Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει απλα να ειναι και "κανονικα" λεφτα

προχθες το πρωι μιλησα στο chat και παραπονεθηκα για για την ακυρωση των απεριοριστων απο την ανανεωση των 15 ευρω στην αδερφη μου

η κυρια με πηρε τηλεφωνο αφου της εδωσα το σικο μου νουμερο (ακουγονταν καπως μεγαλη και σοβαρη) μου εδωσε καπου 11 ευρω στο υπολοιπο να ενεργοποιησω πακετο για να εχω τα απεριοριστα 🙂

ε αυτα τα λεφτα ειναι κανονικα λεφτα και φαινονται στο smart pocket 😇

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HEO said:

μολις με πηραν τηλεφωνο απο το CU να πουν οτι το liquid καταργηθηκε και να βρουμε ενα πακετο που μου ταιριαζει 😅

τους ειπα τα πακετα τους ειναι πολυ ακριβα και κανενα δεν μου ταιριαζει τα εχω δει και οτι η καταργηση του liquid ηταν το χειροτερο πραγμα που εκαναν

εν κατακλειδι αν δεν κανουν φτηνα πακετα τυπου frog 3 ευρω 60+60 δεν υπαρχει κανενας λογος να μεινω στο CU και εγω αλλα και τα αλλα νουμερα που διαχειριζομαι θα φυγουν μεσα στην επομενη εβδομαδα

Ακριβώς την ίδια κουβέντα είχα κι εγώ μαζί τους στα chat. Τους είπα ότι δεν έχουν πλέον φτηνά πακέτα για μικρή χρήση, ότι αναγκάστηκα να βάλω το Ap'Ola με €11,80 για να κάνω προσωρινά τη δουλειά μου αλλά σκέφτομαι φορητότητα των 2 αριθμών που είχα στο Liquid.

Στο μεταξύ περιμένω να μου απαντήσουν στο πότε λήγει η προσφορά που είχα με τη φορητότητα του αριθμού μου (από τον Φλεβάρη) με κάθε ανανέωση, για να δω πότε θα την κάνω για Frog.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έλαβα τηλεφωνική κλήση από τη Vodafone μετά από τα παράπονα που υπέβαλλα για την ανανεωση με τα 13 ευρώ και την υποχρεωτικη και εκβιαστικη ενεργοποίηση πακέτου που μου επέβαλλε η υπάλληλος στο Vodafone  Λαμίας. Μου ζήτησαν συγνώμη και μου είπαν ότι δεν ισχύει η υποχρεωτικη ενεργοποίηση πακέτου με την ανανεωση χρόνου ομιλίας και κακώς μου επεβλήθηκε. Μου διευκρινησαν ότι το 8 ευρω ελάχιστο ποσό ανανέωσης δεν ισχύει πιά. Τέλος μου έβαλαν 20 ευρω επιπλέον στο υπόλοιπο της κάρτας μου .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, CaptainNickGR said:

Μόνο για πακέτα είναι, το οποίο έχει και ισχύει μόνο για έναν μήνα. 

Βάζεις δηλαδή 2 εβδομαδιαία big bang με 2.5€ ?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, geoponer said:

Στο μεταξύ περιμένω να μου απαντήσουν στο πότε λήγει η προσφορά που είχα με τη φορητότητα του αριθμού μου (από τον Φλεβάρη) με κάθε ανανέωση, για να δω πότε θα την κάνω για Frog.

Μα η προσφορά δεν σε δεσμεύει από το να την κάνεις για frog..

Αν δεν σου χρειάζονται αυτά που δίνει η προσφορά, φύγε. Θα κάθεσαι να πληρώνεις 13άρια;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GREGORYMO said:

Βάζεις δηλαδή 2 εβδομαδιαία big bang με 2.5€ ?

