Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.pocketpcitalia.com/News/2006/02/Mio-P350-e-P550--i-nuovi-Pocke/1.jpg

 

http://www.pocketpcitalia.com/News/2006/02/Mio-P350-e-P550--i-nuovi-Pocke/2.jpg

 

 

Τα Mio P350 και P550 είναι pda με ενσωματωμένο GPS και Wi-Fi (Wi-Fi μόνο στο P550).

Τα χαρακτηριστικά τους είναι:

 

· Δέκτης GPS ενσωματωμένος με τσιπάκι SiRF III

 

· Επεξεργαστής στα 400 Mhz

 

· Υποδοχή για MMC-SD I/O

 

· Αποσπώμενη μπαταρία

 

· Windows Mobile 5

 

· Bluetooth και Wi-Fi με το Skype (προεγκατεστημένο για το P550)

 

πηγή:http://www.pocketpcitalia.com/News/2006/02/Mio-P350-e-P550--i-nuovi-Pocke/

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου θυμιζουν λιγο το s200.. ειδικα το μαυρο. Απο οθονη vga μαλλον ε?

Btw η σελιδα βγαζει 'service unavaliable'

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά ppc όχι phone edition!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Στο pocketpcitalia δεν αναφέρει τίποτα για ppc phone edition

και ίσα ίσα αναφέρει ότι είναι συσκευές σαν το Mitac Mio A201

που δεν είναι phone.

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδιά καλησπέρα!

 

Πήρα χθες το Ρ550 το οποίο είναι σούπερ! Ουσιαστικά είναι ο αντικαταστάτης του Α201 όπως άλλωστε και το Ρ350 του 168.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν έχω ελληνικό πληκτρολόγιο. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να βρω (χωρίς φυσικά να χρεωθώ...).

 

Το Ρ550 έχει Windows Mobile 5.0 και φοβάμαι πως οι λύσεις οι άλλες δεν θα κάνουν...HELP!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.. έχω το εξης προβλημα με το P550 που αγόρασα μαζί με μια twinmos 1 gb sd κάρτα.

 

πήγα να περάσω πχ το Resco Utility Package και μερικά αρχεία που λέει ότι δεν μπορεί να τα περάσει στην κάρτα μνήμης και να διαλέξω άλλο destination directory με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το κάνω εγκατάσταση αφού θέλω να τα περάσω στην κάρτα μνήμης.

 

κατάφερα και πέρασα το spb backup, πήρα backup και όταν πάω να ξαναπάρω μου βγάζει το μήνυμα "spd backup was unable to create the backup file"

 

την φόρμαρα την κάρτα και πάλι τα ίδια.. πήγα να κάνω copy (οχι install) copy το destinator απο το pc στην κάρτα μέσω active sync 4.1 (το 550 θέλει 4.1 για να παίξει) και το πέρασε με την 2η.

 

Το μηνυμα που έβγαλε ήταν αυτό:

 

http://img198.imageshack.us/img198/2807/untitled21gq.jpg

 

λέτε να έχει πρόβλημα η κάρτα ;

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πήγα στα παιδία στο pda4u (από όπου αγόρασα το 550 και την κάρτα) δοκίμασαν την κάρτα και μέσω active sync και πάνω σε card reader και είχε όντως πρόβλημα. Δεν είχαν να μου δώσουν 1 GB και έτσι μου έδωσαν μια 512 MB για να μπορώ να παίξω με το mio μέσα στο ΣΚ και την Δευτέρα θα μου στείλουν την Corsair 2 GB που παρήγγειλα. για άλλη μια φορά τα παιδία στο pda4u απέδειξαν πόσο σωστοί επαγγελματίες είναι και πόσο πολύ υποστηρίζουν τον πελάτη.

 

έκανα εγκατάσταση τα προγράμματα στην νέα κάρτα και όλα τώρα είναι μια χαρά. :D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.. έχω το εξης προβλημα με το P550 που αγόρασα μαζί με μια twinmos 1 gb sd κάρτα.

 

πήγα να περάσω πχ το Resco Utility Package και μερικά αρχεία που λέει ότι δεν μπορεί να τα περάσει στην κάρτα μνήμης και να διαλέξω άλλο destination directory με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το κάνω εγκατάσταση αφού θέλω να τα περάσω στην κάρτα μνήμης.

 

κατάφερα και πέρασα το spb backup, πήρα backup και όταν πάω να ξαναπάρω μου βγάζει το μήνυμα "spd backup was unable to create the backup file"

 

την φόρμαρα την κάρτα και πάλι τα ίδια.. πήγα να κάνω copy (οχι install) copy το destinator απο το pc στην κάρτα μέσω active sync 4.1 (το 550 θέλει 4.1 για να παίξει) και το πέρασε με την 2η.

