Jump to content

Φθηνά αεροπορικά εισιτήρια


xpuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 569
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει πολη καλη προσφορα η Ολυμπιακη για πτησεις εσωτερικου 89 ευρω με επιστροφη. Υπαρχουν αφθονα εισητηρια, τυχαια εβαλα για τις επομενες 2-3 μερες Θεσ/νικη - Αθηνα και εχει πολλες πτησεις.

 

http://oainfo.olympicairlines.com/gr/domestic_gr.htm

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα για ενα ταξιδακι για το Σ/Κ ήταν ότι πρέπει

 

na sou pw... ti elege ws etairia?ta aeroplana palevontai i einai etoima na pesoun?a, kai kati allo...ti valitsa epitrepetai na pareis mazi?

 

giati psinomai trela na ti xrisimopoiisw kai egw gia ena taxidaki savatokyriakou....einai pio ftina kai apo to traino pou tha paw gia na paw mexrit o aerodromio...xexexe....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς ιδέα, αν υπάρχει κάποια προσφορά για Πολωνία (εννοώ από σοβαρές εταιρίες-όχι Ήλιος κλπ)? Σκέφτομαι ένα ταξίδι για τον ερχόμενο Μάρτιο..
Link to comment
Share on other sites

Για Λονδίνο ποια αεροπορική εταιρεία προτείνετε...?

Εγώ προσωπικά προτείνω την easyjet, με αυτήν ταξιδεύω οικονομικά και με ασφάλεια ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

British Airways, Aegean, Easyjet, Olympic. Με αυτή τη σειρά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

British Airways, Aegean, Easyjet, Olympic. Με αυτή τη σειρά...

 

Κι εγώ με αυτή τη σειρά τις προτιμώ ΑΝ είναι όλες στην ίδια τιμή. Είναι όμως πιο πιθανό από άποψη τιμής να βρεις καλύτερες τιμές πρώτα με την easy και μετά με την Aegean (επειδή καμιά φορά βάζει κάτι προσφορές) και μετά με τις λοιπές.

Link to comment
Share on other sites

Μολις επεστρεψα απο Βαρκελωνη με 2 στερλινες εισιτηριο μετ'επιστροφης :lol:

 

I love Ryanair! :P

2 στερλίνες=πόσα €???

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με αυτή τη σειρά τις προτιμώ ΑΝ είναι όλες στην ίδια τιμή. Είναι όμως πιο πιθανό από άποψη τιμής να βρεις καλύτερες τιμές πρώτα με την easy και μετά με την Aegean (επειδή καμιά φορά βάζει κάτι προσφορές) και μετά με τις λοιπές.

 

Την έχω εκφράσει ξανά την άποψη μου περί τιμών. Προσωπικά μία διαφορά της τάξης των 50 ευρώ στην χειρότερη περίπτωση δεν θα με κάνει να προτιμήσω την Easyjet. Από την άλλη την Aegean σίγουρα την επιλέγω πιο άνετα.

 

Παρ' όλα αυτά μέχρι τώρα μόνο με British Airways έχω πάει Λονδίνο - και έχω πάει πολλές φορές... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για μικρές διαφορές δε θα προτιμήσω την easyJet κι επίσης το αεροδρόμιο το οποίο με βολεύει (πρώτα Stansted, μετά Gatwick και τελευταίο το Heathrow - για μένα αυτό ε; ) και η ώρα θα παίξουν πιο σημαντικό ρόλο.

 

Από εκεί και πέρα σημασία έχει και τι θεωρεί ο καθένας μικρή διαφορά κτλ. ΑΝ πετούσαν στο ίδιο αεροδρόμιο, την ίδια ώρα κτλ εγώ θα προτιμούσα την easy για διαφορά των 50 Ευρώ (£40), ειδικά εφόσον είμαστε 2 άτομα.

 

Προτιμήσεις είναι αυτές.

