Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 minutes ago, Teiresias_ said:

Εγώ πάλι που υποτίθεται ακολουθώ το CU στο Facebook, όχι μόνο δεν μου το πέταξε, αλλά δεν το βγάζει ακόμα κι αν μπω ο ίδιος στη σελίδα του..

Εμένα ήδη μου το έχει βγάλει δύο φορές. Και στους γνωστούς μου τόσες πολλές που το σκέφτονται

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Teiresias_ said:

Εννοείς τζαμπατζιδοδοσυνδρομητές... (και βάζω και τον εαυτό μου μέσα)

Κάποια στιγμή και ο τζαμπας θα έβαζε λεφτά. Η βόνταφον προτιμαει ο τζάμπας να τα δώσει στον ανταγωνισμό. Δεν πειραζει... 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VIPdriver said:

Κάποια στιγμή και ο τζαμπας θα έβαζε λεφτά. Η βόνταφον προτιμαει ο τζάμπας να τα δώσει στον ανταγωνισμό. Δεν πειραζει... 

Τίποτα φίλε.. θα περνάμε από εταιρεία σε εταιρεία κάθε 6-12 μήνες και όλα καλά. Αφού έτσι μας θέλουν, έτσι! Τα έχουμε πει άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Teiresias_ said:

Εγώ πάλι που υποτίθεται ακολουθώ το CU στο Facebook, όχι μόνο δεν μου το πέταξε, αλλά δεν το βγάζει ακόμα κι αν μπω ο ίδιος στη σελίδα του..

Δεν ξερς εσύ 🤣🤣

1 ώρα πριν, Teiresias_ said:

 

Εσείς αλλάξει και το shake ε;

Screenshot_2024-05-10-18-55-12-03_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς την προσφορά με το 3μηνο unlimited με μια ανανέωση που έπαιζε πριν λίγες μέρες ;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έχουν βγει τα αποτελέσματα του διαγωνισμού;;;;

Ναι!!
Και κέρδισααα!!! 😁😁😂😂😉😉

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-kalokairistes-nikites-cu-megalos-diagonismos/

Screenshot 2024-05-10 215314.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, konstantinos77 said:

Ναι!!
Και κέρδισααα!!! 😁😁😂😂😉😉

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-kalokairistes-nikites-cu-megalos-diagonismos/

Screenshot 2024-05-10 215314.png

Είσαι σίγουρος;;;;Γιατί και εμένα την προηγούμενη φορά μου φαινόταν το νούμερο για το δικό μου και τελικά δεν ήταν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και στα 4 νουμερα μου ταιριάζουν τα ψηφία (στα 3 απο 2 φορες) αλλά εννοείται οτι δεν μου εχει ερθει ουτε σμσ ουτε απεριοριστα data. Ωωω τι έκπληξη!

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, aektzhs 1 said:

Είσαι σίγουρος;;;;Γιατί και εμένα την προηγούμενη φορά μου φαινόταν το νούμερο για το δικό μου και τελικά δεν ήταν!!!!

Εννοείται πως κάνω πλάκα... Εξάλλου φαίνεται από τα emoticons!! 😉
Μου λείπουν 4 ψηφία... Τις επόμενες μέρες θα γνωρίζω... 😉
Απλά το ανέφερα για εγκυκλοπαιδικούς σκοπούς... 😋😂😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konstantinos77 said:

Ναι!!
Και κέρδισααα!!! 😁😁😂😂😉😉

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-kalokairistes-nikites-cu-megalos-diagonismos/

Screenshot 2024-05-10 215314.png

Εμένα τα νούμερά μου δεν ταιριάζουν ακόμα και έτσι.. οπότε θα κοιμηθώ ήσυχος!!

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί στα δώρα μπαίνει το όνομα ως μη προσωπικό δεδομένο ενώ στα unlimited μπαίνει το νούμερο. Τι φάση;

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Teiresias_ said:

Εμένα τα νούμερά μου δεν ταιριάζουν ακόμα και έτσι.. οπότε θα κοιμηθώ ήσυχος!!