Ναι κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ειναι τα εξτρα € μεσω εξυπηρετησης πελατων η μετα απο καταγγελια "προκειμενου να βρεθει συναινετικη λυση", λογω ενος υπαρκτου θεματος στον συνδρομητη , τα οποια οντως ειναι κανονικα € χωρις ληξη σε 30 μερες,

Και αλλο τα εξτρα € σε μια μαζικη προσφορα, οπως το 5€ η ο διπλασιασμος κλπ , που τα εξτρα € ισχυουν για 30 μερες και μπορουν να χρησιμοποιηθουν με προτεραιοτητα εναντι των κανονικων € 2μηνου, σε πακετα (πχ BB), κλησεις, sms.

Μπορει ως "καρτα" να υπολογιζεται και το 0,05€ CashBack: Τοτε ναι, λεει να εξαργυρωσουμε CashBack πριν την ωρα του , τις επομενες 2 μερες ως 30/6. Αλλιως, δε λεει.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, HEO said:

μολις με πηραν τηλεφωνο απο το CU να πουν οτι το liquid καταργηθηκε και να βρουμε ενα πακετο που μου ταιριαζει 😅

τους ειπα τα πακετα τους ειναι πολυ ακριβα και κανενα δεν μου ταιριαζει τα εχω δει και οτι η καταργηση του liquid ηταν το χειροτερο πραγμα που εκαναν

Το ίδιο κι εμένα. Της ανέφερα όλα όσα με ενόχλησαν ως προς τον τρόπο διακοπής (χωρίς τελικά sms κλπ) και για να μην μπαίνει σε κόπο άλλων κλήσεων, της ανάφερα και τις 7 συνδέσεις που διαχειρίζομαι και που έκοψαν από liquid. Επίσης την προέτρεψα να μεταφέρει στους ανώτερους της ότι το στέλεχος της εταιρίας που υπέδειξε/ενέκρινε αυτή τη διαδικασία τερματισμού του liquid μάλλον έχει σοβαρά συμπλεγματικά κατάλοιπα και καλό θα είναι να το κοιτάξει. Δεν αναμένω πάντως κάτι σε αντιστάθμισμα ή ως "χρύσωμα του χαπιού". Τα κάνανε μούσκεμα.

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, johndouk said:

Επίσης την προέτρεψα να μεταφέρει στους ανώτερους της ότι το στέλεχος της εταιρίας που υπέδειξε/ενέκρινε αυτή τη διαδικασία τερματισμού του liquid μάλλον έχει σοβαρά συμπλεγματικά κατάλοιπα και καλό θα είναι να το κοιτάξει. 

ΣΩΣΤΟΣ 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν και μένα (φαντάζομαι το κουλό ψεύτικο νούμερο που είχε πάνω από 10 ψηφία) αλλά από εδώ που είμαι κάνει 2 ευρώ το λεπτό η εισερχόμενη και θα μου στοίχιζε την κάρτα να τους ξεχέσω. Είμαι σίγουρος ότι εσείς θα κάνετε καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

ΔΩΡΟ 5€ ΚΑΡΤΑ! ΒΑΛΕ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΞΤΡΑ 5€ ΔΩΡΟ ΣΤΟ CU ΣΟΥ! ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ 30/06 ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΡΟ ΘΑ ΑΠΟΔΟΘΕΙ 03/07 ΣΤΙΣ 17.00. https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup. ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ https://www.vodafone.gr/myvodafone/settings/gdpr

Ήρθε σε όλους σαν  καμπανίτσα πάνω δεξιά στο cu app. Παλεύουν να πιάσουν τον στόχο του 6μηνου. Η μαμά Vod τους έχει τραβήξει το αυτί για τα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, balkos said:

Ήρθε σε όλους σαν  καμπανίτσα πάνω δεξιά στο cu app. Παλεύουν να πιάσουν τον στόχο του 6μηνου. Η μαμά Vod τους έχει τραβήξει το αυτί για τα καλά. 