 

Το σημαντικό είναι (απευθύνομαι στους λοιπούς) να συγκρίνεται το συνολικό κόστος, πχ τα διάφορα extra της easy, το κόστος μεταφοράς από και προς το αεροδρόμιο (πιο χαμηλό από Heathrow για κάποιον που κατευθύνεται προς κεντρικό Λονδίνο) κτλ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια, να σας ρωτησω κατι. μηπως ξερετε αν καποια εταιρεια στην ελλαδα δινει τη δυνατοτητα να ταξιδευει καποιος αθηνα θεσσαλονικη και το αντιθετο με πιο φθηνα εισιτηρια;; εννοω μηπως υπαρχει καποιου ειδους καρτα ας πουμε για τεσσερα ταξιδια το μηνα ή κατι παρομοιο;; :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή Έχει προσφορά η Ολυμπιακή Αθήνα Θεσσαλονίκη και επιστροφή 89 ευρώ μόνο με κράτηση WEB

Πρέπει να κλείσεις μέχρι 16 και τα εισιτήρια τελιώνουν .Πτήσεις μέχρι 14 Δεκεμβρίου

Μπές και κλείσε στο http://www.olympicairlines.com

Κάρτες δεν υπάρχουν

Η ολυμπιακή έχει πρόγραμμα Frequent flyer με το οποίο κερδίζεις πόντους όπως επίσης και την πιστωτική κάρτα Olympicairlines Της AlphaBank

η Αegean διαθέτει επίσης πόντους στις πιστωτικές κάρτες Bonus της Alphabank

όμως οι εκπτώσεις αυτές είναι γενικά μικρές.

Απλά να κλείνεις νωρίς για να έχεις φτηνό εισιτήριο

Link to comment
Share on other sites

απιστευτα τελειο και προγραμματισμενο.

 

οποιος παει πραγα να βγαλει απο εκει τα εισητηρια-δε το συζητω.

 

αλλωστε οι τσεχικες αερογραμμες ειναι τελικα, με πολυ πολυ φθηνο ναυλο

 

ενδιαφερον....βλεπω τιμες απο 118 Ευρω..:)...μια χαρα :thanks:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 στερλίνες=πόσα €???

 

2.5 Eυρά αλλά αυτές είναι συγκεκριμένες προσφορές, για συγκεκριμένους προορισμούς και σε συγκεκριμένες μέρες/ημερομηνίες (πχ συνήθως εξαιρούνται Παρασκευές και Κυριακές κτλ). Επίσης πρέπει:

 

1) να μην έχεις βαλίτσα (μόνο χειραποσκευή) αλλιώς πληρώνεις extra

2) να κάνεις online check-in αλλιώς πληρώνεις extra

3) να κλείσεις με κάρτα Solo αλλιώς με όλες τις άλλες πιστωτικές και χρεωστικές πληρώνεις άλλα 8 λιρόνια (4 λίρες το άτομο each way).

 

Τα 2 πρώτα είναι εύκολα σχετικά, ε και με το 3ο μαζί βγαίνεις στις 10 λίρες και πάλι not bad ... :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή Έχει προσφορά η Ολυμπιακή Αθήνα Θεσσαλονίκη και επιστροφή 89 ευρώ μόνο με κράτηση WEB

Πρέπει να κλείσεις μέχρι 16 και τα εισιτήρια τελιώνουν .Πτήσεις μέχρι 14 Δεκεμβρίου

Μπές και κλείσε στο http://www.olympicairlines.com

Κάρτες δεν υπάρχουν

Η ολυμπιακή έχει πρόγραμμα Frequent flyer με το οποίο κερδίζεις πόντους όπως επίσης και την πιστωτική κάρτα Olympicairlines Της AlphaBank

η Αegean διαθέτει επίσης πόντους στις πιστωτικές κάρτες Bonus της Alphabank

όμως οι εκπτώσεις αυτές είναι γενικά μικρές.

