Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως υπάρχουν και κάρτες wi-fi με μνήμη 512Mb μέσα..

 

Υπάρχουν τέτοιες κάρτες, αλλά στο Amazon διάβασα ότι κάνουν 99$!!!:X

 

 

mls destinator

 

Το Mio Map δεν το έχεις; Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις Update το MLS Destinator μέσω Internet. Άμα δεν υπάρχει κάποια επιλογή στο πρόγραμμα, μπες στην σελίδα του προγράμματος και θα το βρεις... Άμα πάλι δεν είναι αυτό, μπορεί να χρειάζετε να πληρώσεις ξανά για ανανέωση άδειας.

 

Ελπίζω να βοήθησα!

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kanei file mou alla ypostirizei mono to protokollo 802.11b kai oxi kai to 802.11g to opoio paizei me megalyteres taxytites kai oloi afto xrisimopoioun gia aksioprepeis taxytites mesw Wifi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τον είχα δηλώσει το χάρτη απ οτι θυμάμαι πιο παλία.τώρα σημαίνει οτι έληξε και χρειάζεται να αγοράσω καινούριο η μπορώ να τον ξαναανανεωσω με τα ιδια στοιχεία?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τώρα σημαίνει οτι έληξε και χρειάζεται να αγοράσω καινούριο η μπορώ να τον ξαναανανεωσω με τα ιδια στοιχεία?

 

Afta den ligoun. Profanws xathikan ta stoixeia. Ksanabalta.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS στην διαδικασια hard reset το mio εσβησε και δεν ανοιγει με τιποτα. προσπαθησα με καθε τροπο κουμπι κατω και reset και ολα τα αλλα που γραφονται αλλα τιποτα.το pc εννοειται δεν το αναγνωριζει.οποιος ξερει για το service να μου πει τι γινεται και αν πλεον υπαρχει στην ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS στην διαδικασια hard reset το mio εσβησε και δεν ανοιγει με τιποτα. προσπαθησα με καθε τροπο κουμπι κατω και reset και ολα τα αλλα που γραφονται αλλα τιποτα.το pc εννοειται δεν το αναγνωριζει.οποιος ξερει για το service να μου πει τι γινεται και αν πλεον υπαρχει στην ελλαδα.

 

Δοκίμασε να το βάλεις στην μπρίζα να φορτίσει για λίγη ώρα. Μιλάω για τον κανονικό φορτιστή και όχι το καλώδιο USB. Μερικές φορές "κοιμάται" το Μιο και χρειάζεται ένα ενεργειακό "ταρακούνημα" για να ξυπνήσει! :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το βάλεις στην μπρίζα να φορτίσει για λίγη ώρα. Μιλάω για τον κανονικό φορτιστή και όχι το καλώδιο USB. Μερικές φορές "κοιμάται" το Μιο και χρειάζεται ένα ενεργειακό "ταρακούνημα" για να ξυπνήσει! :)

το εκανα κι αυτο φιλε geo δειχνει να φορτιζει αλλα.. τιποτα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,χρειάζομαι τα φώτα σας. Βρήκα σε προσφορά και το πήρα ένα mio 350, μαζί με αυτό πήρα και μία κάρτα μνήμης 4gb, πως μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία στην καινούργια γιατί εχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν γίνεται τίποτα.

(Μάρκα Lexar)

 

Υ.Γ. sorry αν έχει ξανααπαντηθεί η ίδια ερώτηση αλλά το θέμα είναι χαοτικό και δεν μπορώ να ψάχνω όλες τις σελίδες. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περνάς τα αρχεία από την παλιά κάρτα μνήμης στο PC σου και από το PC στην καινούργια. Αυτό είτε έχοντας τις συσκευές σου σε card reader, είτε μέσα στη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,χρειάζομαι τα φώτα σας. Βρήκα σε προσφορά και το πήρα ένα mio 350, μαζί με αυτό πήρα και μία κάρτα μνήμης 4gb, πως μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία στην καινούργια γιατί εχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν γίνεται τίποτα.

(Μάρκα Lexar)

 

Υ.Γ. sorry αν έχει ξανααπαντηθεί η ίδια ερώτηση αλλά το θέμα είναι χαοτικό και δεν μπορώ να ψάχνω όλες τις σελίδες. Ευχαριστώ

 

Αν δεν κάνω λάθος το 350 διαβάζει κάρτες μέχρι 2γβ οπότε μαλλον την πάτησες...

Link to comment
Share on other sites

Καταναλώνει πιο πολυ μπαταρία με την 4Gb καρτα όμως..

μπα, δε νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα, σαν reader και σαν συσκευή, απο τη στιγμή που συνεργάζεται καλά με την κάρτα είτε 256mb είναι ή 8 gb, δεν εχει διαφορά στην κατανάλωση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ξερει καποιος απο εσας προγραματακι που να μπορεις να διαβαζεις αρχεια τυπου compiled HTML Help file ? Εχω ενα ΜΙΟ Ρ550 και εχω καποια βιβλια σε αυτην την μορφη που χρειαζομαι στην δουλεια μου.

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Εχω εν ΜΙΟ Ρ550. Ενώ μπορώ να βρω με το wifi τις διαθεσιμες συνδεσεις και να συνδεθώ, οταν ανοίγω τον explorer και επιλεγω μια διεύθυνση γραφει locating... και δεν μπορεί να συνδεθεί. Μήπως εχω κάνει κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις?

Ου... χακάρεις!

Ου... κοπιάρεις!

Ου... να μου χαθείς!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουμε και λέμε:

PDA: MIO p 550

PC με outlook 2003

 

θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε το follow-up flag που έχει το outlook για να παρακολουθούμε τους πελάτες μας. Βάζουμε ένα flag σε κάποιον πελάτη αλλά ενώ ακούγεται και φαίνεται ο συγχρονισμός δεν μπορώ να βρω την πληροφορία πουθενά στο PDA.

Ότι και να επιλέξεις απο το follow-up (arrange meeting, meet, etc) δεν δουλευει ΄τιποτα.

 

Επειδή δεν είναι κάτι πολύ εύκολα κατανοητό αμέσως, ρωτήστε με αν δεν καταλάβατε κάτι να βάλω και screen-shot αν χρειάζεται...

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήθελα να κάνω hard reset στο 350, έκανα "κανονικά" την διαδικασία με το joystick αλλά το joystick το έκανα προς τα κάτω και όχι προς τα επάνω και μου έβγαλε μία μπλέ οθόνη που έγραφε επάνω oscar250/260ab_ut_r12

και απο κάτω έιχε τις εξείς επιλογές:

image upgrade tools

uboot upgrade tools

gps tools

bt tools

dump tools

memory test

lowlevformat

και πουθενά δεν είχε exit έτσι έπρεπε κατι να επιλέξω και εγώ εκανα lowlevformat και δεν μπορώ να βγω απο αυτη την οθόνη, έκανα και reset και τίποτα μαυρη οθόνη και δεν ανοιγη η συσκευή.

Κανείς κάποια λύση τι πρεπει να κάνω????

Samsung Galaxy S3 Garnet Red

Motorola Xoom Jelly Bean

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...