Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην το ψάχνεται. Την δεδομένη στιγμή η μόνη που συμφέρει με λεπτά προς όλους στα πακέτα της είναι η Vodafone cu. Επίσης άμα έχεις και την ευρωπαϊκή καρτα νεων που σου βάζει 10€ (καθαρά χωρίς φόρους) επιπλέον της 10αρας που βάζεις εσύ, έχεις 18.90 τον μήνα και μπορείς να ενεργοποίησεις 3 πακέτα των 6 ευρώ για 3 συνεχόμενους μήνες!! Δηλαδή με 10 ευρώ Κάρτα είσαι καλυμμένος για 3 μήνες (για 6€ πακέτα και αρκει να κάνεις ενεργοποίηση στα πακέτα μια μέρα πριν λήξουν)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τις αλλαγές τιμών σε όλες τις εταιρείες όσων αφορά την καρτοκινητή έχουμε χάσει την μπάλα, υπάρχει κανένα τοπικ στο φόρουμ που να έχει σύγκριση για τα βασικά πακέτα φυσικά (δεν μιλάω για έξτρα προσφορές όπως magic numbers ή πάρε να 'χεις κτλ.) ώστε να δούμε ανάλογα με τις ανάγκες μας τι μας συμφέρει περισσότερο για μηνιαία χρήση;

 

Ίσως βοηθήσει σ' αυτό το καινούριο εργαλείο της ΕΕΤΤ

 

https://www.pricescope.gr/home

 

αλλά ειλικρινά δε καταλαβαίνω γιατί χρησιμοποιεί τον όρο "σύγκριση" στα τηλεπικοινωνιακά προϊόντα η ΕΕΤΤ...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου εξηγήσετε γιατί στα πακέτα του CU των 8€ έχει διαφορές εδώ:

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/

 

http://i65.tinypic.com/2vc8bom.jpg

 

http://i64.tinypic.com/2ups0og.jpg

 

Και στο app (αλλά και εδώ: https://www.vodafonecu.gr/gr/users/bundle-activation/ ):

 

http://i65.tinypic.com/2j4aetv.png

 

http://i63.tinypic.com/14awzd3.png

 

Τα 8€άρια πακέτα του CU έχουν 400΄προς όλους τελικά, έτσι; {Και όχι 300΄προς όλους}?

 

Πάντως, θεωρώ ότι το CU ΑΝ μείνει όπως έχει (σε σχέση με το f2go κ την Cosmokarta με τις νέες από 21/12/2016 τιμές) θα είναι το συμφερότερο

στα φανερά (που δεν ψάχνεις όλο το app αν είσαι άσχετος κ μπαίνεις 1η φορά, ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΟ , εννοώ) πακέτα.

 

ΑΠΛΑ:

Με 6€ έχεις 300΄προς όλους (και διαλέγεις αν μιλάς με CU {οπότε το CU Talk a lot 600 με + 400΄προς CU} ή προς όλη τη Voda {οπότε το Talk2Voda 300 με +100΄προς Voda})

και

Με 8€ έχεις 400΄προς όλους (και διαλέγεις αν μιλάς με CU {οπότε το CU Combo 600 με + 400΄προς CU +200sms προς όλους +400 sms προς CU +60MB})

...........................................................................ή με Voda {οπότε το Talk2Voda 600 με +400΄προς Voda})

Το ενα πακετο δινει χρονο ομηλιας μονο προς vodafone cu δηλαδη αν καλεσεις καποιον και εχει vodafone συμβολαιο ή ala carte ή ολυμπιακος ή ή ή δεν θα τραβηξει απο τα 400λεπτα που λεει αυτο και θα τραβηξει απο τα λεπτα ομηλιας ""ανεξαρτητως δικτυου""

Το αλλο πακετο γραφει προς ΟΛΗ τη Vodafone, δηλαδη οτι και αν εχει ο αλλος (ειτε εχει vodafone συμβολαιο ή ala carte ή ολυμπιακος ή ή ή) αρκει να ειναι vodafone

Αναφερομαι μονο στα λεπτα ομηλιας και οχι σε sms-mms

Εγω αυτο καταλαβαινω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω, η διαφορά που λέει δεν είναι στα λεπτά προς το ίδιο δίκτυο. Απλά στην εφαρμογή στα λεπτά προς όλους δίνει +100 επιπλέον(400 στο σύνολο).
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω, η διαφορά που λέει δεν είναι στα λεπτά προς το ίδιο δίκτυο. Απλά στην εφαρμογή στα λεπτά προς όλους δίνει +100 επιπλέον(400 στο σύνολο).

