Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα! Προέκυψε πρόβλημα. Γιατί πρέπει να έχω τα δεδομένα ανοικτά (4G) για να δεχτώ κλήσεις στο νέο CU; Πρέπει να στείλω κάποιο μήνυμα να ενεργοποιηθεί ή απενεργοποιηθεί κάτι;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, staurosmar said:

Παιδιά καλησπέρα! Προέκυψε πρόβλημα. Γιατί πρέπει να έχω τα δεδομένα ανοικτά (4G) για να δεχτώ κλήσεις στο νέο CU; Πρέπει να στείλω κάποιο μήνυμα να ενεργοποιηθεί ή απενεργοποιηθεί κάτι;

Όταν τα κλείσεις τα δεδομένα τι σου λέει;;;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, staurosmar said:

Παιδιά καλησπέρα! Προέκυψε πρόβλημα. Γιατί πρέπει να έχω τα δεδομένα ανοικτά (4G) για να δεχτώ κλήσεις στο νέο CU; Πρέπει να στείλω κάποιο μήνυμα να ενεργοποιηθεί ή απενεργοποιηθεί κάτι;

Περίεργο, κανονικά οι κλήσεις περνάνε και με 2G.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, staurosmar said:

Παιδιά καλησπέρα! Προέκυψε πρόβλημα. Γιατί πρέπει να έχω τα δεδομένα ανοικτά (4G) για να δεχτώ κλήσεις στο νέο CU; Πρέπει να στείλω κάποιο μήνυμα να ενεργοποιηθεί ή απενεργοποιηθεί κάτι;

Επικοινώνησε με το Live chat και εξήγησε τους και ζήτησε τους να σε συνδέσουν μέσω του Live Chat με το τεχνικό τμήμα.

Ή αλλιώς επικοινώνησε με το 13840 (Δωρεάν από οποιοδήποτε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας αν δεν κάνω λάθος) που είναι το τεχνικό τμήμα.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο κολλημα με volte ή wifi calling φαίνεται να είναι. Όπως προείπαν οι φιλοι καλεσε το τεχνικο τμήμα.

Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2024 at 3:43 ΜΜ, Serafeim1981 said:

Το προσεχές Σάββατο αρχίζει το πρωτάθλημα. Σκόπευα να κάνω ανανέωση 13€ αλλά θα δοκιμάσω cashback και θα σας ενημερώσω.

Απαντώ στο σχετικό θέμα για να μην τα μπλέκουμε εδώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Όταν τα κλείσεις τα δεδομένα τι σου λέει;;;;

Ακούγεται σε αυτόν που με παίρνει τηλέφωνο ότι δεν είμαι διαθέσιμος.

3 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Επικοινώνησε με το Live chat και εξήγησε τους και ζήτησε τους να σε συνδέσουν μέσω του Live Chat με το τεχνικό τμήμα.

Ή αλλιώς επικοινώνησε με το 13840 (Δωρεάν από οποιοδήποτε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας αν δεν κάνω λάθος) που είναι το τεχνικό τμήμα.

 

1 hour ago, kmpatra said:

Καποιο κολλημα με volte ή wifi calling φαίνεται να είναι. Όπως προείπαν οι φιλοι καλεσε το τεχνικο τμήμα.

Ευχαριστώ! Θα επικοινωνήσω να δω τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω πώς λειτουργούν τα δωρεάν gb του CU.

Σ'έναν αριθμό ενεργοποίησα την προσφορά στις 14/8 στις 23.00 το βράδυ και μέχρι σήμερα το πρωί είχε τα απεριόριστα χωρίς ημερομηνία λήξης - πριν λίγο εξαφανίστηκαν και με άφησε να το ενεργοποίησω μέχρι αύριο.

Σ'ένα δεύτερο που έχει και αρκετό υπόλοιπο μέσα και είμαι φουλ προσεκτικός, ενεργοποίησα το πακέτο στις 16/8 στις 2 τα ξημερώματα, έμπαινα χθες κάθε τρεις και λίγο να το ξαναενεργοποίησω για να μην χρεωθώ, μόλις πήγε μεσάνυχτα η ημ. λήξης εξαφανίστηκε χωρίς να μου δίνει τη δυναότητα να το ενεργοποίησω ξανά (έβγαζε σφάλμα) και σε κάποια στιγμή, μόνο του, εμφάνισε "λήγει 17/8" και πριν από λίγο το έβαλα ξανά. 

Άρα, στο ένα επί 4 μέρες είχα απεριόριστα χωρίς λήξη και στο άλλο, χθες, ενεργοποιηθηκε μόνο του. Άβυσσος η vf. 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχω φραγή στα 5ψήφια αλλά μου ήρθε. Είναι το κλασικό που γράφει η γκόμενα ότι είδε το προφίλ μου κλπ κλπ..

Μήπως είναι καινούριο 5ψήφιο και δεν έχει ενημερωθεί το σύστημα;

Να τους ενημερώσω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Teiresias_ said:

Έχω φραγή στα 5ψήφια αλλά μου ήρθε. Είναι το κλασικό που γράφει η γκόμενα ότι είδε το προφίλ μου κλπ κλπ..

