Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι την προσφορά την βγάζει μέσω του My Vodafone ενώ δεν τη βγάζει στο My CU.

 

Γιατί όμως να υπάρχει διαχωρισμός στις δύο εφαρμογές και γιατί μην ενημερώνει κάπως για τις προφορά αυτή το κοινό;

Link to comment
Share on other sites

http://i67.tinypic.com/jz8aau.jpg

 

Μήπως μια Windows app?

 

Λέωωω τώρααααα!!

Ας καταφέρουν πρώτα να φτιάξουν μια σωστή εφαρμογή για το Android, όπως της Wind

(εν τω μεταξύ μόλις είδα το sms αυτό νομιζα ήταν απειλή για να βάλω κάρτα :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Στο app My Vodafone εννοείς;

 

Για δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις/καταργήσεις και ξανακατεβάσεις/εγκαταστήσεις: Στις προσφορές θα πας αφού κάνεις login (να θυμάσαι τους κωδικούς σου). Πριν το login δεν τη βγάζει την προσφορά με τα 500ΜΒ . Το βγάζει πάνω-πάνω, πριν την προσφορά για συνδέσεις/καρτοπρόγραμμα.

Χτες 1/1/2016 μου το'βγαλε με τελείως καινούρια εγκατάσταση του My Vodafone. Και από WiFi εγκατάσταση, όχι με δεδομένα Voda CU.

 

Να ρωτήσω:

Το My CU app δεν ανοίγει αν το κινητό που το έχεις εγκαταστήσει δεν έχει εκείνη τη στιγμή μέσα τη sim της CU;

ναι στο myvodafone

καινούρια εγκατάσταση και εγώ.

πάω στις προσφορές και έχει μόνο napster και τα 500 για συνδρομητές συμβολαίου.

σημειώνω οτι έχω αρκετό καιρό να ενεργοποιήσω πακέτο(είναι η sim στο tablet και τη φορτώνω ΜΒ με πάρε να χεις απο το κιν) αλλά έκανα ανανέωση υπολοίπου 26/12 γιατί έληγε το 6μηνο απο τη προηγούμενη και θα έχανα και αυτά που είχα μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Η Υπηρεσία Vodafone Double υποστηρίζει 4G?.Φλος θέλει να κάνει αντικατάσταση καρτας sim του CU student αλλα χωρίς να χάσει και το προνόμιο. Aπο οτι διάβασα πληρώνεις εφ' απαξ 10 για την υπηρεσία.

εχω κανει vodafone double και μεχρι στιγμης δεν εχω πιασει 4g ... πειραια , πατρα τουλαχιστον . Απλα φιλος με whats up πιανει 4g στον πειραια [οχι παντοτε καμπανα ομως ]ξερω γω...τεσπα

 

και για καποιο λογο πληρωσα 5 ευρω οχι 10 οταν εκανα την υπηρεσια :P

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

ναι στο myvodafone

καινούρια εγκατάσταση και εγώ.

πάω στις προσφορές και έχει μόνο napster και τα 500 για συνδρομητές συμβολαίου.

σημειώνω οτι έχω αρκετό καιρό να ενεργοποιήσω πακέτο(είναι η sim στο tablet και τη φορτώνω ΜΒ με πάρε να χεις απο το κιν) αλλά έκανα ανανέωση υπολοίπου 26/12 γιατί έληγε το 6μηνο απο τη προηγούμενη και θα έχανα και αυτά που είχα μέσα.

 

Κάποια "λογική" στο Προσφορές του app σε επιλεκτικές "Προσφορές" δεν μπορώ να διακρίνω.

Εδώ στα CU έβγαζε στο app My Vodafone ακόμα και την προσφορά 500ΜΒ για συμβόλαια/καρτοπρόγραμμα πριν τις γιορτές!!

Πάντως, όντως στο sms 500 στο 1252 έβγαζε "Δεν ισχύει στο πρόγραμμα χρήσης σας", ενώ η προσφορά 500ΜΒ υπήρχε χτες 1/1/2016!!! Ενώ είναι η ίδια προσφορά.

 

Να κάνει τόσο επιλεκτικές προσφορές, σε άλλους ναι και σε άλλους όχι, μέσω του app, δεν το καταλαβαίνω.

Δεν είναι τα sms προσφορών ("Στείλε....στο.... για....) που είναι προσωπικά με κριτήρια (κάρτας, υπολοίπου κλπ).

 

Τόσο προσωποποιημένο και το app, δεν το περίμενα.....!

 

Πάντως χωρίς promotion της προσφοράς 500ΜΒ δεν το περίμενα.

Τόση διαφήμιση για 1500΄ για 1 βδομάδα και τώρα στα 500ΜΒ για 2 βδομάδες nichts?

Link to comment
Share on other sites

http://i67.tinypic.com/jz8aau.jpg

 

 

 

 

 

Μήπως μια Windows app?