Απλά να κλείνεις νωρίς για να έχεις φτηνό εισιτήριο

 

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!! το ρωτησα γιατι ας πουμε ο οσε εχει καρτα που σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις 6+1 ταξιδια νομιζω το μηνα αθηνα θεσσαλονικη κι εχεις καλυτερη τιμη... ηλπιζα μηπως υπηρχε κατι τετοιο.. ευχαριστω πολυ παντως, θα τα ψαξω αυτα που μου ειπες! να εισαι καλα!! :):)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για μικρές διαφορές δε θα προτιμήσω την easyJet κι επίσης το αεροδρόμιο το οποίο με βολεύει (πρώτα Stansted, μετά Gatwick και τελευταίο το Heathrow - για μένα αυτό ε; ) και η ώρα θα παίξουν πιο σημαντικό ρόλο.

 

Ακριβώς. Όπως και μένα με βολεύει η πρωϊνή πτήση της British και το Heathrow...

 

Από εκεί και πέρα σημασία έχει και τι θεωρεί ο καθένας μικρή διαφορά κτλ. ΑΝ πετούσαν στο ίδιο αεροδρόμιο, την ίδια ώρα κτλ εγώ θα προτιμούσα την easy για διαφορά των 50 Ευρώ (£40), ειδικά εφόσον είμαστε 2 άτομα.

 

Προτιμήσεις είναι αυτές.

 

Κι εγώ πάλι την British. :p

 

Το σημαντικό είναι (απευθύνομαι στους λοιπούς) να συγκρίνεται το συνολικό κόστος, πχ τα διάφορα extra της easy, το κόστος μεταφοράς από και προς το αεροδρόμιο (πιο χαμηλό από Heathrow για κάποιον που κατευθύνεται προς κεντρικό Λονδίνο) κτλ...

 

Ακριβώς. Πολλοί μένουν στο εισιτήριο και τελικά τους βγαίνει το συνολικό ακριβότερο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψάχνω εισητήρια για να επιστρέψω Αγγλία μετά τις γιορτές και οι τιμές είναι εξωπραγματικές... Κυμαίνονται κοντά στα 400€ με easyJet για economy class.

 

Απ'την αλλη εκλεισα για Βερολίνο με ryanair (κλασικα) προς 0.02p :)

Link to comment
Share on other sites

Για Λονδίνο από Λάρνακα ενδεικτικά η BA το έχει 268 στις 7 ιανουαρίου .

Από Αθήνα 168 Με Αλιτάλια.

Εσύ για πια μέρα ψάχνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Για Λονδίνο από Λάρνακα ενδεικτικά η BA το έχει 268 στις 7 ιανουαρίου .

Από Αθήνα 168 Με Αλιτάλια.

Εσύ για πια μέρα ψάχνεις ?

 

Το αντίστροφο θέλω. Λάρνακα/Πάφος για Λονδίνο. Και προτιμώ Heathrow

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψάχνω εισητήρια για να επιστρέψω Αγγλία μετά τις γιορτές και οι τιμές είναι εξωπραγματικές... Κυμαίνονται κοντά στα 400€ με easyJet για economy class.

 

Απ'την αλλη εκλεισα για Βερολίνο με ryanair (κλασικα) προς 0.02p :)

 

Το αντίστροφο θέλω. Λάρνακα/Πάφος για Λονδίνο. Και προτιμώ Heathrow

 

Καλά στα λέει βρε. Λάρνακα - Λονδίνο, με British... Κάνε μία βόλτα από την ιστοσελίδα της... :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλά στα λέει βρε. Λάρνακα - Λονδίνο, με British... Κάνε μία βόλτα από την ιστοσελίδα της... :wink:

 

Λες να μην το εψαξα? Απο εκει τα εκλεινα συνηθως και τωρα λεει κατι τιμες...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Λες να μην το εψαξα? Απο εκει τα εκλεινα συνηθως και τωρα λεει κατι τιμες...:ninja:

 

Τελικά τι έκανες;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μήνα του χρόνου είναι φθηνα τα αεροπορικά εισιτήρια…?

Θέλω να πάω στην Γαλλία και θέλω να μου πείτε αν ξέρετε ποιους μήνες υπάρχουν η ποιό καλές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία.....?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...