Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλα όμως που στον μόνο απο τους 5 φίλους που το πάρε να έχεις έχει διπλή αξία έκατσε να ειναι κοντά 2 χρόνια σχεδον μόνιμα ο "ριγμένος".
Link to comment
Share on other sites

Τιμολογιακές αλλαγές για συνδρομητές Καρτοκινητής

03 Μαΐου 2019

Η εταιρία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει τις παρακάτω αλλαγές στα εμπορικά διαθέσιμα πακέτα Καρτοκινητής:

Από 4 Ιουνίου 2019, μειώνεται από 4 σε 3 μήνες το χρονικό διάστημα μετά το πέρας του οποίου θα ενεργοποιείται η φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων, μηνυμάτων και δεδομένων, αν δεν έχει πραγματοποιηθεί ανανέωση χρόνου ομιλίας. Το ανωτέρω ισχύει για τους συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone CU, Vodafone International, Καρτοκινητού Ολυμπιακός, ΕΛΤΑ Καρτοκινητής και Taza Mobile. Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων που θα ανανεώσουν τον χρόνο ομιλίας έως την εν λόγω ημερομηνία (4 Ιουνίου 2019) δεν επηρεάζονται από την συγκεκριμένη αλλαγή. Το χρονικό διάστημα μετά το πέρας του οποίου θα γίνεται αποσύνδεση του τηλεφωνικού αριθμού του συνδρομητή από το δίκτυο αν δεν πραγματοποιηθεί ανανέωση χρόνου ομιλίας, παραμένει στους 12 μήνες.

Από 4 Ιουνίου 2019 καταργείται η προσφορά (bonus) που παρέχεται στις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας αξίας 12€ που πραγματοποιούνται στο δίκτυο καταστημάτων Vodafone. Οι διαθέσιμες προσφορές για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που πραγματοποιούνται στο δίκτυο καταστημάτων Vodafone για όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές του Vodafone CU, Καρτοκινητού Vodafone και Καρτοκινητού Ολυμπιακός, θα είναι οι εξής:

Για ανανέωση από 15€ έως 19,99€, το bonus είναι 900ΜΒ για 15 μέρες.

Για ανανέωση από 20€ έως 100€, το bonus είναι 1,2GΒ για 15 μέρες.

Από 4 Ιουνίου 2019, η χρέωση για αποστολή MMS σε εθνικά δίκτυα μεταβάλλεται από €0,48/ MMS σε €0,62/MMS . Το ανωτέρω ισχύει για τους συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone CU, Vodafone International, Καρτοκινητού Ολυμπιακός, ΕΛΤΑ Καρτοκινητής και Taza Mobile.

Τέλος, από 6 Ιουνίου 2019 για τους συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone και Καρτοκινητού Ολυμπιακός θα είναι διαθέσιμα τα νέα συνδυαστικά πακέτα: Social & Chat Pass και Video & Music Pass. Από την ανωτέρω ημερομηνία καταργούνται τα υφιστάμενα πακέτα Social Pass, Video Pass και Chat Pass. Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει τα εν λόγω πακέτα μέχρι και την 06/06/2019 δεν επηρεάζονται μέχρι τη λήξη τους.

Όλες οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και φόρο κινητής τηλεφωνίας 12%.

Οι συνδρομητές καρτοκινητής που επηρεάζονται από τις ανωτέρω αλλαγές, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως τη σύνδεσή τους εντός ενός μηνός από την εφαρμογή τους

πηγη : https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20190503-timologiakes-allages-gia-syndromites-kartokinitis/

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί να μην έχουμε το shake ? όχι δωρεάν ιντερνέτ πλέον για ένα μήνα ? λέει για δίκτυο καταστημάτων και όχι online ανανέωση αλλά λογικά θα πάει και εκει 15 μέρες ? μακάρι να μην είναι έτσι...

