Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδιά! 
Τον προηγούμενο μήνα πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone και πέρασα το ΑΦΜ μου στο CU καρτοκινητό μου για να συνδυάσω την προσφορά σταθερής + καρτοκινητής για τα 10GB το μήνα για 1 χρόνο. Όλα οκ! Η προσφορά ενεργοποιήθηκε λίγες ώρες μετά..

Σημερα πέρασε ακριβώς 1 μήνας και μου μπήκαν αυτόματα τα 10GB χωρίς να κάνω ανανέωση. Έχω να βάλω κάρτα 2 μήνες & την περασμένη εβδομάδα λίγο πριν κλείσει 2μηνο έκανα ένα cashback 0,50€.

Θελω να καταλήξω στο ότι στο site που γράφει για την προσφορά λέει ότι  την παιρνεις μόνο με ανανέωση 15€ και άνω ενώ κάτι τέτοιο φαίνεται ότι δεν ισχύει και τα βάζουν αυτόματα ακόμα και χωρίς ανανεωση.

Και αυτό φυσικά είναι σούπερ!!!🤪

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, vf-alex said:

Καλησπερα παιδιά! 
Τον προηγούμενο μήνα πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone και πέρασα το ΑΦΜ μου στο CU καρτοκινητό μου για να συνδυάσω την προσφορά σταθερής + καρτοκινητής για τα 10GB το μήνα για 1 χρόνο. Όλα οκ! Η προσφορά ενεργοποιήθηκε λίγες ώρες μετά..

Σημερα πέρασε ακριβώς 1 μήνας και μου μπήκαν αυτόματα τα 10GB χωρίς να κάνω ανανέωση. Έχω να βάλω κάρτα 2 μήνες & την περασμένη εβδομάδα λίγο πριν κλείσει 2μηνο έκανα ένα cashback 0,50€.

Θελω να καταλήξω στο ότι στο site που γράφει για την προσφορά λέει ότι  την παιρνεις μόνο με ανανέωση 15€ και άνω ενώ κάτι τέτοιο φαίνεται ότι δεν ισχύει και τα βάζουν αυτόματα ακόμα και χωρίς ανανεωση.

Και αυτό φυσικά είναι σούπερ!!!🤪

Πολύ καλό 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vf-alex said:

Καλησπερα παιδιά! 
Τον προηγούμενο μήνα πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone και πέρασα το ΑΦΜ μου στο CU καρτοκινητό μου για να συνδυάσω την προσφορά σταθερής + καρτοκινητής για τα 10GB το μήνα για 1 χρόνο. Όλα οκ! Η προσφορά ενεργοποιήθηκε λίγες ώρες μετά..

Σημερα πέρασε ακριβώς 1 μήνας και μου μπήκαν αυτόματα τα 10GB χωρίς να κάνω ανανέωση. Έχω να βάλω κάρτα 2 μήνες & την περασμένη εβδομάδα λίγο πριν κλείσει 2μηνο έκανα ένα cashback 0,50€.

Θελω να καταλήξω στο ότι στο site που γράφει για την προσφορά λέει ότι  την παιρνεις μόνο με ανανέωση 15€ και άνω ενώ κάτι τέτοιο φαίνεται ότι δεν ισχύει και τα βάζουν αυτόματα ακόμα και χωρίς ανανεωση.

Και αυτό φυσικά είναι σούπερ!!!🤪

Μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vf-alex said:

Καλησπερα παιδιά! 
Τον προηγούμενο μήνα πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone και πέρασα το ΑΦΜ μου στο CU καρτοκινητό μου για να συνδυάσω την προσφορά σταθερής + καρτοκινητής για τα 10GB το μήνα για 1 χρόνο. Όλα οκ! Η προσφορά ενεργοποιήθηκε λίγες ώρες μετά..

Σημερα πέρασε ακριβώς 1 μήνας και μου μπήκαν αυτόματα τα 10GB χωρίς να κάνω ανανέωση. Έχω να βάλω κάρτα 2 μήνες & την περασμένη εβδομάδα λίγο πριν κλείσει 2μηνο έκανα ένα cashback 0,50€.

Θελω να καταλήξω στο ότι στο site που γράφει για την προσφορά λέει ότι  την παιρνεις μόνο με ανανέωση 15€ και άνω ενώ κάτι τέτοιο φαίνεται ότι δεν ισχύει και τα βάζουν αυτόματα ακόμα και χωρίς ανανεωση.

Και αυτό φυσικά είναι σούπερ!!!🤪

Εχεις πανω απο ενα νουμερο cu στην εταιρεία?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kmpatra said:

Εχεις πανω απο ενα νουμερο cu στην εταιρεία?

Όχι μόνο ένα 

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για τον εξής λόγο.

Πήγα και εγώ τις προηγούμενες μέρες να περάσω αφμ σε νεο νούμερο που είχα πάρει, κατόπιν υπόδειξης της εξυπηρέτησης, ώστε να φαίνονται όλα τα νούμερα στο my vodafone app. Την επόμενη μέρα ήρθαν 10 γίγα από το συνδυασμό με το σταθερό στο νεο νούμερο. Ανανέωση δεν είχε γίνει, μόνο ένα cashback είχα κάνει τις προηγούμενες μέρες. Μέχρι τώρα τον παλιό συνδυασμό με το σταθερό τον ειχα στο βασικό νούμερο.

