Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηρθαν τα ακουστικα, ειναι αυτα που ειχα παρει με τις δωροεπιταγες του efood

τις δωροεπιταγες τις εφαγα εδω και καιρο,

τα ακουστικα καλα ειναι ενα 20 ευρω τα αξιζουν, δεν ειναι να τρελαινεσαι αλλα ΟΚ

μεσα ειχαν και καλωδιο αρσενικο 3,5 σε αρσενικο 3,5 για να τα βαζεις σε συσκευες που δεν εχουν bluetooth π.χ. ενα τρανσιστορακι,

🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

ηρθαν τα ακουστικα, ειναι αυτα που ειχα παρει με τις δωροεπιταγες του efood

τις δωροεπιταγες τις εφαγα εδω και καιρο,

τα ακουστικα καλα ειναι ενα 20 ευρω τα αξιζουν, δεν ειναι να τρελαινεσαι αλλα ΟΚ

μεσα ειχαν και καλωδιο αρσενικο 3,5 σε αρσενικο 3,5 για να τα βαζεις σε συσκευες που δεν εχουν bluetooth π.χ. ενα τρανσιστορακι,

🙂

Για να μην σας κοροϊδεύουν ορίστε πόσο έχουν αγορά στην λιανική ακουστικά, με παράδοση στο boxnow της γειτονιάς μου. Δεν υπάρχουν 20€ ακουστικά.😁 

Screenshot_20240612-135009_Aqua Mail.jpg

Screenshot_20240612-135038_Aqua Mail.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνει τέτοια στην παρούσα προσφορά. Δινει τα αλλα με τη στεκα (headphones 🎧).

@HEO πότε είχες κάνει την αίτηση? Γιατί εγώ εδώ ακόμα περιμένω (28/5 ενεργοποιήθηκε το νούμερο). Επειδή είδα μία διευκρίνιση που έχει αναφερθεί και εδώ ότι δεν συνδυάζεται με άλλους κωδικούς προσφοράς, δεν φαντάζομαι να μου τα έκοψαν λόγω του bring a friend... Αν και κάποιος που με είχε πάρει τηλέφωνο να με ενημερώσει μου είπε ότι θα πάρω τα ακουστικά με δεύτερη αποστολή... Τώρα αν έλαβε υπόψη του τον bring a friend κωδικό δεν ξέρω...

Υ.Γ. riversong σου ήρθαν?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kmpatra said:

Υ.Γ. riversong σου ήρθαν?

ναι, το νουμερο ενεργοποιηθηκε στις 19 Ιουν

@dimitroula10

καμμια σχεση αυτα που εβαλες με αυτα που μου εστειλαν

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, HEO said:

ναι, το νουμερο ενεργοποιηθηκε στις 19 Ιουν

@dimitroula10

καμμια σχεση αυτα που εβαλες με αυτα που μου εστειλαν

Τέλος πάντων εγώ δείχνω ότι αν θέλετε κάτι να αγοράσετε να το αγοράζετε στο εμπόριο ακόμα και αν είναι ένα κινητό.

Οι προσφορές σαφώς και κοστίζουν περισσότερο από την κανονική τιμή.

Screenshot_20240612-144807_Temu.jpg

Screenshot_20240612-144853_Temu.jpg

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula10

αυτα τα εστειλαν τζαμπα, μαζι με 2 επιταγες των 10 ευρω απο τα efood.

δεν πληρωσα κατι

@kmpatra

σωστα, γραψε λαθος

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

αυτα τα εστειλαν τζαμπα, μαζι με 2 επιταγες των 10 ευρω απο τα efood.

δεν πληρωσα κατι

Οκ δεν πλήρωσες τίποτα από την αρχή? Που έγινε αυτό να το κάνουμε κι εμείς?

Έτσι στα καλά καθούμενα στέλνουν ακουστικά και επιταγές? Και δεν έχουν πτωχεύσει ως τώρα?😁

Απλώς να ξέρετε ότι τα δώρα είναι μικρής αξίας και αν ψωνίσεις εκτός efood οι τιμές είναι πολύ χαμηλότερες. Αυτά που φαίνονται δώρα στα τέλος πληρώνονται ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, dimitroula10 said:

Οκ δεν πλήρωσες τίποτα από την αρχή? Που έγινε αυτό να το κάνουμε κι εμείς?

Έτσι στα καλά καθούμενα στέλνουν ακουστικά και επιταγές? Και δεν έχουν πτωχεύσει ως τώρα?😁

Απλώς να ξέρετε ότι τα δώρα είναι μικρής αξίας και αν ψωνίσεις εκτός efood οι τιμές είναι πολύ χαμηλότερες. Αυτά που φαίνονται δώρα στα τέλος πληρώνονται ακριβά.

