Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι θέμα έχουν στην vodafone με τις φορητότητες;

Εκτός απο τις πίπες για "τεχνικό πρόβλημα" πήγαν να με χρεώσουν 5€ και για την νέα sim που θα έβγαινε. :happy:

Είχα επικοινωνήσει νωρίτερα με την εξυπηρέτηση όπου δεν μου ανέφεραν κάποια χρέωση (έχω και το email), όμως στο κατάστημα οι υπάλληλοι δεν χαμπάριαζαν...

Τι ισχύει γενικά, ή το κάθε κατάστημα χρεώνει ότι του καπνίσει;

 

Τούρμπο με κάνανε, το ψήνω άγρια να το τραβήξω στην εεττ.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δω ενας αριθμος βονταφον εαν ειναι καρτοκινητο ή CU ή κατι αλλο; Επισης, ο κατοχος της γραμμης λεει πως οι μοναδες φευγουν πολυ γρηγορα χωρις να μιλαει. Πριν λιγο καιρο ειχε 6.5 ευρω και τωρα δεν εχει καθολου και οπως ισχυριζεται εχει μιλισει μονο 2 λεπτα σε αλλον αριθμο βονταφον (δεν υπαρχει καποιο προγραμμα ενεργοποιημενο θελω να πιστευω, πως το βλεπω αυτο; ).

 

Αυτο που θελω να κανω ειναι με ενα σταθερο "παγιο" (5-10 ευρω) τον μηνα, να εχει ΑΥΤΟΜΑΤΑ ενα πακετο δωρεαν προς κινητα (προς βονταφον 90%) τον περιπτωσεων και χωρις να χρειαζεται να κανει κατι για να ενεργοποιει πακετα κτλ γιατι ειναι μεγαλης ηλικιας ατομο.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα καλέσει την εξυπηρέτηση πελατών και θα ζητήσει να δουν αν κάποια υπηρεσία είναι ενεργοποιημένη.

Στην Vodafone εκτός από τα 5ψήφια παίζει και μια εταιρεία που εκμεταλεύεται συνδρομές Vodafone Live,

Αυτό ενεργοποιείται χωρίς μήνυμα , μόνο και μόνο αν επισκευτεις μια σελίδα στο internet και πατήσεις αποδοχή,

Θα βάλει φραγή σε αυτά , και απο-εγγραφή από την υπηρεσία του live.

Επίσης αν τυχόν έχει ανοικτά data του τρώει ενα ευρώ την ημέρα χωρίς ενημέρωση.

Μπορεις να βάλεις το πακέτο των 200 λεπτών με αυτόματη ανανέωση κάθε φορά που βάζεις κάρτα.

Επίσης ανοίγοντας online account , μπορεις να το παρακολουθεις μέσω internet.

Για να δεις αν ένα πακέτο είναι CU θα το δεις από το menu του 1252 από άλλο CU

Για να δεις αν είναι σύνδεση κάλεσε 1254 και δώσε το νούμερο ( δεν θα ολοκληρώσεις την ανανέωση ) αλλά αν είναι συμβόλαιο δεν θα προχωρήσει η διαδικασία.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Θα καλέσει την εξυπηρέτηση πελατών και θα ζητήσει να δουν αν κάποια υπηρεσία είναι ενεργοποιημένη.

Στην Vodafone εκτός από τα 5ψήφια παίζει και μια εταιρεία που εκμεταλεύεται συνδρομές Vodafone Live,

Αυτό ενεργοποιείται χωρίς μήνυμα , μόνο και μόνο αν επισκευτεις μια σελίδα στο internet και πατήσεις αποδοχή,

Θα βάλει φραγή σε αυτά , και απο-εγγραφή από την υπηρεσία του live.

Επίσης αν τυχόν έχει ανοικτά data του τρώει ενα ευρώ την ημέρα χωρίς ενημέρωση.

Μπορεις να βάλεις το πακέτο των 200 λεπτών με αυτόματη ανανέωση κάθε φορά που βάζεις κάρτα.

Επίσης ανοίγοντας online account , μπορεις να το παρακολουθεις μέσω internet.

Για να δεις αν ένα πακέτο είναι CU θα το δεις από το menu του 1252 από άλλο CU

Για να δεις αν είναι σύνδεση κάλεσε 1254 και δώσε το νούμερο ( δεν θα ολοκληρώσεις την ανανέωση ) αλλά αν είναι συμβόλαιο δεν θα προχωρήσει η διαδικασία.

