Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου θα έχει στο μενού του Papago την αυτόματη αναζήτηση GPS. Υποθέτω ότι έχει χάσει τη σωστή ρύθμιση και ψάχνει σε λάθος θύρα, οπότε καλό είναι να το κάνεις στο αυτόματο.

 

Δυστυχώς δεν έχω το συγκεκριμένο πρόγραμμα για να σε βοηθήσω περισσότερο...

 

θα το δοκιμασω, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Παιδιά ποιο κατα τη γνώμη σας είναι το καλύτερο πρόγραμμα πρόγνωσης καιρού που χρησιμοποιείτε στην συσκευή μας? ??

 

Για πείτε καμια ιδέα…

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο κατα τη γνώμη σας είναι το καλύτερο πρόγραμμα πρόγνωσης καιρού που χρησιμοποιείτε στην συσκευή μας? ??

 

Για πείτε καμια ιδέα…

 

SPB Weather :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα Εχω ενα MIO 350 με windows 6 και εχω προβλημα στην διαχειρηση αρχειων Δηλ οταν προσπαθω να αντιγραψω η να μετακινησω η να διαγραψω καποιο αρχειο μου δειχνει το εξης μυνημα: αδυναμια διαγραφης του αρχειου Η προσβαση δεν επιτρεπεται Βεβαιωθητε οτι οδισκος δεν ειναι πληρης η προστατευμενος απο νεες εγραφες και οτι το αρχειο δεν ειναι σε χρηση Εχω δοκιμασει τα παντα,...... μνημη εχω αρκετη ελευθερη τι μπορει να φταιει ; τα φωτα σας παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα Εχω ενα MIO 350 με windows 6 και εχω προβλημα στην διαχειρηση αρχειων Δηλ οταν προσπαθω να αντιγραψω η να μετακινησω η να διαγραψω καποιο αρχειο μου δειχνει το εξης μυνημα: αδυναμια διαγραφης του αρχειου Η προσβαση δεν επιτρεπεται Βεβαιωθητε οτι οδισκος δεν ειναι πληρης η προστατευμενος απο νεες εγραφες και οτι το αρχειο δεν ειναι σε χρηση Εχω δοκιμασει τα παντα,...... μνημη εχω αρκετη ελευθερη τι μπορει να φταιει ; τα φωτα σας παρακαλω

 

Mio 350 με Windows Mobile 6 ?????????????????

Πώς το έκανες αυτο?? Πες μας κιεμας το κόλπο!!!

Μήπως εννοείς Mio 360?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα Εχω ενα MIO 350 με windows 6 και εχω προβλημα στην διαχειρηση αρχειων Δηλ οταν προσπαθω να αντιγραψω η να μετακινησω η να διαγραψω καποιο αρχειο μου δειχνει το εξης μυνημα: αδυναμια διαγραφης του αρχειου Η προσβαση δεν επιτρεπεται Βεβαιωθητε οτι οδισκος δεν ειναι πληρης η προστατευμενος απο νεες εγραφες και οτι το αρχειο δεν ειναι σε χρηση Εχω δοκιμασει τα παντα,...... μνημη εχω αρκετη ελευθερη τι μπορει να φταιει ; τα φωτα σας παρακαλω

Μήπως πας να γράψεις σε SD που είναι άνω των 2GB και είναι αναγκαστικά φορμαρισμένη σε FAT32 που δεν υποστηρίζει το μηχανάκι;

Τα αρχεία αυτά είναι συστήματος ή δικά σου; Δοκίμασε το Total Commander for Windows Mobile: http://www.ghisler.com

 

Και κάτι άσχετο με το παραπάνω θέμα...

 

Θα ήθελα να ανακοινώσω σε όλους τους φίλους του thread πως λόγω... αχρηστίας, σπρώχνω το Mio P550 μου. Στο κουτί του, με νέο φορτιστή αυτοκινήτου, εξωτερική μαγνητική κεραία αυτοκινήτου, 1GB SD Sandisk. Δεν ασχολήθηκα για να βάλω ROM με Windows Mobile 6 αλλά βλέπω πως σίγουρα γίνεται (ας είναι καλά οι «σύμμαχοι» οι Γάλλοι).

 

Έχετε με υπόψιν αν ενδιαφερθεί κάποιος γνωστός σας. Το παίρνει με τα πάντα εγκατεστημένα... Στείλτε PM. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Mio 350 με Windows Mobile 6 ?????????????????

Πώς το έκανες αυτο?? Πες μας κιεμας το κόλπο!!!

Μήπως εννοείς Mio 360?

