Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 5-6 χρόνια στην q η voda σε ο,τι αφορά το δίκτυο είναι πολύ μεγάλη αναβάθμιση! Επίσης για τη χρήση που κάνει ένας άνθρωπος της μέσης ηλικίας και άνω το liquid δεν έχει ανταγωνισμό. Το πλεονέκτημα είναι ότι δεν προκαθορίζεις κατανάλωση, ενώ αντί να τα τρως σε αχρησιμοποίητες παροχές τρως σουβλάκια. Αν ξέρεις ακριβώς τι θα καταναλώσεις τότε απλά κάνεις συμβόλαιο και τρως γιαούρτι.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, EllinikoNisi said:

Ξέχνα τα gb. Τώρα ήρθε το καρτοκινητό efood. Με κάθε ανανέωση από 12€ δώρο 1 σουβλάκι. Μάζεψε σουβλάκια και εξαργυρώσε τα σε gb, ομιλία και sms.

Θα έπρεπε να μπορείς να τους πηγαίνεις ένα ταψί ψημένα καλαμάκια και να σου δίνουν ό,τι χρειάζεσαι σε χρόνο ομιλίας και GB.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, duellergr said:

Επίσης για τη χρήση που κάνει ένας άνθρωπος της μέσης ηλικίας και άνω το liquid δεν έχει ανταγωνισμό.

Επιμένω ότι για όσους θέλουν μόνο ομιλία και δεν θέλουν ούτε ΜΒ ούτε σουβλάκια (άσε που η efood δεν σερβίρει στην επαρχία), ο βάτραχος είναι μονόδρομος με 10€ το τρίμηνο και ρολόβερ και σήμα 2g παντου για παλιό κινητό.

Επόμενη δυνατότητα VoIP με 10€ τον χρόνο χωρίς άγχος, για όσους γνωρίζουν, αλλά θέλει σμαρτφον.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, dimitroula10 said:

άσε που η efood δεν σερβίρει στην επαρχία

Δεν σερβίρει (delivery by efood) αλλά τα κουπόνια χρησιμοποιούνται σε καταστήματα και στην επαρχία που έχουν δικό τους delivery 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites



(άσε που η efood δεν σερβίρει στην επαρχία),


Αν και off topic η efood έχει delivery by efood σε αρκετές πόλεις της επαρχίας. Και αν δεν έχει η πλατφόρμα εξυπηρετεί πανελλαδικά. Οπότε την έκπτωση την παίρνεις από την πλατφόρμα και όχι από το μαγαζί.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AlexM2 said:

η efood έχει delivery by efood σε αρκετές πόλεις της επαρχίας.

Το αρκετές δεν σημαίνει όλες ούτε είναι λογικό να παραγγέλνει κάποιος φαγητά που δεν θέλει για μην χάσει τα λεφτά του. Αυτή είναι η πλήρης αφέλεια ενός μεγάλου σε ηλικία ατόμου ή και μικρού που θέλει κάτι απλό. Άποψη μου πάντα. Να βάζω λεφτά με το ζόρι και μετά να ψάχνω τι να τα κάνω.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites





Το αρκετές δεν σημαίνει όλες ούτε είναι λογικό να παραγγέλνει κάποιος φαγητά που δεν θέλει για μην χάσει τα λεφτά του. Αυτή είναι η πλήρης αφέλεια ενός μεγάλου σε ηλικία ατόμου ή και μικρού που θέλει κάτι απλό. Άποψη μου πάντα. Να βάζω λεφτά με το ζόρι και μετά να ψάχνω τι να τα κάνω.biggrin.png


Το αρκετές σημαίνει όλα τα αστικά κέντρα που κατοικεί ο περισσότερος πληθυσμός. Και δεν ανέφερα πουθενά σχετικά με το τι χρεώνει ή πόσα λεφτά ή που πρέπει να χαλάει ο καθένας. , Σχολίασα την διαθεσιμότητα του efood για αυτό και είπα Off topic.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

