Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διάβασε απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=100787&page=128,απο το 4o post. Ολα να πανε καλα:(

 

Άψογος φίλε το έφτιαξα, τέλεια, μόνο που τώρα όταν το ανοίγο η συσκυή βγάζει P550, έχει κανεισ την ρομ απο το 350?

Πάντος μου φένεται οτι η συσκευή δουλεύη πολύ πιο γρήγορα απο πρώτα, υπάρχει περίπτωσει να παίζει ρόλο απο την ρομ του 550?

Samsung Galaxy S3 Garnet Red

Motorola Xoom Jelly Bean

Link to comment
Share on other sites

Άψογος φίλε το έφτιαξα, τέλεια, μόνο που τώρα όταν το ανοίγο η συσκυή βγάζει P550, έχει κανεισ την ρομ απο το 350?

Πάντος μου φένεται οτι η συσκευή δουλεύη πολύ πιο γρήγορα απο πρώτα, υπάρχει περίπτωσει να παίζει ρόλο απο την ρομ του 550?

η rom του 350 δεν είχε κυκλοφορήσει καθόλου....με τη rom του 550 δεν πρέπει να σου δουλεύουν οι υπέρυθρες αλλά μικρό το κακό...

Link to comment
Share on other sites

η rom του 350 δεν είχε κυκλοφορήσει καθόλου....με τη rom του 550 δεν πρέπει να σου δουλεύουν οι υπέρυθρες αλλά μικρό το κακό...

 

Δεν το δοκίμασα με τις υπέρυθρες, αλλα δεν τις χρησιμοποιούσα και ποτε.:)

Πάντος δουλεύη πολύ πιο γρήγορα η συσκευή, σφαίρα πάει και με όλα τα προγράμματα που είχα και πρίν μέσα.

Samsung Galaxy S3 Garnet Red

Motorola Xoom Jelly Bean

Link to comment
Share on other sites

τελικά ρε παίδες δεν έχω καταλάβει, έχει νόημα να κάνουμε update στην ROM του ΜΙΟ P550? θα έχει διαφορά?

ή θα τα κάνουμε όλα σκατα..και δεν θα παίζει τίποτα?

 

Όταν κάτι παίζει καλό θα ήταν να μην το πειράζεις, εκτός αν το αποτέλεσμα του ρίσκου είναι πολλαπλάσιο της αποτυχίας!!!

 

Είναι?????

Link to comment
Share on other sites

Roockie Question:

 

Έχει μείνει στα χέρια μου ένα ΜΙΟ P360 από άνθρωπο που το έφερε από το εξωτερικο. Έχει εγκατεστημένα MS Win Mobile 6 Classic στα Ολλανδικά (φαντάζομαι). Υπάρχει περίπτωση με κάποιο τροπο να επανεγκατασταθούν (format - flash ROM etc) ώστε να έχει όλο το συστημα στα Ελληνικα;

Link to comment
Share on other sites

μπα. Αγγλική ρομ θα έχει πιθανότατα, αλλά μπορείς από τα regional settings να το βάλεις στα Ελληνικά για να έχεις ημερολόγιο και κάποιες άλλες λεπτομέρειες στα Ελληνικά. ;)
Link to comment
Share on other sites

αυτο με τα regional settings το έχω κάνει ήδη... τουλάχιστο αν έχει όπως λες αγγλική ROM υπάρχει τρόπος να γυρίσει το σύστημα στα αγγλικα;;;
Link to comment
Share on other sites

άρα δεν έχει Αγγλική ρομ.... :):)....δεν ξέρω αν του κάνεις ένα hard reset θα σου βγάλει επιλογή γλώσσας στην εκκίνηση,αλλά χλωμό το βλέπω, και θα χάσεις και όσα προγράμματα έχουν εγκατασταθεί....
Link to comment
Share on other sites

βασικα... το θεμα ειναι ότι δεν ξερω απο αυτα τα ζητηματα... υποθετω ότι εχει αγγλικη ROM

 

NAI! Έβαλα τα regional settings στα Ελληνικά και ΝΑΙ δουλευει σωστά και δείχνει την ημερομηνία την ώρα το νομισμα κλπ όπως πρέπει για την χώρα μας...

 

ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΕ ΑΚΑΤΑΝΟΗΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ... ΘΑ ΤΟ ΡΙΞΩ ΚΛΩΤΣΙΕΣ...

 

Τελικά αν υποθέσουμε ότι έχει αγγλική ROM, ξέρει κανεις να μου πει αν γινεται κατι σαν επανεγκατάσταση ώστε να εμφανιστει το σύστημα στα Αγγλικά?

 

Δεν δοκίμασα ακόμα hard reset αλλά θα το κανω συντομα και θα ανανεωσω το post.

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω ότι με το hard reset θα σου βγάλει μενού για επιλογή γλώσσας αλλά αυτό δεν είναι σίγουρο. Αν έχει ρομ σε ηλίθια γλώσσα, δυστυχώς δε μπορείς να κάνει πολλά...

 

η επόμενη σίγουρη λύση είναι να το πας σε κανα service μπας και το φλασάρουν με αγγλική ρομ για να ξεμπερδεύεις

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω...