 

Αυτο που λεει με 5 ευρω 200 λεπτο προς ολους ειναι και για κινητα; Ελεγα να βαλω για 2 αριθμους το 0.01 ευρω το λεπτο χρεωση και ταυτοχρονα το 200 λεπτα με ολους. Το κινητο ειναι ενα παλιο νοκια και δεν νομιζω να εχει προβλημα με το ιντερνετ. Αλλο CU δεν μπορω να βρω. Πως θα δω απο αλλο CU εαν ειναι cu? Εαν παρω την εξυπηρετηση πελατων θα μπορεσει να με εξυπηρετησει; Ειναι δωρεαν η εξυπηρετηση;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει κανένα καλό πακέτο για ίντερνετ σε περιαγωγή στην Ευρώπη. Κοίταξα στο site και είδα αυτό το σερφαρε ελεύθερα στο εξωτερικό με χρήση του πακέτου που έχεις στην Ελλάδα με 5 ευρώ/μήνα.

Ισχύει κάτι τέτοιο? Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει με 5 ευρω 200 λεπτο προς ολους ειναι και για κινητα; Ελεγα να βαλω για 2 αριθμους το 0.01 ευρω το λεπτο χρεωση και ταυτοχρονα το 200 λεπτα με ολους. Το κινητο ειναι ενα παλιο νοκια και δεν νομιζω να εχει προβλημα με το ιντερνετ. Αλλο CU δεν μπορω να βρω. Πως θα δω απο αλλο CU εαν ειναι cu? Εαν παρω την εξυπηρετηση πελατων θα μπορεσει να με εξυπηρετησει; Ειναι δωρεαν η εξυπηρετηση;

 

Για να μάθεις αν ένας αριθμός ειναι cu καλείς 1252 επιλογή 4

 

Η κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών στοιχίζει 0,25

´

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει κανένα καλό πακέτο για ίντερνετ σε περιαγωγή στην Ευρώπη. Κοίταξα στο site και είδα αυτό το σερφαρε ελεύθερα στο εξωτερικό με χρήση του πακέτου που έχεις στην Ελλάδα με 5 ευρώ/μήνα.

Ισχύει κάτι τέτοιο? Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

Ναι ισχύει για συμβόλαια

Αλλά εδω μιλάμε για καρτοκινητά

Δες : http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1373

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει κανένα καλό πακέτο για ίντερνετ σε περιαγωγή στην Ευρώπη. Κοίταξα στο site και είδα αυτό το σερφαρε ελεύθερα στο εξωτερικό με χρήση του πακέτου που έχεις στην Ελλάδα με 5 ευρώ/μήνα.

Ισχύει κάτι τέτοιο? Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

 

εγώ ξέρω τα δύο προγράμματα που αναφέρονται εδώ http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/roaming/surf-abroad/

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα. Ο πακίτης είμαι εγώ. Πράγματι είχα κάνει λάθος για την προσφορά των 500ΜΒ, θεώρησα μιας και το είδα στο my vodafone, ότι ισχύει και για εμένα. Τώρα κατέβασα το cu app. Επίσης, κι εγώ ανανεώνω πάντα 1 ημέρα πριν για να είμαι σίγουρος. :)

 

Ποιες οι διαφορές τους;

http://s3.postimg.org/gm7il5637/image.jpg

Edited by pakitis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: σε online ανανέωση με 10Ε η vodafone δεν δίνει 1GB (αντί τα 250 mb) για την πρώτη online ανανέωση του μήνα λόγω προσφοράς; Εμένα μου έδωσε μόνο 500mb Γιατί συνέβη αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: σε online ανανέωση με 10Ε η vodafone δεν δίνει 1GB (αντί τα 250 mb) για την πρώτη online ανανέωση του μήνα λόγω προσφοράς; Εμένα μου έδωσε μόνο 500mb Γιατί συνέβη αυτο;

 

Στις 22 του μήνα έβαλα. 500μβ για τα 10€ κι άλλα 500 γιατι ηταν η πρώτη του μήνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικά όταν λέμε 1 GB με 10Ε οnline ανανέωση εννοούμε 500mb από το just surf and bonus + 500mb λόγω της ανανέωσης; μήπως γι αυτό πήρα μόνο 500mb γιατί έχω βάλει τις 2 ώρες προς vodafone και όχι το just surf and bonus?
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα. Ο πακίτης είμαι εγώ. Πράγματι είχα κάνει λάθος για την προσφορά των 500ΜΒ, θεώρησα μιας και το είδα στο my vodafone, ότι ισχύει και για εμένα. Τώρα κατέβασα το cu app. Επίσης, κι εγώ ανανεώνω πάντα 1 ημέρα πριν για να είμαι σίγουρος. :)

