Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Sto wifi settings/network adapters einai epilegmeno to work?An oxi tote epile3e to.

 

Neoteres entypwseis apo ti nea ROM? Ti systineis gia tous katoxous tis syskevis?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Neoteres entypwseis apo ti nea ROM? Ti systineis gia tous katoxous tis syskevis?

 

Pros to paroin ta mona meion pou sinantisa einai ta 3 pou anefera pio prin. Prospa8w twra na parafortwsw tin siskevi me programmata gia na dw simperifora.

Pros to parron einai statheri.Episis Den exw dokimasei to GPS. To destinator 6 pou xrisimopoiousa 8a trexei kanonika me WM6.1 i na psa3w to 7?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To destinator 6 pou xrisimopoiousa 8a trexei kanonika me WM6.1 i na psa3w to 7?

 

Den exeis tipota na xaseis na to dokimaseis. Pantws... to 7 einai kalytero outws i allws.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του ΜΙΟ350. Θα παίξει αν του περάσς την WM6.1 Rom +Update Tool +USB Driver ??

Ή παίζε μόνο σε ΜΙΟ550 ??:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά είμαι κάτοχος του ΜΙΟ350. Θα παίξει αν του περάσς την WM6.1 Rom +Update Tool +USB Driver ??

Ή παίζε μόνο σε ΜΙΟ550 ??:ninja:

 

Mpainei kai sta dyo. Apla den tha sou doulevei to bluetooth kai Wifi apo to menou epeidi apla den ta exei i syskevi sou. Den einai problima afto.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To dokimasa telika me destinator kai den eixa kanena provlima.Pantws peimenw k tin ekdosi 1.6 i opoia sigoura 8a einai kaluteri.

 

Ενδιαφέρουσα πληροφορία. Περιμένουμε νεότερα όταν τεστάρεις την 1.6

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΠΑΙΔΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ P350.ΕΝΟΩ DESTINATOR 7.....;THANKS

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ DES 7 ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΤΗΝ 6;

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΜΟΝΟ ΧΑΡΤΗ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καταρχήν... μην γράφεις ελληνικά εάν θες γιατί είναι σαν να φωνάζεις στον κόσμο των forum.

 

ΠΑΙΔΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ P350.ΕΝΟΩ DESTINATOR 7.....;THANKS

 

v7.0.0.588.11

 

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ DES 7 ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΤΗΝ 6;

 

Φυσικά. Άλλαξε απλά το path της ήδη εγκατεστημένης (πχ Από DestinatorApps σε DestinatorApps6) και άλλαξε μετά και το shortcut από τα Programs για να βλέπει το νέο path.

 

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΜΟΝΟ ΧΑΡΤΗ;

 

Εννοείται.

 

Θα βρεις τα πάντα στο ipmart-forum.com

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, είμαι κάτοχος του P350 και προμηθεύτηκα την WLAN-11b/g SDIO WLAN CARD της SPECTEC.

 

και θα ήθελα να σας ρωτήσω τί ακριβώς θα πρέπει να κάνω για να βλέπει wifi δύκτυα το pocket pc μου!

 

σσ. το cd του με τους drivers δεν το έχω...:(

Ευχαριστώ πολύ:ninja:

 

 

Μήπως είναι κάποιος απο αυτούς?

http://www.spectec.com.tw/Download.htm#wlan

 

αλλα και πάλι, τί άλλο χρειάζεται να κάνω???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είμαι κάτοχος του P350 και προμηθεύτηκα την WLAN-11b/g SDIO WLAN CARD της SPECTEC.

 

και θα ήθελα να σας ρωτήσω τί ακριβώς θα πρέπει να κάνω για να βλέπει wifi δύκτυα το pocket pc μου!

 

σσ. το cd του με τους drivers δεν το έχω...:(

Ευχαριστώ πολύ:ninja:

 

 

Μήπως είναι κάποιος απο αυτούς?

http://www.spectec.com.tw/Download.htm#wlan

 

αλλα και πάλι, τί άλλο χρειάζεται να κάνω???