το δωρο ηταν απο ενεργοποιηση νεου αριθμου και ειχε ως προυποθεση την αγορα μιας καρτας ανανεωσης  13 ευρω με μπολικα αλλα δωρα (ομιλια και δατα) και με τα λεφτα να μενουν στην καρτα

εχει συζητηθει πολλες φορες στο νημα και οσοι το διαβαζουν ξερουν 

το κακο ειναι οτι καποιοι ερχονται ουρανοκατεβατοι και δεν εχουν ιδεα τι συζηταμε

επισης ηρθε πριν λιγο σε αλλο μου νουμερο voda που χρησιμοποιω συχνα

Quote

MOΛIΣ ΠHPEΣ ΔΩPO AΠO TO CU 100 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 2GB ΓIA 10 MEPEΣ.

αν και κατι αλλο, αν αγοραζεις αξια 10.90 efood (10.40 + φιλοδωρημα 0.50) και πληρωνεις 0.90 γιατι εχεις μια δωροεπιταγη 10 ευρω και χλαπακιαζεις δεν σε ενδιαφερει αν ειναι λιγο ακριβοτερα διοτι πληρωσες μονο 0.90

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

και πληρωνεις 0.90 γιατι εχεις μια δωροεπιταγη 10 ευρω και χλαπακιαζεις δεν σε ενδιαφερει αν ειναι λιγο ακριβοτερα διοτι πληρωσες μονο 0.90

Εννοείται πως δεν θα φάω κάτι που δεν μου αρέσει γιατί είναι φτηνό 

Με αυτά τα δώρα ψήνεται ο αφελης, τρώει πράγματα που δεν θα έτρωγε, δεδομένα που δεν τα χρειάζεται, ομιλία που δεν εξαντλείται και πληρώνει ένα ποσό κάθε μήνα, τα ακουστικά ήλθαν επιπλέον κλπ.

Κλασική παγίδα. Έχω διαβάσει. Όπως αυτοί που μαζεύουν γβ και μία μέρα τα χάνουν όλα.

Επιμένω ότι είναι λάθος να τσιμπάμε σε αυτή την τακτική.  Ότι τους πιάνουμε κορόιδα.😁😁

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dimitroula10 said:

Εννοείται πως δεν θα φάω κάτι που δεν μου αρέσει γιατί είναι φτηνό 

Με αυτά τα δώρα ψήνεται ο αφελης, τρώει πράγματα που δεν θα έτρωγε, δεδομένα που δεν τα χρειάζεται, ομιλία που δεν εξαντλείται και πληρώνει ένα ποσό κάθε μήνα, τα ακουστικά ήλθαν επιπλέον κλπ.

Κλασική παγίδα. Έχω διαβάσει. Όπως αυτοί που μαζεύουν γβ και μία μέρα τα χάνουν όλα.

Επιμένω ότι είναι λάθος να τσιμπάμε σε αυτή την τακτική.  Ότι τους πιάνουμε κορόιδα.😁😁

οποιος δεν θελει αφηνει τους αλλους να φανε 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητο βονταφον με 0€ υπόλοιπο (το οποίο έγινε μετατροπή σε καρτοκινητο από εταιρικό συμβόλαιο), γραφει στην εφαρμογή λήξη 06/08/24. Μετά από πόσο καιρό μπαίνει φραγή εισερχομένων κλήσεων;; 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ ως αδαής με καρτοκινητη μια ερώτηση:Σε φορητοτητα καρτοκινητης κάνει αντιπροσφορα ο υπάρχον παροχος ή δεν ασχολούνται?

Αν ναι τι δίνουν περίπου?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, boban3 said:

Να κάνω κι εγώ ως αδαής με καρτοκινητη μια ερώτηση:Σε φορητοτητα καρτοκινητης κάνει αντιπροσφορα ο υπάρχον παροχος ή δεν ασχολούνται?

Αν ναι τι δίνουν περίπου?

