Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη συσκευασία γράφει πουθενα για κάποια προσφορά;

Όχι τιποτα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

Όχι τιποτα απολύτως.

Απο μαγαζι πηρες το νουμερο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

5 ευρώ για καινούρια κάρτα.

Τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα στην ερώτηση για το κόσοτς της κάρτας αντικατάστασης.
Link to comment
Share on other sites

Απάντησα στην ερώτηση για το κόσοτς της κάρτας αντικατάστασης.

 

Ωχ, σορρυ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο μαγαζι το πήρα με 5€, χωρίς επιπλέον χρόνο ομιλίας.

 

Πολύ ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έκανα μια ανανέωση υπολοίπου στο καρτοκινητο (όχι cu) του παππού μου (5 ευρώ) με σκοπό να μεταφέρω το υπόλοιπο σε άλλον αριθμό, πράγμα που δεν έγινε γιατί η βφ έχει ψιλά γράμματα για το ποσό που θα πρέπει να έχει γίνει ανανέωση το τελευταίο τρίμηνο, προκειμένου να μπορέσεις να μεταφέρεις το υπόλοιπο.

Όπως και να έχει, επειδή δεν τον χρησιμοποιεί πλέον τον αριθμό, τι πακέτα internet υπάρχουν που να μπορώ να εκμεταλλευτω με 9 ευρώ? Σε προσπάθεια μου να αλλάξω σε Vodafone International, μου λέει ότι θα χάσω το υπόλοιπο μου

Link to comment
Share on other sites

βάλε την Χριστουγεννιάτικη προσφορά

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/xmas-promo/

στις 31/12 την βάζεις ξανά. ( αλλά χάνεις το προηγούμενο υπόλοιπο αν τυχόν )

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

εκανα φορητοτητα σε καρτα βονταφον , ξερει κανεις ποσο καιρο θα κανει ?

εντωμεταξυ την νεα σιμ δεν μου την εδωσαν απο το καταστημα ακομα . (λογικα δεν θα επρεπε να την ειχα παρει?).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

εκανα φορητοτητα σε καρτα βονταφον , ξερει κανεις ποσο καιρο θα κανει ?

εντωμεταξυ την νεα σιμ δεν μου την εδωσαν απο το καταστημα ακομα . (λογικα δεν θα επρεπε να την ειχα παρει?).

 

συνηθως δεν εχουνε σημ και αργει η φορητοτητα . εχει καντησει τσιρκο αυτο με οτι δεν εχουνε σημ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

εκανα φορητοτητα σε καρτα βονταφον , ξερει κανεις ποσο καιρο θα κανει ?

εντωμεταξυ την νεα σιμ δεν μου την εδωσαν απο το καταστημα ακομα . (λογικα δεν θα επρεπε να την ειχα παρει?).

 

Κόστος σου είπανε?

Link to comment
Share on other sites

Δέν έχουν SIM αλλα αν τους πείς κανω συμβολαιο μαγικά θα βρούνε άπειρες.Κάνεις την αίτηση και αν δεν γίνει σε 3 μέρες στο καπάκι καταγγελία ΕΕΤΤ με λεπτομερειες ..καταστημα όνομα υπαλλήλου και αναφέρεις τις μπαρούφες που σου λένε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα στην επαρχία που πήγε γνωστός μου του είπαν ότι επειδή παρήλθε το 4 μηνο σε cu και μπλοκαρισε το νούμερο ο μόνος τρόπος για να κρατήσει το νούμερο είναι ή να κάνει καρτοσυμβολαιο ή να αλλάξει νούμερο αν θέλει να μείνει σε καρτοκινητό. Του είπα να πάρει τα στοιχεία και να κάνει καταγγελια στην ΕΕΤ.

 

Μέχρι ένα χρόνο μετά δεν μπορείς να βάλεις κάρτα και να ενεργοποιήσεις το νούμερο πάλι ή άλλαξε κάτι στην καρτοκινητή και δεν το είχα καταλάβει; κλασική Vodafone πάντως πάντα προβλήματα με τέτοια θέματα.

