Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

f_ste να ξανακάνω την ερώτηση......

 

 

ξέρεις πρόγραμμα με το οποίο να μπορείς να χρησιμοποιείς το Ρ550 σαν carkit μέσω του ΒΤ??

 

να συνδέεις το κινητό και να χρησιμοποιείς το μεγάφωνο και το μικρόφωνο του mio για την επικοινωνία????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω μια κάρτα SD I/O bluetooth της toshiba που δουλεύει μια χαρά με το mio 350 μου. Την χρησιμοποιούσα για να μπαίνω στο ίντερνετ μέσω του κινητού αλλά πλέον δεν το κάνω. Την δίνω 35Ε.

 

Το βάζω εδώ γιατί δεν έχω πρόσβαση στις αγγελίες μεν αλλά και μπορεί να ενδιαφέρει κατόχους του 350 δε. Αν οι mods το κρίνουν λάθος, ας σβήσουν το Post.

 

Όποιος ενδιαφέρεται ας στέιλει PM. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedia k apo emena.kserete ime kenourgios edo k an kai ksero t pada apo tilefona me pda's dn t pigeno k toso kala.gia auto mias k m arese t Mitac Mio P350 arketa tha ithela n rotiso osous t exoun i kseroun kati gia auto r pedia tilefono perni?
Link to comment
Share on other sites

f_ste να ξανακάνω την ερώτηση......

 

 

ξέρεις πρόγραμμα με το οποίο να μπορείς να χρησιμοποιείς το Ρ550 σαν carkit μέσω του ΒΤ??

 

να συνδέεις το κινητό και να χρησιμοποιείς το μεγάφωνο και το μικρόφωνο του mio για την επικοινωνία????

 

Den thimamai na to eixa kanei me programma (Isws itan to btcrawler)..Isws mou to anagnwrise giati kai to kinito mou exei windows mobile..Tha to koita3w kai molis to vrw tha sou pw.

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedia k apo emena.kserete ime kenourgios edo k an kai ksero t pada apo tilefona me pda's dn t pigeno k toso kala.gia auto mias k m arese t Mitac Mio P350 arketa tha ithela n rotiso osous t exoun i kseroun kati gia auto r pedia tilefono perni?

 

Oxi den einai kinito.Mono Pda.

Link to comment
Share on other sites

3erei kaneis an exei vgei kammia cooked rom wm6 gia P550?(den milaw gia official)

Στα τριγύρω site που κοιτάω πάντως δεν έχω βρει τίποτα........

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει κάτι.

Στο καινούριο ΜΙΟ Ρ 560 έχει βγει είναι με WM 6. Στο 550 γιατι να μην περνάει;

ΑΕΛ Πρωταθλήτρια 1988 Κυπελλούχος 1985 και 2007
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο καινούριο ΜΙΟ Ρ 560 έχει βγει είναι με WM 6. Στο 550 γιατι να μην περνάει;

 

Πρώτον γιατί είναι δύο διαφορετικές συσκευές και δεύτερον εάν γινόταν αυτό δεν θα υπήρχε και λόγος να πάει κάποιος να αγοράσει την καινούργια συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kapoia stigmi mporei kapoios na tin tropopoisei kai na vgaloume ena kalo apotelesma..Auto perimenw egw..H etairia einai logiko na min vgalei rom wm6

 

Με τη Mio τίποτα δεν είναι λογικό...δεν είναι τυχαίο ότι ενώ υπάρχουν χιλιάδες κάτοχοι Μιο, κανένας δεν έχει καταφέρει να πάρει στα χέρια του μια ROM, παρά μόνο μια για το 550 που ανέβηκε για κάποιο διάστημε σε ftp server της εταιρείας και μετά από λίγο κατέβηκε! Την ίδια στιγμή κυκλοφορούν δεκάδες cooked roms για HTC κλπ.

 

Πιο κλειδωμένα μηχανάκια από τα Mio δεν πρέπει να υπάρχουν στην αγορά, τουλάχιστον όμως κάνουν καλά τη δουλειά τους και για τα χρήματά τους είναι λουκούμι!! :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είμαι νέος στην συζήτηση αλλά και άπειρος στην χρήση του P350 το οποίο, αν και το έχω σχεδον 1 χρόνο, το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στο εξής: Οταν το κλείνω και το βάζω στην τσέπη η στην τσάντα μου, πατιέται το κουμπί και ξανανοίγει μόνο του, με αποτέλεσμα, να τρώει την μπαταρία χωρίς να το παίρνω χαμπάρι.

Μπορώ να κάνω κάτι; Με θήκη λύνεται το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Είμαι νέος στην συζήτηση αλλά και άπειρος στην χρήση του P350 το οποίο, αν και το έχω σχεδον 1 χρόνο, το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα.

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στο εξής: Οταν το κλείνω και το βάζω στην τσέπη η στην τσάντα μου, πατιέται το κουμπί και ξανανοίγει μόνο του, με αποτέλεσμα, να τρώει την μπαταρία χωρίς να το παίρνω χαμπάρι.

Μπορώ να κάνω κάτι; Με θήκη λύνεται το πρόβλημα;

 

Nai pare mia thiki kai den tha exeis provlima..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στο εξής: Οταν το κλείνω και το βάζω στην τσέπη η στην τσάντα μου, πατιέται το κουμπί και ξανανοίγει μόνο του, με αποτέλεσμα, να τρώει την μπαταρία χωρίς να το παίρνω χαμπάρι.

Μπορώ να κάνω κάτι; Με θήκη λύνεται το πρόβλημα;

 

Αντί για θήκη, μπορείς να ενεργοποιήσεις το κλείδωμα της συσκευής είτε χειροκίνητα κάθε φορά που θέλεις από το Today Screen ή αν θες να γίνεται αυτόματα πας Start->Settings-Lock και του ορίζεις στα πόσα λεπτά θα κλειδώνει η συσκευή.