 

Το CU Shake, το bonus talk2vodafone και το just Surf bonus παραμένουν ως έχουν. Διαρκούν 30 ημέρες κανονικά όπως ήξερες. Εγώ δεν ξέρω για σας, εγώ βάζω κάρτα online και συμφέρει πάρα πολύ (1200 MB από CU Shake+100 MB από πάρε να χεις+100MB Just surf=1400MB). Βρες άλλη εταιρία να σου δίνει τόσα MB με ανανέωση 10€. Ξεκινήστε να βάζετε αν δεν έχετε αρχίσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητάω ... βαλε και το παιχνιδάκι που με 4 λεπτά σε 2 μέρες παίρνεις 6 ώρες δωρεάν ιντερνετ !!! και σε εμενα εκατσε επιπλέον 200 λεπτά προς όλους και 500μβ με καθε ανανεωση επιπλέον δωρεαν, αλλά σε λίγο κλείνει χρόνος και πιστέυω θα την χάσω.

Δωρεαν την έβγαλα ουσιαστικά και τα ευρώ να μεταφέρεις σε κάποιο φίλο που θέλει να αγοράζει πακέτο ομιλίας.

 

Αυτό το 15 μέρες είναι τρομερό πάντως, μακάρι να μην έρθει ποτέ

 

Δεν νομίζω. Δεν τους συμφέρει βασικά να το κάνουν γιατί χάνουν σημαντικό πλεονέκτημα.

Edited by Vasileios
Άλλη εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

η επιλεκτικη προσφορα που ειχαμε καποιοι με 3 ευρω 1000 λεπτα προς ολους + το σοσιαλ και 500μβ την εχει κανενας ακομα?σε εμενα εδω και δυο περιπου μηνες δεν την εχουν στειλει ενω ηταν σαν μονιμη καθε μηνα:lol:
Link to comment
Share on other sites

η επιλεκτικη προσφορα που ειχαμε καποιοι με 3 ευρω 1000 λεπτα προς ολους + το σοσιαλ και 500μβ την εχει κανενας ακομα?σε εμενα εδω και δυο περιπου μηνες δεν την εχουν στειλει ενω ηταν σαν μονιμη καθε μηνα:lol:
Την είχα ενεργοποιήσει μια φορά τον Φεβρουάριο,και συνέχιζε να έρχεται το μήνυμα της προσφοράς μέχρι τέλη Μαρτίου από εκεί και πέρα τέλος τα μηνύματα τέλος και η επιλογή στο 1252...

Κρίμα ήταν καλή προσφορά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι η προσφορά τελείωσε δεν την στέλνουν πια. 1 φορά την είχα ενεργοποιήσει και εγώ τον Φεβρουάριο μετά μου την ξαναέστειλαν αλλα με 4 ευρώ το πακέτο των 8.5 αλλά δεν την ξαναέβαλα
Link to comment
Share on other sites

Ναι η προσφορά τελείωσε δεν την στέλνουν πια. 1 φορά την είχα ενεργοποιήσει και εγώ τον Φεβρουάριο μετά μου την ξαναέστειλαν αλλα με 4 ευρώ το πακέτο των 8.5 αλλά δεν την ξαναέβαλα

 

Και ούτε εγώ την έβαλα...ας πρόσεχαν να μη με χρεώσουν εκεί στη Vodafone 2€ για ίντερνετ....

Μέσα στη εβδομάδα θα ρίξω καταγγελία πλέον.Αρκετα πια με αυτή την ιστορία.

Ο λόγος που υπάρχει το νούμερο είναι να έχω τηλέφωνο όταν δεν πιάνει το κύριο νούμερο στη Κεφαλλονιά.Σε εσωτερικό χώρο η Vodafone είναι με διαφορά καλύτερη σε ομιλία.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι οποιος γνωριζει.χρειαζομαι για δυο τρεις μερες χρονο ομιλιας πριν ανανεωσω την καρτα της μητερας μου και αγορασω καποιο πακετο,ειδα στο bing bang οτι δινουν καποια ολιγοημερα πακετα αλλα δε μπορω να μπω απο το κινητο μου επειδη την πρωτη φορα θελει να συνδεθει με δεδομενα(η ιδια δεν εχει smartphone και βρισκομαστε μακρυα)

 

υπαρχει τροπος?

 

ευχαριστω πολυ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι οποιος γνωριζει.χρειαζομαι για δυο τρεις μερες χρονο ομιλιας πριν ανανεωσω την καρτα της μητερας μου και αγορασω καποιο πακετο,ειδα στο bing bang οτι δινουν καποια ολιγοημερα πακετα αλλα δε μπορω να μπω απο το κινητο μου επειδη την πρωτη φορα θελει να συνδεθει με δεδομενα(η ιδια δεν εχει smartphone και βρισκομαστε μακρυα)

 

υπαρχει τροπος?