Υπεθεσα οτι λογικά το κατάστημα έχοντας κάνει ενημέρωση στοιχείων (ζητησε το σταθερό αλλα δεν μου είπε γιατί ουτε εγώ το φαντάστηκα) εβαλε στο συνδυασμό το σταθερό με το 2ο κινητό.

Μίλησα με την εξυπηρέτηση για να καταλάβω τι έχει γίνει. Αρχικά επέμεναν ότι έκανα ανανέωση για αυτό πήρα τα 10 γιγα. Κατόπιν ο εκπρόσωπος μου εξηγησε πώς λειτουργεί το bonus, και η εξήγηση ήταν οτι καθε νούμερο που έχω δηλωμένο στο αφμ μου θα παίρνει με ανανέωση 15€ τα 10 giga, και με τη λήξη τους θα μπορώ ανανεώνοντας να τα ξαναπάρω, δηλαδή την 31η μέρα. Εγώ βέβαια δεν κάνω συχνά ανανεώσεις, μένει να αποδειχθεί κάποια στιγμή αν ισχύει όντως για όλα τα νούμερα του αφμ. Εκτός αν κάποιος έχει προσωπική εμπειρία τελευταία και μπορεί να μας πει.

Μοιαζει παντως με αυτό που αναφέρθηκε πιο πάνω από το φίλο, με το cashback. Βέβαια λίγες μέρες μετά έκανα ανανέωση μέσω κασμπάκ και στο βασικό νούμερο και δεν πήρα κάτι. Ίσως επειδή είχα πάρει τα 10 γίγα ήδη στο άλλο νούμερο; ποιος ξέρει

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα χτες με την Vodafone για έναν αριθμό που είχε παλιά η αδερφή μου ως δεύτερο και έχει 1,5 χρόνο που έχει αποσυνδεθεί από το δίκτυο(συγκεκριμένα στις 17 Φεβρουαρίου 2023 τα ξημερώματα όπως με ενημέρωσαν). Τον αριθμό τον άφησε γιατί έχει απεριόριστο συμβόλαιο στην πράσινη και τον συγκεκριμένο αριθμό τον είχε πάρει ταυτόχρονα με εμένα πριν από κάποια χρόνια για να μιλάει με όσους είχαν Vodafone πιο φτηνά. Ρωτάω τι γίνεται στην προκειμένη περίπτωση και λαμβάνω την εξής απάντηση:"Εμείς σαν τμήμα καρτοκινητής δεν μπορούμε να ενεργοποιήσουμε εκ νέου τον συγκεκριμένο αριθμό μιας και έχει τεθεί εκτός δικτύου αυτόματα με το πέρας της 6μηνης περιόδου επανάκτησης. Αυτό που μπορώ να κάνω εγώ είναι εφόσον δω στα συστήματα ότι δεν χρησιμοποιείται από κάποιον άλλον να κάνω αίτημα στο τμήμα συμβολαίων να σας καλέσουν να δείτε μαζί το θέμα. Χρειάζεται όμως να μιλήσει η κάτοχος"

Link to comment
Share on other sites

Άρα μόνο συμβόλαιο μπορεί να γίνει;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Quid pro quo φάση. 

Καμία μέρα θα το προχωρήσω σε συνεννόηση με την αδελφή μου έτσι από περιέργεια για να δω

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aektzhs 1 said:

Καμία μέρα θα το προχωρήσω σε συνεννόηση με την αδελφή μου έτσι από περιέργεια για να δω

Σε παρόμοια περίπτωση στο παρελθόν (δεν θυμάμαι πάροχο) δεν το είχε καταφέρει ένας γνωστός.

Πρακτικά εντός χρόνου από την διακοπή είναι σχεδόν αυτόματο. Μετά την παρέλευση του έτους, η διαδικασία είναι αρκετά πιο δύσκολη...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, minast said:

Σε παρόμοια περίπτωση στο παρελθόν (δεν θυμάμαι πάροχο) δεν το είχε καταφέρει ένας γνωστός.

Πρακτικά εντός χρόνου από την διακοπή είναι σχεδόν αυτόματο. Μετά την παρέλευση του έτους, η διαδικασία είναι αρκετά πιο δύσκολη...

Ακόμα και με το τμήμα συμβολαίου;;;;

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, sou_d said:

Welcome 😀

Screenshot_2024-08-15-11-04-43-81_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Με την (οπτική) επισήμανση οτι μάλλον την θέλει online

Τι υπόλοιπο εχεις και κάθε ποτε βάζεις καρτα? Λήγει σύντομα το υπόλοιπο?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Με την (οπτική) επισήμανση οτι μάλλον την θέλει online

Τι υπόλοιπο εχεις και κάθε ποτε βάζεις καρτα? Λήγει σύντομα το υπόλοιπο?

