Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να μπω στο liquid επιλέγω ημερομηνία χρέωσης ένα μήνα μετά και μετά προσθέτω την κάρτα μου βάζω τα στοιχεία κανονικά γίνεται η συναλλαγή και μετά με ξανά πετάει στο cu app χωρίς να έχει επιλεχθεί η κάρτα και δεν μπορώ να προχωρήσω στο επόμενο βήμα ώστε να καταχωρήσω το e-mail

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το είχα δει μία φορά, αν σου εμφανίζει την εγγραφή με τα τελευταία ψηφία της κάρτας πρέπει να κάνεις κλικ επάνω για να μπει ένα πράσινο τικ. Προφανώς bug είναι γιατί άμα βάζεις κάρτα θα πρέπει να την διαλέγει κιόλας αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jimakos43 said:

Έχω προσθέσει την κάρτα και με πετάει εδώ πάλι μετά

IMG_4365.png

Μίλησε με το τσατ, ίσως να έχουν κανένα τεχνικό θεματάκι..

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να μην την καταχωρεί. Είτε δοκίμασε αργότερα μήπως τον πίνει το σύστημα τώρα είτε πήγαινε στο myvodafone να δεις αν έχει καταγράψει εκεί τις πιστωτικές. Κάποιος είχε πει ότι αν την περάσεις στο myvodafone από εκεί εμφανίζεται και σαν επιλογή στο liquid.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Jimakos43 said:

Προσπαθώ να μπω στο liquid επιλέγω ημερομηνία χρέωσης ένα μήνα μετά και μετά προσθέτω την κάρτα μου βάζω τα στοιχεία κανονικά γίνεται η συναλλαγή και μετά με ξανά πετάει στο cu app χωρίς να έχει επιλεχθεί η κάρτα και δεν μπορώ να προχωρήσω στο επόμενο βήμα ώστε να καταχωρήσω το e-mail

Μια από τα ίδια. Προσπάθησα και με payzy και με revolut αλλά δεν προχωράει η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, spiliot said:

Φαίνεται να μην την καταχωρεί. Είτε δοκίμασε αργότερα μήπως τον πίνει το σύστημα τώρα είτε πήγαινε στο myvodafone να δεις αν έχει καταγράψει εκεί τις πιστωτικές. Κάποιος είχε πει ότι αν την περάσεις στο myvodafone από εκεί εμφανίζεται και σαν επιλογή στο liquid.

Πρέπει να κάνω ανανέωση από εκεί για να την αποθηκεύσει ή μπορώ κάπως να την καταχωρήσω χωρίς να πληρώσω επειδή δεν θέλω να κάνω ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κάνει, οπότε μη σου πω λάθος, αλλά η εντύπωση που είχα ήταν πως μπορούσες να δεις τις πιστωτικές που έχεις προσθέσει και να τις αφαιρέσεις αλλά και πιθανώς να προσθέσεις νέες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Lyricmyth19 said:

Μια από τα ίδια. Προσπάθησα και με payzy και με revolut αλλά δεν προχωράει η διαδικασία.

Για δοκίμασε τώρα εμένα δούλεψε τώρα. Μήπως ήταν κάποιο bug

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει πάντως αλλά κάτι δεν πάει καλά με όλες τις εταιρίες.

Παραγγέλνει ο άνθρωπος ένα cu για να κάνει τα κόλπα με τα 4 ευρώ με liquid για συναγερμό. Παίρνει τηλέφωνο σε αυτήν την εταιρία που διαχειρίζεται τις αποστολές του CU νομίζω λέγεται comet γιατί του έστειλαν email να επικοινωνήσει μαζί τους και τους λέει θα το παραλάβω ο ίδιος από το κατάστημα της acs όπως είχε κάνει και άλλη φορά για CU πληρώνοντας τα 12 ευρώ. Του λένε οκ.

Μετά του στέλνει το CU το παρακάτω μήνυμα:

H ΠAPAΓΓEΛIA ΣOY AKYPΩΘHKE YΣTEPA AΠO ANEΠITYXEIΣ ΠPOΣΠAΘEIEΣ ΠAPAΔOΣHΣ THΣ KAPTAΣ SIM AΠO THN ETAIPIA COURIER, ΣTH ΔIEYΘYNΣH ΠOY ΔHΛΩΣEΣ.

Του είπα να επικοινωνήσει με το CU μέσω chat και του λένε κάνε πάλι την παραγγελία. Τους έγραψε ρε παιδιά είναι δυνατόν ο φάκελος είναι εδώ γιατί να γίνει από την αρχή η διαδικασία ; Του είπαν θα επικοινωνήσουν μαζί του από το CU. Ότι να είναι πραγματικά.

