Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κανονικοτατα δουλευει. Εβαλα μια cu και δοκιμαζω το δικτυο.. Δε με ικανοποιει ομως αυτο το οριο που εχει στα 3gb ανα ημερα. Ανεβασα στο yt καποια μεγαλα βιντεο με ταχυτητα 4mb/sec την οποια θεωρω πολυ καλη αλλα μετα τα 3gb σερνομουν μεχρι τις 4 το πρωι..

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μέτρησες να δούμε πόση ήταν η ταχύτητα μετά το όριο των 4gb ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση: Απο καρτοσυμβολαιο μετατροπη σε καρτοκινητο χρειαζεται να πληρωσω κατι και αν ναι ποσο και αν μενει τιποτα μεσα σαν υπολοιπο.

Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη αυτη με το videopass. Μακαρι να το πανε απο μηνα σε μηνα και να μην ληξει τον αυγουστο. Και να παρακινηθει ο ανταγωνισμος να βγαλει παρομοιο..

 

Ας ελπίσουμε να πεθάνουν αδοξα, πακέτα που παραβιάζουν το net neutrality.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Μέτρησες να δούμε πόση ήταν η ταχύτητα μετά το όριο των 4gb ;
Μερικα kb/sec.. Σαν gprs δηλαδη..

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μερικα kb/sec.. Σαν gprs δηλαδη..

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή κάτω από 64kbps ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μερικα kb/sec.. Σαν gprs δηλαδη..

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το video τι αναλυση υποστηριζει; μονο 480 ή παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν αγορασα το playnow πακέτο. Είχα καβαντζα αλλα mb.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2GB SOCIAL+2GB CHAT+5GB VIDEO PASS ME 4E!KAI KPATAΣ TA YΠOΛOIΠA DATA ΣOY ΓIA OTI AΛΛO ΘEΣ!ΣTEIΛE 92 ΣTO 1355 ΩΣ 23/06!

 

MAΘE ΠA TA CU PASS http://bit.ly/2FAqJwj

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση: Απο καρτοσυμβολαιο μετατροπη σε καρτοκινητο χρειαζεται να πληρωσω κατι και αν ναι ποσο και αν μενει τιποτα μεσα σαν υπολοιπο.

Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα παλιά, για της μητέρας μου, μου είχαν ζητήσει €20. Αλλά πάνε χρόνια, δεν ξέρω τι ισχύει τώρα.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & καλή εβδομάδα. Χθες είδα σε κάποια μαγαζιά στον Αγ. Παντελεήμονα να έχουν κολλημένο ένα χαρτί όπου έλεγε
"VODAFONE 16GB Internet και 300' προς όλους με 7€, sim"

Δυστυχώς λόγω ημέρας ήταν κλειστά τα μαγαζιά για να μπορέσω να ρωτήσω. Γνωρίζει κανείς τι και πως?

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 23/07/2018 κατάργηση των πακέτων: CU Social Pass, CU Chat Pass, CU Video Pass, CU Under 24 Social Pass, CU Under 24 Chat Pass και CU Under 24 Video Pass.

Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει τα πακέτα μέχρι και την 23/07/2018 θα συνεχίσουν να τα έχουν μέχρι τη λήξη τους. Όλοι οι συνδρομητές CU θα έχουν τη δυνατότητα να ενεργοποιήσουν τα νέα CU Social & Chat Pass και CU Video & Music Pass, ενώ οι CU Under 24 τα νέα CU Under 24 Social & Chat Pass και CU Under 24 Video & Music Pass .

Οι συνδρομητές που επηρεάζονται από τις ανωτέρω αλλαγές, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως τη σύνδεσή τους εντός ενός μηνός από την ενημέρωση τους.

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20180618-katargisi-ton-paketon-cu-social-pass-cu-chat-pass-amp-cu-video-pass/

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 23/07/2018 κατάργηση των πακέτων: CU Social Pass, CU Chat Pass, CU Video Pass, CU Under 24 Social Pass, CU Under 24 Chat Pass και CU Under 24 Video Pass.

Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει τα πακέτα μέχρι και την 23/07/2018 θα συνεχίσουν να τα έχουν μέχρι τη λήξη τους. Όλοι οι συνδρομητές CU θα έχουν τη δυνατότητα να ενεργοποιήσουν τα νέα CU Social & Chat Pass και CU Video & Music Pass, ενώ οι CU Under 24 τα νέα CU Under 24 Social & Chat Pass και CU Under 24 Video & Music Pass .

Οι συνδρομητές που επηρεάζονται από τις ανωτέρω αλλαγές, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως τη σύνδεσή τους εντός ενός μηνός από την ενημέρωση τους.

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20180618-katargisi-ton-paketon-cu-social-pass-cu-chat-pass-amp-cu-video-pass/

 

Δεν καταλαβαίνω με ποια λογική υποχρεώνουν κάποιον να αγοράσει τα Combo τους. Απτην άλλη το Combo συμφέρει, αλλά και πάλι...

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Από 4,5 ευρώ αντί για 9 έχουμε τώρα την νέα τιμή ειδική προσφορά 5 ευρώ από 6. Πολύ πιθανόν να πάει στα 6 ευρώ σύντομα. το καλό είναι ότι μπήκαν και υπηρεσίες music στα video. και εννοποιήθηκαν τα chat και social . Έκαναν τα τρία πακέτα, δύο

Αλλά τα ΜΒ δεν αυξήθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάτω από 64kbps ;
Γυρω στα 5-8kb/sec...