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί στα δώρα μπαίνει το όνομα ως μη προσωπικό δεδομένο ενώ στα unlimited μπαίνει το νούμερο. Τι φάση;

Εάν έδιναν ολόκληρα τα νουμερα, μετά θα έπρεπε να δώσουν και τα απεριόριστα data, χελόου! 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Τίποτα φίλε.. θα περνάμε από εταιρεία σε εταιρεία κάθε 6-12 μήνες και όλα καλά. Αφού έτσι μας θέλουν, έτσι! Τα έχουμε πει άλλωστε.

εγω παντως που ειμαι ταλιροφονιας

δεν τους δινω δεκαρα τσακιστη, τερμα τα τηλεφωνα :)

θα γινω σαν το γατο τον πατερα μου που αρνειται πεισματικα να παρει κινητο....😃

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά είναι πολύ καλή. Θα έφευγα από το φρογκ αλλά μέσα στο σπίτι έχω edge με vf

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, hercoulis said:

Η προσφορά είναι πολύ καλή. Θα έφευγα από το φρογκ αλλά μέσα στο σπίτι έχω edge με vf

Edge sa απλό η vodafone μια μόνο έχει edge sa+ ca 🤣

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προφορά την είχε βγάλει και πέρυσι. 

Όπως είχε βγάλει μετατροπή cu σε Unlimited στα 16€

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το shake που άλλαξε, χθεσινή εμπειρία:

Βγήκα (οριστικά) απο το liquid σε μια σύνδεση που είχα 20 GB στοκ από shake που έληγαν και ανανέωσα με 13€ για να μη χαθούν. Και... σοκ! Δεν ανανεώθηκαν, αλλά τα καινούρια 3 GB πήγαν ξεχωριστά.

Επικοινωνία με chat, μου απαντούν "στα 13€ πάει ξεχωριστά, αν θέλετε να κάνουν rollover τα παλιά πρέπει να βάζετε κάθε μηνα 15€".

Έβαλα 15€ κι όλα καλα, τα 13 που έβαλα πιο πριν θα μου επιστραφούν στην κάρτα σε 6 εργάσιμες. 

Επίσης μου είπαν ότι για να γίνει η επιστροφή θα πρέπει να έχει γίνει η ανανέωση on line, όχι περίπτερο, κατάστημα κλπ.

Όποιος έχει στοκ shake ας τα έχει κατά νου.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Steleon said:

Σχετικά με το shake που άλλαξε, χθεσινή εμπειρία:

Βγήκα (οριστικά) απο το liquid σε μια σύνδεση που είχα 20 GB στοκ από shake που έληγαν και ανανέωσα με 13€ για να μη χαθούν. Και... σοκ! Δεν ανανεώθηκαν, αλλά τα καινούρια 3 GB πήγαν ξεχωριστά.

Επικοινωνία με chat, μου απαντούν "στα 13€ πάει ξεχωριστά, αν θέλετε να κάνουν rollover τα παλιά πρέπει να βάζετε κάθε μηνα 15€".

Έβαλα 15€ κι όλα καλα, τα 13 που έβαλα πιο πριν θα μου επιστραφούν στην κάρτα σε 6 εργάσιμες. 

Επίσης μου είπαν ότι για να γίνει η επιστροφή θα πρέπει να έχει γίνει η ανανέωση on line, όχι περίπτερο, κατάστημα κλπ.

Όποιος έχει στοκ shake ας τα έχει κατά νου.

Πάντως στους όρους και σχετικά με το rollover,  αναφέρει μόvo: 

Σε περίπτωση που δεν καταναλώσεις το σύνολο των παρεχόμενων MBs πριν την λήξη του πακέτου CU Shake, μπορείς να τoυς δώσεις παράταση, ενεργοποιώντας το ίδιο πακέτο CU Shake πριν τη λήξη του. Σε διαφορετική περίπτωση χάνονται.

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε η απαντηση στο μειλ περι επιστροφης χρηματων που τους ειχα στελει

στην απαντηση παρατηρω οτι οι προθεσμιες ειναι ρητα σχετικες με την εφαρμογη των τιμολογιακων αλλαγων και οχι με την ανακοινωση τους (οπως ηταν τις αλλες φορες που ειχα κανει καταγγελια και πηρα λεφτα πισω)

ετσι τουλαχιστον το καταλαβαινω εγω. 