 

 

 

 

 

Λέωωω τώρααααα!!

 

 

 

Τους τα έχω "ψάλει" όπου βρω ευκαιρία. Πέρα βρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Τους τα έχω "ψάλει" όπου βρω ευκαιρία. Πέρα βρέχει.

 

"Κάρτα", κάρτα βάλτε ("ΚΑΝΕΙΣ" που λέει το sms) να ΕΧΕΙΣ.......

 

 

Ας καταφέρουν πρώτα να φτιάξουν μια σωστή εφαρμογή για το Android, όπως της Wind

(εν τω μεταξύ μόλις είδα το sms αυτό νομιζα ήταν απειλή για να βάλω κάρτα :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Στην myCU δεν πήρε κάτι το μάτι μου για τα mb. Μάλλον θα βάλω τις επόμενες μέρες την myVodafone, θα πάρω τα mb και θα φάει πάλι σουτ.

 

Όντως στην εφαρμογή CU δεν εμφανίζεται η προσφορά για τα δωρεάν ΜΒ. Εγω ξαναεγκατέστησα την εφαρμογή My Vodafone και μόλις έκανα Login μου εμφάνισε πάνω - πάνω το μήνυμα "Προσφορά μόνο για σένα" και είχε μέσα τα 500 ΜΒ για CU, 500 MB για συμβόλαια και την προσφορά του Napster. Το ενεργοποίησα και μετά απεγκατέστησα την εφαρμογή και στο widget του CU μου εμφανίζει κανονικά τα έξτρα ΜΒ ενω όταν μπω στην εφαρμογή μου γράφει και την ημερομηνία λήξης της προσφοράς. Κακώς πάντως δεν γίνεται να την ενεργοποίησεις και απο την CU εφαρμογή αφού υποτίθεται ότι για αυτό την έφτιαξαν...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Όντως στην εφαρμογή CU δεν εμφανίζεται η προσφορά για τα δωρεάν ΜΒ. Εγω ξαναεγκατέστησα την εφαρμογή My Vodafone και μόλις έκανα Login μου εμφάνισε πάνω - πάνω το μήνυμα "Προσφορά μόνο για σένα" και είχε μέσα τα 500 ΜΒ για CU, 500 MB για συμβόλαια και την προσφορά του Napster. Το ενεργοποίησα και μετά απεγκατέστησα την εφαρμογή και στο widget του CU μου εμφανίζει κανονικά τα έξτρα ΜΒ ενω όταν μπω στην εφαρμογή μου γράφει και την ημερομηνία λήξης της προσφοράς. Κακώς πάντως δεν γίνεται να την ενεργοποίησεις και απο την CU εφαρμογή αφού υποτίθεται ότι για αυτό την έφτιαξαν...

 

Πριν ξαναεγκαταστήσεις το app MyVodafone δεν είχε την προσφορά 500ΜΒ για CU πάνω-πάνω , έτσι;

Και στην έβγαλε όταν ξαναεγκατέστησες το ίδιο app.

 

Πολύ πιθανό το δώρο 500ΜΒ για 2 βδομάδες να "προορίζεται" για νέους χρήστες του app.

Λογικά, για τον ίδιο λόγο, μιας και το app MyCU είναι πρόσφατο σε αυτό έπρεπε να τη βγάζει την προσφορά 500ΜΒ σαν κίνητρο εγκατάστασης.

 

Και όχι σε νέους χρήστες του app MyVodafone.

Περίεργο , πάντως , σε άλλους να τη βγάζει και σε άλλους όχι.

Και μάλιστα χωρίς promotion!! "Όσοι εγκαταστήσουν το app......θα...." , όταν μάλιστα δεν έχει προϋπόθεση "κάρτας" πρόσφατης!!

 

Μας μαθαίνει η CU και να ξαναεγκαθιστούμε τα app της συχνά, μπας και "πάρουμε κάτι κρυφό"!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν νομίζω να παίζει ρόλο αν έχεις κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας πρόσφατα. Εγω είχα βάλει κάρτα τελευταία φορά στις 10 /12.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα στο κινητό του πατέρα μου που είχα εγκαταστήσει την εφαρμογή my Vodafone σε αυτό πριν από περίπου 3 μήνες, και είχε κανονικά το bonus των 500mb στις προσφορές. Τελευταία ανανέωση είχε κάνει πριν 1 μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα υπήρχε κανονικά η προσφορά. Έχω κρατήσει και το myVodafone και την νέα εφαρμογή του CU.
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα στην εφαρμογή myvodafone εμφάνιζε την προσφορά μέσα στα πακέτα, αφού έκανα log in (λόγω wifi). Επίσης έχω να ενημερώσω την εφαρμογή κατι μήνες. :p

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα στο κινητό του πατέρα μου που είχα εγκαταστήσει την εφαρμογή my Vodafone σε αυτό πριν από περίπου 3 μήνες, και είχε κανονικά το bonus των 500mb στις προσφορές. Τελευταία ανανέωση είχε κάνει πριν 1 μήνα.