Οταν συνδεουμε αν P550 για συχρονισμο με εναν υπολογιστη ανοιγη κανονικα συνχρονιζεται κτλ... Ερχεται η ωρα να κλεισουμε το P550 απο το κουμπι μπροστα οχι με το πενακι, και αυτο να ανοιγη καθε 10 λεπτα περιπου δεν μενει κλειστο πχ. μονο για φορτιση απο τον υπολογιστη. Τι μπορω να κανω να μην μου ανοιγη....

 

Και να προσθεσω, υπαρχει κανενα κρηφο μενου για διαφορες ριθμισεις ?? (πχ ΒΙΟS)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υποθέτω ότι με το hard reset θα σου βγάλει μενού για επιλογή γλώσσας αλλά αυτό δεν είναι σίγουρο. Αν έχει ρομ σε ηλίθια γλώσσα, δυστυχώς δε μπορείς να κάνει πολλά...

 

η επόμενη σίγουρη λύση είναι να το πας σε κανα service μπας και το φλασάρουν με αγγλική ρομ για να ξεμπερδεύεις

 

Κάπου εδώ κυκλοφορεί η αγγλική ROM. Με μια αναζήτηση στα πρώτα posts θα το βρείτε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ κυκλοφορεί η αγγλική ROM. Με μια αναζήτηση στα πρώτα posts θα το βρείτε.

κυκλοφορεί η rom του Ρ360??? και δεν είπατε κουβέντα ??? :):) :):)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω...

Οταν συνδεουμε αν P550 για συχρονισμο με εναν υπολογιστη ανοιγη κανονικα συνχρονιζεται κτλ... Ερχεται η ωρα να κλεισουμε το P550 απο το κουμπι μπροστα οχι με το πενακι, και αυτο να ανοιγη καθε 10 λεπτα περιπου δεν μενει κλειστο πχ. μονο για φορτιση απο τον υπολογιστη. Τι μπορω να κανω να μην μου ανοιγη....

 

Και να προσθεσω, υπαρχει κανενα κρηφο μενου για διαφορες ριθμισεις ?? (πχ ΒΙΟS).

βήμα 1 : http://ems00852.egain.net/system/web/view/selfservice/controller.jsp?CMD=VIEW_ARTICLE&ARTICLE_ID=24944

 

κλείνεις το activesync να μην τρέχει αυτόματα στο background

 

και βήμα 2 : (αν συνεχίσει να ανοίγει)

 

πρέπει να κάνεις εγκατάσταση το SKTools ή το Pocket Mechanic (το SKTools είναι λιγο καλύτερο γι αυτή τη δουλειά) και να απενεργοποιήσεις τα περισσότερα notifications του Activesync

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται οτι δουλευει κανονικα τωρα απο αυτο.

Κατι αλλο τωρα πως μπορω να κανω το κουμπι που κλεινει να μην ανοιγη με ενα πατημα και να το κανουμε να ανοιγη να το κραταμε πατημενο. Γιατι πατιεται στην τσεπη......

Link to comment
Share on other sites

δε μπορείς, αλλά μπορείς να ενεργοποιήσεις το auto lock...είναι κάπου στις ρυθμίσεις στα settings...για να ανοίξει η συσκεύ κανονικά θα πρέπει να πατάς το power και μετά να κάνεις tap σε soft button στην οθόνη...εγώ αυτό έκανα όταν το είχα για να μη μου ανοίγει στο άσχετο και να μου τρώει τη μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βήμα 1 : http://ems00852.egain.net/system/web/view/selfservice/controller.jsp?CMD=VIEW_ARTICLE&ARTICLE_ID=24944

 

κλείνεις το activesync να μην τρέχει αυτόματα στο background

 

Δεν μπορώ να δω το link σου αλλά εγώ προτείνω ακράδαντα το ASyncKiller

 

και βήμα 2 : (αν συνεχίσει να ανοίγει)

 

πρέπει να κάνεις εγκατάσταση το SKTools ή το Pocket Mechanic (το SKTools είναι λιγο καλύτερο γι αυτή τη δουλειά) και να απενεργοποιήσεις τα περισσότερα notifications του Activesync

 

Θα συνιστούσα να μη πειράζουμε αυθαίρετα ότι να ναι γιατί μπορεί να βρεθούμε προ ανεπιθύμητων εκπλήξεων. Αυτό που αρκεί είναι να πάμε στα Notifications με το SKTools όπως πολύ σωστά πρότεινες, να βρούμε το repllog.exe που έχει περιγραφή 'Start if time changes' και να κάνουμε disable μόνο αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δω video απο το you tube???

Εχω το tcpmp αλλα δεν παιζει μου λεει "RTSP protocol not supported"

Φυσικα ανοιγω το http://www.m.youtube.com

Ειναι κανενα plug in τι να κανω ??

Link to comment
Share on other sites

Φιλος κατεβασα ενα Player αλλα δεν μου παιζει τα videakia λογικα δεν ειναι η σωστη εκδοση.

Μπορεις να μου στειλεις με ενα e-mail ?? ( kol_costas@yahoo.gr )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...