Ηθελα να ρωτησω γιατι αναφερθηκε καπου πιο πανω.

Εχει κανει φορητοτητα κανεις σε αλλο δικτυο ή διακοπη συνδεσης λογω καταργησης του liquid και εχει ενημερωση την εξυπηρετηση πελατων για το IBAN του με σκοπο να του πιστωθουν τα χρηματα;;;

 

2024-05-11_12-06-22.png

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

H δική μου επικοινωνία με το chat (από την Vodafone και όχι από του CU) είναι αυτή:

 

00:02:59     : Έχοντας υπόψιν τον Κανονισμό Γενικών Αδειών ΕΕΤΤ (ΦΕΚ 2265 Β’/31-5-2021) σύμφωνα με τον οποίο (σελ. 25890, παρ. ιβ):
00:03:20
     : «Εάν ο συνδρομητής /χρήστης υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας αντιταχθεί στην τροποποίηση τιμολογίων σύμφωνα με τα ανωτέρω, ο πάροχος, κατόπιν αιτήσεως του συνδρομητή/χρήστη οφείλει να του επιστρέψει εντός τριάντα (30) ημερών, το εναπομείναν στην κάρτα χρηματικό υπόλοιπο.
00:03:33
     : Απαραίτητη προϋπόθεση, ο συνδρομητής χρήστης υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας να έχει προβεί σε αγορά του πακέτου το οποίο αφορά η αύξηση, μέχρι το χρόνο ανακοίνωσής της σχετικής αύξησης/τροποποίησης των τιμολογίων.»,
00:03:45
     : και με αφορμή την από 18/4/24 ανακοίνωση σας που τροποποιεί (αυξάνει) το κόστος πακέτων και καταργεί την Υπηρεσία CU Liquid.
00:03:57
     : Θα ήθελα να μου επιβεβαιώσετε ότι ισχύουν οι προϋποθέσεις για να αντιταχθώ στην πρόσφατη τροποποίηση των τιμολογίων σας και να ζητήσω την επιστροφή του εναπομείναντος στην κάρτα χρηματικού υπολοίπου.
00:04:17
     : Σε τυχόν θετική απάντηση, θα ήθελα να μου υποδείξετε τον τρόπο και την διαδικασία με τον οποίο θα γίνει η ανωτέρω επιστροφή.
Το ερώτημα μου αφορά τους αριθμούς των καρτοκινητών