όπως αναφέρθηκε νομίζω παραπάνω,πολλά μαγαζιά στο e-food (η πλειοψηφία θα έλεγα) είναι μέσα στην πλατφόρμα χωρίς να διανέμει ντελιβερας του e-food,αλλά ντελιβεράς του μαγαζιού. Το κουπόνι χρησιμοποιείται σε όλα ανεξαιρέτως. Οπότε καμμιά ουσία δεν έχει η συζήτηση αν κάνει ντελίβερι σε κάποιες πόλεις το e-food με μηχανάκια της εταιρίας ή όχι.

Link to comment
Share on other sites



όπως αναφέρθηκε νομίζω παραπάνω,πολλά μαγαζιά στο e-food (η πλειοψηφία θα έλεγα) είναι μέσα στην πλατφόρμα χωρίς να διανέμει ντελιβερας του e-food,αλλά ντελιβεράς του μαγαζιού. Το κουπόνι χρησιμοποιείται σε όλα ανεξαιρέτως. Οπότε καμμιά ουσία δεν έχει η συζήτηση αν κάνει ντελίβερι σε κάποιες πόλεις το e-food με μηχανάκια της εταιρίας ή όχι.


Συμφωνώ για αυτό είπα ότι η έκπτωση δίνεται μέσω της πλατφόρμας και όχι του μαγαζιού

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να έχεις χρήματα στο υπόλοιπο παρά 25.000 λεπτά ομιλίας και 240gb που μάζευες τόσο καιρό και κάποια στιγμή θα χαθούν γιατί δεν θα υπάρχει πλέον το πακέτο για rollover. Αυτό μόνο το liquid το προσφέρει.

Σε συνδιασμό με εξαργύρωση σε efood ή άλλες επιχειρήσεις είναι ο ιδανικός συνδυασμός.

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

Για το αν υποχρεώνεται τελικά να ξοδεύει κάποιος αναγκαστικά το υπόλοιπο σε κάτι που δεν θέλει, είναι ένα θέμα,που προκύπτει τελικά από τις αλλαγές,και σε βάζει να σκέφτεσαι πως τα λεφτά δεν θα πάνε χαμένα. Το ίδιο παίζει και με το cashback,υποχρεώνεσαι εν τελει να πάρεις προϊοντα με επιστροφη για να ανανεώσεις, τα οποία σε άλλες συνθήκες δεν θα τα έπαιρνες,πληρώνοντάς τα τελικά και με καπέλο. Γιατι μη νομίζετε οτι τελικά κερδίζει κάποιος κατι σε αυστηρά οικονομικούς όρους, το μόνο που κερδίζει είναι η επέκταση χρόνου του υπολοίπου στο κινητό. Το ισως αχρείαστο προϊον,το πληρώνεις και με το παραπάνω.

6 minutes ago, EllinikoNisi said:

Καλύτερα να έχεις χρήματα στο υπόλοιπο παρά 25.000 λεπτά ομιλίας και 240gb που μάζευες τόσο καιρό και κάποια στιγμή θα χαθούν γιατί δεν θα υπάρχει πλέον το πακέτο για rollover. Αυτό μόνο το liquid το προσφέρει.

Σε συνδιασμό με εξαργύρωση σε efood ή άλλες επιχειρήσεις είναι ο ιδανικός συνδυασμός.

το θέμα είναι οτι ναι μεν μαζεύεις αλλα πρέπει να συνεχίζεις να ταϊζεις τουλάχιστον στο δίμηνο. Και για τόσα που λες,όσα κουπόνια και να βγάλεις πάλι πολλά μαζεύονται.(στο υπόλοιπο εννοώ)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Επόμενη δυνατότητα VoIP με 10€ τον χρόνο χωρίς άγχος, για όσους γνωρίζουν, αλλά θέλει σμαρτφον.

