Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες να μπεις στο vodafonecu.gr ;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να μπεις στο vodafonecu.gr ;
Δεν εγινε τιποτα

Μαλλον επρεπε να ανανεωσω απο το cu και οχι απο myvodafone

Link to comment
Share on other sites

Ποια 400 λες;

Εκανα λαθος. 200 ηθελα να πω.

 

Να ρωτησω κατι σχετικα με την λογικη των ανανεωσεων για να γινει η μεταφορα των υπηρεσιων στον επομενο μηνα; Εστω οτι ξεκιναει ο πρωτος μηνας οπου και βαζουμε 10€ και ενεργοποιηουμε ενα πακετο. Αυτο το πακετο ληγει σε 30 ημερες. Για να γινει μεταφορα θα πρεπει να γινει ξανα ενεργοποιηση του ιδιου πακετου εστω μια ημερα πριν την ληξη;;

Δηλαδη αν καθε 28-29 ημερες βαζουμε και κανουμε ανανεωση, τοτε θα εχουμε μεταφορα στο επομενο μηνα; (εαν βεβαια δεν εχουμε εξαντλησει τις υπηρεσιες).

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα ανανεωση απο το myvobafone. Αρα δε μπορω να παρω τα 600?

 

Καλημέρα,

 

Η ανανέωση έπρεπε να είχε πραγματοποιηθεί, μέσω του My CU app. Μέσα στο app, θα σου εμφάνιζε και την επιλογή για να ενεργοποιήσεις το CU Shake.

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκανα λαθος. 200 ηθελα να πω.

 

Να ρωτησω κατι σχετικα με την λογικη των ανανεωσεων για να γινει η μεταφορα των υπηρεσιων στον επομενο μηνα; Εστω οτι ξεκιναει ο πρωτος μηνας οπου και βαζουμε 10€ και ενεργοποιηουμε ενα πακετο. Αυτο το πακετο ληγει σε 30 ημερες. Για να γινει μεταφορα θα πρεπει να γινει ξανα ενεργοποιηση του ιδιου πακετου εστω μια ημερα πριν την ληξη;;

Δηλαδη αν καθε 28-29 ημερες βαζουμε και κανουμε ανανεωση, τοτε θα εχουμε μεταφορα στο επομενο μηνα; (εαν βεβαια δεν εχουμε εξαντλησει τις υπηρεσιες).

 

Καλημέρα,

 

Καλά τα έγραψες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Τα καρτοκινητα εχουν δευτερες sim για μοιρασμα των data;

Εαν θυμαμαι καλα δεν εχουν!

Νομίζω πως υπάρχει, και με μια απλώς χρέωση των 5€ παίρνεις την δεύτερη sim

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες έκανα hot-spot ένα Vodafone cu που ληγαν τα mb και στα 3gb κοντά με έβαλε cap στην ταχύτητα. Τη κόλπα είναι αυτά μόνο στη Vodafone το είδα και είναι απαραδεκτο.
Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες έκανα hot-spot ένα Vodafone cu που ληγαν τα mb και στα 3gb κοντά με έβαλε cap στην ταχύτητα. Τη κόλπα είναι αυτά μόνο στη Vodafone το είδα και είναι απαραδεκτο.
Είναι πολιτική ορθής χρήσης στο καρτοκινητο.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το Καλοκαίρι τελειώνει αλλά η Καλοκαιρινή προσφορά της Vodafone 7GB με 7 ευρώ παρατάθηκε μέχρι της 9/9/2018 όπως φαίνεται στο my cu App.
Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες έκανα hot-spot ένα Vodafone cu που ληγαν τα mb και στα 3gb κοντά με έβαλε cap στην ταχύτητα. Τη κόλπα είναι αυτά μόνο στη Vodafone το είδα και είναι απαραδεκτο.

 

Αυτό ισχύει εδώ και αρκετό διάστημα φίλε King.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Καλοκαίρι τελειώνει αλλά η Καλοκαιρινή προσφορά της Vodafone 7GB με 7 ευρώ παρατάθηκε μέχρι της 9/9/2018 όπως φαίνεται στο my cu App.

 

Πολύ καλή κίνηση, μπράβο στη Vodafone.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολιτική ορθής χρήσης στο καρτοκινητο.

Το γνωρίζω ότι είναι ορθή χρήση αλλά τα mb είναι αγορασμένα δεν έπρεπε να υπάρχει τέτοιο Cap.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ισχύει εδώ και αρκετό διάστημα φίλε King.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολύ καλή κίνηση, μπράβο στη Vodafone.

Δεν ξανά δούλεψα Vodafone ήξερα ότι έχει Cap αλλά μόλις μπήκε μου έριξε την ταχύτητα στο 0 κοντά δεν μπορούσε να κατεβάσει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε όμως να συμβαίνει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρχει γιατί ήδη το δίκτυο σέρνεται σε πολλά σημεία με τις προσφορές που έδωσαν στην καρτοκινητή.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρχει γιατί ήδη το δίκτυο σέρνεται σε πολλά σημεία με τις προσφορές που έδωσαν στην καρτοκινητή.
Δε νομίζω ότι επηρεάζει το δίκτυο άμα υπάρχει η όχι π.ο.χ.