 

Έτσι, αν κλειδώσει η συσκευή όποιο κουμπί και να πατηθεί στην τσέπη σου η συσκευή δεν πρόκειται να ανοίξει :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αντί για θήκη, μπορείς να ενεργοποιήσεις το κλείδωμα της συσκευής είτε χειροκίνητα κάθε φορά που θέλεις από το Today Screen ή αν θες να γίνεται αυτόματα πας Start->Settings-Lock και του ορίζεις στα πόσα λεπτά θα κλειδώνει η συσκευή.

 

Έτσι, αν κλειδώσει η συσκευή όποιο κουμπί και να πατηθεί στην τσέπη σου η συσκευή δεν πρόκειται να ανοίξει :)

 

Alla kai pali den anoigei estw kai gia ligo?Opote kalutera na parei kai mia thiki gia na to prostatevei kiollas..Allwste se ligo kairo kai na thelei den tha mporei na vrei thiki..

Link to comment
Share on other sites

η καλύτερη λύση είναι το Autolock....αν πατηθέι το power αλλά δεν το ξεκλειδώσεις ξανακλείνει μόνο του και γλυτώνεις πολύ μπαταρία....

 

το κακό είναι ότι αν βάλεις κάποιο ξυπνητήρι να χτυπήσει για να ξυπνήσεις, παίζει να μην ξυπνήσεις καθόλου....:):):)

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεχαστώ και κλείσω το Ρ350 με ανοιχτό το destinator, τότε κολλάει το μηχάνημα και το κλείνω απο το on/off και το ξανανοίγω. Ομως έχει χάσει την ημερομηνία και την ώρα.

Την ημερομηνια και την ώρα την χάνει ακόμα κι οταν μένει απο μπαταρία.

 

Ειναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεχαστώ και κλείσω το Ρ350 με ανοιχτό το destinator, τότε κολλάει το μηχάνημα και το κλείνω απο το on/off και το ξανανοίγω. Ομως έχει χάσει την ημερομηνία και την ώρα.

Την ημερομηνια και την ώρα την χάνει ακόμα κι οταν μένει απο μπαταρία.

 

Ειναι φυσιολογικό;

 

To on-off pou xrisimopoieis einai to legomeno hard reset kai einai logiko na sou girnaei to pda se ergostasiakes rithmiseis..Akrivws dipla exei ena koumpaki to opoio grafei reset..Me afto kaneis soft reset kai einai protimotero an sou kollisei tin epomeni fora..

Link to comment
Share on other sites

Den thimamai na to eixa kanei me programma (Isws itan to btcrawler)..Isws mou to anagnwrise giati kai to kinito mou exei windows mobile..Tha to koita3w kai molis to vrw tha sou pw.

 

Το BTCRAWLER δεν είναι πλέον διαθέσιμο στο Internet. Η εταιρία το κατέβασε λόγω προβλημάτων με τη Γερμανική νομοθεσία. Ούτως ή άλλως όμως, είναι απλά ένα bluetooth scanner για συσκευές με Windows Mobile.Δεν νομίζω ότι είναι κατάλληλο για τη δουλειά που το θέλουμε εμείς. Να το θέσω διαφορετικά: Απ' ότι γνωρίζω το ΜΙΟ Α201 υποστηρίζει τη λειτουργία ανοικτής ακρόασης μέσω bluetooth σύνδεσης με κινητό. Τι λειτουργικό τρέχει το Α201? Μήπως "υποκλέπτεται" η εφαρμογή που τρέχει αυτό, ώστε να τη δοκιμάζαμε με το Ρ550?

Αν όχι, πως να ψάξουμε αυτήν τo περιβόητo "third party software" που η ίδια η ΜΙΟ λέει πως υπάρχει για να δίνει τη συγκεκριμένη δυνατότητα?

Link to comment
Share on other sites

να πω την αλήθεια, το συγκεκριμένο θέμα δεν με έχει προβληματίσει γιατί έχω ήδη BT μέσω του r-cd στο αυτοκίνητο.

 

Για το Mio P560 που έχω τώρα, απ ότι είδα, οι επιλογές που έχει μέσα από τη rom δεν δίνουν δυνατότητα για μεταφορά ήχου μέσω του ΒΤ. Μόνο για δικτύωση το έχει. Με πρόγραμμα άλλης εταιρίας δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει αλλά αξίζει αν είναι να το ψάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το BTCRAWLER δεν είναι πλέον διαθέσιμο στο Internet. Η εταιρία το κατέβασε λόγω προβλημάτων με τη Γερμανική νομοθεσία. Ούτως ή άλλως όμως, είναι απλά ένα bluetooth scanner για συσκευές με Windows Mobile.Δεν νομίζω ότι είναι κατάλληλο για τη δουλειά που το θέλουμε εμείς. Να το θέσω διαφορετικά: Απ' ότι γνωρίζω το ΜΙΟ Α201 υποστηρίζει τη λειτουργία ανοικτής ακρόασης μέσω bluetooth σύνδεσης με κινητό. Τι λειτουργικό τρέχει το Α201? Μήπως "υποκλέπτεται" η εφαρμογή που τρέχει αυτό, ώστε να τη δοκιμάζαμε με το Ρ550?

Αν όχι, πως να ψάξουμε αυτήν τo περιβόητo "third party software" που η ίδια η ΜΙΟ λέει πως υπάρχει για να δίνει τη συγκεκριμένη δυνατότητα?

 

kalhspera ....xerei kanenas na mou pei an to (destinator 7) exei proidopieisi gia kameres stous dromous?????

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...