 

Ποιες οι διαφορές τους;

http://s3.postimg.org/gm7il5637/image.jpg

 

το ένα έχει μόνο ίντερνετ και το άλλο είναι combo πακέτο. βέβαια αφού υπάρχει και το Vodafone passport πιο πολύ σε συμφέρει στην Ιταλία να κάνεις αναπάντητη και σε παίρνουν τηλέφωνο αφού χρεώνεσαι 0.83 ευρώ και μιλάς μια ώρα .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στις 22 του μήνα έβαλα. 500μβ για τα 10€ κι άλλα 500 γιατι ηταν η πρώτη του μήνα.

 

Το ίδιο και σε μένα,έκανα ανανεωση σημερα...

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βάλουν να στέλνουν μήνυμα μία μέρα πριν ότι λήγει το πακέτο σου;; Για ακόμη μια φορά έχασα όλα τα λεπτά μου κ μόλις το θυμήθηκα και μπήκα στο myaccount τότε έστειλαν μήνυμα ότι το πακέτο έληξε. Ντροπή.:mad:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βάλουν να στέλνουν μήνυμα μία μέρα πριν ότι λήγει το πακέτο σου;; Για ακόμη μια φορά έχασα όλα τα λεπτά μου κ μόλις το θυμήθηκα και μπήκα στο myaccount τότε έστειλαν μήνυμα ότι το πακέτο έληξε. Ντροπή.:mad:

 

να βαζεις υπενθυμιση 2 ημερες νωριτερα και να ανανεωνεις το πακετο 2 μερες πριν ληξει ετσι ωστε να εισαι παντα ενταξει! , δεν νομιζω να το βαλουνε ποτε και να σου στειλνει μυνημα οτι ληγει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βάλουν να στέλνουν μήνυμα μία μέρα πριν ότι λήγει το πακέτο σου;; Για ακόμη μια φορά έχασα όλα τα λεπτά μου κ μόλις το θυμήθηκα και μπήκα στο myaccount τότε έστειλαν μήνυμα ότι το πακέτο έληξε. Ντροπή.:mad:

 

Δε νιμιζω οτι θα το κανουν ποτε αυτο.Δεν τους συμφερει για τον λογο που προανεφερες.Αλλιως θα γεμιζες χρονο και δεδομενα και δε θα εβαζες τπτ.Κατι ξερουν αυτοι.Χρονια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βάλουν να στέλνουν μήνυμα μία μέρα πριν ότι λήγει το πακέτο σου;; Για ακόμη μια φορά έχασα όλα τα λεπτά μου κ μόλις το θυμήθηκα και μπήκα στο myaccount τότε έστειλαν μήνυμα ότι το πακέτο έληξε. Ντροπή.:mad:

 

Η λύση είναι να βάζεις μια υπενθύμιση μόλις ενεργοποιήσεις το πακέτο, αυτό κάνω και δεν έχω στο μυαλό μου ποτέ να ενεργοποιήσω το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα με την αλλη εφαρμογη της vodafone που εχει στο google play?

Πάνω κάτω ίδιες δυνατότητες, αλλά πολύ πιο όμορφη. Σου δείχνει και αναλυτικά πότε λήγει το κάθε πακέτο.

Εγώ θα κρατήσω την καινούργια. Μου αρέσει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω ίδιες δυνατότητες, αλλά πολύ πιο όμορφη. Σου δείχνει και αναλυτικά πότε λήγει το κάθε πακέτο.

Εγώ θα κρατήσω την καινούργια. Μου αρέσει περισσότερο

 

στην παλιά εφαρμογή δεν το γραφεί αυτό?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

στην παλιά εφαρμογή δεν το γραφεί αυτό?

Όχι. Έπρεπε να πάω στη λίστα με τα πακέτα. Επίσης στο ίντερνετ σου δείχνει πότε τελειώνει το κάθε πακέτο. Αυτό στην εφαρμογή σίγουρα δεν υπήρχε. Μόνο μέσω browser φαινόταν

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα με την αλλη εφαρμογη της vodafone που εχει στο google play?

 

Η βασικότερη ότι πλέον σκανάρει τις επαφές σου και αναγνωρίζει ποιες έχουν cu

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...