Έσοδα πάνω από 1 δις ευρώ. Κέρδη λίγο πεσμένα,αλλά λέει ότι ήταν προσωρινό και από το άλλο τρίμηνο θα επανέλθουν στα φυσιολογικά,πιο πολύ μου φαίνεται για να σταματήσει/περιορίσει την διαρροή λόγω Vodafone CU Liquid

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν ήρθε μόνο σε εμάς με CU ή CU special αυτή η προσφορά του +5€ , το κάνανε οριζοντίως σε όλα τα CU. 

Το θέμα είναι ότι αν βάλω κάρτα στο CU δεσμεύομαι για το πολύ ένα ακόμα δίμηνο στην βονταφον και μάλλον συμφέρει να τραβήξω το νούμερο αυτό στην frog.

Αν κάνω φορητότητα δίχως να έχω μηδενικό υπόλοιπο σε άλλη εταιρεία, μένει μέσα το εκάστοτε χρηματικό ποσό;

 

ΥΓ θυμίζω ότι από τον επόμενο μήνα παύει η ιδιότητα του special μου.

 

Σύμφωνα με τη φόρμα εδώ, εφόσον σε υποχρεώνουν να βάλεις χρηματικό υπόλοιπο η λογική λέει πως δε μεταφέρεται το προηγούμενο χρηματικό υπόλοιπο.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/frogmobile_portability_form.html

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθε σε όλα τα cu,στα 3 δικά μου νούμερα δεν έχει έρθει καθόλου. Το ένα με 0.02 σχεδον ενα δίμηνο με cashback, και τα άλλα δύο που έχουν ταιστεί προσφατα (μια βδομάδα και ένα μήνα αντίστοιχα)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Έσοδα πάνω από 1 δις ευρώ. Κέρδη λίγο πεσμένα,αλλά λέει ότι ήταν προσωρινό και από το άλλο τρίμηνο θα επανέλθουν στα φυσιολογικά,πιο πολύ μου φαίνεται για να σταματήσει/περιορίσει την διαρροή λόγω Vodafone CU Liquid

Ποια διαρροή; Ας μην κρίνουμε από την κοινότητα του forum που ψάχνεται για να βρίσκει οικονομικές λύσεις. Δείτε στο περιβάλλον σας, τους φίλους σας κ.τ.λ. αν είχε απήχηση ή αν έστω γνώριζαν το liquid.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, johndouk said:

Το ίδιο κι εμένα. Της ανέφερα όλα όσα με ενόχλησαν ως προς τον τρόπο διακοπής (χωρίς τελικά sms κλπ) και για να μην μπαίνει σε κόπο άλλων κλήσεων, της ανάφερα και τις 7 συνδέσεις που διαχειρίζομαι και που έκοψαν από liquid. Επίσης την προέτρεψα να μεταφέρει στους ανώτερους της ότι το στέλεχος της εταιρίας που υπέδειξε/ενέκρινε αυτή τη διαδικασία τερματισμού του liquid μάλλον έχει σοβαρά συμπλεγματικά κατάλοιπα και καλό θα είναι να το κοιτάξει. Δεν αναμένω πάντως κάτι σε αντιστάθμισμα ή ως "χρύσωμα του χαπιού". Τα κάνανε μούσκεμα.

Πολύ σωστά τα είπες, αλλά φοβάμαι πως δεν θα μεταφέρει τίποτα στους ανώτερους. 

Η όλη συμπεριφορά δείχνει ότι παει προς πωληση η εταιρία και απλά το κρατάνε μυστικό. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Serafeim1981 said:

Ποια διαρροή; Ας μην κρίνουμε από την κοινότητα του forum που ψάχνεται για να βρίσκει οικονομικές λύσεις. Δείτε στο περιβάλλον σας, τους φίλους σας κ.τ.λ. αν είχε απήχηση ή αν έστω γνώριζαν το liquid.