Το κάνουν προφανώς για να πιεσουν τον κόσμο να πάει σε συμβόλαιο για αυτό το μικρό ποσοστό που χρειάζεται περισσότερο ίντερνετ.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα έπρεπε.

 

Εντάξει, τότε την επόμενη φορά που θα φουλάρεις το ΙΧ σου βενζίνη θα σου βάλω τσιπάκι να σου σβήνει την μηχανή όταν κάψεις 3 λίτρα βενζίνη. Η κανονική παροχή βενζίνης θα επανέλθει στις 4 το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, τότε την επόμενη φορά που θα φουλάρεις το ΙΧ σου βενζίνη θα σου βάλω τσιπάκι να σου σβήνει την μηχανή όταν κάψεις 3 λίτρα βενζίνη. Η κανονική παροχή βενζίνης θα επανέλθει στις 4 το πρωί.

 

Μ' αρέσει που του απαντάς κιόλας....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να εχω οσες sim που μου δίνει ο νόμος το δικαίωμα να εχω και να εναλλασω όταν χρειαστω παρα να κάνω συμβόλαιο...

Δε νομίζω ότι επηρεάζει το δίκτυο άμα υπάρχει η όχι π.ο.χ.

Το κάνουν προφανώς για να πιεσουν τον κόσμο να πάει σε συμβόλαιο για αυτό το μικρό ποσοστό που χρειάζεται περισσότερο ίντερνετ.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το οριο ορθης χρησης,για μενα ειναι απαραδεκτο.Δεν καταναλωνω 3GB σε μια μερα,αλλα οταν πληρωνω θελω να εχω το ελευθερο να καταναλωσω οσο θελω,χωρις ορια.

Φετος το καλοκαιρι καταναλωσα 17GB.

Σε καρτοκινητο πρασινο ειχα 10GB νυχτερινα,2GB ημερησια.

Στη Vodafone ειχα 4GB γενικης χρησης.

Και που τα ειχα τα 4GB,λογω δικτυου δεν φευγουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου λίγο ... είστε χρήστες giga nights????

 

Αυτό πχ δεν είναι ΠΟΧ;

 

Δεν έχω καρτοκινητο και δεν με απασχολεί.

Και εφόσον δικαιολογεί και το premium του συμβολαίου κανένα πρόβλημα από μένα.

Edited by TakeOverNet
Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου λίγο ... είστε χρήστες giga nights????

 

Αυτό πχ δεν είναι ΠΟΧ;

 

Πληρώνω ένα πακέτο για να μπορώ να το χρησιμοποιήσω όποτε μπορώ ανάλογα τις δουλειές/ανάγκες μου! Την πολιτική ορθής χρήσης τι την βάζει αν δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου;;;;; Αν κάποιο δίκτυο είναι ανίκανο να εξυπηρετήσει τους πελάτες του και βάζει όρια τέτοιου είδους τότε να το κλείσει το μαγαζί!!!

 

Αλλιώς μην μου διαφημίζει το σύγχρονο δίκτυο της κ.α. ή τουλάχιστον να το τιμολογεί ανάλογα......!

Edited by XP130TD
off topic

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνω ένα πακέτο για να μπορώ να το χρησιμοποιήσω όποτε μπορώ ανάλογα τις δουλειές/ανάγκες μου! Την πολιτική ορθής χρήσης τι την βάζει αν δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου;;;;; Αν κάποιο δίκτυο είναι ανίκανο να εξυπηρετήσει τους πελάτες του και βάζει όρια τέτοιου είδους τότε να το κλείσει το μαγαζί!!!

 

Αλλιώς μην μου διαφημίζει το σύγχρονο δίκτυο της κ.α. ή τουλάχιστον να το τιμολογεί ανάλογα......!

 

 

Όταν αγοράζεις μια υπηρεσία αποδέχεσαι και τους όρους της. Δεν είναι κάτι κρυφό. Το ξέρεις πριν τον αγοράσεις.

 

Παρολο που έχει περισσότερα συμβόλαια από τα καρτοκινητά και τα καρτοκινητά κάνουν πολύ λιγότερη κίνηση από τα 3 κάθε μέρα, έχουν ΠΟΧ.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζεις μια υπηρεσία αποδέχεσαι και τους όρους της. Δεν είναι κάτι κρυφό. Το ξέρεις πριν τον αγοράσεις.

 

Παρολο που έχει περισσότερα συμβόλαια από τα καρτοκινητά και τα καρτοκινητά κάνουν πολύ λιγότερη κίνηση από τα 3 κάθε μέρα, έχουν ΠΟΧ.

Το point σου είναι πάρα πολύ σωστο.

Ένας που θα χρειαστεί πολλά GB την ημέρα θα πάει αναγκαστικά σε σύνδεση.

Και μένα μπορεί να μην μου αρέσει να μην μπορώ να χαλάσω και τα 7Gb του πακέτου που μόλις αγόρασα αλλά η τιμή του ήταν πιο φτηνή απο ότι είναι στην premium κατηγορία τηλεφωνίας την σύνδεση

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...