Είχα να βάλω έναν μήνα κάρτα και είχα υπόλοιπο, 0,03 λεπτά. Ήδη παρήγγειλα κάρτα για μεταφορά σε what's up. Έκανα ανανέωση τελικά, γιατί σκοπεύω να μεταφέρω τα ευρώ σε άλλον αριθμό ή να "αναγκαστώ" να τα φάω efood 🤣🤣. Με βόλευε γιατί αύριο θα ανανέωνα στον back up αριθμό, που έχει την κάρτα νέων, οπότε θεωρώ πως η κατάσταση είναι win win

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, sou_d said:

Welcome 😀

Screenshot_2024-08-15-11-04-43-81_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Γατάκι sou_d 😁! Βέβαια το δικό σου μπορεί να χρησιμοποιηθεί εντός Ε.Ε.

Screenshot_2024-08-15-19-51-32-460_gr.mobile.vodafone-edit.thumb.jpg.318663215a942285d9858f0f34e7b97c.jpg

Δεν έχω ξανά δει (προσωπικά) τέτοια προσφορά να κρατάει 40 μέρες. Η προσφορά είναι σε καινούργιο cu από μεταφορά από frog. Δεν έχω κάνει καμία ανανέωση μέχρι στιγμής πέρα από τα αρχικά αναγκαστικά 13 ευρώ που έπρεπε να βάλω κατά την παραγγελία.

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Ακόμα και με το τμήμα συμβολαίου;;;;

Δεν θυμάμαι ακριβώς τι προσπάθειες είχε κάνει, αλλά είχε επικοινωνήσει και με κατάστημα και με διαφορετικά τμήματα τηλεφωνικά. Τελικά ξέρω ότι δεν πήρε πίσω τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, staurosmar said:

Γατάκι sou_d 😁! Βέβαια το δικό σου μπορεί να χρησιμοποιηθεί εντός Ε.Ε.

Screenshot_2024-08-15-19-51-32-460_gr.mobile.vodafone-edit.thumb.jpg.318663215a942285d9858f0f34e7b97c.jpg

Δεν έχω ξανά δει (προσωπικά) τέτοια προσφορά να κρατάει 40 μέρες. Η προσφορά είναι σε καινούργιο cu από μεταφορά από frog. Δεν έχω κάνει καμία ανανέωση μέχρι στιγμής πέρα από τα αρχικά αναγκαστικά 13 ευρώ που έπρεπε να βάλω κατά την παραγγελία.

Είσαι δυνατόστ!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πάρει αυτή την περίοδο κάρτα cu και πληρώσει 13€, πέρνει πίσω τα 5€ σε paysafe. Όποτε είναι σαν να πλήρωνεις 8€ αντί 13.

image.png.407a9af9d2a713a7e9ccff62c1516f23.png

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, spoukos said:

Όποιος πάρει αυτή την περίοδο κάρτα cu και πληρώσει 13€, πέρνει πίσω τα 5€ σε paysafe. Όποτε είναι σαν να πλήρωνεις 8€ αντί 13.

image.png.407a9af9d2a713a7e9ccff62c1516f23.png

Με την προϋπόθεση ότι θα χρησιμοποιήσεις τα χρήματα που είναι"κλειδωμένα" στην paysafe. Δεν είναι άσχημη προσφορά βέβαια.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τους κρυστάλλους, πέρα από τις μικροπροσφορες πού έτσι κι αλλιώς απαιτούν λίγους κρυστάλλους, υπάρχει άλλος λόγος να μαζεύει κανείς; Είμαι εδώ και σχεδόν 6 μήνες στο cu και δεν έχω δει ούτε μια προσφορά εξαργύρωσης πλην αυτών που ανέφερα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geoponer said:

Με την προϋπόθεση ότι θα χρησιμοποιήσεις τα χρήματα που είναι"κλειδωμένα" στην paysafe. Δεν είναι άσχημη προσφορά βέβαια.

Μπορείς να τα μεταφέρεις σε τραπεζικό λογαριασμό χωρίς προμήθεια κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, oregon said:

Όσον αφορά τους κρυστάλλους, πέρα από τις μικροπροσφορες πού έτσι κι αλλιώς απαιτούν λίγους κρυστάλλους, υπάρχει άλλος λόγος να μαζεύει κανείς; Είμαι εδώ και σχεδόν 6 μήνες στο cu και δεν έχω δει ούτε μια προσφορά εξαργύρωσης πλην αυτών που ανέφερα παραπάνω.

Μαζεύει κανείς για να εξαργυρώσει κάποια πακέτα ομιλίας κ data που εκτός από € απαιτούν και κρυστάλλους.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, oregon said:

Όσον αφορά τους κρυστάλλους, πέρα από τις μικροπροσφορες πού έτσι κι αλλιώς απαιτούν λίγους κρυστάλλους, υπάρχει άλλος λόγος να μαζεύει κανείς; Είμαι εδώ και σχεδόν 6 μήνες στο cu και δεν έχω δει ούτε μια προσφορά εξαργύρωσης πλην αυτών που ανέφερα παραπάνω.

Παρατημένο και αυτό. Θέμα χρόνου είναι να το κλεισουν.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...