XXXXXX

XXXXXX

XXXXXX

00:04:29     : Που είναι όλοι στην κατοχή μου.
00:04:48 Εκπρόσωπος Vodafone : αυτο αφορα σε περιπτωση αποσυνδεσης των αριθμων σας παρακαλω
00:05:12
     : Επίσης θα ήθελα να ζητήσω να έχω αντίγραφο της συνομιλίας μας στο email μου XXXXX@gmail.com
00:06:03     : Μα αυτό σας ρωτάω..... Αν δικαιούμαι την επιστροφή του χρηματικού υπολοίπου της κάρτας μου
00:06:13
     : Και με ποιά διαδικασία
00:08:21 Εκπρόσωπος Vodafone : ναι φυσικα! μη σας ανησυχει και κανω εγω ενα αιτημα σε καθε αριθμο σας, στο
XXXXXXXX δεν εχετε καποιο χρηματικο υπολοιπο, και μολις αποσυνδεθει η γραμμη σας και δεν ειναι πλεον ενεργη τοτε μας καλειτε ώστε να γινει και η επιστροφη των χρηματων σας σε τραπεζικο λογαριασμο
00:08:47
     : Όχι παρακαλώ......
00:08:56
     : Απλά έκανα το ερώτημα......
00:09:08
     : Δεν θέλω να γίνει ακόμη κανέναν αίτημα αποσύνδεσης.....
00:09:16
     : Το τονίζω αυτό .....
00:09:21 Εκπρόσωπος Vodafone : οχι δεν κανω καποιο αιτημα αποσυνδεσης
00:09:32
     : ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ....
00:09:47 Εκπρόσωπος Vodafone : απλα κανω αιτημα ώστε σε περιπτωση αποσυνδεσης τοτε να φαινεται το αιτημα μου και να παρετε το χρηματικο σας υπολοιπο
00:09:59 Εκπρόσωπος Vodafone : δεν ανεφερα κατι για αιτημα αποσυνδεσης εγω
00:10:07
     : Εντάξει....
00:10:26 Εκπρόσωπος Vodafone : απλα κανω αιτημα για να καταγραφει η επιστροφη χρηματων σε περιπτωση αποσυνδεσης
00:10:49
     : ΘΑ κάνετε το ίδιο και για τους άλλους 2 αριθμούς.....?
00:11:23 Εκπρόσωπος Vodafone : ναι φυσικα! σε ολους
00:11:28
     : Θα παραλάβω παρακαλώ την συνομιλία μας στο email μου όπως ζήτησα νωρίτερα......?
00:11:58 Εκπρόσωπος Vodafone : πειτε μου μονο τον αριθμο ταυτοτητας σας και τον κωδικο που σας εχω στειλει με μηνυμα παρακαλω
00:12:19
     : Φυσικά...
00:12:20 Εκπρόσωπος Vodafone : και θα χρειαστω και το
email σας
00:12:37
     : Ο αριθμός της ταυτότητας μου είναι XXXXXXX
00:13:06     : Ο κωδικός που μου στείλατε είναι XXXXXXX
00:13:20     : και το email μου είναι XXXXXXX@gmail
00:13:58 Εκπρόσωπος Vodafone : τελεια! Μολις κλεισουμε θα λαβετε και το email
00:14:09 Εκπρόσωπος Vodafone : με την επικοινωνια μας
00:14:33
     : Σας ευχαριστώ πολύ για την εξυπηρέτηση.....
00:14:41 Εκπρόσωπος Vodafone : Εγώ σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση
Τι άλλο θα μπορούσαμε να κάνουμε παρακαλώ για να σας εξυπηρετήσουμε σε πρώτο χρόνο;
00:14:54
     : Αυτό ήθελα μόνο.....
00:14:59
     : Σας ευχαριστώ πολύ.....
00:15:45 Εκπρόσωπος Vodafone : Εμεις σας ευχαριστούμε πολύ για την επικοινωνία και το χρόνο σας !
Χάρηκα πολύ που σας εξυπηρέτησα σε πρώτο χρόν
o σήμερα! Σας ευχαριστούμε που επιλέγετε τη Vodafone και θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε ξανά!
Παραμένουμε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση ή πληροφορία!
Για ό,τι χρειαστείτε είμαστε στη διαθεσή σας!Σας ευχόμαστε Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση!!!
00:16:08
     : Επίσης ..... Καλές γιορτές....
00:16:39 Εκπρόσωπος Vodafone : σας ευχαριστω πολυ! να ειστε καλα! 🙂

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Steleon said:

Σχετικά με το shake που άλλαξε, χθεσινή εμπειρία:

Βγήκα (οριστικά) απο το liquid σε μια σύνδεση που είχα 20 GB στοκ από shake που έληγαν και ανανέωσα με 13€ για να μη χαθούν. Και... σοκ! Δεν ανανεώθηκαν, αλλά τα καινούρια 3 GB πήγαν ξεχωριστά.

Επικοινωνία με chat, μου απαντούν "στα 13€ πάει ξεχωριστά, αν θέλετε να κάνουν rollover τα παλιά πρέπει να βάζετε κάθε μηνα 15€".

Έβαλα 15€ κι όλα καλα, τα 13 που έβαλα πιο πριν θα μου επιστραφούν στην κάρτα σε 6 εργάσιμες. 

Επίσης μου είπαν ότι για να γίνει η επιστροφή θα πρέπει να έχει γίνει η ανανέωση on line, όχι περίπτερο, κατάστημα κλπ.

Όποιος έχει στοκ shake ας τα έχει κατά νου.

Εγώ που κάνω ανανέωση των 13€ κάθε μήνα σε 4 CU, θα κάνουν rollover ή του δίνουν άλλο όνομα και όλα τα παλιά θα χαθούν; Έτσι είχαν κάνει και παλιότερα και έχασα αρκετά gb και στα 4 νούμερα! 