Οι γνωστοί και οι φίλοι τείνουν να μην γνωρίζουν καν το "καρτοκινητό"!! Πόσο μάλλον το liquid .. 😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Οι γνωστοί και οι φίλοι τείνουν να μην γνωρίζουν καν το "καρτοκινητό"!! Πόσο μάλλον το liquid .. 😂😂

Σωστος, ο πολυς ο κοσμος δεν εχει ιδεα πως θα μπορουσε να κανει οικονομια

και το χειροτερο ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να μαθει

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 28/6/2024 at 10:50 ΜΜ, balkos said:

Ήρθε σε όλους σαν  καμπανίτσα πάνω δεξιά στο cu app. Παλεύουν να πιάσουν τον στόχο του 6μηνου. Η μαμά Vod τους έχει τραβήξει το αυτί για τα καλά. 

.

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με ενδιαφέρει η προσφορά, δεν είχα σκοπό να βάλω κάρτα σε κανένα νούμερο τώρα κοντά, αλλά κοιτώντας 6 νούμερα δεν το έχει κανένα.

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2024 at 9:40 ΜΜ, VIPdriver said:

Το Astrocombo έγινε από απεριόριστα GB σε 150gb...

Θυμάσαι που λέγαμε για τον αριθμό που κέρδισε στο διαγωνισμό, ένα χρόνο απεριόριστα; Λοιπόν, μετά το τρίμηνο, μπήκε όντως φραγή, αλλά μόνο στις εισερχόμενες κλήσεις (τι κουφό κι αυτό). Εξερχόμενες κι Ίντερνετ είχα κανονικά!!! SMS δεν δοκίμασα. Μίλησα όμως στο τσατ του cu και πραγματικά μέσα σε ένα λεπτό το έλυσαν το θέμα. Απλώς μου είπαν κάνε μία επανεκκίνηση στη συσκευή σου.  Κι εδώ θέλω να ευχαριστήσω την κυρία με την οποία μίλησα ( δεν ξέρω πώς συμβαίνει και πέφτω πάντα πάνω στην ίδια, το θυμάμαι το όνομά της γιατί δεν είναι συνηθισμένο), η οποία για όποιο πρόβλημα την έχω απασχολήσει, το έχει λύσει μέσα σε ένα λεπτό. Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση, αλλά για μένα η καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών είναι της βόνταφον κι όχι μόνο στην κινητή τηλεφωνία.

Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2024 at 7:47 ΜΜ, Teiresias_ said:

Και διαγραφή της χρεωστικής από το Vodafone app ή το myvodafone.gr

Έχω γράψει στο παρελθόν, ότι παρόλο που την είχα σβήσει, με χρέωσε κανονικά

18 ώρες πριν, balkos said:

Ήρθε σε όλους σαν  καμπανίτσα πάνω δεξιά στο cu app. Παλεύουν να πιάσουν τον στόχο του 6μηνου. Η μαμά Vod τους έχει τραβήξει το αυτί για τα καλά. 

Όχι σε όλους

On 23/6/2024 at 9:41 ΠΜ, HEO said:

στα αλλα πρεπει να εχεις ενεργοποιησει και καποιο πακετο πριν, στο liquid οχι

Το γράφει όντως, αλλά μπορείς να το πάρεις και χωρίς να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ είπα ότι ήρθε sms σε όλους. Αναφέρω "Ήρθε σε όλους σαν  καμπανίτσα πάνω δεξιά στο cu app." 

Να το κάνω πιο κατανοητό. Η εφαρμογή της cu , στην αρχική της εικόνα, στο πάνω δεξιά μέρος έχει μια καμπανίτσα με τις ειδοποιήσεις. Διαχειρίζομαι 5 cu και το έχει ειδοποίηση σε όλα, ενώ δεν έχει έρθει σε κανένα sms

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω να το αναφερει κανενας και δεν ηξερα οτι υπαρχει , αλλα το cu με απ ολα 8,5 ,  θα μπορουσε να ειναι μια καλη λυση , για εμας που θελουμε καποιο οικονομικο πακετο και δεν εχουμε μεγαλες αναγκες. αν ομως εδινε εστω και λιγοτερα data , αλλα για ολο το μηνα . τωρα με 1.5 gb για 15 ημερες δεν βολευει . ισως αναγκαστω τελικα να ψαχτω σε frog , που προτεινουν ολοι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...