 

Καλορίζικη η καρτούλα!

 

Αρχικά κατέβασε τους drivers από εδώ: http://www.spectec.com.tw/download/sdw-821-driver-for-PPC200X-WM5.0/wlan11g206.CAB

 

Εγκατέστησέ τους στο pda και μετά βάλε την κάρτα στην υποδοχή.

 

Στη συνέχεια δεν θυμάμαι να χρειάζεται να κάνεις κάτι, απλά κάθε φορά που την βάζεις την αναγνωρίζει η συσκευή και αυτόματα ψάχνει για ασύρματα δίκτυα. Τα περισσότερα είναι κλειδωμένα βέβαια οπότε θέλει λίγο ψάξιμο...

 

Για να δεις τα διαθέσιμα δίκτυα (κλειδωμένα και μη) πάτα επάνω στην κεραία που θα δεις στο πάνω μέρος της οθόνης όταν βάλεις την κάρτα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός ο geoponer! Έπαιξε μια χαρά! :ninja:

 

Σ ευχαριστώ πολύ ρε φίλε! :)

 

σσ.μπάς και γνωρίσεις να θα μου παίξει και στην περίπτωση που του κάνω firmware update? ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα. Ένας γνωστος μου πήρε το mio p350, αλλά το λειτουργικό είναι στα αγγλικά και θέλει να το κάνει ελληνικό. Γίνεται κάτι τέτοιο; Από που μπορω να το κατεβάσω εαν υπάρχει; Επίσης το bluetooth δεν δουλεύει γιατί δεν έχει τους drivers. Μήπως ξέρει κανείς που θα τους βρώ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλημερα. Ένας γνωστος μου πήρε το mio p350, αλλά το λειτουργικό είναι στα αγγλικά και θέλει να το κάνει ελληνικό. Γίνεται κάτι τέτοιο; Από που μπορω να το κατεβάσω εαν υπάρχει; Επίσης το bluetooth δεν δουλεύει γιατί δεν έχει τους drivers. Μήπως ξέρει κανείς που θα τους βρώ;

 

Yparxei ena programma to Leng pou allazei to menu apo aggliko se elliniko. Kane mia anazitisi pio pisw kai tha to breis.

 

Episis... pws katelikseis oti loipoun drivers gia bluetooth? Dyskolo afto pou les!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχες δίκιο για το bluetooth. Απλά δεν έχει η συσκευή. Βρήκα το Leng αλλά δεν ξέρω πιο από όλα να κατεβάσω. Δοκίμασα μερικά αλλα όταν τα τρέχω λεει οτι δεν είναι αρχεια για pocket pc. Sorry αλλά είμαι ασχετος λίγο από pocket pc. Καμία λύση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Thank you για το link αλλά πάλι τίποτα.. Το βαζω στο mio και μου λεει οτι δεν υποστηρζεται το αρχειο από pocket pc. Σορρυ για το πρηξιμο. Μηπως κάτι δεν κάνω σωστά; (Προφανως...)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Thank you για το link αλλά πάλι τίποτα.. Το βαζω στο mio και μου λεει οτι δεν υποστηρζεται το αρχειο από pocket pc. Σορρυ για το πρηξιμο. Μηπως κάτι δεν κάνω σωστά; (Προφανως...)

 

Exw xronia na asxolithw me afto... mipws trexei apo to PC sou kai prepei esy apla na exeis ti syskevi syndedemeni me to PC me ActiveSync energopoiimeno?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός ο geoponer! Έπαιξε μια χαρά! :ninja:

 

Σ ευχαριστώ πολύ ρε φίλε! :)

 

σσ.μπάς και γνωρίσεις να θα μου παίξει και στην περίπτωση που του κάνω firmware update? ??

 

Να είσαι καλά!