 

αφορά και καρτοκινητα Ολυμπιακός? επίσης μόνο από αυτήν την εφαρμογή μπορεί κάποιος να το ενεργοποιήσει?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εγώ είμαι παναθηναϊκός, και δε θα μπορούσα να ξέρω την απάντηση σε αυτό το ερώτημα... :lol:

 

Δοκίμασε στην εφαρμογή. Δεν νομίζω πως είναι ιδιαίτερα δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη του cu , αυτο με τον χαρτη τι ειναι ? Να βλεπουν και να βλέπεις που είναι οι φιλοι σου? :/
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Η Υπηρεσία Vodafone Double υποστηρίζει 4G?.Φλος θέλει να κάνει αντικατάσταση καρτας sim του CU student αλλα χωρίς να χάσει και το προνόμιο. Aπο οτι διάβασα πληρώνεις εφ' απαξ 10 για την υπηρεσία.

Ναι υποστηριζει 4g

εχω κανει vodafone double και μεχρι στιγμης δεν εχω πιασει 4g ... πειραια , πατρα τουλαχιστον . Απλα φιλος με whats up πιανει 4g στον πειραια [οχι παντοτε καμπανα ομως ]ξερω γω...τεσπα

 

και για καποιο λογο πληρωσα 5 ευρω οχι 10 οταν εκανα την υπηρεσια :P

Εχεις ενεργοποιησει το 4g (Mε sms ή τηλεφωνικα) ? Με double 4g ειμαι στη πατρα χωρις προβληματα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα εχω στειλει το μηνυμα.. και μου ρθε απαντηση οτι ενεργοποιηθηκε. Μαλιστα το ξαναστειλα λιγο μετα αφου εκανα το ποστ και μου ρθε απαντηση οτι εχει ηδη ενεργοποιηθει. Κοιτα σε πατρα πχ τει και κεντρο πιανω H+ ενω φιλος μου διπλα-διπλα με wu πιανει 4g ... τοιδιο και στον πειραια :/ εχω το s6 και εχω βαλει στις ρυθμισεις στο δικτυο αυτοματα ,δηλαδη 4g 3g τα παντα ολα :P
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα εχω στειλει το μηνυμα.. και μου ρθε απαντηση οτι ενεργοποιηθηκε. Μαλιστα το ξαναστειλα λιγο μετα αφου εκανα το ποστ και μου ρθε απαντηση οτι εχει ηδη ενεργοποιηθει. Κοιτα σε πατρα πχ τει και κεντρο πιανω H+ ενω φιλος μου διπλα-διπλα με wu πιανει 4g ... τοιδιο και στον πειραια :/ εχω το s6 και εχω βαλει στις ρυθμισεις στο δικτυο αυτοματα ,δηλαδη 4g 3g τα παντα ολα :P

 

Κάνε και μια επανεκκίνηση στο κινητό αν δεν έκανες ήδη και αν συνεχίσει να μην δείχνει 4G μπες απο το my account στην σελίδα vodafone.gr με τους κωδικούς σου CU. Έχει ένα πεδίο που ενεργοποιείς το 4G χειροκίνητα. Αν δεν βγάλεις άκρη επικοινώνησε μαζί τους ή πήγαινε σε ένα κατάστημα.

 

Edit: Δεν εμφανίζει πλέον την επιλογή χειροκινητης ενεργοποίησης απο το my account. Οπότε δες τις άλλες επιλογές.

Edited by Dimos_Vav

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

αφορά και καρτοκινητα Ολυμπιακός? επίσης μόνο από αυτήν την εφαρμογή μπορεί κάποιος να το ενεργοποιήσει?

Εγω παρολο που ειμαι απο παντα Παναθηναικος εχω καρτοκινητο Ολυμπιακος και πηρα τα 500mb χωρις να εχω βαλει καρτα στο νουμερο εδω και 1 χρονο.Το νουμερο ανανεωνεται επειδη αλλαζω πακετο καρτοκινητης μεσω του 1266.Δηλαδη το κανω cu το καλοκαιρι που δεν εχει πρωταθλημα και το χειμωνα παλι Ολυμπιακος.Και ανανεωνεται η ημερομηνια ληξης της συνδεσης, χωρις ομως να ανανεωσω με μοναδες.Το εχω για φτηνο ιντερνετ το Ολυμπιακος.Με 10 ευρω εχω γυρω στα 2,5 με 3 η και παραπανω γιγα ιντερνετ αναλογα τα γκολ του Ολυμπιακου.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρολο που ειμαι απο παντα Παναθηναικος εχω καρτοκινητο Ολυμπιακος και πηρα τα 500mb χωρις να εχω βαλει καρτα στο νουμερο εδω και 1 χρονο.Το νουμερο ανανεωνεται επειδη αλλαζω πακετο καρτοκινητης μεσω του 1266.Δηλαδη το κανω cu το καλοκαιρι που δεν εχει πρωταθλημα και το χειμωνα παλι Ολυμπιακος.Και ανανεωνεται η ημερομηνια ληξης της συνδεσης, χωρις ομως να ανανεωσω με μοναδες.Το εχω για φτηνο ιντερνετ το Ολυμπιακος.Με 10 ευρω εχω γυρω στα 2,5 με 3 η και παραπανω γιγα ιντερνετ αναλογα τα γκολ του Ολυμπιακου.