 

Το μηνυμα που έβγαλε ήταν αυτό:

Δεν εχεις κανενα card reader να τη δοκιμασεις στο PC σου?

 

Προλαβες και απαντησες πριν την ερωτηση μου :)

Για πες μας εντυπωσεις, γιατι σκεφτομαι να "σκοτωσω" το Α201 που εχω και να παρω το 550.

Link to comment
Share on other sites

αρκετά ποιο γρήγορο από το A201 που είχα ενώ το δοκίμασα και στο wlan της εταιρίας, μπηκα internet και πήρα και remote desktop.

 

εντύπωση που εκανε το hard restet το οποιό γίνεται μέσω software από το windows.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις:

1. Το bluetooth δουλευει κανονικα? Στο Α201 υπηρχε αρχικα προβλημα ειδικα με το συνδυασμο activesync-bluetooth και βγηκε patch αρκετα μετα που το διορθωσε...

2. Στο επισημο site λεει οτι εχει Irda, αλλα επειδη και για το Α201 ελεγε το manual του οτι εχει, αλλα βεβαια δεν ειχε τελικα, δεν το εμπιστευομαι...

Εσυ που το εχεις στο χερι σου, πες μου αν εχει...

3. Το προγραμμα που ειχε το Α201 και μπορουσες να το χρησιμοποιησεις ως hands-free για το κινητο, υπαρχει στο 550?

4. Απο καταναλωση τι λεει? Με το Α201 δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος...Ειδικα οταν τρεχει GPS software τελειωνει πολυ γρηγορα.

 

Hard reset μεσω software? Και αν εχει κολλησει καποιο προγραμμα, οπως το destinator PN, και δεν μπορεις να τρεξεις τιποτα, τι κανεις???

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

http://img218.imageshack.us/img218/7135/p5502qz.th.jpg

 

1. το BT το δοκίμασα με το λαπτοπ και δουλευει μια χαρα

2. δεν βλέπω κάτι...:(

3. ουτε αυτό το βλέπω :mad:

4. δεν έχω προλάβει να δω την κααναλωση

5. το κανεις soft reset μπαίνεις στα windows και κάνεις hard μέσα από το μενου Settings-->System-->SysInfo-->Clean Boot.

Link to comment
Share on other sites

http://www.mio-tech.be/products/images/specs_p550.jpg

Το Irda υποτειθεται οτι ειναι στο σημειο 12.

Εχει κατι που να μοιαζει για infrared κατω απο τη τρυπα για τα ακουστικα?

 

Κριμα παντως για το hands-free...To χρησιμοποιω και αυτο τακτικα.

 

Kαι κατι τελευταιο, γιατι σε επρηξα με τις πολλες ερωτησεις :)

http://www.mio-tech.be/products/PDA_Navigation/P550/inthebox.php

Στο επισημο site φαινεται οτι δεν δινουν μαζι με το 550 δερματινη θηκη οπως εδιναν με το Α201. Ετσι ειναι?

Η θηκη του Α201 ταιριαζει στο 550?

Link to comment
Share on other sites

Infrared δεν έχει αλλά σχετικά με το BT car kit αυτό είναι απλά ένα πρόγραμμα πιστεύω ότι στο μέλλον ίσως βγει κάποιο patch. Δερμάτινη θήκη όπως στο A201 δεν έχει το πακέτο. Την αγοράζεις extra, την παρήγγειλα και την περιμένω, δεν ξέρω πόσο κάνει αλλά όσο και να κάνει θα την αγοράσω γιατί είναι απαραίτητη.
Link to comment
Share on other sites

παιδά ερώτηση,

 

πού μπορώ να βρω θήκη για το P550?

 

θέλω να είναι λίγο σκληρή γιατί το βάζω στην τσάντα μου και φοβάμαι μην πετσοκόψω την οθόνη. Και κάτι άλλο, επειδή έγω απενεργοποιήσει το αυτόματο σβήσιμο (για να μην μπλοκάρει το destinator), θα πρέπει η θήκη μου να μην πιέζει το κουμπί απενεργοποίησης.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, πήρα ένα P350 από Ταιβάν με κινέζικη ROM, ξέρει κανείς αν υπάρχει κάπου αγγλική ROM γι' αυτό το μηχάνημα γιατί με βλέπω να πηγαίνω στην Ομόνοια με κινέζικη καθοδήγιση.... πλάκα κάνω, τουλάχιστον ο Destinator δουλεύει κανονικά.

Πάντος αν βρείτε αγγλική ROM please P.M. me!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...