Ο πρώτος είναι το οικονομικό και ο δεύτερος το αν έχει καλύτερο σήμα. Παρόλο που μας απογοήτευσε η Vodafone φέτος τα Χριστούγεννα, παραμένει καλύτερη συνολικά στις προσφορές, λόγω του Big bang, του sos button και λόγω του ότι μεταφέρονται τα πακέτα αν ανανεωθούν πριν τη λήξη τους

 

 

 

Λίγο τα πακέτα Vodafone you αν διορθωθουν με περισσότερο ιντερνετ θα είναι μια χαρά η καρτοκινητή της Vodafone.Αλλα σιγά μην αλλάξω δίκτυο λογω μιας προσωρινής προσφοράς.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε αυτό που λες. το ίδιο λέω και εγώ. προσωρινή γκρίνια που ο ανταγωνιστής έδωσε κάτι καλό (και προσωρινό αφου ειναι για 10 ημέρες) και μόλις περάσουν οι γιορτές θα είναι όπως πριν
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone είναι σε απίστευτη αμηχανία.

 

Αφού τους πήρα τηλέφωνο γρινιάζοντας μου είπαν ότι έχουν και αυτοί απεριόριστο πακέτο για τα Χριστούγεννα με 4.90 για 7 ημέρες και χωρίς όριο...

 

Το αγοράζω!:D

Πουν' το;

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή εδώ και ώρα βγάζει μόνο την κατηγορία big bang στα πακέτα.

Edit: ούτε τα ενεργά μου πακέτα βγάζει, ενώ έχω υπόλοιπο από αυτά. Αναβάθμιση πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να χάσουν απο αυτό. Το χάσιμο (προσωρινό και αυτό) εγώ προσωπικά βλέπω ότι ήρθε τώρα που η cosmote έδωσε το δωρεαν απεριόριστο.

 

Το θέμα είναι να ανταπεξέλθει το δίκτυο. Διότι αν απλά δεν υπάρχει δίκτυο λόγω υπερφόρτωσης δώρον άδωρον τα απεριόριστα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι προτιμώ να έχω μόνιμες προσφορές όπως το Big bang πάρα απεριόριστα για 10 μέρες τα Χριστούγεννα και άλλες 10 το καλοκαίρι. Τα 3gb την ημέρα είναι υπεραρκετά για μια λογική χρήση. Όποιος θέλει να κατεβάζει torrents ας βάλει vdsl
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι προτιμώ να έχω μόνιμες προσφορές όπως το Big bang πάρα απεριόριστα για 10 μέρες τα Χριστούγεννα και άλλες 10 το καλοκαίρι. Τα 3gb την ημέρα είναι υπεραρκετά για μια λογική χρήση. Όποιος θέλει να κατεβάζει torrents ας βάλει vdsl

Με αυτο συμφωνώ. πολύ καλύτερο το cu bingbang απο τις περιστασιακές προσφορές. τα 3gb σχετικό ειναι. εμένα έτυχε πχ να θέλω να δω μερικά ακόμη επεισόδια σειράς στο netflix (με τα δεδομένα του videopass) και με έκοψε το όριο ενώ ειχα και άλλα mb

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι? Ειναι κάτι που παρέχεται δωρεάν και σε ώρα ανάγκης προσωπικά με έχει σώσει καθώς πήρα mb χωρις να δώσω ουτε €, ούτε καν 0.01€ :lol: και έκανα την δουλειά μου. Και αν θες και με χρήματα πάλι συμφέρει σε σχέση με τα κανονικά πακέτα και η όλη ενασχόληση ειναι 15' την εβδομάδα

edit

Για να δούμε αν και η vodafone θα κάνει νέα καλύτερη xmas προσφορά αφου η μπλε ήδη απο σήμερα διπλασίασε την δική της xmas προσφορά και σε gb και σε χρόνο διάρκειας.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι ποιο ευχαριστημένος με την Vodafone στις προσφορές που μου μου έχει δώσει 10gb/4€, 5gb/3€, 3gb/2€ σε σχέση με την cosmote που το ίντερνετ πρέπει να το πληρώσεις ακριβά. Όμως αυτό που θεωρώ παράλογο το 2019 (2020) είναι το σήμα να πέφτει και να χάνεται τόσο εύκολα καθώς κίνησε στον δρόμο. Έχει να κάνει βέβαια με την περιοχή αλλά το ότι πληρώνεις παίρνεις στην δική μου περίπτωση ισχύει.