 

Σωστόοοος: Παναθας κόκκινος!

Σοβαρά, τώρα: Μεγάλη διευκόλυνση για 2ο ή 3ο νούμερο η Cosmote και η Vodafone σε καρτοκινητή:

Ακόμα και με 0,00€ υπόλοιπο ή και μετά τη λήξη υπολοίπου (3μηνο πια), οποιαδήποτε προσφορά μπορεί να χρησιμοποιηθεί, σε σχέση με τη Wind καρτοκινητή που με 0,00€ υπόλοιπο (άρα μετά τη λήξη 6μήνου) δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί καμιά προσφορά ή πακέτο που ενεργοποιήθηκε το πολύ 1 μήνα πριν το 0,00€.

 

Να σε ρωτήσω:

Ποιά είναι η καλύτερη περίοδος που βάζει τα πιο πολλά γκολ ο Ολυμπιακός να βάζω 10€υρη; ώστε να έχω τα πιο πολλά γκολ/€ στο μήνα μετά την 10€υρη κάρτα; Σεπτέμβρης, Οκτώβρης; Πότε;

 

Αν και δεν ασχολούμαι καθόλου με ποδόσφαιρο, λέω να κάνω κι εγώ το ίδιο με σένα...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και μια επανεκκίνηση στο κινητό αν δεν έκανες ήδη και αν συνεχίσει να μην δείχνει 4G μπες απο το my account στην σελίδα vodafone.gr με τους κωδικούς σου CU. Έχει ένα πεδίο που ενεργοποιείς το 4G χειροκίνητα. Αν δεν βγάλεις άκρη επικοινώνησε μαζί τους ή πήγαινε σε ένα κατάστημα.

 

Edit: Δεν εμφανίζει πλέον την επιλογή χειροκινητης ενεργοποίησης απο το my account. Οπότε δες τις άλλες επιλογές.

τους εστειλα στο viber και μου απαντησαν οτι ειναι ενεργοποιημενο το 4g,,, τι αλλες ενεργειες μπορω ν κανω? εχω κανει ριμπουτ εννοειται :P

Σωστόοοος: Παναθας κόκκινος!

Σοβαρά, τώρα: Μεγάλη διευκόλυνση για 2ο ή 3ο νούμερο η Cosmote και η Vodafone σε καρτοκινητή:

Ακόμα και με 0,00€ υπόλοιπο ή και μετά τη λήξη υπολοίπου (3μηνο πια), οποιαδήποτε προσφορά μπορεί να χρησιμοποιηθεί, σε σχέση με τη Wind καρτοκινητή που με 0,00€ υπόλοιπο (άρα μετά τη λήξη 6μήνου) δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί καμιά προσφορά ή πακέτο που ενεργοποιήθηκε το πολύ 1 μήνα πριν το 0,00€.

 

Να σε ρωτήσω:

Ποιά είναι η καλύτερη περίοδος που βάζει τα πιο πολλά γκολ ο Ολυμπιακός να βάζω 10€υρη; ώστε να έχω τα πιο πολλά γκολ/€ στο μήνα μετά την 10€υρη κάρτα; Σεπτέμβρης, Οκτώβρης; Πότε;

 

Αν και δεν ασχολούμαι καθόλου με ποδόσφαιρο, λέω να κάνω κι εγώ το ίδιο με σένα...

συνηθως οταν παιζει με κοντινες ομάδες εντός εδρας ,τουλαχιστον ετσι πιστευω :P ανεξαρτητου μήνα ... προς το τελος του πρωταθληματος ισως να μη βαζει τοσα πολλα....:ninja::whistle:

:superman:
Link to comment
Share on other sites

τους εστειλα στο viber και μου απαντησαν οτι ειναι ενεργοποιημενο το 4g,,, τι αλλες ενεργειες μπορω ν κανω? εχω κανει ριμπουτ εννοειται :P

 

Η sim σου είναι σχετικά πρόσφατη ή από το πριν το 2010; Ίσως θέλει αλλαγή η sim λόγω παλαιότητας για να πιάσει 4G.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...