Link to comment
Share on other sites

2 νούμερα μου ταιριάζουν σε αυτά που έχουν ανακοινώσει ότι κερδίσουν τα Unlimited για ένα χρόνο. Προσπάθησα μέσω τσατ να μάθω αν πρόκειται για τους δικούς μου αριθμούς αλλά μου απάντησαν ότι ούτε αυτοί ξέρουν (!!!!???). Θα πρέπει να δεηθουν να επικοινωνήσουν μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Titarasaudi said:

Εγώ που κάνω ανανέωση των 13€ κάθε μήνα σε 4 CU, θα κάνουν rollover ή του δίνουν άλλο όνομα και όλα τα παλιά θα χαθούν; Έτσι είχαν κάνει και παλιότερα και έχασα αρκετά gb και στα 4 νούμερα! 

Όπως έγραψα, μου είπαν ότι για να κάνει rollover το παλιό shake πρέπει να κάνεις ανανέωση 15 ευρώ. Έκανα, και τα 4,5 GB (που δίνει πλέον  το shake με τα 15 ευρώ) πήγαν και ανανέωσαν τα παλιά που είχα.  Ενώ με τα 13 ευρώ που είχα βάλει νωρίτερα μου εμφάνισε νέο shake 3GB που δεν ανανέωσε τα παλιά. 

Επισυνάπτω και φωτό όπου έχουν γίνει όλα, έχω κάνει ανανέωση 13€, έχω μιλήσει με chat και έχω κάνει ανανέωση 15€.

Αν τα GB είναι πολλά θα πρότεινα να μην το ρισκάρεις. Κι αν το ρισκάρεις μόνο on line ανανέωση, όχι κατάστημα, περίπτερο για να μπορούν να σου επιστρέψουν τα χρήματα. Αλλιώς θα μείνουν μέσα για σουβλάκια 😄😄😄😄

Κι εγώ δυστυχώς είχα χάσει τα παλιά, για αυτό πήρα για να διαμαρτυρηθώ... Ευτυχώς 

Screenshot_2024-05-11-18-45-28-664_gr.mobile.vodafone.jpg

Edited by Steleon
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Steleon said:

Όπως έγραψα, μου είπαν ότι για να κάνει rollover το παλιό shake πρέπει να κάνεις ανανέωση 15 ευρώ. Έκανα, και τα 4,5 GB (που δίνει πλέον  το shake με τα 15 ευρώ) πήγαν και ανανέωσαν τα παλιά που είχα.  Ενώ με τα 13 ευρώ που είχα βάλει νωρίτερα μου εμφάνισε νέο shake 3GB που δεν ανανέωσε τα παλιά. 

Επισυνάπτω και φωτό όπου έχουν γίνει όλα, έχω κάνει ανανέωση 13€, έχω μιλήσει με chat και έχω κάνει ανανέωση 15€.

Αν τα GB είναι πολλά θα πρότεινα να μην το ρισκάρεις. Κι αν το ρισκάρεις μόνο on line ανανέωση, όχι κατάστημα, περίπτερο για να μπορούν να σου επιστρέψουν τα χρήματα. Αλλιώς θα μείνουν μέσα για σουβλάκια 😄😄😄😄

Κι εγώ δυστυχώς είχα χάσει τα παλιά, για αυτό πήρα για να διαμαρτυρηθώ... Ευτυχώς 

Screenshot_2024-05-11-18-45-28-664_gr.mobile.vodafone.jpg

Τελικά έκανα την ανανέωση με 13€ και όντως το shake it φάνηκε σαν νέο και το παλιό λήγει αύριο! Ρώτησα και εγώ στο chat και μου είπαν τα ίδια. Ότι δηλαδή το νέο shake it αντιστοιχεί σε ανανέωση των 15€. 

Χάνω σε 2 νούμερα από 29gb! 

Αλλά δε θα τους κάνω το χατίρι να πάω στα 15€ γιατί στα 4 CU που έχω θα χάνω 8€/μήνα! Εξάλλου συνήθως δε χρειαζόμαστε πολλά data λόγω wifi γι'αυτό και μαζεύτηκαν! 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Steleon said:

Αλλιώς θα μείνουν μέσα για σουβλάκια

Καλά θα ήταν να σου επέστρεφαν και τα κιλά όμως 😅😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...