Γιατί δεν τα δίνουν με τη μια στην ACS και έχουν αυτόν τον μεσάζοντα τι κερδίζουν και γίνεται να μην πω η κατάσταση; Μήπως είναι εξωτερικός συνεργάτης που κάνει τη διανομή του CU για λογαριασμό της εταιρίας ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

Δεν ξέρω τι παίζει πάντως αλλά κάτι δεν πάει καλά με όλες τις εταιρίες.

Παραγγέλνει ο άνθρωπος ένα cu για να κάνει τα κόλπα με τα 4 ευρώ με liquid για συναγερμό. Παίρνει τηλέφωνο σε αυτήν την εταιρία που διαχειρίζεται τις αποστολές του CU νομίζω λέγεται comet γιατί του έστειλαν email να επικοινωνήσει μαζί τους και τους λέει θα το παραλάβω ο ίδιος από το κατάστημα της acs όπως είχε κάνει και άλλη φορά για CU πληρώνοντας τα 12 ευρώ. Του λένε οκ.

Μετά του στέλνει το CU το παρακάτω μήνυμα:

H ΠAPAΓΓEΛIA ΣOY AKYPΩΘHKE YΣTEPA AΠO ANEΠITYXEIΣ ΠPOΣΠAΘEIEΣ ΠAPAΔOΣHΣ THΣ KAPTAΣ SIM AΠO THN ETAIPIA COURIER, ΣTH ΔIEYΘYNΣH ΠOY ΔHΛΩΣEΣ.

Του είπα να επικοινωνήσει με το CU μέσω chat και του λένε κάνε πάλι την παραγγελία. Τους έγραψε ρε παιδιά είναι δυνατόν ο φάκελος είναι εδώ γιατί να γίνει από την αρχή η διαδικασία ; Του είπαν θα επικοινωνήσουν μαζί του από το CU. Ότι να είναι πραγματικά.

Γιατί δεν τα δίνουν με τη μια στην ACS και έχουν αυτόν τον μεσάζοντα τι κερδίζουν και γίνεται να μην πω η κατάσταση; Μήπως είναι εξωτερικός συνεργάτης που κάνει τη διανομή του CU για λογαριασμό της εταιρίας ;

Στο Βόλο πάντως τα έφερε μια εταιρία zvuum πολύ εξυπηρετική, σε παίρνουν τηλ πριν έρθουν να δουν αν είσαι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lyricmyth19 said:

Στο Βόλο πάντως τα έφερε μια εταιρία zvuum πολύ εξυπηρετική, σε παίρνουν τηλ πριν έρθουν να δουν αν είσαι εκεί.

Γενικά κάτι καινούριες όπως και η courier centre είναι πολύ εξυπηρετικές..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cmvr said:

Δεν ξέρω τι παίζει πάντως αλλά κάτι δεν πάει καλά με όλες τις εταιρίες.

Παραγγέλνει ο άνθρωπος ένα cu για να κάνει τα κόλπα με τα 4 ευρώ με liquid για συναγερμό. Παίρνει τηλέφωνο σε αυτήν την εταιρία που διαχειρίζεται τις αποστολές του CU νομίζω λέγεται comet γιατί του έστειλαν email να επικοινωνήσει μαζί τους και τους λέει θα το παραλάβω ο ίδιος από το κατάστημα της acs όπως είχε κάνει και άλλη φορά για CU πληρώνοντας τα 12 ευρώ. Του λένε οκ.

Μετά του στέλνει το CU το παρακάτω μήνυμα:

H ΠAPAΓΓEΛIA ΣOY AKYPΩΘHKE YΣTEPA AΠO ANEΠITYXEIΣ ΠPOΣΠAΘEIEΣ ΠAPAΔOΣHΣ THΣ KAPTAΣ SIM AΠO THN ETAIPIA COURIER, ΣTH ΔIEYΘYNΣH ΠOY ΔHΛΩΣEΣ.

Του είπα να επικοινωνήσει με το CU μέσω chat και του λένε κάνε πάλι την παραγγελία. Τους έγραψε ρε παιδιά είναι δυνατόν ο φάκελος είναι εδώ γιατί να γίνει από την αρχή η διαδικασία ; Του είπαν θα επικοινωνήσουν μαζί του από το CU. Ότι να είναι πραγματικά.