 

Μάλλον τους πιέζει η εταιρία να πιάσουν συγκεκριμένους στόχους ως κατάστημα και αυτοί από την πρεμούρα που έχουν κάνουν ότι τους κατέβει στο κεφάλι.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Στο 4μηνο μπαίνει φραγή. Το νούμερο δεν χάνεται μέχρι να φτάσουμε 13 μήνες χωρίς ανανέωση εκτος αν η βονταφον το άλλαξε,που δεν το νομίζω. Αλλά και αν χαθεί το νούμερο,μεσα σε 6 μήνες μπορείς να ζητήσεις έκδοση της σιμ και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Δέν έχουν SIM αλλα αν τους πείς κανω συμβολαιο μαγικά θα βρούνε άπειρες.Κάνεις την αίτηση και αν δεν γίνει σε 3 μέρες στο καπάκι καταγγελία ΕΕΤΤ με λεπτομερειες ..καταστημα όνομα υπαλλήλου και αναφέρεις τις μπαρούφες που σου λένε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

το θεμα ειναι ποτε θα γινει η φορητοτητα. γιατι αν δεν εχω την σιμ , δεν θα εχω τηλεφωνο.

πολλες μπαρουφες λενε παντος στα καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι ποτε θα γινει η φορητοτητα. γιατι αν δεν εχω την σιμ , δεν θα εχω τηλεφωνο.

πολλες μπαρουφες λενε παντος στα καταστηματα

 

Εγώ έκανα 2 αριθμούς φορητότητα την προηγούμενη εβδομάδα στο κατάστημα της Παιανίας σε CU χωρίς πρόβλημα, χωρίς κόστος, το μόνο που ζήτησαν είναι μια ανανέωση χρόνου 10€ στο κάθε νούμερο όπου έτσι κι αλλιώς θα έβαζα. Άψογη εξυπηρέτηση χωρίς άρνηση και εντός 2 ημερών έγινε .

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι ποτε θα γινει η φορητοτητα. γιατι αν δεν εχω την σιμ , δεν θα εχω τηλεφωνο.

 

πολλες μπαρουφες λενε παντος στα καταστηματα

 

 

 

Ναι εννοείται απο μπαρούφες αλλο τίποτα.Θελει καμια φορά θράσος με τους ηλίθιους που νομίζουν οτι δουλευουν όλο τον κόσμο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone Ελλάδος αυξάνει και αυτή με τη σειρά της, το ελάχιστο ποσό ανανέωσης στα 10€. Καταργεί το πακέτο των 7€ και μειώνει το Just Surf bonus στα 100mb.

 

Δείτε παρακάτω αναλυτικά και αρκετές ακόμα αλλαγές: https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20181221-timologiakes-allages-gia-syndromites-kartokinitis/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν

Από το κακό στο χειρότερο πάνε τα καρτοκινητά στην χώρα μας

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 15 χρόνια συνδρομητής Vodafone Cu βλέπω να αποχωρώ. Για την χρήση που κάνω το πρόγραμμα Talk 2 All με κάλυπτε πλήρως. Τώρα προσθέτει SMS που για εμένα τα θεωρώ απαρχαιωμένα και μειώνει και τα Mb. Μην ξεχάσουμε και την αύξηση στα 8.5 ευρώ. Υπάρχει αντίστοιχο πακέτο που να δίνει τις ίδιες παροχές σε άλλο πάροχο ή πρέπει να ανεχθουμε το νταβατζηλικι τους;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή 10 ευρω ηλεκτρονικά και 12 στα καταστήματα, στα περίπτερα θα πάει ατα 15 η μπορεί και 20.....

 

όμορφα, έρχεται η ανάπτυξη.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το θέμα με τις μπαρούφες στο κατάστημα που προσπαθούσαν να πουν στον πελάτη ότι αν δεν κάνει καρτοσυμβολαιο έληξε αφού τους είπε ότι σε 13 μήνες λήγει το νούμερο και οτι θα τους κανει καταγγελια στην ΕΕΤ και απλά βάλανε 10 ευρώ και τελείωσε. Το νούμερο ενεργοποιήθηκε άμεσα σε 10 δευτερόλεπτα. Ντροπή τους πάντως να θέλουν να πουλήσουν συμβόλαιο με τόσο απαράδεκτο τρόπο. Αν δεν ξέρεις την τρως και δεν μιλάς. Ντροπή για μια τόσο μεγάλη εταιρία στην παγκόσμια σκηνή τηλεπικοινωνιών.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...