 

http://rapidshare.com/files/133102135/Rom_wm6_1_.1_ENGLISH_for_Mio_P550-350_v1.5b_by_CRashOverHead.rar

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Σορυ λαθος Windows 5 στα ελληνικα. τα αρχεια τα διαχειρηζομουν κανονικα πριν μερικες μερες και μεσα στο μηχανημα. Η δε μνημη SD ειναι 1GB το προβλημα παρρουσιαστικε εντελως ξαφνικα υποψιαζομαι μηπως εγω εχω εχω κανει καμια μα..@..@..κια και τα εχω κλειδωσει εν αγνοια μου
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα Σορυ λαθος Windows 5 στα ελληνικα. τα αρχεια τα διαχειρηζομουν κανονικα πριν μερικες μερες και μεσα στο μηχανημα. Η δε μνημη SD ειναι 1GB το προβλημα παρρουσιαστικε εντελως ξαφνικα υποψιαζομαι μηπως εγω εχω εχω κανει καμια μα..@..@..κια και τα εχω κλειδωσει εν αγνοια μου

 

Dokimases ti xrisi diaforetikou file explorer opws sou proteiname parapanw?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας .Οχι δεν εχω δοκιμασει καποιον αλλον εξπλορερ δεν το εχω φορτωσει και πολυ να φανταστητε οτι στο μηχανημα εχω μονο το destinator 7 τις σημειωσεις μου , επαφες απο το κινητο,ενα εορτολογιο, μεταφραση των windows 5 σε ελληνικα και λιγες φοτω Το βλεπω τελικα για φορματ να ξεμπερδευω Εχω ομως μεγαλη περιεργεια για το τι εχει παει στραβα νομιζω οτι ειναι η καλυτερη λυση
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας .Οχι δεν εχω δοκιμασει καποιον αλλον εξπλορερ δεν το εχω φορτωσει και πολυ να φανταστητε οτι στο μηχανημα εχω μονο το destinator 7 τις σημειωσεις μου , επαφες απο το κινητο,ενα εορτολογιο, μεταφραση των windows 5 σε ελληνικα και λιγες φοτω Το βλεπω τελικα για φορματ να ξεμπερδευω Εχω ομως μεγαλη περιεργεια για το τι εχει παει στραβα νομιζω οτι ειναι η καλυτερη λυση

 

μηπως εχεις κλειστο(lock) το αυτακι στην καρτα μνημης???!!!

wm6.1 υπαρχει για το mio 550 κανεωντας hard reset ,δειτε σε πιο παλιο treat τον τροπο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

μόλις πέρασα τα wm6.1 στο MIO P550 και δεν μπορώ να συνδεθώ με το Active Sync.

Ξέρει κα΄ποιος κάτι?

Δοκίμασα και σε Vista και σε XP.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους.

μόλις πέρασα τα wm6.1 στο MIO P550 και δεν μπορώ να συνδεθώ με το Active Sync.

Ξέρει κα΄ποιος κάτι?

Δοκίμασα και σε Vista και σε XP.

 

Se Vista xreiazesai to Windows Mobile Device Center, dokimases kai akoma den syndeetai? Ti sou bgazei?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και μου βγάζει μύνημα οτι μιοα συσκευή USB που συνδέθηκε δεν αναγνωρίζεται.

Με τα χίλια ζόρια κατάφερε να συνδεθεί 2-3 φορές αλλα μετά αποσυνδέται μπόνο του.

Σε XP τελικά δούλεψε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Tο είχα δοκιμάσει και εγώ με w.m 6.1 μαζί με το active sync 4.5 και δεν μπορούσα να το συνδέσω με τίποτα σε δύο υπολογιστές(xp pro and home)τελικά το πρόβλημα ήταν το service pack 3.Μόλις το έβγαλα το service pack 3 όλα δούλευαν κανονικά.Βασικά ξαναγύρισα στην w.b 5 γιατί έτρωγε κατι κολλήματα, άσε που είχε πολλές επιλογές για τηλέφωνο και ήταν άχρηστες ...είναι εφετζίδικο δεν μπορώ να πώ άλλα δεν άξιζε έστω για τι Mio p550...προσωπική μου γνώμη....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον με τα XP SP3 δεν έχω πρόβλημα.

Συδέεταια κανονικά και πάντα.

Με τα Vists SP1 συνεχίζει να μην συνδέεται.

Βγάζει μύνημα "αγνωστη συσκευή" οταν συνδέω το MIO.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, απο που μπορω να αγορασω το μιο 550?? :p

το ειχα κ πριν μια βδομαδα το εριξα σε οινοπνευμα, το πιγα για σερβισ, μου ειπαν οτι για φτιαξιμο θελει αλλαγι πλακετασ κτλ, συνολο 290 εθρω... :mad:

ψαχνομουν γοα moov, αλλα εχει δικουσ του χαρτες απο την κατασκευι του κ εγω θελω να βαλω destinator...

oποτε ξαναγυρναω σε 550 μαλλον... :O

καμια ιδεα που υπαρχει να το παρω?? :wacko:

η' αν εχετε να προτεινεται κατ αλλο?? :mad:

σασ ευχαριστω για τιν προσοχι σασ κ την αμεση βοιθεια σασ... :O

καλι χρονια σε ολα τα παιαδια!!!

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αδερφε, αλλα δεν ενδιαφερομαι για μεταχειρισμενο... :p

νεο υπαρχει πουθενα??? :ninja:

Από ότι βλέπω μόνο αυτός το έχει ακόμα στο site του, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει διαθεσιμότητα.

 

http://www.meimaris.com/product.asp?intProdID=2155

 

Μέχρι προχθές το είχε και το eshop αλλά τώρα δεν βλέπω να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει και εκεί τότε ψιλοχλωμό να το βρεις. Δεν ξέρω από εξωτερικό τι μπορείς να κάνεις, αλλιώς πας για μεταχειρισμένο ή το P560.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...