Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5€ για ανανεωση, απο που μπορω να βαλω;

Σε κατάστημα;

 

Ναι, στο κατάστημα δέχονται ανανέωση απο 5 ευρώ και πάνω.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο κατάστημα δέχονται ανανέωση απο 5 ευρώ και πάνω.

thanks.

 

Να ρωτησω και κατι ακομη σχετικο, κι ας ακουγεται καπως χαζη η ερωτηση:

στο καταστημα, μονο σου 'περνανε' τα χρηματα στην sim που θα τους πεις,

ή μπορουν και να σου εκτυπωσουν πχ 5αρες καρτες για να τις εχω και να τις βαζω οποτε θελω εγω;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τις περνάνε και σου περνάνε και όποιο πρόγραμμα θέλεις σε όποιο τηλεφωνικό νούμερο σου θέλεις.Πάντα της βονταφον Έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Πηρα καινουριο cu απο προωθητρια σε εμπορικο κεντρο σαββατο πρωι. Ποτε θα ταυτοποιηθει για να μπορω να το χρησιμοποιησω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το πηρες δωρεαν με μηδεν υπολοιπο?

 

Δωρεαν το πηρα για υπολοιπο δεν ξερω δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μόλις ήρθε :

TA XPIΣTOYΓENNA MIΛHΣEΣ ΔΩPEAN ME TOYΣ AΓAΠHMENOYΣ ΣOY KAI TΩPA O NEOΣ XPONOΣ MΠAINEI KAI AYTOΣ..TΣAMΠE. 2GB AΠO TO CU ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ ΔΩPEAN EΩΣ 24 IANOYAPIOY! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE N ΣTO 1398.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε πριν λίγο. Το έστειλα και θα έχω τζαμπέ για δύο εβδομάδες σχεδόν...

Χαλαρά...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

τα 2 g δεν φαίνονται στις εφαρμογές....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μιά κάρτα CU δεύτερο αριθμό που λήγει την Παρασκευή 15/1. Για το υπόλοιπο που είναι μόλις 0,03 ευρώ δεν με νοιάζει να το χάσω αλλά έχει και περίπου 900 ΜΒ απο το πάρε να 'χεις. Ξέρει κανένας απο εσάς να μου πει αν δεν βάλω κάρτα αν μαζί με το υπολοιπόμενο ποσό χάνω και τα ΜΒ ή όχι; Και αν δεν τα χάνω μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εχω μιά κάρτα CU δεύτερο αριθμό που λήγει την Παρασκευή 15/1. Για το υπόλοιπο που είναι μόλις 0,03 ευρώ δεν με νοιάζει να το χάσω αλλά έχει και περίπου 900 ΜΒ απο το πάρε να 'χεις. Ξέρει κανένας απο εσάς να μου πει αν δεν βάλω κάρτα αν μαζί με το υπολοιπόμενο ποσό χάνω και τα ΜΒ ή όχι; Και αν δεν τα χάνω μπορώ να τα χρησιμοποιήσω ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο;

 

Έχω κι εγώ CU. Το Μάη 2015 έβαλα ένα πακέτο ΜΒ λίγες μέρες πριν τη λήξη του υπολοίπου (στο 6μηνο, όπως ίσχυε τότε).

 

Έληξε το υπόλοιπο και τα ΜΒ τα χρησιμοποιούσα κανονικά με 0,00€ υπόλοιπο. Αλλά ειδικά για το "πάρε να'χεις" από φίλους δεν ξέρω. Πακέτο ΜΒ είχα βάλει ελάχιστες μέρες πριν τη λήξη υπολοίπου. Το ίδιο δεν είναι όμως, ουσιαστικά; Τα ΜΒ μετά τη λήξη υπολοίπου (με 0,00€) δεν χρησιμοποιούνται μόνο στη Wind, ακόμα και με την τελευταία της ανακοίνωση.

http://i68.tinypic.com/116m2qs.png

 

Μάλιστα, 1 μήνα παρά κάτι (Ιούνης 2015) και ενώ είχα αφήσει ληγμένο το υπόλοιπο στο CU πήρα sms "Βάλε 10€ ως... και θα έχεις 300΄όλους ΔΩΡΕΑΝ"!!

Και έβαλα κάρτα τον Ιούλη 2015 και λήγει το υπόλοιπο μου κι εμένα αυτές τις μέρες του Γενάρη, όπως σε εσένα.

http://i65.tinypic.com/25q58oj.png

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Φοβήθηκαν μην την παρατήσεις τελείως και άρχισαν τις προσφορές, ε;

Οκ. Σ' ευχαριστώ για την πληροφορία.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω να έρθω σε CU από cosmote καρτοσυμβόλαιο πότε πρέπει να κάνω τη σχετική αίτηση φορητότητας;

Απορώ διότι σε ερώτημα σε κατάστημα μου είπαν ότι μπορεί να κάνει πάνω από 1 μήνα!

Το καρτοσυμβόλαιό μου λήγει 4/2. Να κάνω τώρα την αίτηση;

Link to comment
Share on other sites

O NEOΣ XPONOΣ MΠAINEI..TΣAMΠE! 2GB AΠO TO CU ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ ΔΩPEAN EΩΣ 24 IANOYAPIOY! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE N ΣTO 1398.

Μου ηρθε σημερα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να δίνει τσάμπα δεδομένα και να έχουμε ταχύτητες 2g, καλύτερα να τα πληρώνουμε!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί 2G; Μια χαρά έχω 4G και μάλιστα πολύ πολύ γρηγορότερο από το κάρβουνο την hol που έχω και δεν έχω σπίτι.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα καινουριο cu απο προωθητρια σε εμπορικο κεντρο σαββατο πρωι. Ποτε θα ταυτοποιηθει για να μπορω να το χρησιμοποιησω?

 

τα νούμερα που δίνουν έξω συνήθως είναι ήδη ενεργοποιημένα αλλά χωρίς μονάδες και τα ταυτοποιούν με τα στοιχεία σου αργότερα, αν δεν έχει ενεργοποιηθεί κάνε μια κλήση στο 1252 να ενεργοποιηθεί

Link to comment
Share on other sites

Γιατί 2G; Μια χαρά έχω 4G και μάλιστα πολύ πολύ γρηγορότερο από το κάρβουνο την hol που έχω και δεν έχω σπίτι.

Γίνεται συμφόρηση του δικτύου και η ταχύτητα είναι σαν 2G ενώ πιάνεις 4G. Πάντα στις γιορτές και όταν δίνει μεγάλο όγκο δωρεάν τα ίδια!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

OK δεν το αμφισβητώ, απλά επειδή δεν κλείνω ποτέ τα δεδομένα, πάντα και όποτε ανοίγω το τηλέφωνο, πηγαίνει σφεντόνα. Ειλικρινά δεν έχω πρόβλημα σε αυτό με την Vodafone, αντίθετα από την hol.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...