Μήπως είναι καινούριο 5ψήφιο και δεν έχει ενημερωθεί το σύστημα;

Να τους ενημερώσω εγώ;

Μπορεί να είναι όντως κάποια γκόμενα που είδε το προφίλ σου... 😉😋😂

14 ώρες πριν, staurosmar said:

Ακούγεται σε αυτόν που με παίρνει τηλέφωνο ότι δεν είμαι διαθέσιμος.

 

Ευχαριστώ! Θα επικοινωνήσω να δω τι συμβαίνει.

Έχεις Xiaomi smartphone;
Γιατί εγώ έχω Xiaomi και πριν ~2 μήνες ενώ είχα ενεργοποιημένο το VoLTE, φαινόταν να λειτουργεί κανονικά, ξαφνικά διαπίστωσα ότι όλες οι εισερχόμενες κλήσεις χωρίς να έχουν απόκρυψη φαινόντουσαν με απόκρυψη.
Αν απενεργοποιούσα το VoLTE λειτουργούσαν κανονικά οι κλήσεις.
Επικοινώνησα και με την Xiaomi, με το Global Support τους και τους ενημέρωσα ότι το ίδιο πρόβλημα στην Ελλάδα δεν το έχω μόνο εγώ.
Και μετά επικοινώνησα με το τεχνικό τμήμα της Vodafone, δεν ξέρω τι έκαναν άμεσα πάντως και οι κλήσεις λειτουργούν κανονικά αλλά όχι το VoLTE, που στην τελική βαρέθηκα και να ασχολούμαι με αυτό... 😉
Από ότι κατάλαβα από προσωπικό ψάξιμο, παρουσιάζονται τέτοιου είδους προβλήματα από τότε που ξεκίνησαν την επέκταση του δικτύου 5G.
Αυτά! 😊

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, konstantinos77 said:

Μπορεί να είναι όντως κάποια γκόμενα που είδε το προφίλ σου... 😉😋😂

Ναι κάποια στιγμή θα παντρευτούμε κιόλας αλλά γιατί ήρθε το μήνυμα από το 5ψήφιο;; 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Teiresias_ said:

Ναι κάποια στιγμή θα παντρευτούμε κιόλας αλλά γιατί ήρθε το μήνυμα από το 5ψήφιο;; 😂😂😂

You never know... 😉😉😂😂

Link to comment
Share on other sites

To ελληνες παντού ήταν? 54122 ? Αυτο δεν χρεωνει αν δεν απαντησεις. Τα εισερχόμενα δεν χρεώνονται. Τους στελνεις email και σε διαγραφουν. Δεν δουλεύει σαν τα υπόλοιπα αν και θα έπρεπε να μπλοκαρεται. Μηπως κάποια σειρά 5ψηφιων την εχεις στις ρυθμίσεις χωρίς φραγή?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, kmpatra said:

To ελληνες παντού ήταν? 54122 ? Αυτο δεν χρεωνει αν δεν απαντησεις. Τα εισερχόμενα δεν χρεώνονται. Τους στελνεις email και σε διαγραφουν. Δεν δουλεύει σαν τα υπόλοιπα αν και θα έπρεπε να μπλοκαρεται. Μηπως κάποια σειρά 5ψηφιων την εχεις στις ρυθμίσεις χωρίς φραγή

Ναι! Η Ράνια!

Εντάξει δεν είπα ότι χρεώθηκα.. απλώς μου έκανε εντύπωση. Δεν έχω πειράξει τα 5ψήφια και δεν ξέρω αν γίνεται. Έχω απλώς ενεργοποιήσει τις δύο φραγές που έχει στο app.

Link to comment
Share on other sites

Πολλα χρόνια πισω σχεδον σε ολη την οικογένεια ήρθαν τετοια μηνύματα. Με το που έστειλα email για διαγραφή δεν ξαναήρθε τίποτα απο αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αυτό να ονομαστεί "προσφορά";

Περιμένουν κάποιος να ανανεώσει για αυτό το "δώρο"; Και 15€ μάλιστα...

Συνήθως μου δίνει την προσφορά με απεριόριστα gb και 1000 λεπτά για 30 ημέρες όμως, οπότε δε μπορώ να παραπονεθώ κι όλας.

Screenshot_2024-08-18-22-15-45-719_gr.mobile.vodafone-edit.thumb.jpg.69a3513eb549ad9654af0a1bbd4b3255.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, marios239 said:

Μπορεί αυτό να ονομαστεί "προσφορά";

Περιμένουν κάποιος να ανανεώσει για αυτό το "δώρο"; Και 15€ μάλιστα...

Συνήθως μου δίνει την προσφορά με απεριόριστα gb και 1000 λεπτά για 30 ημέρες όμως, οπότε δε μπορώ να παραπονεθώ κι όλας.