Ενδιαφέρον ακούγεται αυτό. Για δώστε κάποιος το link που έχει συζητηθεί. Ελπίζω να μην προϋποθέτει δεδομένα γιατί πάλι μπαίνουμε στη διαδικασία αναζήτησης πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και προϋποθέτει δεδομένα ή wifi. Υπάρχει και το callback με μεγαλύτερη χρέωση και με αμφίβολη διαθεσιμότητα πολλές φορές.

https://myphone.gr/forum/topic/162469/page/61/#comments

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε το κείμενο τις προηγούμενες φορές τι έλεγε όταν πηγαίναμε να μετακινήσουμε την μπάρα; "Χρέωση ή Αλλαγή στις τάδε του μήνα και κάθε τάδε του μήνα"; Στο screenshot που τράβηξα, τι μου λέει; Μου λέει Αλλαγή! Άρα, καταλαβαίνω καλά; Η αλλαγή θα γίνει και θα ισχύσει από τον επόμενο μήνα και όχι αυτόν. Γι'αυτό την έχουν πατήσει άτομα εδώ μέσα; Μπορείτε να το επιβεβαιώσετε και εσείς; 

Screenshot_2023-08-16-14-00-13-186_gr.mobile.vodafone-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι έλεγε αλλαγή αλλά το ζητούμενο είναι ότι από τη στιγμή που σου λέει 28 Αυγούστου τότε θα έπρεπε να ισχύει από τότε αλλιώς θα έπρεπε να λέει αλλαγή από 28 Σεπτέμβρη Αν και εφόσον το κάνει από τον επόμενο μήνα αν θέλουν φυσικά να είναι σωστοί απέναντι στον καταναλωτή

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:

Εγώ νομίζω ότι έλεγε αλλαγή αλλά το ζητούμενο είναι ότι από τη στιγμή που σου λέει 28 Αυγούστου τότε θα έπρεπε να ισχύει από τότε αλλιώς θα έπρεπε να λέει αλλαγή από 28 Σεπτέμβρη Αν και εφόσον το κάνει από τον επόμενο μήνα αν θέλουν φυσικά να είναι σωστοί απέναντι στον καταναλωτή

Βασικά έψαξα στο site στο liquid και έχουν screenshot δικό τους επίσημο που έλεγε "Επόμενη ανανέωση" τελικά. Νομίζω πως το αλλάξανε και ισχύει ότι η αλλαγή θα γίνει την τάδε του μηνός. Αν ωστόσο εσύ είχες βάλει πιο πριν να τραβήξει λεφτά και το μετάνιωσες θα σε χρεώσει έτσι και αλλιώς και μετά θα αλλάξει... 

Αν ισχύει κάτι τέτοιο πρώτον δεν έχουν πει τίποτα σε καμία ανακοίνωση. Και δεύτερον δεν θα ξέρουμε πάλι τι γίνεται με το liquid μέχρι να περάσουν 1-2 μήνες να το μάθουμε με τον δύσκολο τρόπο. 

Screenshot_2023-08-16-14-15-50-620_com.android.chrome-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που ανακοίνωσε αυξήσεις στην καρτοκινητή, λογικο να κάνει το liquid λιγότερο συμφερον απο οτι ηταν (αλλιως θα "αυτοκτονουσε" το cu).

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, spoulk said:

Εμένα στο app λέει: επόμενη ανανέωση ...