Δεν ασχολούνται. Μόνο η πράσινη τα κάνει αυτά

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, HEO said:

οποιος δεν θελει αφηνει τους αλλους να φανε 🙂

Εννοείται αλλά επειδή διαβάζουν κι άλλοι, πρέπει να δίνουμε σφαιρική ενημέρωση να μπορούν αυτοί που διαβάζουν να κάνουν καλύτερες επιλογές. Τι τραβήξαμε με το λικουιντ. Υπάρχουν και αυτές-οί που σκέφτονται διαφορετικά. Έτσι το λέμε.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, dimitroula10 said:

Εννοείται αλλά επειδή διαβάζουν κι άλλοι, πρέπει να δίνουμε σφαιρική ενημέρωση να μπορούν αυτοί που διαβάζουν να κάνουν καλύτερες επιλογές. Τι τραβήξαμε με το λικουιντ. Υπάρχουν και αυτές-οί που σκέφτονται διαφορετικά. Έτσι το λέμε.

εννοειται ο καθενας διαβαζει και κρινει και δεν παιρνουμε κανεναν απο το χερακι

με το λικοιντ δεν τραβήξαμε τιποτα

καποιοι την εβγαλαν και την βγαζουν ακομα στο τζαμπα (να ναι καλα ο blizard)

οποιο δεν θελουν φθηνα και νομιζουν οτι φτιαχνουμε πυραυλους να πληρωσουν

 

3 ώρες πριν, thansof_7 said:

Σε καρτοκινητο βονταφον με 0€ υπόλοιπο (το οποίο έγινε μετατροπή σε καρτοκινητο από εταιρικό συμβόλαιο), γραφει στην εφαρμογή λήξη 06/08/24. Μετά από πόσο καιρό μπαίνει φραγή εισερχομένων κλήσεων;; 

σε εναν μηνα δηλαδη 06/09/24

εχει ομως αναφερθει οτι μπορει να δοθει παραταση καποιον ημερων

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, HEO said:

ηρθαν τα ακουστικα, ειναι αυτα που ειχα παρει με τις δωροεπιταγες του efood

τις δωροεπιταγες τις εφαγα εδω και καιρο,

τα ακουστικα καλα ειναι ενα 20 ευρω τα αξιζουν, δεν ειναι να τρελαινεσαι αλλα ΟΚ

μεσα ειχαν και καλωδιο αρσενικο 3,5 σε αρσενικο 3,5 για να τα βαζεις σε συσκευες που δεν εχουν bluetooth π.χ. ενα τρανσιστορακι,

🙂

Μπράβο μαν! Πρόλαβες και επωφελήθηκες!

9 ώρες πριν, kmpatra said:

... Αν και κάποιος που με είχε πάρει τηλέφωνο να με ενημερώσει μου είπε ότι θα πάρω τα ακουστικά με δεύτερη αποστολή

Αν θυμάμαι καλά, έλεγε ότι θα αποσταλούν μετά τις 5/6

6 ώρες πριν, dimitroula10 said:

αν ψωνίσεις εκτός efood οι τιμές είναι πολύ χαμηλότερες.

Αυτό ενδεχομένως να ισχύει στην περιοχή σου. Στην Ξάνθη πχ, οι τιμές είναι ίδιες είτε στο κατάστημα, είτε στο efood

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sou_d said:

Αυτό ενδεχομένως να ισχύει στην περιοχή σου. Στην Ξάνθη πχ, οι τιμές είναι ίδιες είτε στο κατάστημα, είτε στο efood

Δεν γίνεται να μην παίρνει προμήθεια εκεί  το efood. Δεν υπάρχει περίπτωση να πας στο μαγαζί και να σου δώσει την ίδια τιμή με μετρητά και χωρίς απόδειξη. Μην επιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος με 13 ευρώ πήρε δύο μήνες υπηρεσίες τηλεφωνίας (για χρήση ίντερνετ κατ' ελάχιστο), ακουστικά (που μάλλον δεν είναι για πέταμα), φαγητό (τουλάχιστον ισόποσης αξίας με τα λεφτά που έδωσε με τον πιο χαριστικό υπολογισμό και παραπάνω από όσα έδωσε για όσους δεν συμφωνούν με την φοροκλοπή που προτείνεις) και όλα αυτά παράδοση στο σπίτι του νόμιμα.

Αλλά όλο αυτό πρέπει να καταγγελθεί στα πλαίσια της σφαιρικής ενημέρωσης γιατί κάποια άγνωστη ψησταριά που τυγχάνει κοντά στο σπίτι σου και πηγαίνεις ο ίδιος να τα πάρεις για 13 ευρώ μαύρα σου δίνει απλά φαγητό που όμως η γεύση είναι επιπέδου μισελέν, τίποτα άλλο δε τρώγεται και αφού συμβαίνει σε εσένα θα πρέπει να συμβαίνει σε όλους παντού στην Ελλάδα εξίσου.

