Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

afto einai profanes.milaw gia cooked rom..exeis akousei tpt?

 

Για κάποιο λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω (μάλλον η δυσκολία extraction της αυθεντικής ROM) κανένας δεν ασχολείται με τροποποίηση των ROMs των Mio μας, οπότε μαθαίνουμε να ζούμε με αυτό.

 

Τα Ρ350/550/360/560 γενικά είναι κλειδωμένα και "δυστροπα" αλλά ίσως για αυτό το λόγο (ότι δεν είναι εύκολο να τα "πειράξεις") σπάνια παρουσιάζουν προβλήματα. :D

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

ΒΑCK AGAIN

 

 

ΕΓΡΑΨΑ ΛΑΘΟΣ ΜΙΟ 500 ΕΙΝΑΙ 550

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΗΧΩ . ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΗΧΕΙΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΒΓΑΖΕΙ Χ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ . ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΕΙ

 

ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΞΑΝΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ROM

 

 

EXEI ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ

 

ΤΗΑΝΚΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Kane ena hard reset gia na deis ean tha eksakolouthei na emfanizetai to problima.

 

Gia perissoteres leptomeries kalo tha itan na apefthyntheis sto antistoixo thread gia ti sygkekrimeni syskevi kai na min anoigeis kainourgio.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΒΑCK AGAIN

 

 

ΕΓΡΑΨΑ ΛΑΘΟΣ ΜΙΟ 500 ΕΙΝΑΙ 550

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΗΧΩ . ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΗΧΕΙΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΒΓΑΖΕΙ Χ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ . ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΕΙ

 

ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΞΑΝΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ROM

 

 

EXEI ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ

 

ΤΗΑΝΚΣ[/QUOT

 

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ 2 ΦΟΡΕΣ.

ΜΟΝΟ ΜΕ HARD RESET ΕΠΑΝΗΛΘΕ .ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΠΕΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επεσε στα χερια μου το p350 στο οποιο αξιοποιησα destinator 7. Θα σας κανω μερικες ερωτησεις γιατι εχω μεινει λιγο πισω στο 6...

 

Υπαρχει δυνατοτητα να μεγαλωσει στην οθονη το μεγεθος των +,- ?

 

Η γραμμη με το ονομα της οδου που εμφανιζε το 6 στο πανω μερος της οθονης μπορει να εμφανιζεται στο 7?

 

Σε καποια συγκεκριμενα σημεια που κινουμαι με το αυτοκινητο κανει εναν συντομο ψηλο ηχο χωρις να εμφανισει κατι. Τι ειναι?

 

Και τελος πως εμφανιζω τη συντομευση στα WM5 στο today για να ειναι στην αρχικη οθονη???;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει δυνατοτητα να μεγαλωσει στην οθονη το μεγεθος των +,- ?

 

Η γραμμη με το ονομα της οδου που εμφανιζε το 6 στο πανω μερος της οθονης μπορει να εμφανιζεται στο 7?

 

Ginontai afta pou les alla prepei na peirakseis kapoia pragmata sto skin (kai den einai toso aplo), i na ftiakseis diko sou. Yparxoun merika by panosha. Des edw ean yparxei kati pou se ikanopoiei.

 

Σε καποια συγκεκριμενα σημεια που κινουμαι με το αυτοκινητο κανει εναν συντομο ψηλο ηχο χωρις να εμφανισει κατι. Τι ειναι?

 

Ela mou nte!

 

Και τελος πως εμφανιζω τη συντομευση στα WM5 στο today για να ειναι στην αρχικη οθονη???;)

 

Gia afto xreiazesai extra programma. Kykloforoun polla, poly endiaferon kai apo ta pio dimofili einai to SPB Pocket Plus.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε καποια συγκεκριμενα σημεια που κινουμαι με το αυτοκινητο κανει εναν συντομο ψηλο ηχο χωρις να εμφανισει κατι. Τι ειναι?

 

Ειδοποίηση για τα αγαπημένα, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι έχουν όλα οπτική ειδοποίηση....δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποίηση για τα αγαπημένα, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι έχουν όλα οπτική ειδοποίηση....δυστυχώς.

 

Με ειδοποιει με ηχητικα σε καποια αποσταση απο το αγαπημενο που εχω επιλεγμενο? Ο ηχος ειναι ιδιος για ολα?

Link to comment
Share on other sites

....και πάλι ναι, δυστυχώς...σε κάποιες κατηγορίες (όπως τούνελ διόδια και τέτοια) υπάρχει η δυνατότητα να έχεις και ήχο...όσα έχεις αποθηκεύσει εσύ σαν αγαπημένα, ή κάποια καταστήματα κτλ που έχεις περάσει , σε προειδοποιεί με ένα 2πλό γκλινγκ..;ρ

 

( δεν το έχω ψάξει και πολύ,....)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και από μενα. έπεσε στα χέρια μου μια αναβάθμιση των mobile windows σε 6.1. έγραφε ότι γίνεται και σε wm5. έχει προσπαθήσει κανείς κάτι τέτοιο? μπορεί να γίνει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eisai sigouros oti prokeitai gia ti sygkekrimeni syskevi? Poly amfibalw. H kathe ROM pou kykloforei, proorizetai gia sygkekrimeni syskevi. Den einai opws sta PC pou pairnoun ola ta idia XP h' Vista.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eisai sigouros oti prokeitai gia ti sygkekrimeni syskevi? Poly amfibalw. H kathe ROM pou kykloforei, proorizetai gia sygkekrimeni syskevi. Den einai opws sta PC pou pairnoun ola ta idia XP h' Vista.

 

Αν υπαρξει αναβαθμιση για τη συγκεκριμενη ROM θα μας την δωσει η MIO επισημα?

Link to comment
Share on other sites

o uploader λέει ότι το έχει χρησιμοποιήσει σε mio 550. οποιαδήποτε σκέψη δεκτή. τι να πω και γω? αν ρισκαρω τη δοκιμή με ένα φορμάτ επανέρχεται έτσι?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
o uploader λέει ότι το έχει χρησιμοποιήσει σε mio 550. οποιαδήποτε σκέψη δεκτή. τι να πω και γω? αν ρισκαρω τη δοκιμή με ένα φορμάτ επανέρχεται έτσι?

 

Εάν πειράξεις ROM το φορμάτ δε σε σώζει σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά! Πρέπει να έχεις dumped τη ROM που φοράει ήδη η συσκευή σου (ή αν υπάρχει κάπου στο net να την έχεις κάπου στο PC σου) σε περίπτωση που χρειαστείς να την επαναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πρώτη μου φορά στο forum.... Καλησπέρα.

 

Έχω το Μio P550 και οταν προσπαθώ να τρέξω το ΜSN μου ρίχνει το ακόλουθο κουφό ¨Logon to MSN Messenger Service failed because the service is not responding. Please try again later.¨

 

Τι εγινε ρε παιδιά κανείς και τίποτα ?.........

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μου φορά στο forum.... Καλησπέρα.

 

Έχω το Μio P550 και οταν προσπαθώ να τρέξω το ΜSN μου ρίχνει το ακόλουθο κουφό ¨Logon to MSN Messenger Service failed because the service is not responding. Please try again later.¨

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μου φορά στο forum.... Καλησπέρα.

 

Έχω το Μio P550 και οταν προσπαθώ να τρέξω το ΜSN μου ρίχνει το ακόλουθο κουφό ¨Logon to MSN Messenger Service failed because the service is not responding. Please try again later.¨

καλος ηρθες φιλαρακι

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...