 

ευχαριστω πολυ

αμα εχεις iphone ή εχει καποιος γνωστος σου ,μπορεις με τους κωδικους στο my cu app να μπεις στο αντιστοιχο bing bang λογαριασμο σου και να παιξεις κανονικα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοκινητά των γονιών, προσπάθησα να κάνω εγγραφή στο my vodafone. Έβγαλε μήνυμα ότι η εγγραφή δεν έχει ολοκληρωθεί, αλλά με το username και το password συνδέομαι όμως δεν υπάρχει καμία πληροφορία για την τηλεφωνική σύνδεση.

Φαίνομαι συνδεδεμένος κανονικά αλλά εμφανίζει μόνο την αρχική σελίδα της vodafone.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου είχε έρθει ένα μήνυμα πριν λίγες ήμερες το οποίο το διέγραψα κατά λάθος για μια προσφορά ενός πακέτου με 8 ευρώ.

Ηρθε σε κάποιον άλλον τέτοιο μήνυμα να μου θυμίσει τι έλεγε?

 

Στάλθηκε από το LG-D405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου είχε έρθει ένα μήνυμα πριν λίγες ήμερες το οποίο το διέγραψα κατά λάθος για μια προσφορά ενός πακέτου με 8 ευρώ.

Ηρθε σε κάποιον άλλον τέτοιο μήνυμα να μου θυμίσει τι έλεγε?

 

Στάλθηκε από το LG-D405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα,

 

Καλώντας το 1252 και πατώντας το 5, θα ακούσεις όλες τις διαθέσιμες προσφορές για εσένα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

 

 

Καλώντας το 1252 και πατώντας το 5, θα ακούσεις όλες τις διαθέσιμες προσφορές για εσένα.

Σε ευχαριστώ πολύ όντως από εκεί βρήκα αυτό που έψαχνα!!

Καλό σου βραδύ!!!

 

Στάλθηκε από το LG-D405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σε όλους η επιλογή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου έχει επιλογή 5 στο 1252...

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τότε δεν υφίσταται (για την ώρα) κάποια αποκλειστική προσφορά για τον αριθμό σου.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτές οι προσφορές "μόνο για σένα" στο CU κάθε πότε αλλάζουν;

Ας πούμε θυμάμαι είχα 5 προσφορές και τώρα έχω μονο 2. Να περιμένω πχ μήπως από Δευτέρα μου έρθει κι άλλη επιλογη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτές οι προσφορές "μόνο για σένα" στο CU κάθε πότε αλλάζουν;

Ας πούμε θυμάμαι είχα 5 προσφορές και τώρα έχω μονο 2. Να περιμένω πχ μήπως από Δευτέρα μου έρθει κι άλλη επιλογη;

 

Άγνωστο, μιας και προέρχονται από το σύστημα της Vodafone Ελλάδος.

 

Για παράδειγμα εγώ που ανανεώνω το CU μου κάθε μήνα, έχω μια προσφορά ή δύο το πολύ. Άλλος δεν έχει καθόλου. Άλλος έχει συχνά περισσότερες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τον αριθμό τον έχω σαν 2ο και δεν τον πολυχρησιμοποιώ. Απλά κάποιες προσφορές ήταν χρήσιμες και τώρα πλέον δεν τις βγάζει. Ειπα μήπως κάθε μήνα τουλάχιστον "κάνουν κύκλο" και ξαναέρχονται :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και αρκετά χρόνια διπλή sim σε CU.

Έχοντας χαλάσει την μια, έψαχνα να την αντικαταστήσω.

Πάω σε κοντινό μου κατάστημα και ζητάω αν έχει ζευγάρι double sim για καρτοκινητό. Μου απαντάει μια υπάλληλος, "όχι, έχει καταργηθεί στα καρτοκινητά. Μόνο με συμβόλαιο και μηνιαία χρέωση". Μάλιστα το έλεγε και με καμάρι ...

Ευχαρίστησα και έφυγα.