 

Αριθμοφοβία διάχυτη,

Πρέπει να γίνει αυτό που λέει ο DimosVav με ευδιάκριτο τρόπο (με τις νέες τιμές).

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν εχει απαντηθεί αλλα τουλάχιστον στις προηγούμενες 3 σελίδες δεν βρηκα κατι...Μπορεί κάποιος να μου πει τι διαφορά έχει πλέον η ανανέωση σε κατάστημα με 5€ η 10€ και η ανανέωση με 10€ κάρτα στο περίπτερο?Κερδίζω κατι παραπάνω σε κάποια απο τις 2 επιλογές;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν εχει απαντηθεί αλλα τουλάχιστον στις προηγούμενες 3 σελίδες δεν βρηκα κατι...Μπορεί κάποιος να μου πει τι διαφορά έχει πλέον η ανανέωση σε κατάστημα με 5€ η 10€ και η ανανέωση με 10€ κάρτα στο περίπτερο?Κερδίζω κατι παραπάνω σε κάποια απο τις 2 επιλογές;

 

οχι δεν κερδιζεις τιποτα ειτε το κανεις μεσω ιντερνετ ειτε απο το καταστημα ειτε απο το περιπτερο δεν εχει διαφορα στο μπονους , το μπονους που εχεις ενεργοποιησει θα το παρεις σε καθε περιπτωση , εαν πχ κανεις ανανεωση 10 ευρω και βεβαια αμα θελεις να μαζεψεις 40 ποντους στην χρεωστικη american express bonus της alpha bank θα σε συμβουλευα να την κανεις με αυτην την καρτα επειδη ειναι μεγαλος συνεργατης και καθε ενα ευρω αντιστοιχει σε 4 ποντους! ,

Επισης στην Πειραιως με το προγραμμα yellows παλι μαζευεις ποντους (yellows ) θα κερδισεις 5yellows , διοτι καθε 2 ευρω με χρεωστικη καρτα κερδιζεις 1 yellow!, επισης αμα εχεις καρτα χρεωστικη της τραπεζας πειραιως με το προγραμμα go4more θα παρεις 2,5 ποντους , διοτι με καθε 4 ευρω κερδιζεις ενα ποντο!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καντε ενα sign in απο το MyCu, δινει 500 mb για ενα μηνα σε όσους αριθμούς έχουν ενεργοποιηθει πριν τις 31/10

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Καντε ενα sign in απο το MyCu, δινει 500 mb για ενα μηνα σε όσους αριθμούς έχουν ενεργοποιηθει πριν τις 31/10

 

Στα δίνει αμέσως μόλις κάνεις sign in ή σου λέει: "Επέλεξέ τα";

Σε ενημερώνει μέχρι πότε θα έχεις δικαίωμα να τα πάρεις;

Link to comment
Share on other sites

Στα δίνει αμέσως μόλις κάνεις sign in ή σου λέει: "Επέλεξέ τα";

Σε ενημερώνει μέχρι πότε θα έχεις δικαίωμα να τα πάρεις;

 

τα παίρνεις αυτόματα μόλις κάνεις είσοδο! και ισχύουν για 30 ημέρες! μια χαρά δωράκι Χριστουγέννων!!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τα παίρνεις αυτόματα μόλις κάνεις είσοδο! και ισχύουν για 30 ημέρες! μια χαρά δωράκι Χριστουγέννων!!

το θέμα είναι τρώει από αυτά η κλάσικά όποιο λήγει πρώτο οπότε χαμένα θα μου πάνε πάλι;

 

edit: τελικά τρώει απ αυτό το πακέτο άσχετα που λήγει μετά από άλλα που έχω

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι τρώει από αυτά η κλάσικά όποιο λήγει πρώτο οπότε χαμένα θα μου πάνε πάλι;

 

edit: τελικά τρώει απ αυτό το πακέτο άσχετα που λήγει μετά από άλλα που έχω

 

Εεεεε ναι: Γνωστόν αυτό.