Λοιπόν, παιδιά! Και σε μένα λέει τελικά το "Επόμενη ανανέωση". Όταν σύρετε την μπάρα λέει "Αλλαγή σε". Οπότε μάλλον άκυρος ο συναγερμός απλώς σε προηγούμενη σελίδα του νήματος κάποιοι την πάτησαν και επηρεάστηκα και νόμιζα ότι το έκαναν και επίσημο. Ωστόσο με αυτά τα άτομα που την πάτησαν τι έγινε τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, staurosmar said:

Λοιπόν, παιδιά! Και σε μένα λέει τελικά το "Επόμενη ανανέωση". Όταν σύρετε την μπάρα λέει "Αλλαγή σε". Οπότε μάλλον άκυρος ο συναγερμός απλώς σε προηγούμενη σελίδα του νήματος κάποιοι την πάτησαν και επηρεάστηκα και νόμιζα ότι το έκαναν και επίσημο. Ωστόσο με αυτά τα άτομα που την πάτησαν τι έγινε τελικά;

Εγώ που την πάτησα μίλησα και με το chat και μου είπαν πως η αλλαγή αφορά τον επόμενο μήνα και όχι τον τρέχοντα και το συμπέρασμα ήταν πως πλέον ό,τι και να κάνουμε θα χρεωνόμαστε κάθε μήνα εκτός κι αν παγώνει κανείς την κάρτα του εκείνη τη μέρα και το αναγκάζει να ξαναπροσπαθήσει τον επόμενο μήνα.

Εγώ σήμερα ενργοποιήθηκα στο frog. Καλή τύχη στους εναπομείναντες!!

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την προσωπική μου εμπειρία:

14 Αυγούστου ενεργοποιώ το Liquid στην εφαρμογή, και βάζω αυτόματη ανανέωση για 16 Αυγούστου (την ημέρα για μπει το δώρο στην ουσία)

Στις 15 Αυγούστου (δηλ την επόμενη μέρα στις 9 το πρωί) μου έρχεται μήνημα "Καλωσήρθες" κλπ και ότι "ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία αυτόματης χρέωσης"

Αμέσως (στις 15 Αυγ) μετακινώ την μπάρα σαν τεστ, από 16 Αυγ που είχα θέσει, στις 17 Αυγ, για να δω τελικά πότε θα γίνει η χρέωση-δώρο.

Σήμερα 16 Αυγ ΔΕΝ έγινε η χρέωση, άρα ίσχυσε η αλλαγή που έκανα για τον ίδιο μήνα (από 16 -> 17).

Για να ξανατσεκάρω, μετακίνησα την μπάρα ξανά, αλλά την πήγα 15 Σεπτεμβρίου. Αν και αύριο δεν μου έρθει κάτι, σημαίνει ότι ισχύει αυτό που ίσχυε πάντα, η χρέωση όποτε το θέσεις εσύ, και όχι τον "επόμενο μήνα" (θέλω να πιστεύω...)

 

@kalitexnis_g Μήπως έπεσες στην περίπτωση φίλε; Ή ο υπάλληλος "φαντάστηκε ότι έτσι θα είναι" για να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα; Αν και θεωρώ πιθανό να γίνει αυτό που σου είπαν στο τσατ στην τελική!

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σε εμένα παραμένει πάντως. Πχ αν αλλάξω τη μπάρα σήμερα για 15 θα λέει αλλαγή σε 15 σεπτεμβρίου και κάθε 15 του μήνα. 

Στην πραγματικότητα, 15/9 δεν θα κάνει απολύτως τίποτα… 

Το βλέπουν ακόμα στο chat. Άθλιοι 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, paanos said:

Το πρόβλημα σε εμένα παραμένει πάντως. Πχ αν αλλάξω τη μπάρα σήμερα για 15 θα λέει αλλαγή σε 15 σεπτεμβρίου και κάθε 15 του μήνα. 

Στην πραγματικότητα, 15/9 δεν θα κάνει απολύτως τίποτα… 

Το βλέπουν ακόμα στο chat. Άθλιοι 

Πώς το ξέρεις από τώρα ότι δε θα κάνει τίποτα στην 15 Σεπτεμβρίου?

Τα προβλήματα που ειπώθηκαν ήταν συστημικά και μάλλον έχουν διορθωθεί. Μένει να το δούμε και με άλλα παραδείγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...