Screenshot_2024-08-18-22-15-45-719_gr.mobile.vodafone-edit.thumb.jpg.69a3513eb549ad9654af0a1bbd4b3255.jpg

Γιατί όχι; Αφού τα λεφτά μετά μπορείς να τα αξιοποιήσεις και αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Μπορεί να είναι όντως κάποια γκόμενα που είδε το προφίλ σου... 😉😋😂

Έχεις Xiaomi smartphone;
Γιατί εγώ έχω Xiaomi και πριν ~2 μήνες ενώ είχα ενεργοποιημένο το VoLTE, φαινόταν να λειτουργεί κανονικά, ξαφνικά διαπίστωσα ότι όλες οι εισερχόμενες κλήσεις χωρίς να έχουν απόκρυψη φαινόντουσαν με απόκρυψη.
Αν απενεργοποιούσα το VoLTE λειτουργούσαν κανονικά οι κλήσεις.
Επικοινώνησα και με την Xiaomi, με το Global Support τους και τους ενημέρωσα ότι το ίδιο πρόβλημα στην Ελλάδα δεν το έχω μόνο εγώ.
Και μετά επικοινώνησα με το τεχνικό τμήμα της Vodafone, δεν ξέρω τι έκαναν άμεσα πάντως και οι κλήσεις λειτουργούν κανονικά αλλά όχι το VoLTE, που στην τελική βαρέθηκα και να ασχολούμαι με αυτό... 😉
Από ότι κατάλαβα από προσωπικό ψάξιμο, παρουσιάζονται τέτοιου είδους προβλήματα από τότε που ξεκίνησαν την επέκταση του δικτύου 5G.
Αυτά! 😊

Ναι xiaomi έχω! Την έχω που την έχω στην μπούκα λίγο την xiaomi αν συμβαίνει και κάτι τέτοιο δεν με ξανά βλέπει. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sou_d said:

Γιατί όχι; Αφού τα λεφτά μετά μπορείς να τα αξιοποιήσεις και αλλιώς

Ναι ας μην είμαι και αχάριστος. Απλά με έχουν συνηθίσει σε πολύ καλύτερες προσφορές και μου κακοφάνηκε😂😂

Edited by marios239
Link to comment
Share on other sites

Ρε γατονια να ρωτήσω κάτι γιατί ήμουν εκτός και δεν παρακολουθούσα: 🙂

Κάτι GB που θα έδιναν με τα μετάλλια στους ολυμπιακούς τι έγιναν;; τα εχασα;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, HEO said:

Ρε γατονια να ρωτήσω κάτι γιατί ήμουν εκτός και δεν παρακολουθούσα: 🙂

Κάτι GB που θα έδιναν με τα μετάλλια στους ολυμπιακούς τι έγιναν;; τα εχασα;;;

Όχι,μπαίνεις στο app κάθε μέρα και τ παίρνεις φίλε 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, HEO said:

Ρε γατονια να ρωτήσω κάτι γιατί ήμουν εκτός και δεν παρακολουθούσα: 🙂

Κάτι GB που θα έδιναν με τα μετάλλια στους ολυμπιακούς τι έγιναν;; τα εχασα;;;

Έδιναν απεριόριστα δεδομένα για 8 ημέρες (μία ημέρα για κάθε μετάλλιο), από τις 11/08.

Προλαβαίνεις να ενεργοποιήσεις κάποια από το app.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, HEO said:

Ρε γατονια να ρωτήσω κάτι γιατί ήμουν εκτός και δεν παρακολουθούσα: 🙂

Κάτι GB που θα έδιναν με τα μετάλλια στους ολυμπιακούς τι έγιναν;; τα εχασα;;;

Στα πακέτα data έμπα 

Link to comment
Share on other sites

thanks μαγκες :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Μπορεί να είναι όντως κάποια γκόμενα που είδε το προφίλ σου... 😉😋😂

Έχεις Xiaomi smartphone;
Γιατί εγώ έχω Xiaomi και πριν ~2 μήνες ενώ είχα ενεργοποιημένο το VoLTE, φαινόταν να λειτουργεί κανονικά, ξαφνικά διαπίστωσα ότι όλες οι εισερχόμενες κλήσεις χωρίς να έχουν απόκρυψη φαινόντουσαν με απόκρυψη.
Αν απενεργοποιούσα το VoLTE λειτουργούσαν κανονικά οι κλήσεις.
Επικοινώνησα και με την Xiaomi, με το Global Support τους και τους ενημέρωσα ότι το ίδιο πρόβλημα στην Ελλάδα δεν το έχω μόνο εγώ.
Και μετά επικοινώνησα με το τεχνικό τμήμα της Vodafone, δεν ξέρω τι έκαναν άμεσα πάντως και οι κλήσεις λειτουργούν κανονικά αλλά όχι το VoLTE, που στην τελική βαρέθηκα και να ασχολούμαι με αυτό... 😉
Από ότι κατάλαβα από προσωπικό ψάξιμο, παρουσιάζονται τέτοιου είδους προβλήματα από τότε που ξεκίνησαν την επέκταση του δικτύου 5G.
Αυτά! 😊

Τελικά άλλαξα τις sim στο δίκαρτο xiaomi (η μία frog η άλλη cu) από την θέση 1 στη θέση 2 και ανάποδα και διορθώθηκε το πρόβλημα. 🤷🏻‍♂️

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...