Υγ:είχα επικοινωνήσει με την τεχνική υποστήριξη και η απάντηση τους ήταν να αλλάξω σιμ (την είχα αλλάξει το 2015) και μετά ότι φταίει το κινητό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι ποιο ευχαριστημένος με την Vodafone στις προσφορές που μου μου έχει δώσει 10gb/4€, 5gb/3€, 3gb/2€ σε σχέση με την cosmote που το ίντερνετ πρέπει να το πληρώσεις ακριβά. Όμως αυτό που θεωρώ παράλογο το 2019 (2020) είναι το σήμα να πέφτει και να χάνεται τόσο εύκολα καθώς κίνησε στον δρόμο. Έχει να κάνει βέβαια με την περιοχή αλλά το ότι πληρώνεις παίρνεις στην δική μου περίπτωση ισχύει.

Υγ:είχα επικοινωνήσει με την τεχνική υποστήριξη και η απάντηση τους ήταν να αλλάξω σιμ (την είχα αλλάξει το 2015) και μετά ότι φταίει το κινητό :lol:

Ισχύουν όλα οσα λες και στην δικη μου περίπτωση. Πράγματι η vodafone δίνει προσωπικές προσφορές και για internet και για ομιλια που στην πράσινη πρέπει να κάνεις τάμα για να πάρεις..

Και οντως το 4g της και σε εμενα χάνεται πολύ εύκολα εν κινήσει ειδικά.. Ισως με την επικείμενη κατάργηση του 3g τους, να ενισχυθεί το 4g τους και να μην υπάρχουν τέτοια θέματα

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν όλα οσα λες και στην δικη μου περίπτωση. Πράγματι η vodafone δίνει προσωπικές προσφορές και για internet και για ομιλια που στην πράσινη πρέπει να κάνεις τάμα για να πάρεις..

Και οντως το 4g της και σε εμενα χάνεται πολύ εύκολα εν κινήσει ειδικά.. Ισως με την επικείμενη κατάργηση του 3g τους, να ενισχυθεί το 4g τους και να μην υπάρχουν τέτοια θέματα

 

Μέχρι να γίνει όλο αυτό όμως η πράσινη μπορεί να έχει δώσει απεριόριστα με 20 ευρώ και να είναι πάλι μπροστά. Η Vodafone πρέπει να ρίξει πολύ χρήμα στο δίκτυο της και στον εξοπλισμό και για τα δεδομένα της Ελλάδας και της οικονομίας της δεν θα το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Θετικό είναι να υπάρχουν όσο περισσότερες επιλογές γίνεται και φυσικά οι τιμές των πακέτων αυτών θα έπρεπε να είναι αυτονόητες για όλη την χρονιά
Link to comment
Share on other sites

Οι προσωπικές προσφορές πάντως του CU είναι εξαιρετικές. Κάθε μήνα μου δίνουν 3GB + 200' προς όλους και 100 sms προς όλους με 4€. Καθόλου άσχημα.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χριστουγεννιάτικη προσφορά;;;31d415ab3dc89873e67166e2a0d75f5e.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Οι προσωπικές προσφορές πάντως του CU είναι εξαιρετικές. Κάθε μήνα μου δίνουν 3GB + 200' προς όλους και 100 sms προς όλους με 4€. Καθόλου άσχημα.

 

Φίλε μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις στις "Ρυθμίσεις> Διαχείριση προσωπικών δεδομένων & επικοινωνιών" της εφαρμογής, αν έχεις ON ή OFF τις δύο επιλογές "Βασική" & "Σύνθετη" επεξεργασία;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...