Ψάχνω να βρω στο site της Vodafone, δεν βλέπω κάτι. Μια σελίδα που γράφει Vodafone double και εμφανίζεται πρώτη στην αναζήτηση Google δεν οδηγεί παρά σε σελίδα με υπηρεσίες που δεν έχει κάτι. Με ζώσανε τα φίδια λιγάκι.

Σκέφτηκα να πάρω το 13830 να ρωτήσω, όπου ο κυριούλης που μου απάντησε, αφού ρώτησε για να το εξακριβώσει, μου λέει πως δεν έχει καταργηθεί τίποτα και υπάρχει η υπηρεσία κανονικά. Λέω, καλύτερα να πάω σε άλλο κατάστημα. Όχι μου απαντάει, αν θέλετε πηγαίνετε στο ίδιο και αν σας το ξαναπούν αυτό καλέστε μας από εκεί να μιλήσουμε μαζί τους...

Αυτό έγινε προχθές. Πάω σε άλλο κατάστημα εχθές, όπου ζήτησα τα ίδια, και δεν μου είπαν ότι έχει καταργηθεί αλλά δεν είχαν διπλή sim και έπρεπε να παραγγείλουν. Θα την είχα την επόμενη βδομάδα και κοστίζει λέει 15€. Είπα ότι φεύγω τέλος της βδομάδας και το άφησα.

 

Και σήμερα πήγα σε τρίτο κατάστημα, όπου αφού τη ζήτησα μου λέει, βεβαίως υπάρχει και κοστίζει 7€. Σοβαρά, ρωτάω; Γιατί μου είπαν έτσι κι έτσι. Γελούσε ο άνθρωπος. Μου λέει για να ξέρετε, οποιοδήποτε αντικατάσταση κάρτας, είτε με απλή είτε διπλή κοστίζει πλέον 7€.

Μου την έφερε, και μόλις την περνούσε στο σύστημα μου κάνει "τελικά αυτή που βρήκα είναι από τις παλιές, και κοστίζει 5€".. Τι να πω, τον λάτρεψα...

Πως γίνεται μερικοί υπάλληλοι να είναι τόσο άθλιοι και άλλοι που κάνουν το αυτονόητο να σου φαίνονται φοβεροί...

 

Sent from my SM-G970F

Πήγα να πάρω double sim και μου είπε ο υπάλληλος ότι για να λειτουργεί η 2η sim θα πρέπει να υπάρχει τουλάχιστον 12 € υπόλοιπο στην κάρτα. Αφού χρησιμοποιείς χρόνια την double sim ισχύει αυτό ή έπεσα και εγώ σε άσχετο υπάλληλο;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να πάρω double sim και μου είπε ο υπάλληλος ότι για να λειτουργεί η 2η sim θα πρέπει να υπάρχει τουλάχιστον 12 € υπόλοιπο στην κάρτα. Αφού χρησιμοποιείς χρόνια την double sim ισχύει αυτό ή έπεσα και εγώ σε άσχετο υπάλληλο;

 

Σε υπάλληλο που δεν ξέρει που πάνε τα τέσσερα έπεσες. Έχω double sim cu κάτι χρόνια με 0,11 υπόλοιπο την τελευταία τριετία. Που τα σκέφτονται και τα λένε.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο σαν προϋπόθεση για να λειτουργεί η διπλή sim. Τεχνικά πρόκειται για δύο κάρτες που είναι ακριβώς ίδιες, δηλαδή έχουν ίδιο αριθμό, ίδιους κωδικούς pin/puk όταν τις παραλαμβάνεις κλπ. Το δίκτυο λογικά δεν καταλαβαίνει κάτι από μια απλή sim, για αυτό και δεν γίνεται να έχεις και τις 2 ταυτόχρονα ενεργές, και συνδέεται οποία άνοιξε τελευταία σε αυτήν την περίπτωση. Πρόκειται για πολύ μεγάλου μεγέθους κοτσάνα αν σου είπε για προϋπόθεση ύπαρξης υπολοίπου για να λειτουργεί.

Όταν έκανα την τελευταία αλλαγή είχα υπόλοιπο, 3,5€. Το ίδιο έχω τους τελευταίους 5-6 μήνες (είναι φοιτητικό από τα "παλιά" που δεν λήγει το υπόλοιπο) και δεν έχω κάνει καμία ανανέωση. Εννοείται πως λειτουργεί κανονικά...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...