Γιατί δεν τα δίνουν με τη μια στην ACS και έχουν αυτόν τον μεσάζοντα τι κερδίζουν και γίνεται να μην πω η κατάσταση; Μήπως είναι εξωτερικός συνεργάτης που κάνει τη διανομή του CU για λογαριασμό της εταιρίας ;

Αυτές οι εταιρίες είναι οι last mile, δηλαδή αναλαμβάνουν την παράδοση αποκλειστικά και μόνο στην περιοχή του παραλήπτη. Η περιοχή του παραλήπτη μπορεί να είναι και ολόκληρη πόλη, δεν περιορίζεται η λέξη με την στενή έννοια.

Η μεταφορά γίνεται με ACS/ άλλον πάροχο, αλλά λόγο φόρτου ή για άλλους πρακτικούς λόγους τα μεταβιβάζουν στην τοπικές εταιρίες για την τελική παράδοση.

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

last mile

Last mile είναι η εταιρία που παραδίδει την αποστολή στον πελάτη. Η Comnet είναι εταιρία logistics που για λογαριασμό της Vodafone μοιράζει ανάλογα στις εταιρίες τα πακέτα. Πχ εντός Αττικής μπορεί να επιλέγει μια άλλη εταιρία 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει εχθές online παραγγελία ένα cu με φορητότητα ανέβασα τα δικαιολογητικά και ακόμα ζητάει να ανεβάσω τα δικαιολογητικά. Έχει κάνεις εμπειρία με online παραγγελία με φορητότητα και πως προχωρά η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει εχθές online παραγγελία ένα cu με φορητότητα ανέβασα τα δικαιολογητικά και ακόμα ζητάει να ανεβάσω τα δικαιολογητικά. Έχει κάνεις εμπειρία με online παραγγελία με φορητότητα και πως προχωρά η διαδικασία;
Αν έχεις ανεβάσει τα δικαιολογητικά αγνοείς τα μηνύματα

Και σε μένα το έκανε και όλα εξελίχθηκαν μια χαρά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, paanos said:

Last mile είναι η εταιρία που παραδίδει την αποστολή στον πελάτη. Η Comnet είναι εταιρία logistics που για λογαριασμό της Vodafone μοιράζει ανάλογα στις εταιρίες τα πακέτα. Πχ εντός Αττικής μπορεί να επιλέγει μια άλλη εταιρία 

Last mile είναι ο τοπικός διανομέας. Ο ορισμός που έδωσες είναι πολύ γενικός και αόριστος. Μην σας μπερδεύει η courier εταιρία γνωστής πλατφόρμα σύγκρισης τιμών. 

Ο ορισμός last mile είναι κάτι το πολύ συγκεκριμένο. 

Η comnet είναι πάροχος courier όπως και η ACS. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, EllinikoNisi said:

Last mile είναι ο τοπικός διανομέας. Ο ορισμός που έδωσες είναι πολύ γενικός και αόριστος. Μην σας μπερδεύει η courier εταιρία γνωστής πλατφόρμα σύγκρισης τιμών. 

Ο ορισμός last mile είναι κάτι το πολύ συγκεκριμένο. 

Η comnet είναι πάροχος courier όπως και η ACS. 

 

IMG_1898.jpeg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

 

IMG_1898.jpeg

Που είπα κάτι διαφορετικό; 

Εάν αγοράσεις κάτι από Θεσσαλονίκη Αθήνα πχ, άλλη εταιρία θα το μεταφέρει από Θεσσαλονίκη σε Αθήνα και άλλη από Αθήνα στο σπίτι σου.

Το last mile αφορά καθαρά και μόνο την τοπική μεταφορά.

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα ένα βουλγαρικό αριθμό που ξεκινά 359 89 .......

Μίλησα 52" (κάτω από 1') και χρεωθηκα 0.24'.

Περίμενα ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Πώς βγαίνει η χρέωση αυτή ?

Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dasnowy said:

Είχε βάλει η ΕΕ ταβάνι τα 0,24€/λεπτό. 

Το οποίο παρεμπιπτόντως είναι λιγότερο από το μισό, σε σχέση με τις εθνικές κλήσεις εκτός παγίου 😉

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dasnowy said:

Είχε βάλει η ΕΕ ταβάνι τα 0,24€/λεπτό. 

Μια χαρά.

Δηλαδή, πχ 1.5' 0.48€

Just now, minast said:

Το οποίο παρεμπιπτόντως είναι λιγότερο από το μισό, σε σχέση με τις εθνικές κλήσεις εκτός παγίου 😉

0.82€ δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...