Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρηκα την εκδοση οκ παιζει αλλα μεσα απο το προγραμμα. Απο το site του youtube δεν μου παιζει !!! Αλλα δεν πειραζει !!! Οκ ειμαι !!!

Ξερει κανενας κανενα site να βλεπω τηλεοραση απο το ppc ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα ξερει κανεις πως μπορω να βαλο το πατσ που δεν ανοιγη μονο του να τρωει την μπαταρια το κατεβασα απο την μιο αλλα δεν μπενει!! α εχω το p550 ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

ερχεται rom με wm6 για το mio p550

βασικά υπάρχει ηδη στα γαλλικά, στα αγγλικά είναι σε beta στάδιο

 

για όσους ενδιαφέρονται παρακολουθήστε το θέμα στο...

http://airist620.positifforum.com/le-t620-en-general-f5/ca-c-est-fait-rom-wm61-pour-airis-t620-t2746.htm

ειναι στα γαλλικά αλλά με λιγη βοήθεια από το γουγλ κάτι μπορεί να γίνει...

Link to comment
Share on other sites

για δραματική αύξηση στις επιδόσεις του ήχου εγκαταστήστε το πρώτο αρχειακι.Για να λειτουργήσει σε mio p550 χρειάζεται τα εξής:

κάντε reset

 

χρειάζεται τροποποίηση η registry με το δεύτερο προγραμματακι που είναι συνημμένο και πρέπει να εγκατασταθεί και αυτό.

Οι αλλαγές στη registry θα γίνουν στο πεδίο:

[HKEY_LOCAL_MACHINE \ Drivers \ BuiltIn \ WaveDev]

όπου αλλάζουμε τις τιμές σε:

olddll:s3c2440x_wavedev.dll

olddriver: το ίδιο

 

ξανά reset και λογικά είναι οκ!

 

Αν το απεγκαταστησουμε και θέλουμε να επαναφέρουμε τις αρχικές τιμές, αυτές είναι :

dll :btp_avdrv.dll

olddll:s3c2440x_wavedev.dll

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενδιαφέρον tweaking μιας και πρόκειται για μια εφαρμογή που κάνει πραγματικά διαφορά! Ωραίος! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο το προγραμμα srs wow hd δεν μου δουλεψε.

Δεν ειχα καθολου ηχο εμφανιστηκε στις ρυθμισεις ενα εικονιδιο αλλα απο οδι θυμαμε κατι για drivers ελεγε οτι δεν εχει και κατι τετοιο.

Ισος να εκανα κανενα λαθος.

Το εβγαλα τωρα και ειμαι οκ οπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο το προγραμμα srs wow hd δεν μου δουλεψε.

Δεν ειχα καθολου ηχο εμφανιστηκε στις ρυθμισεις ενα εικονιδιο αλλα απο οδι θυμαμε κατι για drivers ελεγε οτι δεν εχει και κατι τετοιο.

Ισος να εκανα κανενα λαθος.

Το εβγαλα τωρα και ειμαι οκ οπως πριν.

 

Σε μένα με την τροποποίηση στην registry δούλεψε!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει τη ROM που αναφέρεις στο link πιο πάνω;

κατέβασα την έκδοση που βρήκα στο

http://66.102.9.104/translate_c?hl=el&sl=fr&tl=el&u=http://airist620.positifforum.com/le-t620-et-la-rom-wm61-f16/projet-renaissance-rom-wm61-version-16-mio-airis-t2832.htm&usg=ALkJrhgcETmvEUNqtzc15jfBtkhicvRaUQ

είναι χθεσινή rom στα γαλλικά και μεχρι στιγμής δουλεύει οκ.

απ'ότι διάβασα σημέρα βράδυ θα υπάρχει update και αγγλική rom!

 

η μετάφραση της σελίδας από το google αν και βοηθάει ...έχει πολύ γέλιο

Link to comment
Share on other sites

an bgei aggliki 8a mas enhmeroseis???

 

 

κατέβασα την έκδοση που βρήκα στο

http://66.102.9.104/translate_c?hl=el&sl=fr&tl=el&u=http://airist620.positifforum.com/le-t620-et-la-rom-wm61-f16/projet-renaissance-rom-wm61-version-16-mio-airis-t2832.htm&usg=ALkJrhgcETmvEUNqtzc15jfBtkhicvRaUQ

είναι χθεσινή rom στα γαλλικά και μεχρι στιγμής δουλεύει οκ.

απ'ότι διάβασα σημέρα βράδυ θα υπάρχει update και αγγλική rom!

 

η μετάφραση της σελίδας από το google αν και βοηθάει ...έχει πολύ γέλιο

Link to comment
Share on other sites

Η γαλλική ROM είναι πάρα πολύ καλή χωρίς προβλήματα και πλήρης. Αρκεί να μη σε πειράζουν τα γαλλικά!! Η αγγλική είναι ελλειπής σε προγράμματα και μάλλον δεν αξίζει. Προσοχή σε όσους χρησιμοποιούν LENG extenter δεν δουλεύει και κολλάει το pda
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος θελει την αγγλικη Rom την κατεβασα απο εδω http://www.filestube.com/3cd4c412acdd998f03e9/details.html .Δεν τη δοκιμασα ακομη

 

Φαίνεται πως είναι 'cooked ROM' αυτή, προφανώς, οπότε εφόσον είναι custom-made θα υπάρξουν πολλές εκδόσεις με extra προγράμματα κλπ. Αλλά η ουσία είναι να παίζουν ΣΤΑΘΕΡΑ τα WM6 στο P550 και P350.... ιδίως τα drivers :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει δοκιμάσει κανείς την αγγλική rom? Εντυπώσεις?

 

Γιατί δεν τη δοκιμάζεις να μας πεις εσύ εντυπώσεις; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τη δοκιμάζεις να μας πεις εσύ εντυπώσεις; :rolleyes:

 

Δεν ρωταω γιατι περιμένω αλλοι να βγάλουν το φίδι απο την τρύπα.Απλά ρωτάω για να αποφύγω τον κόπο εφόσον το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος και δεν αξίζει.Εσύ που μου απαντάς με ερώτηση την έχεις δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρωταω γιατι περιμένω αλλοι να βγάλουν το φίδι απο την τρύπα.Απλά ρωτάω για να αποφύγω τον κόπο εφόσον το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος και δεν αξίζει.Εσύ που μου απαντάς με ερώτηση την έχεις δοκιμάσει?

 

μιας και παρακολουθώ το γαλλικό forum για το θέμα, θα έλεγα να περιμένεις να βγει η 1.6 της αγγλικής rom.. η 1.5 ήταν κακομεταφρασμένη και με κάποια προβληματάκια (όχι οτι δε δουλεύει)

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εσύ που μου απαντάς με ερώτηση την έχεις δοκιμάσει?

 

Den eimi katoxos tis sygkekrimenis syskevis pia. Pros enimerwsi rwtaw. Apo oti exw akousei einai arketa "light" ROM me orismena kaloudia tis official ROM na exoun afairethei (Den diafwnw me afti ti logiki).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...