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συγνώμη, μόνο εγω εχω την εντύπωση ότι πλεον η βοντα ΡΟΥΦΑΕΙ τα δεδομενα???

Ιδια ακριβώς χρήση κάνω τόσο καιρο και πλεον τα δεδομενα κυριολεκτικα ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ, το εχω παρατηρησει εχω και πολύ καιρο.

Τι έγινε? Νέα λαμογιά για να αγοράζουμε πακέτα δεδομένων???

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παραισθήσεις μου άρα, κ εγώ το ίδιο θέμα είχα, είχα 300ΜΒ και ένα Social Pass. Το κινητό μου λεει ότι καταναλωσα 400+ΜΒ στο Instagram αλλά από το socialpass έχει φάει μόνο 100 και τα υπόλοιπα από τα δεδομένα μου. Από την εξυπηρέτηση κάνουν ότι όλα είναι καλά.

 

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω, ήταν καιρός να κάνω ανανέωση σε καρτοπρόγραμμα το οποίο από 22,30 είπαν για ανανέωση θα μου το κάνουν 23.90 λόγω επιπλέον χρεωσεων και τους είπα ότι προτιμώ να το καταργήσω και να το κανω παλι καρτα cu γτ θα βαζω το πολυ 2 δεκάευρες ανα μηνα για να παιρνω το surf bonus και να αγοραζω πακετα με τα υπολοιπα που μενουν στην καρτα. Η κοπέλα μου ειπε οτι η μετάβαση σε καρτα σκετη ξανα θα κοστισει 20 ευρώ και μάλιστα για να παιρνω το surf bonus θα πρεπει να βαζω 12ευρη καρτα γτ οι 10ευρες λεει θα καταργηθουν. Οποτε το επιχειρημα να βαζω δυο εικοσαευρες το μηνα μου το κατηργησε κι μου το εκανε ουσιαστικα δυο 12ευρες (για να παιρνω και ιντερνετ και μηνυματα και προς ολους) δλδ 24 ευρώ (+ 20 για την αλλαγη σε καρτοκινητο παλι) οποτε δεχθηκα προγραμμα με λιγοτερα απο οσα εδινε πριν με 20.90 το μηνα.

Ισχυουν οντως οσα ειπε για την χρεωση αλλαγης και για τις 12ευρες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω, ήταν καιρός να κάνω ανανέωση σε καρτοπρόγραμμα το οποίο από 22,30 είπαν για ανανέωση θα μου το κάνουν 23.90 λόγω επιπλέον χρεωσεων και τους είπα ότι προτιμώ να το καταργήσω και να το κανω παλι καρτα cu γτ θα βαζω το πολυ 2 δεκάευρες ανα μηνα για να παιρνω το surf bonus και να αγοραζω πακετα με τα υπολοιπα που μενουν στην καρτα. Η κοπέλα μου ειπε οτι η μετάβαση σε καρτα σκετη ξανα θα κοστισει 20 ευρώ και μάλιστα για να παιρνω το surf bonus θα πρεπει να βαζω 12ευρη καρτα γτ οι 10ευρες λεει θα καταργηθουν. Οποτε το επιχειρημα να βαζω δυο εικοσαευρες το μηνα μου το κατηργησε κι μου το εκανε ουσιαστικα δυο 12ευρες (για να παιρνω και ιντερνετ και μηνυματα και προς ολους) δλδ 24 ευρώ (+ 20 για την αλλαγη σε καρτοκινητο παλι) οποτε δεχθηκα προγραμμα με λιγοτερα απο οσα εδινε πριν με 20.90 το μηνα.

Ισχυουν οντως οσα ειπε για την χρεωση αλλαγης και για τις 12ευρες;

Για την αλλαγή ναι, για την 10αρα όχι.

 

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 Ιουνίου 2018

Η εταιρία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 23/07/2018 κατάργηση των πακέτων: CU Social Pass, CU Chat Pass, CU Video Pass, CU Under 24 Social Pass, CU Under 24 Chat Pass και CU Under 24 Video Pass.

Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει τα πακέτα μέχρι και την 23/07/2018 θα συνεχίσουν να τα έχουν μέχρι τη λήξη τους. Όλοι οι συνδρομητές CU θα έχουν τη δυνατότητα να ενεργοποιήσουν τα νέα CU Social & Chat Pass και CU Video & Music Pass, ενώ οι CU Under 24 τα νέα CU Under 24 Social & Chat Pass και CU Under 24 Video & Music Pass .

Οι συνδρομητές που επηρεάζονται από τις ανωτέρω αλλαγές, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως τη σύνδεσή τους εντός ενός μηνός από την ενημέρωση τους.

 

πηγή : https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20180618-katargisi-ton-paketon-cu-social-pass-cu-chat-pass-amp-cu-video-pass/

 

 

Για την αλλαγή ναι, για την 10αρα όχι.

 

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk

 

καλά είκοσι ευρώ για μετατροπή σε κάρτα? καλά πάμε καλά? .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλά είκοσι ευρώ για μετατροπή σε κάρτα? καλά πάμε καλά? .
Είναι νομίζω 15€, αλλά κ πάλι το ποσό είναι τεράστιο, κ χωρίς να μένει κάτι στην κάρτα μετά την μετατροπή.

 

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκα νέα..

 

Απο 20/9 θα καταργηθεί το 4g σε όλα τα καρτοκινητα της κόκκινης(έως 3g θα διατίθεται στις κάρτες) , θα υφίσταται μόνο στα συμβόλαια.

 

Η πληροφορία έρχεται απο τα "εσωτερικά".

 

Καλή χώνεψη να έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...