 

Να κάνεις firmware update στο Mio το βλέπω κομματάκι δύσκολο. Αν εννοείς αναβάθμιση σε WM6 τότε πρέπει να εγκαταστήσεις τους αντίστοιχους drivers από την ίδια σελίδα.

 

Χαίρομαι που δούλεψε η καρτούλα, είναι ωραίο εργαλείο!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό μια φορά αλλα πάλι έβγαλε σφάλμα. Έχω όμως μια υποία ότι μπορεί να φταίνε τα Vista γι'αυτο..
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Mio P550 και χρησιμοποιώ αρκετά το wi-fi.

Μια μέρα έτυχε να συνδέσω το PDA μου σε έναν υπολογιστή ο οποίος είχε ActiveSync

εγκατεστημένο, ωστε να μεταφέρω κάποια αρχεία. Το PC αυτό όμως είχε πρόσβαση στο internet μέσω ενός proxy server.

Ε, με το που συνδεσα το καλώδιο, συνδέθηκε το ActiveSync, πάτησα Cancel στο συγχρονισμό να μή γίνει και έγινέ κάτι εντελώς κρυφά και χωρίς να το καταλάβω καθόλου! Άλλαξαν από μόνα τους τα Network Settings του PDA με αποτέλεσμα, όταν

προσπαθούσα έπειτα απο το σπίτι μου να συνδεθώ στο internet είτε μέσω καλωδίου, είτε μέσω wi-fi, να μη μπορώ γιατί είχαν μείνει οι ρυθμίσεις με τον proxy server.

Προσπάθησα έπειτα απο τις ρυθμίσεις Network των WindowsMobile5 και έβγαλα τον proxy server, αλλά πάλι τίποτα! Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δέν μπορώ να επαναφέρω τις ρυθμίσεις σωστά ώστε να γίνοθν απλως Default ώστε να μπορέι να σθνδέεται στο internet μέσω ενός τυπικού PC!

Κιαν νομίζεται πώς κάτι άλλο ίσως φταίει, σας λέω ότι το ίδιο πρόβλημα ακριβώς το παθαίνω για δεύτερη φορά!! Την πρώτη πώς το έλυσα? -Απλά κάνοντας Reset στο Software και ξαναπέρναγα όλα τα προγράμματα πάλι απο την αρχή!

Και αυτή τη φορά πάλι έτσι την έπαθα λοιπόν! Το σύδεσα ασυνίδητα στον ίδιο πάλι υπολογιστή με τις ρυθμίσεις proxy και πάλι YOK το internet!!!

 

Ξέρει κανείς λοιπόν πώς μπορώ να επαναφέρω τα Default Network Settings ώστε να έχω και πάλι internet και να αποφύγω το format???

 

Ευχαριστω!! Περιμένω απάντηση με αγωνία!

Link to comment
Share on other sites

εχει ο αδελφος μου το mio350 με προγραμμα papago7.

αν παει να ανοιξει το προγραμμα δεν ανοιγει το gps .

παω στο status να δω και δεν πιανει κανενα δορυφορο.

τι φλασια εφαγε? πως γινεται να παρει μπροστα το gps?

Link to comment
Share on other sites

εχει ο αδελφος μου το mio350 με προγραμμα papago7.

αν παει να ανοιξει το προγραμμα δεν ανοιγει το gps .

παω στο status να δω και δεν πιανει κανενα δορυφορο.

τι φλασια εφαγε? πως γινεται να παρει μπροστα το gps?

 

Κάπου θα έχει στο μενού του Papago την αυτόματη αναζήτηση GPS. Υποθέτω ότι έχει χάσει τη σωστή ρύθμιση και ψάχνει σε λάθος θύρα, οπότε καλό είναι να το κάνεις στο αυτόματο.

 

Δυστυχώς δεν έχω το συγκεκριμένο πρόγραμμα για να σε βοηθήσω περισσότερο...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...