Πολύ λογικό.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, HEO said:

ηρθαν τα ακουστικα, ειναι αυτα που ειχα παρει με τις δωροεπιταγες του efood

τις δωροεπιταγες τις εφαγα εδω και καιρο,

τα ακουστικα καλα ειναι ενα 20 ευρω τα αξιζουν, δεν ειναι να τρελαινεσαι αλλα ΟΚ

μεσα ειχαν και καλωδιο αρσενικο 3,5 σε αρσενικο 3,5 για να τα βαζεις σε συσκευες που δεν εχουν bluetooth π.χ. ενα τρανσιστορακι,

🙂

Και εγω παρελαβα τα ακουστικα εχθες. Και εμενα ενεργοποιηθηκε 19/5

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Δεν γίνεται να μην παίρνει προμήθεια εκεί  το efood. Δεν υπάρχει περίπτωση να πας στο μαγαζί και να σου δώσει την ίδια τιμή με μετρητά και χωρίς απόδειξη. Μην επιμένεις.

Αν και το θεωρώ περιττό....

Screenshot_2024-06-13-08-03-07-75_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Screenshot_2024-06-13-08-03-56-97_de587117cd383c12562b9c00755e0e13.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sou_d said:

Αν και το θεωρώ περιττό....

Screenshot_2024-06-13-08-03-07-75_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Screenshot_2024-06-13-08-03-56-97_de587117cd383c12562b9c00755e0e13.jpg

Off topic

Τα Φιλαράκια....??????!!!!!!

Μεγάλη νοσταλγία μου προκάλεσες, να ξες....

Με γύρισες πολύ πίσω....

Μένει τώρα να μας στείλεις και Νέα Ελλάς
 

Οn Topic

Κι εγώ δεν ξέρω πολλά καταστήματα που δίνουν διαφορετική τιμή σε φαγητό.

Εξαίρεση η Dominos που μέχρι προχτές είχε μέσω του app της -40% ενώ το efood έδινε -20%

Και γενικά τουλάχιστον αυτή (η Dominos) δεν δίνει τις ίδιες προσφορές στο efood με αυτές που δίνει στο δικό της app.

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, kokalo said:

Off topic

Τα Φιλαράκια....??????!!!!!!

Μεγάλη νοσταλγία μου προκάλεσες, να ξες....

Με γύρισες πολύ πίσω....

Μένει τώρα να μας στείλεις και Νέα Ελλάς
 

Οn Topic

Κι εγώ δεν ξέρω πολλά καταστήματα που δίνουν διαφορετική τιμή σε φαγητό.

Εξαίρεση η Dominos που μέχρι προχτές είχε μέσω του app της -40% ενώ το efood έδινε -20%

Σαν το Έδεσμα δεν έχει.. 🙂 χωριάτικο λουκάνικο σε ψωμάκι πάτατα ντομάτα Ουγγαρέζα..

Η απόλυτη βρώμικη θερμιδική βόμβα.

@sou_dδοκίμασέ το και θα με θυμηθείς!

 

2 ώρες πριν, sou_d said:

Αν και το θεωρώ περιττό....

Screenshot_2024-06-13-08-03-07-75_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Screenshot_2024-06-13-08-03-56-97_de587117cd383c12562b9c00755e0e13.jpg

Και όχι απλά είναι στην τιμή καταστήματος.. τα παίρνεις και 10% φθηνότερα με smart pocket ή κωδικό cu around.. @dimitroula10

6 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Δεν υπάρχει περίπτωση να πας στο μαγαζί και να σου δώσει την ίδια τιμή με μετρητά και χωρίς απόδειξη.

Δλδ θα παραγγείλεις δύο πιτόγυρα και θα του ζητήσεις να σου κάνει την αφαίρεση του ΦΠΑ για να πληρώσεις λιγότερα χωρίς απόδειξη;

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Απόδειξη υποχρεούται να κόψει ανεξαρτήτως τροπου πληρωμής. Ειναι γεγονος ομως οτι ειδικα στη συγκεκριμένη πλατφόρμα και ακομα περισσότερο αν η διανομη γίνεται μέσω της εταιρείας, πολλοί επιλέγουν να εχουν διαφορετικές τιμές. Εδω Πατρα είναι σχεδόν καθεστώς το καπέλο 0,5€ ενω υπάρχει και μαγειρείο με καπελο 1-2€ σε καποια προϊόντα. "Τολμησε" να φέρει και καταλογο για να δω οτι αυτό που παρηγγειλα ειχε καπέλο 2€ μεσω ηλεκτρονικού delivery και μάλιστα παρ'οτι δούλευε με δικο του ντελιβερα.

Εχουμε φύγει εκτός θέματος ομως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...