Για αυτό ρωτάω {για όσους έχουν ήδη άλλο πακέτο}.

Αν ξέρει κάποιος ας το απαντήσει:

 

Και ποιά προθεσμία (ως πότε;) μπορείς να κάνεις είσοδο στο app για να πάρεις τα 500ΜΒ για 30 μέρες;

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα. Στο app να κανω sign in ή στο site?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο application του mycu κανεις sign in..

Το εκανα αυτο αλλα δεν...

Edit Α, mycu ειπες....σορρυ!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα από Vodafone. Ισχύει και για απλά καρτοκινητά, μπαίνοντας στην εφαρμογή my vodafone και στην ενότητα "προσφορές".
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω οτι ισχυει

Επισης, τρωει πρωτα απο τα mb της προσφορας, οχι απο αλλα που τυχον εχετε.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εχω στην κατοχη μου εναν κωδικο ανανεωσης

ομως δε ξερω αν ισχυει, καθως δεν εχω καρτοκινητο να δοκιμασω.

υπαρχει τροπος να δω αν ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

εχω στην κατοχη μου εναν κωδικο ανανεωσης

ομως δε ξερω αν ισχυει, καθως δεν εχω καρτοκινητο να δοκιμασω.

υπαρχει τροπος να δω αν ισχυει;

 

Ναι. Στείλε μου τον κωδικό να δοκιμάσω! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εχω στην κατοχη μου εναν κωδικο ανανεωσης

ομως δε ξερω αν ισχυει, καθως δεν εχω καρτοκινητο να δοκιμασω.

υπαρχει τροπος να δω αν ισχυει;

 

Μπας και το βρήκες πεταμένο στο δρόμο κ νομίζεις πως...; :lol:

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος παρά να το δοκιμάσεις:

α) είτε σε δικό σου Voda

β) είτε σε άλλο Voda.

 

 

 

Μου ήρθε μήνυμα από Vodafone. Ισχύει και για απλά καρτοκινητά, μπαίνοντας στην εφαρμογή my vodafone και στην ενότητα "προσφορές".

 

Τί ακριβώς λέει το sms;

Αναφέρει κάτι για το ως πότε μπορείς να μπεις στο app να πάρεις τα 500ΜΒ;

 

Πάντως πριν λίγο που μπήκα (από CU) στο app myvodafone (ΟΧΙ το mycu) δεν έγραφε τπτ στις προσφορές.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στείλε μου τον κωδικό να δοκιμάσω! :lol:

Στειλε πρωτα 10€ και μετα :D

 

 

Λες να το βρισκα πεταμενο στο δρομο και να το επαιρνα??? :lol:

Απο χέρι σε χερι ηρθε σε μενα.

Λαθος αρχική αγορα. Για κάρτα wind πήγαινε ο κάτοχος, σε voda κατέληξε :p

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς λέει το sms;

Αναφέρει κάτι για το ως πότε μπορείς να μπεις στο app να πάρεις τα 500ΜΒ;

 

Πάντως πριν λίγο που μπήκα (από CU) στο app myvodafone (ΟΧΙ το mycu) δεν έγραφε τπτ στις προσφορές.

 

δεν αναφέρει κάτι για προθεσμία.

 

http://i.imgur.com/Qd3EXFY.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχτές είχα μπει στο my cu app και εμένα μου είχε βγάλει μια φωτογραφία για το δώρο ότι ενεργοποιήθηκε, σήμερα μπήκα και ενεργοποίησα του πατέρα μου και της μητέρας μου και δεν εμφάνισε, τίποτα ενώ τους ήρθε κανονικά μυνημα στο κινητό μια την ενεργοποίηση!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εχτές είχα μπει στο my cu app και εμένα μου είχε βγάλει μια φωτογραφία για το δώρο ότι ενεργοποιήθηκε, σήμερα μπήκα και ενεργοποίησα του πατέρα μου και της μητέρας μου και δεν εμφάνισε, τίποτα ενώ τους ήρθε κανονικά μυνημα στο κινητό μια την ενεργοποίηση!

 

προσπαθω να παρω τα 500mb αλλα δεν πιστωνονται ...μηπως υπαρχει κανενα προβλημα

και σε cu και se αλακαρτε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...